SKONCENTROWANA RADOŚĆ Z JAZDY.

Pierwsze BMW serii 2 Coupé.

SKONCENTROWANA RADOŚĆ Z JAZDY.

Pierwsze BMW serii 2 Coupé.

SKONCENTROWANA RADOŚĆ Z JAZDY.Pierwsze BMW serii 2 Coupé.

Cena w kW (KM) przy obr/min (M240i)

250 (340)/5.500

Zużycie paliwa w cyklu mieszanym w l/100 km (M240i)

7,8 [7,1]

Przyspieszenie 0-100 km/h w s (M240i)

4,8 [4,6]

Nieposkromione, buntownicze, unikalne. BMW serii 2 Coupé ma wszystko, czego potrzebuje sportowe coupé. Jego atletyczna stylistyka odzwierciedla dynamikę jazdy, która w tej klasie aut nie ma sobie równych. Coupé wyróżnia idealny rozkład masy na osie w proporcjach 50:50, mocne silniki BMW TwinPower Turbo oraz inteligentne rozwiązania BMW EfficientDynamics. Najbardziej intensywne odczucie dynamiki oferuje M240i, które przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,8 s. Zgodnie ze swoim mottem: turbodoładowana radość z jazdy.

NIE POTRZEBUJE KIEROWCY. POTRZEBUJE SPRZYMIERZEŃCA.

BMW serii 2 Coupé M240i.

Ten samochód daje czadu tam, gdzie inne nie dają już rady: uturbiony 6-cylindrowy silnik rzędowy o mocy 250 kW (340 KM) zapewnia mu rekordowe przyspieszenia przy maksymalnej wydajności. Pakiet aerodynamiczny M, krawędź aerodynamiczna z tyłu oraz adaptacyjne zawieszenie M gwarantują na wskroś sportowy wygląd, większy docisk i optymalne właściwości jezdne przy każdym typie jazdy. A sportowe fotele przednie, kierownica skórzana M z przyciskami wielofunkcyjnymi i wiele innych sprawia, że BMW M240i również wewnątrz roztacza atmosferę, która jednoznacznie kojarzy się z wyścigami. I oferuje adekwatne do tego osiągi.

Wygląd zewnętrzny.

Kształty pełne temperamentu: charakterystyczna linia przetłoczenia rozpoczyna się tuż za osią przednią i biegnie aż po tylny błotnik, wznosząc się lekko, co podkreśla klinowy, sportowo dynamiczny kształt karoserii. W połączeniu z wydatnymi nadkolami pokazuje, że BMW serii 2 Coupé jest zawsze gotowe do akcji.

Wnętrze.

Standardowo niestandardowe: siadając na fotelu kierowcy w BMW serii 2 Coupé, od razu znajdujesz się w centrum uwagi. Bo cały kokpit zorientowany jest na kierowcę. Asymetryczna konsola środkowa zwrócona jest lekko w jego stronę, wolnostojący monitor pokładowy umieszczony jest optymalnie w zasięgu jego wzroku, a wszystkie ważne funkcje są zawsze pod kontrolą. Dzięki typowym dla coupé bezramkowym szybom nic nie blokuje widoku na zewnątrz. Przenikające się powierzchnie i dynamiczne linie charakterystyczne dla sportowego wyglądu zewnętrznego widać również wewnątrz auta. Wysoka jakość materiałów jest tu tak samo oczywista jak ich perfekcyjne wykończenie.

Dynamika jazdy.

Kto chce cieszyć się pełnią życia, ten nie ma ochoty na kompromisy. Tak jak BMW serii 2 Coupé. Jego właściwości jezdne, rozkład masy na osie w proporcjach 50:50 i sportowa jazda, jaką gwarantuje napęd tylny, są w tej klasie bezkonkurencyjne. Dynamiczne i pełne temperamentu. Skupione na jednym celu: niesamowitej radości z jazdy.

240 kW

BMW M240i wyróżnia się nie tylko nieposkromioną mocą, ale i niesamowitą zwinnością i funkcjonalnością w codziennej eksploatacji. 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M Performance TwinPower Turbo o pojemności 3,0 l łączy układ Valvetronic, Double VANOS, bezpośredni wtrysk benzyny oraz turbosprężarkę TwinScroll. Ten wyjątkowy silnik cechuje niezwykle spontaniczna reakcja, duży moment obrotowy i szeroki zakres obrotów roboczych. Rezultatem tego jest maksymalny moment obrotowy 500 Nm przy średnim zużyciu paliwa wynoszącym 7,8l/100 km (skrzynia Steptronic: 7,1 l; Steptronic xDrive: 7,4 l). 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M Performance TwinPower Turbo umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,8 s (skrzynia Steptronic: 4,6 s; Steptronic xDrive: 4,4 s).