ZLEĆ ZADANIA NIEZAWODNYM POMOCNIKOM.

Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW serii 6 Gran Coupé.

Liczne innowacyjne technologie wspierają Cię podczas jazdy na wiele sposobów, gwarantując najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki temu możesz się skupić na tym, co naprawdę ważne – na radości z jazdy.

SYSTEM ASYSTUJĄCY KIEROWCY PLUS.

System asystujący kierowcy plus, oprócz swoich podstawowych funkcji obejmuje także ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu oraz przed pieszymi. Ma również miejską funkcję hamowania. Dodatkowy komfort zapewnia aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go.

Aktywny regulator prędkości utrzymuje ustawioną przez kierowcę prędkość, a także odległość do poprzedzającego pojazdu – przy prędkości do 210 km/h. W powolnym ruchu ulicznym lub w korku pojazd steruje przyspieszaniem i hamowaniem, a także utrzymuje ustaloną odległość do poprzedzającego samochodu aż do pełnego zatrzymania. Gdy poprzedzający pojazd mocno hamuje, BMW błyskawicznie reaguje, jeżeli aktywny jest system ostrzegania przed kolizją. System działa etapowo. W pierwszej kolejności pojawia się symbol ostrzegawczy, który następnie zaczyna migać. Aktywowany jest też dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Ostatnim etapem jest przyhamowanie.

WYŚWIETLACZ BMW HEAD UP.

Na kolorowym wyświetlaczu BMW Head Up prezentowane są, w bezpośrednim polu widzenia kierowcy, informacje istotne podczas jazdy, co pozwala skupić się na drodze. Kierowca widzi między innymi aktualną prędkość, wskazówki systemu nawigacyjnego, informacje Speed Limit Info ze wskazaniem zakazu wyprzedzania, listy telefonu i multimediów oraz informacje i ostrzeżenia systemów wspomagających kierowcę.
Symbole wyświetlane na przedniej szybie są widoczne w doskonałej rozdzielczości. Wrażenie odległości wyświetlanego obrazu wynosi około 2,3 m. Optymalna pozycja wyświetlacza i wrażenie odległości umożliwiają szybki i komfortowy odczyt informacji przy niewielkim rozproszeniu uwagi.
Jasność projekcji automatycznie dostosowuje się do warunków świetlnych, ale można ją też uregulować ręcznie. Oprócz tego istnieje tryb nocny i dzienny oraz możliwość regulowania wysokości projekcji. Można także wybrać, jakie informacje mają być widoczne, obok wskazania prędkości i wskazówek systemów wspomagających kierowcę.

WYŚWIETLACZ BMW HEAD UP.

ASYSTENT PARKOWANIA.

Asystent parkowania ułatwia parkowanie równoległe do krawędzi jezdni. Niezależnie od tego, czy funkcja jest aktywna czy też nie, system mierzy potencjalne miejsca parkingowe, przejeżdżając z niewielką prędkością (poniżej 35 km/h) wzdłuż rzędu zaparkowanych samochodów przy maksymalnej odległości 1,5 m.

Po znalezieniu odpowiedniego miejsca kierowca włącza kierunkowskaz, a asystent parkowania przejmuje kierownicę. Kierowca obsługuje natomiast pedał gazu, zmianę biegów i hamulce. System wyświetla także wskazówki na monitorze pokładowym i generuje dodatkowe sygnały dźwiękowe. Dzięki temu rozwiązaniu parkowanie przebiega bezpieczniej i bez stresu dla kierowcy.

BMW NIGHT VISION Z ROZPOZNAWANIEM OSÓB.

BMW Night Vision z rozpoznawaniem osób zapewnia widoczność sięgającą poza strumień światła reflektorów. Umożliwia dostrzeżenie ludzi lub większych zwierząt w ciemności już z dużego dystansu. Kamera termowizyjna umieszczona w atrapie chłodnicy transmituje obraz sprzed pojazdu na monitorze pokładowym. Rozpoznaje ludzi i zwierzęta na odległość do ok. 300 m.
Poza tym na podstawie informacji o prędkości jazdy i kącie skrętu kół system oblicza, czy rozpoznane obiekty mogą stanowić zagrożenie. Przy poważnym zagrożeniu na obrazie wideo i na opcjonalnym wyświetlaczu BMW Head Up pojawia się migający czerwony symbol (zwierzęcia lub człowieka). Dodatkowo słychać ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, a hamulce ustawiają się w gotowości.
Ta funkcja ostrzegawcza aktywuje się automatycznie po uruchomieniu pojazdu. Dlatego ostrzeganie przed zagrożeniem następuje również przy wyłączonym obrazie. BMW Night Vision z rozpoznawaniem osób to innowacja BMW ConnectedDrive.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

