PODĄŻAJ WŁASNĄ DROGĄ. I WEŹ ZE SOBĄ CAŁY ŚWIAT.

Usługi i aplikacje BMW ConnectedDrive w BMW X6 M.

Zawsze o krok dalej – opcje BMW ConnectedDrive. Usługi i aplikacje umożliwiają kompleksowe skomunikowanie BMW X6 M, zapewniając bezpośredni dostęp w samochodzie do różnych informacji, usług i rozrywki. Korzystaj na przykład z wyścigowych funkcji, takich jak aplikacja BMW M Laptimer. Dowiedz się więcej o aktualnej sytuacji na drogach dzięki Real Time Traffic Information. Albo wybieraj spośród milionów utworów dzięki Rozrywce Online.


Ekran na monitorze pokładowym przedstawia nowy interfejs użytkownika, który ma być dostępny od 10/2016 r.

USŁUGI CONNECTEDDRIVE.

Usługi BMW ConnectedDrive dostarczają w drodze wielu informacji, rozrywki i oferują dodatkowe usługi i funkcje.


Oferta obejmuje na przykład dostęp do aktualnych informacji lokalnych takich jak pogoda, wiadomości, wyszukiwarka online GoogleTM czy praktyczne funkcje biurowe. Oprócz tego w menu ConnectedDrive można korzystać bezpośrednie w aucie i bez używania smartfonu z takich usług i funkcji jak informacje o parkingach czy przewodniki turystyczne i hotelowe.


Wyposażenie obejmuje również komfortowe, bezpieczne i nieograniczone czasowo korzystanie z aplikacji na smartfony. Usługi ConnectedDrive umożliwiają dostęp do Sklepu BMW ConnectedDrive, w którym zawsze i wszędzie można wygodnie zestawiać, zamawiać i przedłużać usługi i aplikacje według indywidualnych potrzeb. Oprócz tego usługi ConnectedDrive oferują jeszcze inne funkcje, dzięki którym jazda BMW jest niezwykłym przeżyciem.

  • Sklep BMW ConnectedDrive

    Wszystkie usługi i aplikacje można już teraz znaleźć online w Sklepie BMW ConnectedDrive na portalu My BMW ConnectedDrive. Zamów usługi oferowane indywidualnie dla Twojego auta, takie jak rozrywka online, praktyczna usługa Concierge czy funkcja Real Time Traffic Information. Dodatkowo czeka na Ciebie wiele innych funkcji i usług: BMW Online, internet, usługi zdalne oraz wszelkie aplikacje kompatybilne z BMW Apps, takie jak Napster, Audible czy Deezer.
    A przy okazji: o tym, kiedy i jak długo chcesz korzystać z usług i aplikacji BMW ConnectedDrive, decydujesz tylko Ty. Każdą usługę można zamawiać na indywidualny okres – od jednego miesiąca do trzech lat.

APLIKACJA BMW M LAPTIMER.

Aplikacja BMW M Laptimer umożliwia precyzyjne rejestrowanie danych z toru wyścigowego, zakręt po zakręcie, a następnie ich analizę pod kątem poprawy właściwości jezdnych. Aplikacja wykorzystuje czujniki BMW do gromadzenia szczegółowych danych z pojazdu. Wybrane wyniki wyświetlane są na monitorze pokładowym. System jest obsługiwany za pomocą kontrolera iDrive. Podczas rejestracji aplikacja BMW M Laptimer pokazuje lokalizację GPS, prędkość, przyspieszenie wzdłużne (przeciążenie), czasy okrążeń i przyspieszenie do określonej prędkości (np. od 0 do 100 km/h). W zależności od wyposażenia i rocznika modelu pomiary mogą też obejmować ustawienie pedału gazu, kąt skrętu kół, redukcję prędkości, prędkość obrotową, bieg oraz zużycie paliwa. Rejestrowane informacje można udostępniać znajomym na portalach społecznościowych, a zapisane dane przesyłać e-mailem.

USŁUGA CONCIERGE.

Zawsze chciałeś wiedzieć, jak to jest mieć własnego kamerdynera? Teraz masz okazję: skorzystaj z oferty szczególnego rodzaju – Usługi Concierge BMW ConnectedDrive. Dzięki tej komfortowej usłudze wystarczy jeden przycisk, by nawiązać połączenie telefoniczne z konsultantem infolinii BMW. Ten, jako „osobisty asystent”, służy kierowcy pomocą w drodze.
Szukasz restauracji, najbliższego bankomatu albo dyżurnej apteki? Konsultant infolinii BMW na życzenie prześle odpowiednie informacje adresowe bezpośrednio do systemu nawigacyjnego. Usługa Concierge działa niezależnie od telefonu komórkowego w kraju i za granicą, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i bez dodatkowych kosztów.

