PORUSZA. WYZWALA. PRZYSPIESZA.

Dynamika jazdy i wydajność zintegrowane w BMW serii 2 Cabrio.

PORUSZA. WYZWALA. PRZYSPIESZA.

Dynamika jazdy i wydajność zintegrowane w BMW serii 2 Cabrio.

Idealne połączenie skrajności. Dynamiczny napęd BMW serii 2 Cabrio oraz innowacyjne technologie BMW EfficientDynamics godzą z sobą bezkompromisową moc i maksymalną wydajność. A jaki jest efekt? Zwrotny i zwinny samochód BMW serii 2 Cabrio, który porusza się z temperamentem i energią zarówno w trybie ECO PRO, jak i przy sportowej jeździe. To się po prostu czuje, wszystkimi zmysłami.

PORUSZA. WYZWALA. PRZYSPIESZA.Dynamika jazdy i wydajność zintegrowane w BMW serii 2 Cabrio.

Idealne połączenie skrajności. Dynamiczny napęd BMW serii 2 Cabrio oraz innowacyjne technologie BMW EfficientDynamics godzą z sobą bezkompromisową moc i maksymalną wydajność. A jaki jest efekt? Zwrotny i zwinny samochód BMW serii 2 Cabrio, który porusza się z temperamentem i energią zarówno w trybie ECO PRO, jak i przy sportowej jeździe. To się po prostu czuje, wszystkimi zmysłami.

TECHNOLOGIA BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Innowacyjne silniki benzynowe i wysokoprężne BMW z rodziny BMW EfficientDynamics oferują dzięki technologii BMW TwinPower Turbo znacznie lepszą charakterystykę mocy oraz spontaniczną reakcję silnika już na niskich obrotach. Mają przy tym wyjątkowo niskie parametry zużycia paliwa i emisji spalin. Wyższa wydajność i optymalna dynamika gwarantują wyraźnie większą radość z jazdy.
W silnikach benzynowych zastosowano innowacyjną technologię turbodoładowania, w pełni adaptacyjny rozrząd Valvetronic ze zmienną regulacją faz rozrządu Double VANOS i bezpośredni wtrysk paliwa High Precision Injection. Te zaawansowane rozwiązania zapewniają niesamowitą charakterystykę mocy i jednocześnie wysoką wydajność. W silnikach wysokoprężnych również zastosowano turbodoładowanie ze zmienną geometrią turbiny i bezpośredni wtrysk CommonRail najnowszej generacji. Zoptymalizowany w ten sposób proces spalania obniża zużycie paliwa i emisję spalin.

POWIETRZE PRZESYCONE FASCYNACJĄ.

Poznaj dynamikę jazdy BMW serii 2 Cabrio.

POWIETRZE PRZESYCONE FASCYNACJĄ.

Poznaj dynamikę jazdy BMW serii 2 Cabrio.

DYNAMICZNY NAPĘD.

Maksymalna wydajność przy małym zużyciu paliwa – to cel dynamicznego napędu w BMW serii 2 Cabrio. Zaawansowane technicznie silniki benzynowe i wysokoprężne TwinPower Turbo z linii silników BMW EfficientDynamics były wielokrotnie wyróżniane nagrodą „Engine of the Year Award”. Odznaczają się niską emisją przy doskonałej kulturze pracy oraz wyjątkowo dynamicznym rozwojem mocy. A 8-stopniowa skrzynia Steptronic dba o to, by podczas przyspieszania płynnie przenosić tę moc na drogę.

 • Silniki benzynowe BMW Twin Power Turbo

  Silniki benzynowe BMW TwinPower Turbo najnowszej generacji zachwycają pełnym temperamentu rozwojem mocy i spontaniczną reakcją silnika już na niskich obrotach. Jednocześnie są bardziej oszczędne i emitują mniej spalin niż ich poprzednicy. Aby zapewnić jeszcze lepszą wydajność i dynamikę, ten innowacyjny pakiet, stanowiący kamień milowy w strategii BMW EfficientDynamics, łączy najnowsze technologie wtrysku i adaptacyjny rozrząd Valvetronic z Double VANOS z innowacyjnym układem turbodoładowania. Rezultatem jest niezwykle wydajny napęd, który efektownie podkreśla niepodważalne kompetencje BMW w zakresie budowy silników. Wielokrotnie wyróżniany nagrodą „Engine of the Year Award” 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo jest doceniany na całym świecie. Uznanie zdobywa dynamicznym rozwojem mocy, doskonałą kulturą pracy i fantastyczną wydajnością. Sprawdzona koncepcja technologiczna silników z linii EfficientDynamics jest stosowana w niemal wszystkich silnikach benzynowych.