Podróżowanie nocą będzie dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze i bardziej bezpieczne z BMW Selective Beam. Wyposażenie to zapewnia doskonałą widoczność po zmroku, nie oślepiając przy tym innych kierowców. System rozpoznaje innych uczestników ruchu i precyzyjnie przygasza światło w miarę potrzeby. Oświetlenie o zasięgu ponad 400 m pozwala wcześniej dostrzec ewentualne niebezpieczeństwa i lepiej trzymać się toru jazdy.

SURROUND VIEW.

Surround View obejmuje funkcje działające na bazie kamer: Top View, Side View i kamery cofania. Kamery w lusterkach zewnętrznych i kamera cofania dają kąt widzenia 270° wokół pojazdu.
Top View pokazuje strefę drzwi i obszar z boku auta, umożliwiając komfortowe manewrowanie. Side View ułatwia powolny wjazd do obszarów o ograniczonej widoczności, na przykład na wyjazdach na drogi albo na skrzyżowaniach. Dwie cyfrowe kamery umieszczone z lewej i prawej strony na przedzie auta rejestrują sytuację przed pojazdem. Dzięki temu kierowca może odpowiednio wcześnie dostrzec innych uczestników ruchu zbliżających się w kierunku poprzecznym i właściwie zareagować. Od prędkości 15 km/h funkcja Side View wyłącza się automatycznie. Można przełączać się pomiędzy kamerą cofania, funkcją Top View i Side View, a także włączać je odpowiednio do potrzeb.
Służy do tego przycisk PDC lub przycisk Side View na dźwigni biegów „R”. Wskazania widoczne są na monitorze pokładowym.

SYSTEM NAWIGACYJNY PROFESSIONAL Z KONTROLEREM DOTYKOWYM iDRIVE.

System nawigacyjny Professional wyróżnia się nie tylko stylistyką, ale i wyjątkowo szerokim zakresem funkcji. Jest to prosty w obsłudze system nawigacyjny zintegrowany z kontrolerem dotykowym iDrive i monitorem pokładowym. Obejmuje zestaw bezprzewodowy ze złączem USB i sterowaniem głosowym. Przewidziano także radio BMW Professional z napędem DVD oraz 20 GB pamięci do przechowywania plików audio. Można też wyświetlać alternatywne trasy online. Najpopularniejsze ciekawe miejsca (stacje paliw, hotele itp.) wyświetlane są w specjalnym menu w postaci symboli uszeregowanych według częstości wyszukiwania. Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 10,2" z funkcją dzielenia ekranu gwarantuje optymalną czytelność i przejrzystość.

Intuicyjną obsługę zapewnia kontroler iDrive Touch. Jego powierzchnia dotykowa umożliwia wprowadzanie adresów pismem ręcznym. Alternatywnie system można też obsługiwać za pomocą przycisków bezpośredniej obsługi menu, ośmiu przycisków przypisanych do ulubionych funkcji lub sterowania głosowego. Dzięki trójwymiarowemu widokowi mapy ze zdjęciami satelitarnymi w tle – oraz fotorealistycznym obrazom wybranych miejsc – nawigacja jest szczególnie przyjemna wizualnie.

System nawigacyjny Professional.

  • Kontroler dotykowy iDrive

    Kontroler iDrive Touch, który jest częścią systemu nawigacyjnego Professional, pozwala obsługiwać monitor pokładowy wygodnie jedną ręką. Jest w nim wbudowany touchpad, dzięki któremu można odręcznie wprowadzać adresy docelowe do nawigacji. Poprzez obracanie i naciskanie kontrolera wyświetla się i ustawia wiele funkcji i przewija listy. Obsługa jest prosta i intuicyjna – wszystko odbywa się dotykowo. Wybierane funkcje prezentowane są w przejrzysty sposób na monitorze pokładowym. To duże ułatwienie dla kierowcy, który może skupić uwagę przede wszystkim na ruchu drogowym.