SKUTEK UBOCZNY: DRESZCZYK EMOCJI.

BMW M240i Cabrio.

bmw mperformance logo

SKUTEK UBOCZNY: DRESZCZYK EMOCJI.

BMW M240i Cabrio.

SKUTEK UBOCZNY: DRESZCZYK EMOCJI.BMW M240i Cabrio.

Inspirowane BMW M, zoptymalizowane pod kątem funkcjonalności na co dzień. BMW M240i Cabrio przekracza typowe granice przyspieszenia: turbodoładowany 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy katapultuje pojazd w 4,9 s od 0 do 100 km/h, a sportowe zawieszenie M przekłada nieprzeciętną moc na fascynujące wrażenia z jazdy. Zwinne, zapierające dech w piersiach i ekscytujące. Ekskluzywne detale stylistyczne M Performance świetnie uzupełniają konsekwentny wizerunek tego wyczynowca.

BMW M240i Cabrio (1):
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 8,3
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 189

PRZYSPIESZONY PULS W STANDARDZIE.

6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M Performance TwinPower Turbo.

PRZYSPIESZONY PULS W STANDARDZIE.

6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M Performance TwinPower Turbo.

Witamy w niebie dla miłośników szybkiej jazdy: 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M Performance TwinPower Turbo BMW M240i o pojemności skokowej 3,0 l jest jednym z najlepszych atletów w segmencie kabrioletów. Jak żaden inny łączy imponujące przyspieszenie z niezwykłą zwinnością i wysoką funkcjonalnością w codziennej eksploatacji. Dowodami jego doskonałej wydajności są nadzwyczaj spontaniczna reakcja, wysoki moment obrotowy i szeroki zakres obrotów roboczych.

SZYNSZE BICIE SERCA NA SAM WIDOK.

Karoseria BMW M240i Cabrio oprócz pakietu M posiada także szereg specyficznych detali M Performance. Sportowy przód z w pełni diodowymi reflektorami i powiększonymi wlotami powietrza dodaje autu czystej dynamiki. To wrażenie podkreślają dodatkowo wyraziste 18-calowe obręcze kół M Double Spoke 436 M w kolorze Ferric Grey w połączeniu z hamulcami sportowymi M z niebieskimi zaciskami. Umieszczone po obu stronach końcówki rur wydechowych w czarnym chromie oraz symbol modelu w ciemnym chromie akcentują atletyczny tył BMW M240i Cabrio. Atrakcyjnym detalem widocznym z boku są zoptymalizowane aerodynamicznie lusterka zewnętrzne w kolorze Ferric Grey.

ATMOSFERA SPORTÓW WYŚCIGOWYCH POD GOŁYM NIEBIEM.

ATMOSFERA SPORTÓW WYŚCIGOWYCH POD GOŁYM NIEBIEM.

W zorientowanym na potrzeby kierowcy wnętrzu BMW M240i Cabrio wysokogatunkowe detale stanowią atrakcyjne sportowe akcenty. Na przykład cyfrowy symbol modelu oraz dokładna skala zegarów w zestawie wskaźników. Typowe elementy M Performance, takie jak skórzana kierownica sportowa M, ergonomiczne fotele sportowe M i wyściełane poduszki na kolana, gwarantują idealny komfort kierowania i siedzenia. A ekskluzywne detale – listwy progowe i symbol modelu – fantastycznie dopełniają sportowo-eleganckiej całości.

FASCYNUJĄCA MOC. MAKSYMALNA PRECYZJA.

Koncepcja dynamiki jazdy BMW M240i oferuje zintensyfikowaną radość z jazdy przy nieograniczonej funkcjonalności w codziennej eksploatacji. Harmonijne zestrojenie wszystkich komponentów zapewnia dużą zwinność i precyzję prowadzania, a zorientowane na osiągi właściwości układu jezdnego i kierowniczego są zoptymalizowane w najdrobniejszych szczegółach, by zwiększyć sportowe doznania za kierownicą. W każdej chwili.

 • Adaptacyjny sportowy układ kierowniczy

  Adaptacyjny sportowy układ kierowniczy z funkcją Servotronic umożliwia bardziej bezpośrednie i zwinne kierowanie pojazdem przy mniejszym nakładzie siły. Reaguje na skręt kierownicy z różnym przełożeniem. Ułatwia to prowadzenie w sportowym stylu oraz zmniejsza nakład siły potrzebnej przy parkowaniu i skręcaniu.

 • Sportowe zawieszenie M

  W samochodach z napędem tylnym niższy o ok. 10 mm sportowy układ jezdny M wyróżnia się bardzo sportową charakterystyką. Ma krótsze sprężyny, sztywniejsze amortyzatory oraz twardsze stabilizatory. Wszystko to razem zapewnia jeszcze bardziej bezpośrednie działanie zawieszenia sprzyjające wybitnie sportowej jeździe.

 • xDrive

  Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive zapewnia stały rozdział sił napędowych na wszystkie cztery koła zależnie od ich aktualnej przyczepności. Dzięki temu auto znacznie zyskuje na dynamice, trakcji i zwinności, także w wymagających sytuacjach na drodze. Napęd na cztery koła o wyraźnie tylnej orientacji został zaprojektowany tak, by spełniać szczególne wymagania BMW M240i Cabrio odnośnie do dynamiki jazdy.

 • 8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic

  8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic umożliwia bardzo sportową zmianę biegów. Zarówno automatycznie, jak i ręcznie łopatkami przy kierownicy lub dźwignią biegów, umożliwiając komfortową albo dynamiczną jazdę. W trybie SPORT i przy dźwigni w lewej pozycji S/M tryb zmiany biegów skonfigurowano pod kątem najwyższych osiągów.

JESZCZE INTENSYWNIEJSZA RADOŚĆ Z JAZDY.

BMW MPerformance

JESZCZE INTENSYWNIEJSZA RADOŚĆ Z JAZDY.

Samochody M Performance imponują potężną mocą. Oferują maksymalną dynamikę bez rezygnowania z komfortu. A ich progresywny wygląd wyróżnia się doskonałym stylem. BMW M Performance. Jeszcze intensywniejsza radość z jazdy.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • BMW M240i Cabrio:
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 8,3
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 189

  BMW M550i xDrive Limuzyna:
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 9,1–8,9
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 209–204

  BMW M760Li xDrive Limuzyna:
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 12,8
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 294

  BMW X4 M40i:
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 8,6
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 199

  BMW X6 M50d:
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 6,6
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 174

  Zużycie paliwa i emisja CO2 zależą od wybranego rozmiaru kół i opon. Przewidywane wartości zużycia paliwa ustalono na podstawie cyklu testowego ECE.

  Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia energii i paliwa oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.