BMW i

INTELIGENTNA KOMUNIKACJA SPRAWDZA SIĘ RÓWNIEŻ W DRODZE.

Skomunikowana mobilność w BMW i3.

Zrównoważony rozwój to również komunikacja: karta SIM wbudowana w BMW i3 zapewnia pełną łączność ze światem zewnętrznym. Umożliwia korzystanie z usług BMW i ConnectedDrive, które pomagają szybko i skutecznie dotrzeć do celu. W drodze możesz korzystać z serwisu ChargeNow – największej na świecie sieci publicznych stacji ładowania. Serwis BMW Service ParkNow wskaże Ci, gdzie najbliższej możesz zaparkować swój samochód przy ulicy lub na parkingu. A serwis carsharingowy DriveNow umożliwi Ci w razie potrzeby łatwe znalezienie samochodu w Twojej okolicy.

NAWIGACJA SIECIOWA

System nawigacyjny w BMW i3 został opracowany specjalnie tak, aby zapewnić jeszcze wyższy komfort i wydajność jazdy BMW i3. Na przykład dynamiczna mapa zasięgu w jasny sposób informuje Cię o aktualnym zasięgu auta. Jeżeli stan naładowania akumulatora jest niedostateczny, otrzymasz porady, jak dotrzeć do celu. Na mapie widoczne są też wolne stacje ładowania. Szczególnie komfortowe jest intermodalne wyznaczanie trasy pozwalające oszczędzić cenny czas przy tłoku na drogach. Poleca on alternatywne środki transportu i nawiguje do parkingów „Parkuj i Jedź”.

BMW i Navigation

Poznaj inteligentny system nawigacyjny BMW i3.

 • Nawigacja BMW i

  Aby osiągnąć nasze cele wyznaczone zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, musieliśmy przystosować nawigację do mobilności elektrycznej: z opcjonalnym systemem nawigacyjnym wystarczy spojrzeć na dynamiczną mapę zasięgu, aby dowiedzieć się, jakie cele leżą w Twoim zasięgu. Uwzględniany jest przy tym stan naładowania akumulatora, styl jazdy, warunki topograficzne oraz podawane w czasie rzeczywistym informacje o sytuacji na drogach. Dzięki temu informacje o zasięgu są bardzo precyzyjne. Jeżeli stan naładowania akumulatora jest niedostateczny, asystent zasięgu zaproponuje Ci do trzech wskazówek, jak dotrzeć do celu. Często wystarczy wskazówka, aby przejść na bardziej wydajny tryb jazdy. Oprócz tego wyświetlane są wolne stacje, przy których możesz doładować swoje BMW i3.

 • Intermodalne wyznaczanie trasy

  Szczególnie w mieście samochód to nie zawsze najszybsza droga do celu. Zamiast stać w korkach, warto czasem skorzystać z alternatywnych środków transportu: metra, tramwaju czy autobusu. Intermodalne wyznaczanie trasy analizuje sytuację na drogach i uwzględnia przy kalkulacji trasy publiczne środki transportu. Dzięki temu możesz przed rozpoczęciem jazdy lub w trakcie jej trwania wybrać najszybszą trasę do celu. Przesiadka na publiczne środki transportu jest bardzo wygodna, bo system wyświetla aktualne rozkłady jazdy. Na życzenie poprowadzi Cię nawet na parking „Parkuj i Jedź” w pobliżu stacji/przystanku.

Aplikacja BMW i Remote.

Era mobilności elektrycznej otwiera nowe możliwości: aplikacja BMW i Remote daje Ci wszędzie kontrolę nad BMW i3 za pośrednictwem smarftonu lub Smart Watcha i umożliwia w każdej chwili sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora oraz zasięgu. Gdy BMW i3 jest podłączone do stacji ładowania, możesz zdalnie odczytywać informacje o przebiegu ładowania. W ten sposób zaplanujesz czas odjazdu w chwili, kiedy Twoje BMW i3 będzie całkowicie naładowane i gdy osiągnie ustawioną temperaturę. Na życzenie aplikacja może analizować Twoją wydajność jazdy.

BMW i Remote App.

Dowiedz się więcej o funkcjach zdalnych.

STERUJ SWOIM SAMOCHODEM ZA POMOCĄ SMART WATCH.

Apple Watch umożliwia dostęp do dalszych funkcji aplikacji BMW i Remote. Smart Watch stanowi inteligentne uzupełnienie podłączonego smartfonu i zapewnia wiele istotnych informacji o stanie. Na przykład informacje o zasięgu elektrycznym, stanie akumulatora lub otwartych drzwiach i oknach, a także wiele praktycznych funkcji zdalnych i alternatywnych tras – i wszystko to dostępne bezpośrednio z poziomu smartwatcha.

