PODĄŻAJ WŁASNĄ DROGĄ. I WEŹ ZE SOBĄ CAŁY ŚWIAT.

Usługi i aplikacje w BMW serii 2 Gran Tourer.

Komunikacja, informacja i rozrywka – dzięki usługom i aplikacjom BMW ConnectedDrive poznasz nowe oblicze mobilności.

INTELIGENTNE POŁĄCZENIE ALARMOWE.

Inteligentne połączenie alarmowe gwarantuje szybką i ukierunkowaną pomoc przez całą dobę, a także wsparcie ze strony przeszkolonego personelu w ojczystym języku kierowcy nawet za granicą. Gdy podczas wypadku nastąpi aktywacja poduszki powietrznej lub napinaczy pasów bezpieczeństwa, system automatycznie nawiązuje inteligentne połączenie alarmowe. Centrum alarmowe BMW otrzymuje wówczas potrzebne informacje, np. o lokalizacji samochodu, skali wypadku i ryzyku obrażeń ciała u pasażerów. Dane te przesyłane są przez zainstalowaną na stałe kartę SIM, czyli niezależnie od prywatnego telefonu komórkowego. Centrum alarmowe BMW powiadamia najbliższe centrum koordynacji służb ratowniczych i zapewnia pomoc telefoniczną aż do czasu ich przyjazdu na miejsce zdarzenia. Funkcję można również uruchomić manualnie w sytuacji, w której trzeba udzielić pomocy innym użytkownikom drogi.

Jak działa funkcja inteligentnego połączenia alarmowego.

Zobacz film o tym wyposażeniu.

USŁUGI CONNECTEDDRIVE.

Usługi BMW ConnectedDrive dostarczają w drodze wielu informacji, rozrywki i oferują dodatkowe usługi i funkcje.

Należy do nich m.in. BMW Online oferujące dostęp do aktualnych informacji lokalnych takich jak pogoda, wiadomości, wyszukiwanie online powered by GoogleTM czy funkcje biurowe. Oprócz tego w menu „Aplikacje” można zestawić sobie indywidualne usługi, takie jak informacje o cenach paliw, przewodniki turystyczne i hotelowe. Wyposażenie obejmuje również komfortowe, bezpieczne i nieograniczone czasowo korzystanie z aplikacji na smartfony. Usługi ConnectedDrive umożliwiają dostęp do Sklepu BMW ConnectedDrive, w którym można wygodnie zestawiać, zamawiać i przedłużać usługi takie jak Real Time Traffic Information, Usługi Zdalne, Rozrywka Online czy Usługa Concierge. Oprócz tego usługi ConnectedDrive oferują jeszcze inne funkcje, dzięki którym jazda BMW jest niezwykłym przeżyciem.

Tak działają usługi BMW ConnectedDrive.

Zobacz film o tym wyposażeniu.

  • Przygotowanie do Apple CarPlay®

    Przygotowanie do funkcji Apple CarPlay®* umożliwia kierowcy wygodne i bezprzewodowe korzystanie z kompatybilnego iPhone’a również podczas jazdy. Umożliwia to wygodną obsługę i wyświetlanie funkcji smartfonu, takich jak muzyka, iMessage, SMS, telefon, SIRI i niektóre aplikacje innych oferentów, na monitorze pokładowym. W zależności od wyposażenia obsługa odbywa się za pomocą panelu dotykowego, kontrolera iDrive lub sterowania głosowego.

    * Dostępne od lata 2017 r.

BMW CONNECTED.

BMW Connected to osobisty asystent ułatwiający użytkownikowi mobilność na co dzień i pomagający mu punktualnie i komfortowo dotrzeć do celu. Ze wszystkich związanych z tym usług można korzystać również poza pojazdem za pomocą aplikacji na iPhone i Apple Watch.

W BMW Connected można łatwo i wygodnie przejmować punkty docelowe wyszukane przez aplikacje na smartfony takie jak Yelp, Mapy Apple, Mapy Google albo w internecie i jednym kliknięciem przesyłać do istniejącego w pojeździe systemu nawigacyjnego. BMW Connected umożliwia również automatyczne przejmowanie terminów i adresów zapisanych w kalendarzu iPhone wraz z żądanym czasem przyjazdu do agendy mobilności. BMW Connected oblicza na podstawie miejsca pobytu i aktualnej sytuacji na drogach przewidywany czas przyjazdu, odpowiednio wcześniej informuje o nim użytkownika, a po przybyciu samochodem na miejsce nawiguje go pieszo do celu. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych utrudnień na drogach mogącym spowodować opóźnienie, albo gdy w pobliżu miejsca docelowego nie ma wolnych parkingów, użytkownik może za pośrednictwem BMW Connected w pojeździe poinformować oczekujące osoby SMS-em o spodziewanej godzinie przyjazdu – bez dotykania telefonu. Oprócz tego BMW Connected zapamiętuje regularnie wybierane punkty docelowe i automatycznie dołącza je do agendy mobilności.

Aplikację BMW Connected można pobrać bezpłatnie w App Store.

