NOWE BMW iX: PIONIER NOWEJ ERY.

Zrodzone z wizji. Stworzone do elektromobilności. Dzięki wydajnej technologii BMW eDrive i elektrycznemu napędowi na wszystkie koła BMW iX osiąga wyjątkowy zasięg i imponujące przyspieszenie ze startu zatrzymanego. Minimalistyczna stylistyka nadaje mu nowoczesny i wyrazisty wygląd. Wysokiej jakości wnętrze w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami zapewnia w przestronnej kabinie maksymalny komfort na wszystkich pięciu siedzeniach. Odkryj swoje ulubione miejsce na kółkach – BMW iX.

Rozwiń

NAJWAŻNIEJSZE CECHY BMW iX.

BMW iX, czerwony awenturyn, i20, półprofil zewnętrzny

MONOLITYCZNA STYLISTYKA ZEWNĘTRZNA.

Rozłożyste powierzchnie i minimalistyczna stylistyka nadają BMW iX wyrazistą prezencję.

BMW iX i20 wnętrze kokpitu

WIĘCEJ MIEJSCA NA JAKOŚĆ ŻYCIA.

Wysokiej jakości wnętrze w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami tworzy w BMW iX bezprecedensowe poczucie przestrzeni, dzięki czemu stanie się ono Twoim nowym ulubionym miejscem.

BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, widok z przodu na drodze

PONAD 600 KM* ZASIĘGU.

Zaprojektowane z myślą o długich trasach i stworzone do mobilności elektrycznej – dzięki elektrycznemu napędowi na wszystkie koła i zasięgowi ponad 600 km* BMW iX wyznacza nowe standardy w codziennym użytkowaniu.

BMW iX, srebrny Kaszmir, i20 widok z góry na drodze

RADOŚĆ Z ELEKTRYCZNEJ JAZDY.

Aż dwa wysokowydajne silniki elektryczne BMW o mocy ponad 500 KM niemal bezgłośnie katapultują BMW iX od 0 do 100 km/h w mniej niż pięć sekund z bezstopniowym przyspieszeniem.

BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, przedni półprofil na stacji ładowania

WYGODNE, SZYBKIE I PROSTE ŁADOWANIE.

W domu, w pracy czy w podróży: dzięki produktom i usługom BMW Charging zawsze znajdziesz odpowiednie rozwiązanie do ładowania. Dzięki maksymalnej mocy ładowania do 200 kW BMW iX ładuje się od 10 do 80% w czasie krótszym niż 40 minut.

BMW iX i20 film

„BMW Group nieustannie stara się definiować na nowo. Jest to istotny element naszej strategii korporacyjnej. A BMW iX wyraża to podejście w szczególnie skoncentrowanej formie”.


Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG

Rozwiń

MONOLITYCZNA KONSTRUKCJA.

Wygląd zewnętrzny nowego BMW iX.

Twarz nowego pokolenia. Jeśli chodzi o koncepcję stylistyczną BMW iX, to chcieliśmy pójść o krok dalej i stworzyć dla niego zupełnie nowy język stylistyczny – wyrazisty, ale nieprzeładowany. Inteligentny, ale nieskomplikowany. Krótko mówiąc: stylistykę, która na pierwszy rzut oka symbolizuje nową formę radości z jazdy. W rezultacie powstał wyznaczający trendy SAV o kultowym, monolitycznym kształcie, wyrazistych detalach i inteligentnych funkcjach Shy Tech: nowe BMW iX.
BMW iX i20, wygląd zewnętrzny, film
BMW iX, czerwony awenturyn, i20, widok z przodu z modelem
Monolityczna bryła o nielicznych, ale czytelnych liniach jest wyrazista i nowoczesna. BMW iX wygląda potężnie, a jednocześnie schludnie i elegancko.
Domagoj Dukec – szef działu designu BMW
BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, widok z boku podczas postoju
BMW iX i20, srebrny Kaszmir, tylny półprofil podczas postoju
BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, widok z tyłu podczas postoju
BMW iX i20, wygląd zewnętrzny, film
BMW iX, czerwony awenturyn, i20, widok z przodu z modelem
BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, widok z boku podczas postoju
BMW iX i20, srebrny Kaszmir, tylny półprofil podczas postoju
BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, widok z tyłu podczas postoju

MOJA ULUBIONA PRZESTRZEŃ.

