ZLEĆ ZADANIA NIEZAWODNYM POMOCNIKOM.

Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW serii 2 Gran Tourer.

ZLEĆ ZADANIA NIEZAWODNYM POMOCNIKOM.

Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW serii 2 Gran Tourer.

Liczne innowacyjne technologie wspierają Cię podczas jazdy na wiele sposobów, gwarantując komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dzięki temu możesz się skupić na tym, co naprawdę ważne – na radości z jazdy.

ZLEĆ ZADANIA NIEZAWODNYM POMOCNIKOM.Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW serii 2 Gran Tourer.

Liczne innowacyjne technologie wspierają Cię podczas jazdy na wiele sposobów, gwarantując komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dzięki temu możesz się skupić na tym, co naprawdę ważne – na radości z jazdy.

WYŚWIETLACZ BMW HEAD UP.

WYŚWIETLACZ BMW HEAD UP.

Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head-Up transmituje informacje istotne podczas jazdy na szybce projekcyjnej w bezpośrednim polu widzenia kierowcy, ułatwiając mu skupienie się na drodze. Wyświetlana jest między innymi aktualna prędkość, wskazówki systemu nawigacyjnego, ostrzeganie przed przekroczeniem ograniczenia prędkości ze wskazaniem zakazu wyprzedzania, listy telefonu i multimediów oraz informacje i ostrzeżenia systemów wspomagających kierowcę.

Symbole wyświetlane na wysuwanej szybce nad zestawem wskaźników przedstawione są w kolorach, tak więc np. symbole znaków drogowych odwzorowywane są w rzeczywistym wyglądzie. Lekkie przyciemnienie szybki zwiększa kontrast obrazu.

Jasność projekcji automatycznie dostosowuje się do warunków świetlnych i można ją też dopasowywać ręcznie; oprócz tego istnieje tryb nocny i dzienny. Można także wybrać, jakie informacje mają być widoczne oprócz wskazania prędkości i wskazówek systemów wspomagających kierowcę. Z polaryzacyjnymi okularami przeciwsłonecznymi widoczność wskazań wyświetlacza BMW Head-Up jest ograniczona.

SYSTEM ASYSTUJĄCY KIEROWCY PLUS.

System asystujący kierowcy plus zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Obejmuje funkcję ostrzegania przed kolizją i wykrywania pieszych z funkcją lekkiego hamowania miejskiego oraz funkcję ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, asystenta świateł drogowych, informacje o ograniczeniach prędkości, wykorzystujący kamery regulator prędkości z funkcją Stop&Go, a także asystenta jazdy w korku.

 • Asystent jazdy w korku

  Asystent jazdy w korku odciąża kierowcę podczas monotonnej jazdy. Przy prędkościach do 60 km/h asystent umożliwia płynne poruszanie się samochodu w gęstym ruchu. Dzięki temu jazda w korku jest znacznie mniej stresująca dla kierowcy. Asystent automatycznie utrzymuje odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu, reguluje prędkość aż do zatrzymania i uczestniczy w kierowaniu samochodem.

 • Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu

  Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu ostrzega powyżej prędkości 70 km/h poprzez wibracje kierownicy.

 • Ostrzeganie przed kolizją i pieszymi

  W sytuacjach zagrożenia dwustopniowo działa ostrzeganie przed kolizją. W przypadku ostrzegania przed pieszymi, które aktywne jest przy prędkościach od 10 do 60 km/h, występuje jednostopniowe ostrzeżenie przy krytycznym zagrożeniu. Jednocześnie hamulce przygotowywane są do szybszego zadziałania. W sytuacji awaryjnej system inicjuje hamowanie i znacznie zmniejsza prędkość uderzenia. Gdy pojazd poprzedzający intensywnie hamuje, pojawiają się stopniowo coraz intensywniejsze ostrzeżenia, aż po lekkie przyhamowanie.

 • Regulator prędkości z funkcją Stop&Go

  Wykorzystujący kamery regulator prędkości z funkcją Stop&Go utrzymuje prędkość ustawioną przez kierowcę (do 140 km/h) oraz stały odstęp do poprzedzającego pojazdu. W razie potrzeby hamuje aż do zatrzymania, a następnie automatycznie rusza z miejsca. W wolnym ruchu ulicznym utrzymuje minimalną odległość do samochodu jadącego z przodu.

NAWIGACJA PLUS Z KONTROLEREM IDRIVE TOUCH.

Nawigacja Plus z wyświetlaczem BMW Head-Up łączy wiele przydatnych komponentów: system nawigacyjny z wolnostojącym kolorowym ekranem ciekłokrystalicznym o przekątnej 8,8 cala, radio, odtwarzacz MP3, dwuzakresowy tuner RDS i zestaw wskaźników z wysokiej rozdzielczości wyświetlaczem TFT o przekątnej 5,7 cala. Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head-Up transmituje informacje istotne podczas jazdy w bezpośrednim polu widzenia kierowcy, umożliwiając mu jeszcze lepsze skupienie się na drodze. Prowadzenie do celu odbywa się za pomocą strzałek nawigacyjnych lub na mapie oraz poprzez komunikaty głosowe. System obsługuje się intuicyjnie kontrolerem iDrive Touch, przyciskami bezpośredniego wyboru, ośmioma przyciskami ulubionych funkcji, sterowaniem głosowym lub interaktywnymi dynamicznymi kafelkami na ekranie dotykowym. System wyposażony jest ponadto w złącze USB i Bluetooth oraz zestaw głośnomówiący.

Nawigacja Plus prowadzi łatwo i bezpośrednio do celu w wielu krajach, zarówno w Europie, jak i poza nią. TMC umożliwia odpowiednio wczesne rozpoznanie utrudnień na drodze i natychmiast proponuje alternatywne trasy, umożliwiając możliwie szybkie dotarcie do celu z ominięciem korków.

 • Kontroler iDrive Touch

  Kontroler iDrive Touch, który jest częścią systemu nawigacyjnego Professional, pozwala obsługiwać monitor pokładowy wygodnie jedną ręką. Jest w nim wbudowany touchpad, dzięki któremu można odręcznie wprowadzać adresy docelowe do nawigacji. Poprzez obracanie i naciskanie kontrolera wyświetla się i ustawia wiele funkcji i przewija listy. Obsługa jest prosta i intuicyjna – wszystko odbywa się dotykowo. Wybierane funkcje prezentowane są w przejrzysty sposób na monitorze pokładowym. To duże ułatwienie dla kierowcy, który może skupić uwagę przede wszystkim na ruchu drogowym.