APLIKACJA MYKIDIO.

Aplikacja myKidio, przygotowana przez Telekom i TV Spielfilm, to unikalne rozwiązanie z zakresu rozrywki w samochodzie stworzone specjalnie dla rodzin z dziećmi. Opiera się nie na urządzeniach na stałe montowanych w pojeździe, lecz na urządzeniach mobilnych użytkowników: tabletach i smartfonach.
Dzięki tej aplikacji rodzice lub dzieci mogą same wybierać na urządzeniach mobilnych programy ze specjalnie przygotowanej dla nich oferty: dobre filmy, audiobooki, filmy dokumentalne czy ciekawe programy telewizyjne. Za pośrednictwem kontrolera iDrive i monitora pokładowego rodzice mają stałą kontrolę nad tym, co dzieci oglądają lub czego słuchają: na monitorze pokładowym można śledzić odtwarzany materiał, wybierać nowy lub przerywać jego odtwarzanie. Kids' Cockpit wyświetlający aktualną prędkość jazdy, szacowany czas dojazdu i tym podobne informacje sprawi, że podróż upłynie dzieciom bardzo szybko.
Program z bogatej bazy danych odtwarzany jest dzieciom na tylnych siedzeniach poprzez iPady, które można zamocować na zagłówkach foteli przednich za pomocą systemu Travel & Comfort. Po włączeniu kanału myKidio w tle ładowane są automatycznie nowe treści, tak aby nie zabrakło ich podczas jazdy.

AUDIBLE APP.

Hardly have time to read? Audio books are an answer that are constantly attracting more enthusiasts – among other reasons, because they allow drivers to enjoy literature while in the car. With the Audible app for the iPhone (available for a fee), over 150,000 audio books and spoken-word titles are available for download.
Audible offers the terrific opportunity to make the best of the commute with a good book. On long trips, children's books keep the little ones' boredom at bay, and for adults, literary fare provides a welcome change to music.
To use this certified "BMW Apps ready" in the BMW, just download it from the App Store, connect the smartphone by USB or the snap-in adapter and start the app. Immediately, all of the app functions can be operated comfortably and safely with the iDrive Controller and the Control Display , and the audio books are played over the car's audio system.

USŁUGA CONCIERGE.

Zawsze chciałeś wiedzieć, jak to jest mieć własnego kamerdynera? Teraz masz okazję: skorzystaj z oferty szczególnego rodzaju – Usługi Concierge BMW ConnectedDrive. Dzięki tej komfortowej usłudze wystarczy jeden przycisk, by nawiązać połączenie telefoniczne z konsultantem infolinii BMW. Ten, jako „osobisty asystent”, służy kierowcy pomocą w drodze.
Szukasz restauracji, najbliższego bankomatu albo dyżurnej apteki? Konsultant infolinii BMW na życzenie prześle odpowiednie informacje adresowe bezpośrednio do systemu nawigacyjnego. Usługa Concierge działa niezależnie od telefonu komórkowego w kraju i za granicą, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i bez dodatkowych kosztów.
Korzystanie z tej opcji wymaga posiadania usługi ConnectedDrive.

Tak działa Usługa Concierge.

Zobacz film o tym wyposażeniu.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION.

Real Time Traffic Information (RTTI) udostępnia najbardziej aktualne informacje o sytuacji na drogach. RTTI przesyła precyzyjne dane o miejscu i czasie trwania utrudnień w ruchu, informując kierowcę niemal w czasie rzeczywistym o sytuacji na autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach krajowych oraz w na licznych odcinkach miejskich. Inteligentne zalecenia objazdu pomagają odnaleźć najbardziej efektywną drogę do celu. Źródłem danych są m.in. anonimowe profile ruchu danych GPS flot samochodowych, aplikacje na smartfony i komunikaty policyjne, jak również powtarzające się wzorce komunikacyjne, np. na bazie dojazdów do pracy. Sytuacja na drogach ilustrowana jest poprzez kolorystyczne oznaczenie dróg na zielono, żółto, pomarańczowo lub czerwono.

Tak działa Real Time Traffic Information.

Zobacz film o tym wyposażeniu.

USŁUGI ZDALNE.

USŁUGI ZDALNE.

Usługi Zdalne i aplikacja BMW Connected (dostępna w Apple App Store) umożliwiają zdalną obsługę różnych funkcji samochodu, na przykład zamka centralnego. Oprócz tego aplikacja, podobnie jak Portal Klienta BMW ConnectedDrive, umożliwia wyświetlanie informacji dotyczących pojazdu, na przykład zasięgu lub stanu szyb i drzwi. Dzięki temu kierowca ma stały zdalny dostęp do informacji o pojeździe i ma dodatkowo wszystkie inne informacje pod ręką. Zakres informacji uzupełnia ilustracja aktualnej lokalizacji pojazdu. Do korzystania z funkcji konieczna jest jednorazowa aktywacja Usług Zdalnych w Portalu Klienta BMW ConnectedDrive na stronie www.bmw-connecteddrive.com.