Stylistyka wnętrza nowego BMW iX.

Symbioza najnowocześniejszej technologii i relaksu tworzy przestrzeń pełną jakości życia. Daj się zainspirować wnętrzem BMW iX. Jego wyrafinowany minimalizm i najnowocześniejsze funkcje Shy Tech w połączeniu ze szklanym dachem panoramicznym tworzą wyjątkowe poczucie przestrzeni, które sprawia, że podróżowanie staje się zupełnie nowym doświadczeniem. Dzięki klarownej stylistyce, wysokiej jakości materiałom i najnowocześniejszej technologii wnętrze staje się Twoim ulubionym miejscem.
BMW iX i20, stylistyka wnętrza, film
BMW iX i20, wnętrze kokpitu, stylistyka wnętrza Suite Castanea
Zaprojektowaliśmy BMW iX od wewnątrz do zewnątrz. Szczególnie ważna była dla nas nowoczesna, przytulna i minimalistyczna aranżacja wnętrza dająca poczucie przestronności.
Domagoj Dukec – szef działu designu BMW
BMW iX i20, stylistyka wnętrza Loft Stone Grey
BMW iX i20, stylistyka wnętrza Suite Castanea
BMW iX i20, siedzenia tylne Loft Stone Grey
BMW iX i20, stylistyka wnętrza, film
BMW iX i20, wnętrze kokpitu, stylistyka wnętrza Suite Castanea
BMW iX i20, stylistyka wnętrza Loft Stone Grey
BMW iX i20, stylistyka wnętrza Suite Castanea
BMW iX i20, siedzenia tylne Loft Stone Grey

WYJĄTKOWA DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY.

Shy Tech i najnowocześniejsze technologie w nowym BMW iX.

Dzięki swojej stylistyce, luksusowej atmosferze we wnętrzu i innowacyjnym funkcjom Shy Tech BMW iX jako samochód niegenerujący lokalnej emisji spalin zapewnia wygodną mobilność na co dzień i w podróży. Koncepcja Shy Tech stawia pasażerów w centrum uwagi i pozwala technologii pozostawać w tle, dopóki nie będzie potrzebna: niewidzialna inteligencja, która znajduje odzwierciedlenie w wyjątkowych i unikalnych detalach w całym BMW iX.

BMW iX, czerwony awenturyn i srebrny Kaszmir i20, widok z góry z modelem
BMW iX, czerwony awenturyn i20, tylny półprofil

Monolityczny kształt.

Wydatne powierzchnie, potężne proporcje i innowacyjne detale doskonale wkomponowane w bryłę pojazdu nadają BMW iX minimalistyczny charakter oraz kultowy, monolityczny wygląd.
BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, widok z boku

Zredukowane powierzchnie.

Mocną prezencję BMW iX podkreślają duże, wyraźnie ukształtowane powierzchnie oraz minimalistycznie użyte precyzyjne linie przetłoczeń. Zapewnia to nowoczesny wygląd i podkreśla monolityczną bryłę pojazdu.
BMW iX, czerwony awenturyn i20 widok z przodu

Widok z przodu.

Przód BMW iX został zinterpretowany na nowo w futurystycznym stylu nadającym mu wyrazistą prezencję. Zwłaszcza pionowo ustawiona atrapa chłodnicy BMW wraz z najwęższymi podwójnymi reflektorami, jakie kiedykolwiek były produkowane seryjnie przez BMW, podkreślają progresywny wygląd SAV-a.
BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, widok z boku

Widok z boku.

Widok z boku BMW iX: dynamiczne proporcje SAV-a charakteryzujące się klarownymi powierzchniami bez linii przetłoczeń. Obszerne prostokątne kontury wokół nadkoli podkreślają koła i przypominają pierwsze modele BMW X. Lusterka zewnętrzne, klamki drzwi i zwężający się ku tyłowi rysunek okien, tzw. „streamflow”, są harmonijnie zintegrowane z wyglądem całości.
BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, widok z tyłu

Stylistyka tyłu.

