POSZUKIWACZ WRAŻEŃ.

Dynamika jazdy i wydajność BMW serii 1.

POSZUKIWACZ WRAŻEŃ.

Dynamika jazdy i wydajność BMW serii 1.

POSZUKIWACZ WRAŻEŃ.Dynamika jazdy i wydajność BMW serii 1.

Niesamowicie sportowe. Oszczędne w spalaniu. Dzięki elastycznym i wysokoobrotowym silnikom turbo BMW serii 1 jest pełne temperamentu i niesamowicie zwinne. Zwłaszcza w połączeniu z opcjonalnym adaptacyjnym zawieszeniem M i dostępnym na życzenie adaptacyjnym sportowym układem kierowniczym. Niezależnie od tego, czy jeździ się po mieście, w terenie czy po autostradzie. Poza tym jest także wydajne: w trybie ECO PRO potrzebuje zdumiewająco mało paliwa, dzięki czemu na stacji benzynowej można zachować całkowity spokój.

Read more

CAŁA NAPRZÓD.

Podbija drogę w mgnieniu oka. Nic dziwnego, w końcu BMW serii 1 oferuje szereg wysokowydajnych silników, także z napędem na cztery koła i idealnym rozkładem masy na osie w proporcjach 50:50 – dla niesamowicie precyzyjnego prowadzenia i doskonałych osiągów. Liczne opcjonalne komponenty wyzwalają dodatkowo potężną dynamikę i sportową zwinność: adaptacyjny układ jezdny, 8-stopniowa skrzynia Steptronic, 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy turbo – wyjątkowy w tej klasie pojazdów – gwarantują niepowtarzalną przyjemność jazdy.

BMW M140i (5-drzwiowe) (1):
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 7,8
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 179

NAPĘD NA CZTERY KOŁA W BMW SERII 1.

Idealny na trudne sytuacje drogowe, zwłaszcza przy złych warunkach pogodowych. Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive optymalnie dostosowuje się do wszelkich warunków. Efekt: idealna przyczepność i pewny kurs zapewniają jeszcze większą dynamikę jazdy i zwinność.

 • xDrive

  Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive idealnie dostosowuje się do nawet najtrudniejszych warunków pogodowych, gwarantując najlepszą trakcję w każdych warunkach. xDrive i układ dynamicznej kontroli stabilności (DSC) pozwala BMW zachować stabilność i pewny kurs. Układ xDrive – sterowany przez DSC – odpowiednio rozdziela napęd na osie tak, aby odpowiednio wcześnie zapobiec nadsterowności lub podsterowności na zakrętach, zwiększając przez to stabilność jazdy. Oprócz tego gwarantuje szybkie i bezpieczne ruszanie z miejsca również na śliskiej nawierzchni i na stromej drodze. Dzięki temu układ DSC może rzadziej reagować w krytycznych sytuacjach. BMW xDrive więc łączy zalety napędu na cztery koła – trakcję, stabilny kurs i bezpieczeństwo – z typową dla BMW dynamiką.

BICIE SERCA.

Sercem każdego BMW serii 1 jest silnik. Aktualna oferta silników serii pozwala na znalezienie napędu odpowiedniego dla wszelkich potrzeb. Wszystkie silniki benzynowe i wysokoprężne linii BMW EfficientDynamics – niezależnie od tego, czy są to jednostki 3-, 4- czy 6-cylindrowe – dzięki innowacyjnej technologii BMW TwinPower Turbo zachwycają pełnym temperamentu rozwojem mocy, nawet na niskich obrotach. Zapewniają przy tym jeszcze większą wydajność i dynamikę. I oczywiście radość z jazdy.

Read more

8-STOPNIOWA SPORTOWA SKRZYNIA STEPTRONIC.

Oferowana w wyposażeniu dodatkowym 8-stopniowa sportowa skrzynia automatyczna gwarantuje maksymalną dynamikę, wydajność i komfort jazdy: szybka zmiana przełożeń umożliwia lepsze przyspieszenia, a gęste stopniowanie ośmiu biegów sprawia, że zmiana przełożeń jest niemal nieodczuwalna. Jednocześnie pozwala silnikowi pracować w idealnym dla wydatku mocy zakresie obrotów i przy niskim poziomie hałasu. Przy dużych prędkościach ósmy bieg obniża obroty, a tym samym również zużycie paliwa i poziom emisji CO2.

 • Tryb Sport+

  Odpowiednim wyborem dla bardzo sportowego stylu jazdy w sytuacjach granicznych i doskonałych osiągów jest tryb SPORT+. Niewielkie skoki obrotów pomiędzy przełożeniami umożliwiają intensywne przyspieszanie. Ponadto w tym trybie aktywuje się funkcja DTC (dynamiczna kontrola trakcji), dopuszczająca jeszcze większy uślizg kół napędowych.

 • Tryb Sport

  Tryb SPORT w połączeniu z adaptacyjnym sportowym zawieszeniem M oferuje sportową charakterystykę ze sztywniejszym ustawieniem amortyzatorów. Pozwala to na bardziej spontaniczną reakcję napędu i układu kierowniczego oraz gwarantuje dużą przyjemność jazdy.

 • Tryb Comfort

  Do wygodnego podróżowania przeznaczony jest tryb COMFORT, w którym aktywny jest program zmiany biegów przy niższych obrotach, co zwiększa komfort jazdy. W połączeniu z adaptacyjnym sportowym zawieszeniem M sprawia, że nierówności nawierzchni są niemal nieodczuwalne.

 • Tryb EcoPro

  Tryb ECO PRO zwiększa wydajność poprzez unikanie redukcji biegów i aktywację funkcji swobodnego toczenia. Po wysprzęgleniu silnika pojazd toczy się z wyjątkowo małym oporem. Przyczynia się to do znacznej redukcji zużycia paliwa i sporego wydłużenia zasięgu.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Mniejsze zużycie paliwa, większa radość z jazdy. BMW EfficientDynamics. Pod tą nazwą kryje się innowacyjny pakiet technologiczny związany z napędem, zarządzaniem energią i koncepcją auta. Rozwiązania te mają na celu zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 przy jednoczesnym zwiększeniu dynamiki i radości z jazdy. Standardowo w każdym BMW – oczywiście również w BMW serii 1.

Read more

KOMUNIKACJA I SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ.

KOMUNIKACJA I SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • BMW 116d (5-drzwiowy) (3):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 4,0 – 3,6
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 106 – 94

  BMW M140i (5-drzwiowe) (1):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 7,8
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 179

  Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2i zużycia energii zostały ustalone zgodnie z obowiązującą procedurą pomiarową VO (UE) 2007/715 w jej aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym oferowanym w Niemczech, a zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół, opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić w trakcie konfiguracji.

  (1) Wartości obowiązują do 15.04.2018 r. Więcej informacji na ten temat udzielają dealerzy BMW.

  Wartości dla pojazdów oznaczonych (3) zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTC i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. [W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.]

  Podane wartości emisji CO2 wynikają z dyrektywy 1999/94/WE oraz Pkw-EnVKV w ich aktualnym brzmieniu i uwzględniają w klasyfikacji wartości zużycia i emisji CO2 NEDC.

  Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i energii oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.