 • Silniki wysokoprężne BMW TwinPower Turbo

  W silnikach wysokoprężnych BMW TwinPower Turbo nowej generacji odzwierciedla się konsekwentnie realizowana myśli BMW EfficientDynamics: chodzi o to, by uzyskać doskonałe parametry wydajności i kultury pracy w połączeniu z niskim zużyciem paliwa. Silniki wysokoprężne odznaczają się spontaniczną reakcją i pełnym temperamentu rozwojem mocy we wszystkich zakresach prędkości obrotowych. Są także oszczędne. Bez wątpienia wybijają się ponad przeciętność pod względem wydajności i dynamiki. Pracują sprawnie, emitując mało spalin. Maksymalna radość z jazdy jest więc gwarantowana. Nowe jednostki wysokoprężne linii silników EfficientDynamics charakteryzują się lekką aluminiową konstrukcją i są wyposażone w jedną, dwie lub trzy turbosprężarki oraz zmienną geometrię turbiny. Mają również wtrysk bezpośredni CommonRail najnowszej generacji, który gwarantuje zoptymalizowane spalanie, obniżając w ten sposób zużycie paliwa i emisję CO2.

 • 8-stopniowa skrzynia Steptronic

  8-stopniowa skrzynia Steptronic wyznacza nowe standardy komfortu i dynamiki. To zarazem centralny element strategii BMW EfficientDynamics. Wyjątkowo gęste stopniowanie przełożeń umożliwia optymalny rozwój mocy przy każdej prędkości. Obniża znacznie zużycie paliwa i pozwala cieszyć się jeszcze bardziej sportową i dynamiczną jazdą. Przy dużych prędkościach zmniejsza się prędkość obrotowa, a tym samym również zużycie paliwa i poziom hałasu silnika.
  Sprzyja temu również sprzęgło blokujące. Nawet w trybie ręcznej zmiany biegów. Połączenie niewielkich skoków obrotów silnika i precyzyjnego dopasowania przełożeń skutkuje niezwykle wysokim komfortem zmiany biegów. Skomunikowane funkcje, takie jak szybko reagujący napęd, rozpoznawanie stanu pojazdu, rozpoznawanie kierowcy oraz sytuacji na drodze w znacznym stopniu wpływają na sposób przełączania biegów. W każdej sytuacji system wybiera optymalny bieg (w zależności od trybu jazdy), nawet w trybie ręcznym. W trybie „Sport” skomunikowane funkcje przy wsparciu danych nawigacyjnych oferują dodatkową dynamikę za sprawą jeszcze bardziej sportowej i spontanicznej reakcji. Natomiast tryb „Comfort” zapewnia wygodny program zmiany przełożeń z rzadszymi zmianami biegów.

TRYB ECO PRO.

W zależności od indywidualnego stylu jazdy tryb ECO PRO pozwala obniżyć zużycie paliwa nawet o 20 procent. Potwierdziły to badania przeprowadzone przez BMW. Kolejne 5 procent można oszczędzić dzięki dodatkowym funkcjom swobodnego toczenia, asystenta przewidywania i trasy ECO PRO.
Gdy przy prędkościach od 50 do 160 km/h kierowca zdejmie nogę z gazu i nie hamuje, a asystent przewidywania nie przewiduje wkrótce żadnego dostosowania prędkości, funkcja swobodnego toczenia (tylko w połączeniu z 8-stopniową skrzynią Steptronic) odłącza silnik od układu przeniesienia napędu i samochód toczy się bez napędu.
Asystent przewidywania (tylko w połączeniu z systemem nawigacyjnym Professional) rozpoznaje na podstawie danych z systemu nawigacyjnego zakręty, wjazdy na teren zabudowany, ograniczenia prędkości i zjazdy z autostrady i odpowiednio wcześniej zaleca ujęcie gazu.
Trasa ECO PRO (tylko w połączeniu z systemem nawigacyjnym Professional lub Business) wskazuje najbardziej efektywną trasę w zależności od sytuacji na drogach, stylu jazdy i stanu nawierzchni. Komputer pokładowy pokazuje, ile procent paliwa można zaoszczędzić, wybierając trasę ECO PRO.

BMW xDrive.

BMW xDrive.

Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive.

Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive idealnie dopasowuje się nawet do najtrudniejszych warunków na drodze, zapewniając idealną przyczepność. Napęd xDrive i układ dynamicznej kontroli stabilności (DSC) gwarantują, że jazda BMW jest zawsze bezpieczna i stabilna. Napęd xDrive sterowany systemem czujników DSC elastycznie i sprawnie rozdziela siłę napędową w sposób ciągły i zmienny pomiędzy osie, zapobiegając podsterowności lub nadsterowności na zakrętach i gwarantując doskonałą stabilność kierunkową. Zapewnia ponadto szybkie i bezpieczne przyspieszanie nawet na śliskich lub stromych odcinkach dróg. Pozwala to ograniczyć interwencje DSC w krytycznych warunkach na drodze. Dzięki temu BMW xDrive łączy w sobie wszystkie zalety napędu na cztery koła – trakcję, stabilność kierunkową i bezpieczeństwo jazdy – z klasyczną zwinnością BMW.