Minimalistyczny i wyrazisty tył BMW iX stanowi kwintesencję jego wyglądu zewnętrznego. Duże powierzchnie, najwęższe lampy tylne BMW Group i bezfugowo zintegrowana klapa tylna zapewniają nowoczesną prezencję. Duże dyfuzory optymalizują aerodynamikę i wraz z płaskim podwoziem poprawiają zasięg.
BMW iX, czerwony awenturyn i20, przedni półprofil

Pakiet sportowy.

Pakiet sportowy na nowo interpretuje minimalistyczną stylistykę w ekstrawertyczny sposób: w przeciwieństwie do lakieru dolna część pojazdu jest utrzymana na całej szerokości w błyszczącym kolorze czarnym. Sportowe detale, takie jak dynamiczny trapezowy kształt centralnych elementów, podkreślają wyrazistą stylistykę przodu.
BMW iX i20, fotele, stylistyka wnętrza Suite Castanea

Twoje ulubione miejsce na kółkach.

Wnętrze BMW iX daje poczucie otwartości i przestronności. Całe wnętrze charakteryzuje się eleganckim minimalizmem i stwarza dodatkową przestrzeń na nogi poprzez rezygnację z tunelu środkowego zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wolnostojąca, sprawiającą wrażenie zawieszonej w powietrzu konsola środkowa wygląda prawie jak stolik kawowy w luksusowym hotelu butikowym.
BMW iX i20, wnętrze kokpitu, stylistyka wnętrza Suite Castanea

Zredukowana stylistyka wnętrza.

Stylistyka wnętrza charakteryzuje się maksymalną prostotą i redukcją przycisków wszędzie tam, gdzie nie są one niezbędne. Powierzchnie czujnikowe na klarownej i bezfugowej konsoli środkowej zastępują konwencjonalne przyciski, a wykonany z wysokiej jakości szkła kontroler iDrive Touch jest przezroczysty. Podobnie jak nowo zaprojektowany, elegancki przełącznik biegów.
BMW iX i20, tył kabiny, stylistyka wnętrza Suite Castanea

Wygodne fotele tylne.

Tylna kanapa jest przeznaczona dla trzech pasażerów i oferuje najwyższy poziom komfortu. Wszystkie fotele posiadają zagłówki i mogą być opcjonalnie ogrzewane i wyposażone w zintegrowane głośniki. Dodatkowo oparcie tylnego siedzenia można podzielić w stosunku 40:20:40, powiększając w ten sposób obszerny bagażnik.
BMW iX i20, szklany dach panoramiczny, wnętrze

Szklany dach panoramiczny.

Rozciągający się na całej długości szklany dach panoramiczny Sky Lounge daje poczucie otwartości i tworzy relaksującą salonową atmosferę we wnętrzu. Może być zacieniany elektrochromatycznie, aby chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym, a poprzez brak podsufitki oferuje wszystkim pasażerom jeszcze więcej miejsca nad głową.
BMW iX i20, tapicerka, stylistyka wnętrza Loft Stone Grey

Nowoczesne materiały.

Wyjątkowe połączenie materiałów, wzorów i kolorów podkreśla bardzo nowoczesne wnętrze BMW iX. Asymetryczny, ukośny wzór, niecodzienne pikowanie i dodatkowe kontrastujące stebnowanie tworzą wygląd przypominający luksusowy hotel butikowy.
BMW iX i20, zakrzywiony wyświetlacz BMW, wnętrze

Zakrzywiony wyświetlacz BMW.

Montowany po raz pierwszy standardowo zakrzywiony wyświetlacz BMW jako centralny element obsługi staje się w pełni cyfrową sceną w BMW iX i zapewnia kierowcy orientację w innowacyjnej formie. Wyświetlacz informacyjny o przekątnej 12,3″ łączy się przy tym z monitorem pokładowym o przekątnej 14,9″ w jedną całość, która wygląda na desce rozdzielczej jak nowoczesna rama na obrazy.
BMW iX i20, kierownica, wnętrze

Sześciokątna kierownica.

