NIEZAWODNE. W KAŻDEJ SYTUACJI.

Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW serii 4 Cabrio.

BMW serii 4 Cabrio oferuje wiele funkcji pomocniczych, które na różne sposoby będą skutecznie wspierać Cię podczas jazdy. Technologie BMW ConnectedDrive zapewnią Ci bezpieczeństwo i komfort na najwyższym poziomie. Wszystko po to, aby kierowca mógł spokojnie i bez trosk cieszyć się jazdą.

WYŚWIETLACZ BMW HEAD UP.

Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head Up pokazuje wszystkie informacje istotne dla jazdy bezpośrednio w polu widzenia kierowcy, aby mógł w pełni skoncentrować się na prowadzeniu. Dane widoczne na wyświetlaczu obejmują między innymi aktualną prędkość oraz – w zależności od sprzętu – wskazówki nawigacyjne, informacje o ograniczeniach prędkości i zakazie wyprzedzania oraz listy numerów telefonów i opcje rozrywki wraz z danymi i ostrzeżeniami z różnych systemów wspomagających kierowcę. Ikony wyświetlane są na szybie przedniej w wyjątkowo wysokiej rozdzielczości i w pełnym kolorze. Projekcja sprawia wrażenie, że obraz znajduje się ok. 2,3 m przed pojazdem. Takie rozwiązanie – wraz z optymalnym pozycjonowaniem – umożliwia szybki i wygodny odczyt informacji przy minimalnym rozproszeniu uwagi. Stopień jasności obrazu automatycznie dopasowuje się do warunków otoczenia. Przewidziano dzienny i nocny tryb wyświetlania. Regulowana jest też wysokość wyświetlanego obrazu. Kierowca może także wybierać dodatkowe informacje, które mają być wyświetlane poza aktualną prędkością i ostrzeżeniami z systemów wspomagających kierowcę.

Wyświetlacz BMW Head Up.

SYSTEM ASYSTUJĄCY KIEROWCY.

W skład pakietu rozwiązań asystujących kierowcy wchodzą wykorzystujące kamery systemy ostrzegania: przed zjechaniem z pasa ruchu i przed kolizją oraz wykrywania pieszych z miejską funkcją hamowania.

Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu rozpoznaje oznaczenia na jezdni i od prędkości ok. 70 km/h ostrzega kierowcę poprzez wibracje kierownicy i wskazanie na zestawie wskaźników, gdy grozi niezamierzone zjechanie z pasa ruchu. Przy włączonym kierunkowskazie, a więc przy zamierzonej zmianie pasa, ostrzeżenie się nie pojawia.

Podczas gdy system ostrzegania przed kolizją z miejską funkcją hamowania wykrywa pojazdy, system wykrywania pieszych z miejską funkcją hamowania reaguje na osoby. Gdy poprzedzający pojazd mocno hamuje, BMW błyskawicznie reaguje, jeżeli aktywny jest system ostrzegania przed kolizją. System działa etapowo. W pierwszej kolejności pojawia się symbol ostrzegawczy, który następnie zaczyna migać. Aktywowany jest też dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Ostatnim etapem jest lekkie przyhamowanie (przy prędkości poniżej 60 km/h). Funkcja wykrywania pieszych działa przy prędkościach od 10 do 60 km/h, emitując pojedyncze ostrzeżenie w razie wysokiego poziomu zagrożenia. Wraz z sygnalizowaniem ryzyka kolizji system wprowadza hamulce w stan gotowości, aby skrócić ich czas reakcji. W razie nagłej niebezpiecznej sytuacji system uruchamia hamulce. Działanie funkcji może być ograniczone po zmroku i podczas zamglenia.

System nawigacyjny Professional z kontrolerem iDrive Touch.

System nawigacyjny Professional wyróżnia się zarówno stylistyką, jak i wyjątkowo szerokim zakresem funkcji. Jest to prosty w obsłudze system nawigacyjny, doskonale zintegrowany z BMW, obejmujący koncepcję iDrive i kontroler dotykowy iDrive. W skład systemu wchodzi zestaw bezprzewodowy ze złączem USB i sterowaniem głosowym, radio BMW Professional z napędem DVD oraz 20 GB pamięci do przechowywania plików audio. System ułatwia również obsługę funkcji komunikatów drogowych podawanych w czasie rzeczywistym (RTTI). Wbudowany kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 8,8" z funkcją dzielenia ekranu (na ekran główny i pomocniczy) został zaprojektowany pod kątem optymalnej czytelności i przejrzystości.

Kontroler dotykowy iDrive z przyciskami bezpośredniej obsługi menu, ośmioma przyciskami przypisanymi do ulubionych funkcji i sterowaniem głosowym gwarantuje intuicyjną obsługę, umożliwiając wprowadzanie adresów pismem odręcznym na dotykowej powierzchni. Dzięki trójwymiarowemu widokowi mapy wykorzystującemu zdjęcia satelitarne jako tło – oraz fotorealistycznym obrazom wybranych miejsc – nawigacja jest wizualnie ekscytującym doświadczeniem.

