SZTUK-MISTRZE.

Dynamika jazdy i wydajność BMW serii 6 Gran Coupé.

SZTUK-MISTRZE.

Dynamika jazdy i wydajność BMW serii 6 Gran Coupé.

Jadąc BMW serii 6 Gran Coupé, można pokonywać oczywiście również krótkie trasy. Ale zawsze będą wydawać się zbyt krótkie. A to dzięki idealnemu zestrojeniu układu jezdnego i skrzyni biegów. Gwarantuje ono pewne i przyjemne prowadzenie nawet przy szybkiej, sportowej jeździe. To się po prostu czuje: BMW serii 6 Gran Coupé ma styl.

SZTUK-MISTRZE.Dynamika jazdy i wydajność BMW serii 6 Gran Coupé.

Jadąc BMW serii 6 Gran Coupé, można pokonywać oczywiście również krótkie trasy. Ale zawsze będą wydawać się zbyt krótkie. A to dzięki idealnemu zestrojeniu układu jezdnego i skrzyni biegów. Gwarantuje ono pewne i przyjemne prowadzenie nawet przy szybkiej, sportowej jeździe. To się po prostu czuje: BMW serii 6 Gran Coupé ma styl.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Niezależnie od tego, czy nacisk kładzie się na maksymalne osiągi czy na minimalne zużycie paliwa, dla BMW punktem centralnym jest zawsze esencja radości z jazdy. BMW EfficientDynamics to strategia opracowana przez BMW w celu minimalizacji zużycia paliwa oraz emisji przy jednoczesnej poprawie dynamiki i radości z jazdy. Jest to kompleksowy pakiet technologiczny obejmujący układ przeniesienia napędu, zarządzanie energią i koncepcję BMW EfficientLightweight. Pakiet jest dostępny w wyposażeniu standardowym w każdym BMW.

Współczesna generacja silników BMW TwinPower Turbo, zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych, oferuje wyższą moc przy niższym zużyciu paliwa. Do wzrostu wydajności przyczynia się również optymalna aerodynamika samochodu.

SPORTOWY UKŁAD WYDECHOWY.

Mocny dźwięk sportowego układu wydechowego doskonale wpasowuje się w sportowy charakter samochodu. Dodatkowo podkreśla go zintegrowana technologia przepustnicy spalin, sterowanej przez programy wybierane przełącznikiem właściwości jezdnych. Dynamicznym programom jazdy SPORT i SPORT+ towarzyszy emocjonujące, wyraziste brzmienie. Natomiast bardziej komfortowym programom – brzmienie dyskretniejsze, idealne w długiej podróży, dostarczającej luksusowych wrażeń z jazdy.

8-STOPNIOWA SPORTOWA SKRZYNIA STEPTRONIC.

Sportowa 8-stopniowa skrzynia Steptronic dostosowuje się do indywidualnego stylu jazdy. Skala możliwości jest szeroka: od komfortowej, spokojnej jazdy po bardzo dynamiczną. Oprócz automatycznego wyboru biegów w każdej chwili można je wybierać także ręcznie – za pomocą dynamicznie uformowanej dźwigni biegów lub łopatek przy kierownicy.
W trybie SPORT zmiana biegów przystosowana jest do najwyższych osiągów. Osiem przełożeń sprawia, że silnik pracuje zawsze w zakresie oferującym optymalną moc i wydajność. Skraca również czas przyspieszeń, na przykład podczas wyprzedzania.
Przy dużych prędkościach dodatkowe ósme przełożenie obniża obroty, a tym samym także zużycie paliwa i poziom hałasu silnika. Przyczynia się do tego również nowy, bardziej wydajny konwerter. sportowa 8-stopniowa skrzynia Steptronic oferuje najwyższy komfort zmiany biegów i maksymalną wydajność.

 • Launch Control

  Launch Control to jedna z funkcji 8-stopniowej sportowej skrzyni Steptronic umożliwiająca maksymalne przyspieszenie do setki. Aby to zrobić, trzeba aktywować funkcję DTC (dynamicznej kontroli trakcji) krótkim naciśnięciem przycisku DSC (dynamicznej kontroli stabilności), ustawić dźwignię zmiany biegu w pozycji „S” i nacisnąć pedał gazu na kick down. Następnie po zwolnieniu hamulca przy wciśniętym pedale gazu samochód przyspiesza maksymalnie aż do momentu ujęcia gazu. Ten element wyposażenia przypadnie do gustu szczególnie kierowcom o sportowych ambicjach.

