CYFROWY WYJADACZ.

Komunikacja i systemy wspomagające kierowcę w BMW serii 1.

CYFROWY WYJADACZ.

Komunikacja i systemy wspomagające kierowcę w BMW serii 1.

CYFROWY WYJADACZ.Komunikacja i systemy wspomagające kierowcę w BMW serii 1.

BMW serii 1 jest wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych umożliwiających optymalną komunikację w podróży i wygodne dotarcie do celu. Od nowatorskich funkcji nawigacji i rozrywki po łatwe korzystanie z osobistych aplikacji na smartfonie – tutaj można cieszyć się mobilnością, która wyznacza nowe standardy.

Read more

UNIWERSALNA KOMUNIKACJA.

Komunikacja na wysokim poziomie: za pomocą opcjonalnych usług cyfrowych ConnectedDrive można korzystać z licznych usług, inteligentnych aplikacji i doskonałej rozrywki. W ramach rozrywki online można na przykład otworzyć w serwisie Deezer lub Napster konto z abonamentem. Dzięki temu uzyskuje się nieograniczony dostęp do milionów utworów muzycznych. A zintegrowana funkcja rozpoznawania muzyki identyfikuje każdą piosenkę w radiu i na życzenie zapisuje ją w osobistej bibliotece użytkownika. Fantastyczne rozwiązanie, niezależnie od tego, jaki styl muzyczny się preferuje.

 • Usługa Concierge

  Usługa Concierge w BMW ConnectedDrive umożliwia za naciśnięciem przycisku połączenie telefoniczne z konsultantem infolinii BMW. Znajdzie on na przykład żądaną restaurację, najbliższy bankomat lub dyżurną aptekę i na życzenie wyśle odpowiednie dane adresowe bezpośrednio do systemu nawigacyjnego BMW.

MENEDŻER TRASY.

BMW Connected to innowacyjna aplikacja, która inteligentnie wspomaga kierowcę w wygodnym i punktualnym dotarciu do celu. Przesyła terminy ze smartfonu do systemu nawigacyjnego, informuje, kiedy trzeba rozpocząć podróż, i powiadamia innych, jeśli dojdzie do opóźnienia. Ponadto aplikacja informuje użytkownika o lokalizacji, ilości paliwa w zbiorniku oraz o tym, czy auto jest zamknięte. Z jej pomocą można także otworzyć i zamknąć BMW serii 1. A jeśli kierowca zapomni, gdzie zaparkował: aplikacja poprowadzi go pewnie do samochodu.

 • Udostępnij punkt docelowy / Prześlij do samochodu

  Za pomocą BMW Connected można wygodnie i bezproblemowo przesłać znalezione przez siebie cele z aplikacji na smartfonie lub sieci do BMW serii 1. Podobnie jak zapisane w kalendarzu smartfonu terminy łącznie z pożądaną godziną dotarcia na miejsce. System płynnie przejmuje nowy cel do systemu nawigacyjnego pojazdu.

 • Funkcja Time-to-Leave

  Żadnych spóźnień: BMW Connected informuje użytkownika poprzez smartfon lub Apple Watch o optymalnym czasie rozpoczęcia podróży, aby punktualnie dotrzeć do kolejnego celu. Czas odjazdu proponowany przez system opiera się przy tym na danych o sytuacji na drogach w czasie rzeczywistym.

 • Udostępnij szacowany czas dotarcia na miejsce

  Jeśli mimo to kierowca utknie po drodze w korku, może za pomocą BMW Connected wysłać SMS do czekających kolegów lub partnerów biznesowych, aby poinformować ich o spóźnieniu oraz o nowo obliczonej godzinie przybycia na miejsce. I to wszystko bez dotykania telefonu.

BODY GUARD.

BMW serii 1 oferuje liczne inteligentne systemy wspomagające kierowcę, które ułatwiają życie. System asystujący kierowcy z ostrzeżeniem przed kolizją z poprzedzającym pojazdem i pieszymi odpowiednio wcześnie ostrzega przed innymi samochodami lub przechodniami. Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu reaguje przy niezamierzonej zmianie pasa, natomiast asystent skupienia zaleca zrobienie sobie przerwy, kiedy pojawią się oznaki zmęczenia. A aktywny regulator prędkości oraz Speed Limit Info mają zawsze prędkość pod kontrolą. Po dotarciu do celu asystent parkowania zatroszczy się o wygodne zaparkowanie samochodu.

 • Aktywny regulator prędkości

  Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go i ostrzeganiem przed kolizją z poprzedzającym pojazdem utrzymuje ustawioną przez kierowcę prędkości oraz odstęp od poprzedzającego pojazdu. Samochód przejmuje ruszanie i hamowanie, a wybrany odstęp utrzymywany jest nawet przy niewielkich prędkościach i w korku aż do ewentualnego zatrzymania.

 • Ostrzeganie przed przekraczaniem ograniczenia prędkości

  Funkcja ostrzegania przed przekroczeniem ograniczenia prędkości ze wskazaniem zakazu wyprzedzania rejestruje ograniczenia prędkości oraz zakazy wyprzedzania i sygnalizuje je na wyświetlaczu informacyjnym w zestawie wskaźników lub na wyświetlaczu BMW Head-Up.

 • Asystent parkowania

  Asystent parkowania ułatwia parkowanie równolegle i prostopadle do jezdni. System mierzy również ciasne luki parkingowe podczas przejeżdżania obok nich z niewielką prędkością. Jeżeli miejsce jest dostatecznie duże, asystent parkowania przejmuje kierowanie, a kierowca musi tylko wybierać odpowiedni bieg, dodawać gazu i hamować.

ROZWIĄZANIA, KTÓRE DAJĄ WOLNOŚĆ.

ROZWIĄZANIA, KTÓRE DAJĄ WOLNOŚĆ.

BMW ConnectedDrive to inteligentna komunikacja pomiędzy samochodem, kierowcą i światem zewnętrznym. Ciesz się większym komfortem, lepszą rozrywką i kojącym poczuciem bezpieczeństwa na każdej drodze. Albo krótko mówiąc: większą radością z jazdy.

Read more

M PERFORMANCE.

 • Odkryj następny temat

M PERFORMANCE.

 • Odkryj następny temat

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • BMW M140i (3-drzwiowe) (1):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 7,8
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 179

  BMW 125i (3-drzwiowe) (1):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 5,9 – 5,7
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 134 – 130

  Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2i zużycia energii zostały ustalone zgodnie z obowiązującą procedurą pomiarową VO (UE) 2007/715 w jej aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym oferowanym w Niemczech, a zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół, opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić w trakcie konfiguracji.

  (1) Wartości obowiązują do 15.04.2018 r. Więcej informacji na ten temat udzielają dealerzy BMW.

  Wartości dla pojazdów oznaczonych (3) zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTC i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. [W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.]

  Podane wartości emisji CO2 wynikają z dyrektywy 1999/94/WE oraz Pkw-EnVKV w ich aktualnym brzmieniu i uwzględniają w klasyfikacji wartości zużycia i emisji CO2 NEDC.

  Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i energii oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.