PODĄŻAJ WŁASNĄ DROGĄ. I WEŹ ZE SOBĄ CAŁY ŚWIAT.

Usługi i aplikacje BMW ConnectedDrive w BMW X3.

Wszechstronność to w BMW X3 rzecz oczywista. Komunikacja, informacja czy rozrywka – innowacyjne rozwiązania BMW ConnectedDrive umożliwiają odkrycie na nowo zalet mobilności.

INTELIGENTNE POŁĄCZENIE ALARMOWE.

Inteligentne połączenie alarmowe zapewnia szybką i ukierunkowaną pomoc przez całą dobę, a także wsparcie ze strony przeszkolonego personelu w ojczystym języku kierowcy nawet za granicą. Funkcja inteligentnego połączenia alarmowego włącza się automatycznie podczas poważniejszego wypadku, gdy nastąpi aktywacja poduszki powietrznej lub napinaczy pasów bezpieczeństwa. Centrum alarmowe BMW otrzymuje wówczas potrzebne informacje, np. o lokalizacji samochodu, skali wypadku i ryzyku obrażeń ciała u pasażerów. Dane te przesyłane są przez zainstalowaną na stałe kartę SIM, czyli niezależnie od prywatnego telefonu komórkowego. Centrum alarmowe BMW powiadamia najbliższe centrum koordynacji służb ratowniczych i zapewnia pomoc telefoniczną aż do czasu ich przyjazdu na miejsce zdarzenia. Funkcję można również uruchomić manualnie – np. w sytuacji, w której trzeba udzielić pomocy innym użytkownikom drogi.

USŁUGI CONNECTEDDRIVE.

Usługi BMW ConnectedDrive dostarczają w drodze wielu informacji, rozrywki i oferują dodatkowe usługi i funkcje.

Oferta obejmuje na przykład dostęp do aktualnych informacji lokalnych takich jak pogoda, wiadomości, wyszukiwarka online GoogleTM czy praktyczne funkcje biurowe. Oprócz tego w menu ConnectedDrive można korzystać bezpośrednie w aucie i bez używania smartfonu z takich usług i funkcji jak informacje o parkingach czy przewodniki turystyczne i hotelowe.

Wyposażenie obejmuje również komfortowe, bezpieczne i nieograniczone czasowo korzystanie z aplikacji na smartfony. Usługi ConnectedDrive umożliwiają dostęp do Sklepu BMW ConnectedDrive, w którym zawsze i wszędzie można wygodnie zestawiać, zamawiać i przedłużać usługi i aplikacje według indywidualnych potrzeb. Oprócz tego usługi ConnectedDrive oferują jeszcze inne funkcje, dzięki którym jazda BMW jest niezwykłym przeżyciem.

  • Aplikacja BMW Connected

    Teraz można wygodnie korzystać z aplikacji w swoim BMW. Bezpłatna aplikacja BMW Connected (dostępna przez smartfony z systemem iOS lub Android) obsługuje media społecznościowe i funkcje informacyjno-rozrywkowe, takie jak Twitter, radio internetowe (radio internetowe nie jest dostępne z aplikacją Android) lub osobisty kalendarz ze smartfonu. Opcja jest dostępna wyłącznie w połączeniu z usługami ConnectedDrive.

    Po podłączeniu do samochodu smartfonu przez adapter Snap-in (kompatybilny z wieloma różnymi telefonami komórkowymi) lub kabel USB użytkownik uzyskuje wygodny dostęp do internetowych stacji radiowych z całego świata (korzystając z iPhone’a), na bieżąco śledzić aktualizacje statusu w serwisie Twitter i monitorować zbliżające się spotkania poprzez system iDrive. Funkcje te wyświetlane są na monitorze pokładowym lub odczytywane przez głośniki samochodowe. Inne funkcje dają dostęp do najświeższych wiadomości z kanałów RSS oraz do usługi Wiki Local, która dostarcza informacje o aktualnym miejscu pobytu na bazie Wikipedii. Aplikacja BMW Connected informuje także użytkownika o aktualnej dostępności kompatybilnych z BMW aplikacji uzupełniających (zewnętrznych).

FUNKCJA DYKTOWANIA.

Dzięki systemowi nawigacyjnemu Professional, złączu Bluetooth i usługom BMW ConnectedDrive nie musisz już ręcznie obsługiwać telefonu. Tekst można teraz wprowadzać głosowo. Funkcja dyktowania umożliwia konwersję mowy na tekst, który można następnie przesłać pocztą elektroniczną lub SMS-em. Z funkcji dyktowania można też korzystać przy zamieszczaniu wpisów w serwisie Twitter dzięki odpowiednim aplikacjom BMW. Funkcja dyktowania oferowana jest bezpłatnie przez pierwsze 60 dni. Po tym okresie jest płatna i wymaga zawarcia umowy z Nuance®.

Informacje dotyczące kompatybilności smartfonów i innych urządzeń mobilnych ze złączem Bluetooth można znaleźć na stronie www.bmw.pl/bluetooth.

REAL TIME TRAFfiC INFORMATION.

Real Time Traffic Information (RTTI) udostępnia najbardziej aktualne informacje o sytuacji na drogach. Funkcja dostarcza w czasie rzeczywistym dokładnych danych o miejscu i czasie trwania utrudnień. Źródłem danych są m.in. profile ruchu z sieci telefonii komórkowej, dane GPS z samochodów flotowych, aplikacje na smartfony i komunikaty policyjne. System analizujący pracuje tak precyzyjnie, że umożliwia lokalizację korków z dokładnością do kilkunastu metrów. Dzięki temu RTTI informuje kierowcę w czasie rzeczywistym o aktualnej sytuacji na autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach krajowych oraz w miastach i dodatkowo proponuje najkorzystniejsze objazdy.
Do korzystania wymagane są usługi ConnectedDrive.

USŁUGI ZDALNE.

Usługi zdalne oraz bezpłatna aplikacja My BMW Remote (dostępna w Apple App Store i Google Play Store) umożliwiają zdalną obsługę różnych funkcji pojazdu, na przykład zamka centralnego. Obsługują również bezpośrednie przesyłanie adresów docelowych wyszukiwanych za pośrednictwem Google™ do systemu nawigacyjnego, jeśli jest dostępny. Można też wyświetlić lokalizację samochodu. Aby móc korzystać z tej funkcji, wystarczy aktywować usługi zdalne w portalu klienta My BMW ConnectedDrive na stronie www.bmw-connecteddrive.com.

BLUETOOTH OFFICE.

Z Bluetooth Office możesz jeszcze efektywniej spędzać czas w swoim samochodzie. Możliwość podłączenia urządzeń Bluetooth i USB pozwoli Ci w drodze jeszcze wygodniej organizować swój dzień. E-maile, terminy, zadania i SMS-y są wyświetlane na monitorze pokładowym oraz odczytywane na głos przez głośniki systemu audio. Funkcja BMW Apps umożliwia ponadto wyświetlanie wpisów w kalendarzu iPhone'a. Lista kompatybilnych urządzeń mobilnych znajduje się na stronie www.bmw.pl/bluetooth.