INTELIGENTNY DOM.

Obsługuj swój dom również w drodze: dzięki aplikacji Smart Home firmy Telekom. Umożliwia ona sterowanie urządzeniami inteligentnego domu powiązanymi z aplikacją za pośrednictwem system obsługi Twojego BMW. Steruj ogrzewaniem, oświetleniem czy systemem alarmowych wygodnie z drogi. Możliwe jest również programowanie określonych sytuacji, np. sekwencji powrotu do domu. Funkcje zaprojektowane specjalnie pod kątem wykorzystania w pojeździe aktywują automatycznie profil „Dom”, gdy tylko znajdziesz się na drodze prowadzącej do domu. Wszystkie informacje wyświetlane są na wyświetlaczu BMW Head Up – aby Twój dom przywitał Cię tak, jak tego oczekujesz.

Skomunikowany dom.

Dzięki temu możesz wygodnie obsługiwać swój dom, będąc w drodze.

CHARGENOW – WSZĘDZIE SZYBKIE I PROSTE ŁADOWANIE.

CHARGENOW – WSZĘDZIE SZYBKIE I PROSTE ŁADOWANIE.

ChargeNow umożliwia korzystanie z największej na świecie sieci publicznych stacji ładowania. Stacje ładowania w sieci ChargeNow wyświetlane są w systemie nawigacyjnym lub w aplikacji BMW i Remote, ChargeNow lub za pomocą usług BMW i ConnectedDrive. Korzystanie z usługi i opłaty odbywają się bezgotówkowo za pomocą karty ChargeNow. Raz na miesiąc użytkownik dostaje szczegółowe zestawienie kosztów.

PARKNOW – MIEJSCE DO PARKOWANIE GDZIE CHCESZ. KIEDY CHCESZ.

PARKNOW – MIEJSCE DO PARKOWANIE GDZIE CHCESZ. KIEDY CHCESZ.

ParkNow to kompleksowe rozwiązanie parkingowe: ta usługa premium obejmuje zarówno parkowanie na ulicach, jak i w garażach podziemnych i wielopoziomowych. Miejsca do parkowania można wygodnie wyszukiwać, rezerwować i opłacać na stronie internetowej, w aplikacji i w systemie nawigacyjnym. W przypadku parkowania na ulicy odpada szukanie drobnych, chodzenie do parkometru i wkładanie biletu za szybę.

DRIVENOW – SPONTANICZNA MOBILNOŚĆ NA KAŻDĄ OKAZJĘ.

DriveNow to usługa carsharingowa BMW i, MINI oraz Sixt. Umożliwia klientom rezerwację i wynajem samochodów, kiedy tylko tego zapragną. Dostępne samochody można znaleźć w aplikacji DriveNow, w internecie lub bezpośrednio na ulicy. Karta klienta i aplikacja pełnią funkcję elektronicznego kluczyka.

Kopenhaga. Born Electric.

Nowa flota BMW i3 DriveNow dla stolicy Danii.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (60 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 12,9

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 12,6* / 13,1**

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (60 Ah) z Range Extenderem:
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 13
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 13,5
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,6

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah) z Range Extenderem:
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany):  12* / 13**
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 11,3* / 11,9**
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,6

  * Grupa obręczy 1: 19-calowe

  ** Grupa obręczy 2: 20-calowe; opony zimowe

  Zużycie paliwa, emisja CO2 i zużycie energii elektrycznej zależą od wybranego rozmiaru kół i opon.

  Zasięg zależy od wielu różnych czynników, przede wszystkim: indywidualnego stylu jazdy, uwarunkowań trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania lub klimatyzacji oraz wstępnego ustawiania temperatury.

  Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

   

  Rata miesięczna netto dla modelu i3 BEV 94Ah z silnikiem elektrycznym o mocy 125 kW za 173 587 zł brutto w ofercie BMW eComfort Lease z opłatą wstępną 15%, okres leasingu: 36 miesięcy, średnioroczny deklarowany przebieg: 15 000 km, gwarantowana wartość końcowa. Szczegóły u Agentów BMW i. Niniejsza symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. BMW eComfort Lease jest oferowany przez BMW Financial Services Polska Sp. z o.o. Zużycie energii w kWh/100 km: 12,6/13,1 (obręcze kół 2: 20” Styling 431). Emisja CO2 w cyklu mieszanym w g/km: 0.