Dzięki geometrii inspirowanej motorsportem pierwsza sześciokątna kierownica BMW optymalizuje komfort wsiadania i siedzenia oraz pole widzenia na wszystkie istotne informacje dotyczące jazdy. Nowo zaprojektowane przyciski wielofunkcyjne z wysokiej jakości szklanymi aplikacjami zapewniają bardzo intuicyjną obsługę. Ponadto po raz pierwszy oferowane jest opcjonalne trójstopniowe ogrzewanie kierownicy.
BMW iX i20, fotele, stylistyka wnętrza Loft Stone Grey

Fotele przednie.

BMW iX oferuje w standardzie nowo opracowane fotele o salonowym charakterze, które zapewniają maksymalne odprężenie. Na życzenie w konstrukcji fotela można po raz pierwszy zintegrować głośniki i shaker do odtwarzania dźwięku 4-D, co zapewnia szczególnie intensywne wrażenia dźwiękowe.
BMW iX, i20, inteligentna atrapa chłodnicy, zbliżenie

Inteligentna atrapa chłodnicy.

Ponieważ napęd elektryczny BMW iX wymaga jedynie niewielkiego dopływu powietrza chłodzącego, atrapa chłodnicy BMW jest całkowicie zamknięta i staje się inteligentną powierzchnią. Znajdują się tu kamery, radar, ultranowoczesne czujniki, a także ich systemy czyszczenia i elementy grzewcze.
BMW iX i20, logo BMW, maska silnika, zbliżenie

Logo BMW na masce.

Logo BMW na przodzie samochodu umożliwia szczególnie proste i wygodne uzupełnianie płynu do spryskiwaczy. Można je otworzyć krótkim naciśnięciem i zamknąć ponownie po napełnieniu.
BMW iX i20, kamera cofania, zbliżenie

Kamera cofania.

Kamera cofania jest dyskretnie wkomponowana w czarną obręcz logo BMW z tyłu pojazdu. Obiektyw kamery jest czyszczony automatycznie przez system spryskiwania, który jest również bezpośrednio wbudowany w logo i wysuwa się w razie potrzeby.
BMW iX i20, głośnik, zbliżenie

Głośniki.

Osłony głośników systemu dźwięku przestrzennego są umieszczone w niewidoczny sposób za tkaniną boczków drzwi i bezpośrednio w zagłówkach, oferując niepowtarzalne wrażenia dźwiękowe.
BMW iX i20, deska rozdzielcza, zbliżenie

Wyświetlacz BMW Head-Up.

Projektor wyświetlacza BMW Head-Up Display jest po raz pierwszy wbudowany bez ramki równo z deską rozdzielczą i tym samym prawie niewidoczny na jej powierzchni.

FAKTY O NOWYM BMW iX.

  • 01 Ponad 600 km zasięgu *
  • 02 Elektryczny napęd na wszystkie koła z dwiema osiami napędzanymi elektrycznie i ponad 500 KM (370 kW) *
  • 03 Od 0 do 100 km / hw mniej niż 5 sekund *
  • 04 Ładowanie 120 km w 10 minut *
  • 05 Publiczne szybkie ładowanie od 10 do 80% w mniej niż 40 minut
BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, widok z boku podczas postoju z modelem

NOWY WYMIAR FUNKCJONALNOŚCI W CODZIENNEJ EKSPLOATACJI.

BMW iX rewolucjonizuje segment SAV-ów klasy premium. Dzięki zasięgowi wynoszącemu ponad 600 km* idealnie nadaje się do codziennego użytku, a także na długie trasy, co czyni je pojazdem na każdy dzień. Tak wysoka wartość jest możliwa dzięki unikalnej koncepcji karoserii o zoptymalizowanej masie, która powstała dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu z połączenia inteligentnej lekkiej konstrukcji i innowacyjnych materiałów, takich jak lekkie aluminium, stal i karbon.

