ZLEĆ ZADANIA NIEZAWODNYM POMOCNIKOM.

Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW serii 2 Gran Tourer.

ZLEĆ ZADANIA NIEZAWODNYM POMOCNIKOM.

Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW serii 2 Gran Tourer.

Liczne innowacyjne technologie wspierają Cię podczas jazdy na wiele sposobów, gwarantując komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dzięki temu możesz się skupić na tym, co naprawdę ważne – na radości z jazdy.

ZLEĆ ZADANIA NIEZAWODNYM POMOCNIKOM.Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW serii 2 Gran Tourer.

Liczne innowacyjne technologie wspierają Cię podczas jazdy na wiele sposobów, gwarantując komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dzięki temu możesz się skupić na tym, co naprawdę ważne – na radości z jazdy.

WYŚWIETLACZ BMW HEAD UP.

WYŚWIETLACZ BMW HEAD UP.

Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head-Up transmituje informacje istotne podczas jazdy na szybce projekcyjnej w bezpośrednim polu widzenia kierowcy, ułatwiając mu skupienie się na drodze. Wyświetlana jest między innymi aktualna prędkość, wskazówki systemu nawigacyjnego, ostrzeganie przed przekroczeniem ograniczenia prędkości ze wskazaniem zakazu wyprzedzania, listy telefonu i multimediów oraz informacje i ostrzeżenia systemów wspomagających kierowcę.

Symbole wyświetlane na wysuwanej szybce nad zestawem wskaźników przedstawione są w kolorach, tak więc np. symbole znaków drogowych odwzorowywane są w rzeczywistym wyglądzie. Lekkie przyciemnienie szybki zwiększa kontrast obrazu.

Jasność projekcji automatycznie dostosowuje się do warunków świetlnych i można ją też dopasowywać ręcznie; oprócz tego istnieje tryb nocny i dzienny. Można także wybrać, jakie informacje mają być widoczne oprócz wskazania prędkości i wskazówek systemów wspomagających kierowcę. Z polaryzacyjnymi okularami przeciwsłonecznymi widoczność wskazań wyświetlacza BMW Head-Up jest ograniczona.

SYSTEM ASYSTUJĄCY KIEROWCY PLUS.

System asystujący kierowcy plus zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Obejmuje funkcję ostrzegania przed kolizją i wykrywania pieszych z funkcją lekkiego hamowania miejskiego oraz funkcję ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, asystenta świateł drogowych, informacje o ograniczeniach prędkości, wykorzystujący kamery regulator prędkości z funkcją Stop&Go, a także asystenta jazdy w korku.

 • Asystent jazdy w korku

  Asystent jazdy w korku odciąża kierowcę podczas monotonnej jazdy. Przy prędkościach do 60 km/h asystent umożliwia płynne poruszanie się samochodu w gęstym ruchu. Dzięki temu jazda w korku jest znacznie mniej stresująca dla kierowcy. Asystent automatycznie utrzymuje odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu, reguluje prędkość aż do zatrzymania i uczestniczy w kierowaniu samochodem.

 • Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu

  Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu ostrzega powyżej prędkości 70 km/h poprzez wibracje kierownicy.

 • Ostrzeganie przed kolizją i pieszymi

  W sytuacjach zagrożenia dwustopniowo działa ostrzeganie przed kolizją. W przypadku ostrzegania przed pieszymi, które aktywne jest przy prędkościach od 10 do 60 km/h, występuje jednostopniowe ostrzeżenie przy krytycznym zagrożeniu. Jednocześnie hamulce przygotowywane są do szybszego zadziałania. W sytuacji awaryjnej system inicjuje hamowanie i znacznie zmniejsza prędkość uderzenia. Gdy pojazd poprzedzający intensywnie hamuje, pojawiają się stopniowo coraz intensywniejsze ostrzeżenia, aż po lekkie przyhamowanie.

 • Regulator prędkości z funkcją Stop&Go

  Wykorzystujący kamery regulator prędkości z funkcją Stop&Go utrzymuje prędkość ustawioną przez kierowcę (do 140 km/h) oraz stały odstęp do poprzedzającego pojazdu. W razie potrzeby hamuje aż do zatrzymania, a następnie automatycznie rusza z miejsca. W wolnym ruchu ulicznym utrzymuje minimalną odległość do samochodu jadącego z przodu.

NAWIGACJA PLUS Z KONTROLEREM IDRIVE TOUCH.

Nawigacja Plus z wyświetlaczem BMW Head Up łączy wiele przydatnych komponentów: system nawigacyjny z wolnostojącym kolorowym ekranem ciekłokrystalicznym o przekątnej 8,8 cala, radio, odtwarzacz MP3, dwuzakresowy tuner RDS i zestaw wskaźników z wysokiej rozdzielczości wyświetlaczem TFT o przekątnej 5,7 cala. Prowadzenie do celu odbywa się za pomocą strzałek nawigacyjnych/na mapie oraz poprzez komunikaty głosowe. System nawigacyjny obsługuje się intuicyjnie za pomocą kontrolera iDrive Touch, przycisków bezpośredniego wyboru i ośmiu przycisków ulubionych funkcji lub, zależnie od wyposażenia, sterowania głosowego.
Nawigacja Plus prowadzi łatwo i bezpośrednio do celu w wielu krajach Europy i niektórych poza nią. TMC umożliwia odpowiednio wczesne rozpoznanie utrudnień na drodze i natychmiast proponuje alternatywne trasy. W ten sposób zawsze pewnie dotrzesz do celu.

 • Kontroler iDrive Touch

  Kontroler iDrive Touch, który jest częścią systemu nawigacyjnego Professional, pozwala obsługiwać monitor pokładowy wygodnie jedną ręką. Jest w nim wbudowany touchpad, dzięki któremu można odręcznie wprowadzać adresy docelowe do nawigacji. Poprzez obracanie i naciskanie kontrolera wyświetla się i ustawia wiele funkcji i przewija listy. Obsługa jest prosta i intuicyjna – wszystko odbywa się dotykowo. Wybierane funkcje prezentowane są w przejrzysty sposób na monitorze pokładowym. To duże ułatwienie dla kierowcy, który może skupić uwagę przede wszystkim na ruchu drogowym.