ROZRYWKA ONLINE.

Muzyka dopasowana do każdej sytuacji, każdej drogi i nastroju. Rozrywka Online oferuje w BMW bezpośredni i nieograniczony dostęp do ponad 22 milionów utworów muzycznych – bez potrzeby korzystania z innych urządzeń, takich jak smartfon. Znajdzie się tu coś, co będze w zgodzie z Twoim gustem muzycznym.
Podczas odtwarzania utworu lub albumu następuje automatycznie pobranie plików na twardy dysk w samochodzie. Umożliwia to słuchanie muzyki bez uciążliwych przerw. Oferta rozrywki online umożliwia utworzenie jednorocznego konta do transmisji muzyki u jednego z partnerów muzycznych BMW, takich jak Napster, i bezpłatne korzystanie z niego w sześciu europejskich krajach: w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

REAL TIME TRAFfiC INFORMATION.

Real Time Traffic Information (RTTI) udostępnia najbardziej aktualne informacje o sytuacji na drogach. RTTI przesyła precyzyjne dane o miejscu i czasie trwania utrudnień w ruchu, informując kierowcę niemal w czasie rzeczywistym o sytuacji na autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach krajowych oraz w na licznych odcinkach miejskich. Inteligentne zalecenia objazdu pomagają odnaleźć najbardziej efektywną drogę do celu. Źródłem danych są m.in. anonimowe profile ruchu danych GPS flot samochodowych, aplikacje na smartfony i komunikaty policyjne, jak również powtarzające się wzorce komunikacyjne, np. na bazie dojazdów do pracy. Sytuacja na drogach ilustrowana jest poprzez kolorystyczne oznaczenie dróg na zielono, żółto, pomarańczowo lub czerwono.

USŁUGI ZDALNE.

Usługi zdalne oraz bezpłatna aplikacja My BMW Remote (dostępna w Apple App Store i Google Play Store) umożliwiają zdalną obsługę różnych funkcji pojazdu, na przykład zamka centralnego. Obsługują również bezpośrednie przesyłanie adresów docelowych wyszukiwanych za pośrednictwem Google™ do systemu nawigacyjnego, jeśli jest dostępny. Można też wyświetlić lokalizację samochodu. Aby móc korzystać z tej funkcji, wystarczy aktywować usługi zdalne w portalu klienta My BMW ConnectedDrive na stronie www.bmw-connecteddrive.com.

INTELIGENTNE POŁĄCZENIE ALARMOWE.

Inteligentne połączenie alarmowe gwarantuje szybką i ukierunkowaną pomoc przez całą dobę, a także wsparcie ze strony przeszkolonego personelu w ojczystym języku kierowcy nawet za granicą. Funkcja inteligentnego połączenia alarmowego włącza się automatycznie, gdy podczas wypadku nastąpi aktywacja poduszki powietrznej lub napinaczy pasów bezpieczeństwa. Centrum alarmowe BMW otrzymuje wówczas potrzebne informacje, np. o lokalizacji samochodu, skali wypadku i ryzyku obrażeń ciała u pasażerów. Dane te przesyłane są przez zainstalowaną na stałe kartę SIM, czyli niezależnie od prywatnego telefonu komórkowego. Centrum alarmowe BMW powiadamia najbliższe centrum koordynacji służb ratowniczych i zapewnia pomoc telefoniczną aż do czasu ich przyjazdu na miejsce zdarzenia. Funkcję można również uruchomić manualnie w sytuacji, w której trzeba udzielić pomocy innym użytkownikom drogi.

INTERNET.

Wyposażenie „Internet” umożliwia wyświetlanie stron internetowych na wysokiej rozdzielczości monitorze pokładowym BMW. Tak samo, jak na komputerze w domu, kierowca ma dostęp do dowolnych treści internetowych przy pełnej transmisji danych UMTS. Adres URL wpisuje się łatwo i wygodnie za pomocą kontrolera iDrive lub przez listę ulubionych.
Ze stałym łączem przynależnym do wyposażenia „Internet” możesz surfować wygodnie w sieci na terenie całego kraju (brak roamingu) bezpośrednio w pojeździe. Na monitorze pokładowym jest to możliwe podczas jazdy z prędkością do 4 km/h. System rozrywki Professional umożliwia również pasażerom siedzącym z tyłu przeglądanie stron internetowych, na ekranach wbudowanych w oparcia foteli przednich.