IMPONUJĄCE OSIĄGI BMW iX.

BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, widok z przodu na drodze

Innowacyjny napęd.

Oprócz dwóch silników elektrycznych technologia BMW eDrive piątej generacji obejmuje akumulator wysokonapięciowy oraz elektronikę mocy i technologię ładowania BMW iX. Dwa potężne silniki elektryczne w połączeniu z elektrycznym napędem na wszystkie koła dają BMW iX wysoce efektywny potencjał mocy: ponad 500* KM i bezgłośne przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż pięć sekund wynosi BMW iX na poziom samochodu sportowego.  

BMW iX, srebrny Kaszmir, i20 widok z góry na drodze

Wydajny komfort jazdy.

Indywidualnie regulowany system rekuperacji w połączeniu z adaptacyjnym pneumatycznym zawieszeniem obu osi nie tylko zapewnia większy zasięg, ale także pozwala kierowcy dowolnie regulować właściwości jezdne BMW iX. Sportowy, zoptymalizowany pod względem zasięgu lub wygodny – aż po wrażenie jazdy na jednym pedale, kiedy to samochód automatycznie hamuje po zwolnieniu pedału gazu, dając typowe dla jazdy elektrycznej uczucie płynięcia.  

BMW iX srebrny Kaszmir i20, tylny półprofil podczas ładowania z BMW Wallbox

ŁATWE ŁADOWANIE DZIĘKI BMW CHARGING.

Dzięki licznym rozwiązaniom do ładowania BMW Charging w domu i w trasie Twoje BMW iX może korzystać z wszystkich możliwości. W pakiecie z samochodem oferowane są najważniejsze produkty i usługi, np. dostęp do publicznej sieci ładowania BMW Charging obejmującej ponad 190 tysięcy punktów ładowania w Europie oraz wyposażenie do ładowania w domu. BMW iX osiąga moc ładowania do 200 kW. Pozwala to doładować 120 km zasięgu w zaledwie dziesięć minut lub naładować akumulator od 10 do 80% w mniej niż 40 minut. W domu możesz wygodnie naładować swoje BMW iX ze stacji Wallbox o mocy do 11 kW w mniej niż jedenaście godzin, przywracając mu 100% poziomu naładowania np. przez noc. W ramach BMW Charging BMW oferujemy nową strukturę opłat za publiczne usługi ładowania, która ma na celu uczynienie publicznego ładowania tak prostym i atrakcyjnym jak ładowanie w domu – np. bez opłaty podstawowej w pierwszym roku dla nowo zakupionych pojazdów elektrycznych. Użytkownicy mają dostęp do wielu publicznych dostawców w gęstej sieci BMW Charging – a wszystko to za pomocą karty BMW Charging lub aplikacji.

BMW iX, srebrny Kaszmir, i20, półprofil podczas postoju

INNOWACYJNA AERODYNAMIKA BMW iX.

BMW iX w każdym milimetrze swojej dynamicznej stylistyki wdraża zasadę „forma podąża za funkcją”. Widać to przede wszystkim po gładkiej karoserii ze zwężoną nadbudową kabiny i zredukowanymi fugami oraz po płaskim podwoziu. W połączeniu z zamkniętym przodem oraz dyfuzorem z tyłu i niezwykłymi detalami, takimi jak wpuszczane klamki czy zintegrowane z listwami szybowymi lusterka zewnętrzne, BMW iX osiąga doskonały współczynnik Cx wynoszący zaledwie 0,25. Dzięki temu łączy w sobie zasięg i wydajność z innowacyjną konstrukcją SAV-a.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

* Pomiar zgodnie z cyklem testowym WLTP.

BMW iX(1):
Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): poniżej 21
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0

Wartości dla pojazdów oznaczonych (1) są tymczasowe.

Wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii ustalane są zgodnie z procedurą pomiarową określoną w rozporządzeniu (WE) 715/2007 w jego aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym oferowanym w Niemczech, a podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół i opon oraz wyposażenia dodatkowego wybranego modelu.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.

Rozwiń