DYNAMIKA JAZDY. .

Poczucie absolutnej kontroli – dzięki idealnej współpracy układu jezdnego, precyzyjnego układu kierowniczego i supernowoczesnych technologii. BMW serii 6 Gran Coupé imponująco łatwo radzi sobie nawet z najbardziej krętymi trasami. Przełącznik właściwości jezdnych umożliwia przy tym zawsze wybór pomiędzy sportowym, bezpośrednim kontaktem z nawierzchnią a komfortową, spokojną jazdą.

 • Układ jezdny

  Dzięki supernowoczesnym technologiom BMW serii 6 Gran Coupé imponuje nieprzeciętnymi właściwościami jezdnymi, precyzyjnym prowadzeniem i pewnym kursem. Fundamentem technicznym jest przy tym układ jezdny. Gwarantuje optymalny kontakt z nawierzchnią oraz idealne prowadzenie w każdej sytuacji. To rezultat idealnie dopasowanych do siebie komponentów technicznych, powiązania inteligentnych systemów regulacji układu jezdnego i równomiernego rozkładu masy na obie osie. W efekcie nawet przy sportowym stylu jazdy możesz cieszyć się maksymalnym bezpieczeństwem.

 • Zintegrowany aktywny układ kierowniczy

  Zintegrowany aktywny układ kierowniczy w samochodach z napędem tylnym łączy skrętne koła tylne i adaptacyjne przełożenie układu kierowniczego na osi przedniej. Przy prędkości do ok. 60 km/h koła tylne skręcają przeciwnie do przednich. Takie rozwiązanie, odczuwane przez kierowcę jak krótszy rozstaw osi, poprawia zwrotność i zwinność auta. Przy prędkości powyżej 60 km/h wszystkie koła skręcają w tym samym kierunku. Wydłuża to odczuwalny rozstaw osi, zwiększając stabilność i komfort jazdy – zwłaszcza przy szybkich i gwałtownych zmianach pasa ruchu.

 • Przełącznik właściwości jezdnych z trybem ECO PRO

  Przełącznik właściwości jezdnych umożliwia wybór trybu COMFORT ze standardowymi ustawieniami silnika i skrzyni biegów, ekonomicznego trybu ECO PRO lub trybu SPORT pozwalającego na jeszcze bardziej dynamiczną jazdę. Tryb ECO PRO dopasowuje charakterystykę pedału gazu, skrzyni biegów oraz działanie ogrzewania i klimatyzacji do oszczędnej jazdy.
  Tryb ECO PRO obniża zużycie paliwa nawet o 20 procent. Dodatkowy potencjał oszczędności daje funkcja swobodnego toczenia, asystent przewidywania i trasa ECO PRO. Asystent przewidywania rozpoznaje poprzez system nawigacyjny warunki lokalne i dostarcza odpowiednich wskazówek. Jeżeli za najbliższym zakrętem znajduje się ograniczenie prędkości, system zaleci zdjęcie nogi z gazu jeszcze przed zakrętem.
  Oszczędności w zużyciu paliwa daje również funkcja trasy ECO PRO. W zależności od sytuacji na drogach, indywidualnego stylu jazdy i warunków lokalnych oferuje ona trasę zoptymalizowaną pod kątem wydajności. Funkcja swobodnego toczenia z kolei pozwala na swobodne toczenie pojazdu z prędkością do 160 km/h, gdy tylko kierowca zdejmie nogę z gazu i nie hamuje. W trybie SPORT samochód reaguje bardziej bezpośrednio i umożliwia jeszcze bardziej sportowy styl jazdy.

BMW xDRIVE.

BMW xDRIVE.

Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive idealnie dopasowuje się nawet do najtrudniejszych warunków na drodze, zapewniając idealną przyczepność. Napęd xDrive i układ dynamicznej kontroli stabilności (DSC) gwarantują, że jazda BMW jest zawsze bezpieczna i stabilna. Napęd xDrive sterowany systemem czujników DSC elastycznie i sprawnie rozdziela siłę napędową w sposób ciągły i zmienny pomiędzy osie, zapobiegając podsterowności lub nadsterowności na zakrętach i gwarantując doskonałą stabilność kierunkową. Zapewnia ponadto szybkie i bezpieczne przyspieszanie nawet na śliskich lub stromych odcinkach dróg. Pozwala to ograniczyć interwencje DSC w krytycznych warunkach na drodze. Dzięki temu BMW xDrive łączy w sobie wszystkie zalety napędu na cztery koła – trakcję, stabilność kierunkową i bezpieczeństwo jazdy – z klasyczną zwinnością BMW.

INTELIGENTNE ZARZĄDZANIE ENERGIĄ.

Inteligentne zarządzanie energią w BMW serii 6 Gran Coupé obejmuje standardowo technologie BMW EfficientDynamics, takie jak tryb ECO PRO, funkcję Auto Start Stop i odzysk energii hamowania. Ich połączenie i harmonijne współdziałanie zapewnia ekologiczną mobilność i maksymalną wydajność.

 • Tryb ECO PRO

  W zależności od indywidualnego stylu jazdy tryb ECO PRO pozwala obniżyć zużycie paliwa nawet o 20 procent. Potwierdziły to badania przeprowadzone przez BMW. Kolejne 5 procent można oszczędzić dzięki dodatkowym funkcjom swobodnego toczenia, asystenta przewidywania i trasy ECO PRO.
  Gdy przy prędkościach od 50 do 160 km/h kierowca zdejmie nogę z gazu i nie hamuje, funkcja swobodnego toczenia odłącza silnik od układu przeniesienia napędu i samochód toczy się bez napędu. Asystent przewidywania może w razie potrzeby w inteligentny sposób ominąć działanie funkcji swobodnego toczenia.
  Na podstawie danych z systemu nawigacyjnego asystent przewidywania rozpoznaje ograniczenia prędkości, wjazd na teren zabudowany, zakręty i wyjazdy z autostrady i odpowiednio wcześniej zaleca ujęcie gazu.
  Trasa ECO PRO wskazuje najbardziej ekonomiczną trasę w zależności od warunków lokalnych, stylu jazdy i stanu dróg. Komputer pokładowy pokazuje, ile procent paliwa można zaoszczędzić, wybierając trasę ECO PRO.

 • Funkcja Auto Start Stop

  Funkcja Auto Start Stop sprawia, że samochód zużywa paliwo tylko wtedy, gdy się porusza. Podczas postojów, na czerwonych światłach czy w korku, funkcja Auto Start Stop wykorzystuje potencjał oszczędności, wyłączając silnik po całkowitym zatrzymaniu auta i włączeniu biegu jałowego.
  Wskazanie na wyświetlaczu informacyjnym sygnalizuje zadziałanie funkcji. Po zwolnieniu hamulca silnik w ułamkach sekundy włącza się ponownie.
  Nie ogranicza to w żaden sposób komfortu jazdy i bezpieczeństwa, ponieważ funkcja nie aktywuje się, gdy silnik nie osiągnął jeszcze optymalnej temperatury roboczej, temperatura wnętrza nie uzyskała jeszcze ustawionej wartości, stan naładowania akumulatora jest zbyt niski, albo gdy pracuje układ kierowniczy. Centralny sterownik w razie potrzeby uruchamia silnik również przy zatrzymanym pojeździe, np. gdy pojazd zacznie się toczyć lub w razie zaparowania przedniej szyby. Na życzenie funkcję Auto Start Stop można w każdej chwili wyłączyć.

 • Odzysk energii hamowania

  Każde hamowanie uwalnia energię kinetyczną, która przez długi czas pozostawała niewykorzystana w samochodach. Technologia odzysku energii hamowania zagospodarowuje ten potencjał i wytwarza prąd z energii kinetycznej uwalnianej przy zdjęciu nogi z gazu lub hamowaniu. Prąd ten ładuje akumulator. Dzięki inteligentnemu układowi zarządzania energią alternator nie musi już stale pracować. Rezultatem jest niższe zużycie paliwa i wyższa moc napędu – zgodnie z filozofią BMW EfficientDynamics.