PODĄŻAJ WŁASNĄ DROGĄ. I WEŹ ZE SOBĄ CAŁY ŚWIAT.

Usługi i aplikacje BMW ConnectedDrive w BMW M4 Coupé.

Komunikacja, informacja i rozrywka – dzięki usługom i aplikacjom BMW ConnectedDrive poznasz nowe oblicze mobilności.

USŁUGI CONNECTEDDRIVE.

Usługi BMW ConnectedDrive dostarczają w drodze wielu informacji, rozrywki i oferują dodatkowe usługi i funkcje.

Oferta obejmuje na przykład dostęp do aktualnych informacji lokalnych takich jak pogoda, wiadomości, wyszukiwarka online GoogleTM czy praktyczne funkcje biurowe. Oprócz tego w menu ConnectedDrive można korzystać bezpośrednie w aucie i bez używania smartfonu z takich usług i funkcji jak informacje o parkingach czy przewodniki turystyczne i hotelowe.

Wyposażenie obejmuje również komfortowe, bezpieczne i nieograniczone czasowo korzystanie z aplikacji na smartfony. Usługi ConnectedDrive umożliwiają dostęp do Sklepu BMW ConnectedDrive, w którym zawsze i wszędzie można wygodnie zestawiać, zamawiać i przedłużać usługi i aplikacje według indywidualnych potrzeb. Oprócz tego usługi ConnectedDrive oferują jeszcze inne funkcje, dzięki którym jazda BMW jest niezwykłym przeżyciem.

APLIKACJA BMW M LAPTIMER.

Aplikacja BMW M Laptimer umożliwia precyzyjne rejestrowanie danych z toru wyścigowego, zakręt po zakręcie, a następnie ich analizę pod kątem poprawy właściwości jezdnych. Aplikacja wykorzystuje czujniki BMW do gromadzenia szczegółowych danych z pojazdu. Wybrane wyniki wyświetlane są na monitorze pokładowym. System jest obsługiwany za pomocą kontrolera iDrive. Podczas rejestracji aplikacja BMW M Laptimer pokazuje lokalizację GPS, prędkość, przyspieszenie wzdłużne (przeciążenie), czasy okrążeń i przyspieszenie do określonej prędkości (np. od 0 do 100 km/h). W zależności od wyposażenia i rocznika modelu pomiary mogą też obejmować ustawienie pedału gazu, kąt skrętu kół, redukcję prędkości, prędkość obrotową, bieg oraz zużycie paliwa. Rejestrowane informacje można udostępniać znajomym na portalach społecznościowych, a zapisane dane przesyłać e-mailem.

USŁUGA CONCIERGE.

Zawsze chciałeś wiedzieć, jak to jest mieć własnego kamerdynera? Teraz masz okazję: skorzystaj z oferty szczególnego rodzaju – Usługi Concierge BMW ConnectedDrive. Dzięki tej komfortowej usłudze wystarczy jeden przycisk, by nawiązać połączenie telefoniczne z konsultantem infolinii BMW. Ten, jako „osobisty asystent”, służy kierowcy pomocą w drodze.
Szukasz restauracji, najbliższego bankomatu albo dyżurnej apteki? Konsultant infolinii BMW na życzenie prześle odpowiednie informacje adresowe bezpośrednio do systemu nawigacyjnego. Usługa Concierge działa niezależnie od telefonu komórkowego w kraju i za granicą, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i bez dodatkowych kosztów. Do korzystania wymagane są usługi ConnectedDrive.

ROZRYWKA ONLINE.

Muzyka dopasowana do każdej sytuacji, każdej drogi i nastroju. Rozrywka Online oferuje w BMW bezpośredni i nieograniczony dostęp do ponad 22 milionów utworów muzycznych – bez potrzeby korzystania z innych urządzeń, takich jak smartfon. Znajdzie się tu coś, co będze w zgodzie z Twoim gustem muzycznym.
Podczas odtwarzania utworu lub albumu następuje automatycznie pobranie plików na twardy dysk w samochodzie. Umożliwia to słuchanie muzyki bez uciążliwych przerw. Oferta rozrywki online umożliwia utworzenie jednorocznego konta do transmisji muzyki u jednego z partnerów muzycznych BMW, takich jak Napster, i bezpłatne korzystanie z niego w sześciu europejskich krajach: w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Włoszech.
Warunkiem korzystania jest wyposażenie „Usługi BMW ConnectedDrive” i system nawigacyjny Professional.

REAL TIME TRAFfiC INFORMATION.

Real Time Traffic Information (RTTI) udostępnia najbardziej aktualne informacje o sytuacji na drogach. Funkcja dostarcza w czasie rzeczywistym dokładnych danych o miejscu i czasie trwania utrudnień. Źródłem danych są m.in. profile ruchu z sieci telefonii komórkowej, dane GPS z samochodów flotowych, aplikacje na smartfony i komunikaty policyjne. System analizujący pracuje tak precyzyjnie, że umożliwia lokalizację korków z dokładnością do kilkunastu metrów. Dzięki temu RTTI informuje kierowcę w czasie rzeczywistym o aktualnej sytuacji na autostradach, drogach szybkiego ruchu, drogach krajowych i w miastach. Dodatkowo proponuje najkorzystniejsze objazdy.
Do korzystania wymagane są usługi ConnectedDrive.

INTELIGENTNE POŁĄCZENIE ALARMOWE.

Inteligentne połączenie alarmowe zapewnia szybką i ukierunkowaną pomoc przez całą dobę, a także wsparcie ze strony przeszkolonego personelu w ojczystym języku kierowcy nawet za granicą. Funkcja inteligentnego połączenia alarmowego włącza się automatycznie podczas poważniejszego wypadku, gdy nastąpi aktywacja poduszki powietrznej lub napinaczy pasów bezpieczeństwa. Centrum alarmowe BMW otrzymuje wówczas potrzebne informacje, np. o lokalizacji samochodu, skali wypadku i ryzyku obrażeń ciała u pasażerów. Dane te przesyłane są przez zainstalowaną na stałe kartę SIM, czyli niezależnie od prywatnego telefonu komórkowego. Centrum alarmowe BMW powiadamia najbliższe centrum koordynacji służb ratowniczych i zapewnia pomoc telefoniczną aż do czasu ich przyjazdu na miejsce zdarzenia. Funkcję można również uruchomić manualnie – np. w sytuacji, w której trzeba udzielić pomocy innym użytkownikom drogi.

BLUETOOTH OFFICE.

Z Bluetooth Office możesz jeszcze efektywniej spędzać czas w swoim samochodzie. Możliwość podłączenia urządzeń Bluetooth i USB pozwoli Ci w drodze jeszcze wygodniej organizować swój dzień. E-maile, terminy, zadania i SMS-y wyświetlane są na monitorze pokładowym oraz odczytywane na głos przez głośniki systemu audio. Funkcja BMW Apps umożliwia ponadto wyświetlanie wpisów w kalendarzu iPhone'a. Listę kompatybilnych urządzeń mobilnych znajdziesz na stronie www.bmw.pl/bluetooth.

INTERNET.

Wyposażenie „Internet” umożliwia wyświetlanie stron internetowych na monitorze pokładowym BMW. Adres URL wpisuje się łatwo i wygodnie za pomocą kontrolera iDrive lub przez listę ulubionych. Ze stałym łączem przynależnym do wyposażenia „Internet” możesz surfować w sieci na terenie całego kraju (brak roamingu) bezpośrednio w aucie. Można do tego wykorzystać monitor pokładowy przy prędkości do 4 km/h.
Do korzystania wymagane są usługi ConnectedDrive.