Aktualizacje mapy są dostępne w punktach dealerskich BMW przez trzy lata bez opłat licencyjnych. W ramach usług BMW ConnectedDrive w niektórych krajach europejskich system automatycznie aktualizuje mapy 3-4 razy w ciągu roku.

System nawigacyjny Professional.

SPEED LIMIT INFO.

Zawsze na bezpiecznym kursie – Speed Limit Info ze wskazaniem zakazu wyprzedzania wskazuje aktualnie obowiązujące ograniczenie prędkości oraz informacje o ewentualnym zakazie wyprzedzania. Wskazania widoczne są na wyświetlaczu informacyjnym lub wyświetlaczu Head Up. W tym celu specjalna kamera rejestruje znaki drogowe. Sterownik przetwarza te informacje wraz z danymi z systemu nawigacyjnego. Ponieważ system wykorzystuje również inne komponenty pojazdu, jest w stanie informować także o zmiennych ograniczeniach prędkości – na przykład obowiązujących podczas deszczu lub w określonym czasie. Do korzystania wymagany jest system nawigacyjny Business lub Professional.

ACTIVE PROTECTION.

ACTIVE PROTECTION.

Ochrona pasażerów BMW ConnectedDrive.

Active Protection to prewencyjna ochrona pasażerów w BMW ConnectedDrive.

Już po zapięciu przednie pasy bezpieczeństwa są po ruszeniu z miejsca jednorazowo automatycznie napinane.W krytycznej sytuacji podczas jazdy następuje – w razie potrzeby – odwracalne naprężenie pasów bezpieczeństwa foteli przednich, w fotelach komfortowych wyprostowanie oparcia fotela pasażera i zamknięcie przednich szyb. Krytyczną sytuacją jest na przykład nagłe hamowanie inicjowane przez kierowcę.

Jeżeli pojazd jest wyposażony w system ostrzegania przed kolizją lub system ostrzegania przed kolizją z funkcją hamowania, można odpowiednio wcześnie (w granicach możliwości systemu) wykryć zagrożenie kolizją zarówno z pojazdami poruszającymi się, jak i stojącymi. W niektórych sytuacjach wypadkowych system może zatrzymać pojazd bez żadnej interwencji kierowcy. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować szkody powstałe podczas wypadku i obniżyć ryzyko kolejnych kolizji.

Oprócz tego asystent skupienia rozpoznaje spadek koncentracji lub zmęczenie kierowcy na dłuższych, monotonnych trasach. Przy spadku koncentracji lub zmęczeniu kierowcy na monitorze pokładowym pojawia się zalecenie przerwy w jeździe.

SYSTEMY KAMER.

Park Distance Control, Surround View, kamera cofania: miej podczas manewrów pod kontrolą całe otoczenie. Park Distance Control (PDC) z przodu i z tyłu umożliwia komfortowe i bezpieczne parkowanie z pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych.
Surround View przedstawia widok samochodu z góry na monitorze pokładowym. Side View zawarty w tym wyposażeniu zapewnia lepszą orientację podczas wyjazdu z miejsc z utrudnioną widocznością. Kamera cofania umożliwia ponadto lepszą orientację podczas cofania przy parkowaniu i przy prędkości nieprzekraczającej 20 km/h.

AKTYWNY REGULATOR PRĘDKOŚCI BMW Z FUNKCJĄ STOP&GO.

AKTYWNY REGULATOR PRĘDKOŚCI BMW Z FUNKCJĄ STOP&GO.

Wyższy komfort i bezpieczeństwo czynne.

Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go, obejmujący radarowy system ostrzegania przed kolizją z funkcją hamowania, podnosi poziom bezpieczeństwa i jest szczególnie wygodny podczas jazdy w gęstym ruchu. Co więcej, system na bieżąco mierzy odległość do pojazdu poprzedzającego i utrzymuje zadany odstęp. Funkcja Stop&Go nie tylko automatycznie zmniejsza prędkość aż do zatrzymania, ale także automatycznie ponownie przyspiesza do zadanej prędkości, gdy znów pozwalają na to warunki na drodze. Gdy poprzedzający pojazd mocno hamuje, BMW błyskawicznie reaguje, jeżeli aktywny jest system ostrzegania przed kolizją. W pierwszej kolejności generowany jest sygnał wizualny, a następnie – w przypadku braku reakcji kierowcy – sygnał dźwiękowy ostrzegający kierowcę. Jeżeli kierowca nadal nie reaguje na zagrożenie, system automatycznie hamuje, maksymalnie redukując prędkość.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

Nocne podróże z BMW Selective Beam będą dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Ponieważ to wyposażenie zapewnia doskonałą widoczność po zmroku, nie oślepiając przy tym innych kierowców.
BMW Selective Beam rozpoznaje innych uczestników ruchu i precyzyjnie omija ich światłem. Zasięg oświetlenia ponad 400 m umożliwia wczesne rozpoznanie niebezpieczeństw i zapewnia lepsze trzymanie się toru jazdy.