FENOMENALNA INNOWACYJNOŚĆ.

Stylistyka BMW i3.

FENOMENALNA INNOWACYJNOŚĆ.

Stylistyka BMW i3.

FENOMENALNA INNOWACYJNOŚĆ.Stylistyka BMW i3.

Wszystko zaczęło się od czystej kartki: aby móc daleko wybiec w przyszłość, trzeba było diametralnie zmienić podejście do tematu samochodu. To dało niespotykaną dotąd swobodę. A ponieważ w samochodzie wszystkie detale są ze sobą powiązane, to elektryczna jazda przybrała zupełnie nową formę. Formę, która odzwierciedla nowoczesny tryb życia w mieście, i jest w 100% przystosowana do eksploatacji w ruchu miejskim. BMW i3 jest wprawdzie od razu rozpoznawalne jako samochód marki BMW, ale jego nowatorski design zmienia nasze wyobrażenia o mobilności.

 

Jego progresywna stylistyka zgodna z ideą zrównoważonego rozwoju została wyróżniona wieloma nagrodami o międzynarodowej randze, takimi jak IF gold product design award, World Green Car award oraz World Car Design of the year award.

BMW i

KONCEPCJA STYLISTYCZNA.

Ein revolutionäres Fahrzeug-Design, das vollkommen auf nachhaltige Elektromobilität ausgerichtet ist: Mit BMW LifeDrive wurde eine völlig neue Fahrzeugarchitektur entwickelt. Składa się z dwóch niezależnych od siebie części: modułu Life z karbonową kabiną pasażerską i aluminiowego modułu Drive z układem jezdnym i napędowym oraz akumulatorem wysokonapięciowym. Jej wyjątkowy charakter doskonale widać również we wnętrzu: innowacyjne i ekologiczne materiały, takie jak karbon czy drewno, świadomie użyto tak, aby były wyraźnie widoczne. W ten sposób BMW i3 prezentuje nowe wartości w widoczny i namacalny sposób.

TERAŹNIEJSZOŚĆ ODCHODZI DO PRZESZŁOŚCI: KAROSERIA BMW i3.

WYDAJNOŚĆ.

Mobilność elektryczna to same korzyści – jeśli nadać jej całkowicie nową formę. I tak na przykład stosunkowo mały silnik elektryczny umieszczony został z tyłu auta. Umożliwia to większy skręt przednich kół, co ułatwia parkowanie i zwiększa zwrotność samochodu. Kolejną oznaką ekologicznego charakteru są wąskie opony i aerodynamiczny kształt obręczy kół. Jedno i drugie obniża opory powietrza i umożliwia idealne przeniesienie mocy BMW i3 na drogę.

KARBONOWA KONSTRUKCJA.

Kolejny przykład to zastosowanie karbonu, który umożliwił otwartą konstrukcję kabiny pasażerskiej – integrację słupków B z drzwiami. Dzięki temu przeciwsobnie otwierane drzwi dają całkowicie wolny dostęp do wnętrza auta. Lekko podwyższona pozycja siedzenia oraz tzw. „streamflow”, płynnie połączone ze sobą powierzchnie szyb, zapewniają lepszą widoczność dookoła.

REFLEKTORY DIODOWE.

Idealną widoczność również w nocy zapewniają reflektory diodowe w kształcie U. Zostały one zaprojektowane specjalnie do BMW i3 i dają one frontowi auta bardzo charakterystyczny wygląd.

BLACK BELT.

Szczególnie charakterystyczną cechą BMW i3 jest tzw. „black belt”, pas biegnący od maski silnika, poprzez dach, po tył pojazdu. Podkreśla on innowacyjną konstrukcję LifeDrive i daje kabinie jeszcze lżejszy wygląd.

ATRAPA CHŁODNICY BMW i.

Także silnik elektryczny trzeba chłodzić. Ale ponieważ zapotrzebowanie na chłodzenie jest znacznie niższe niż w samochodach z silnikiem spalinowym, atrapa chłodnicy jest zamknięta. Podkreśla to nowoczesny charakter BMW i3 – szczególnie w połączeniu z kolorystycznym akcentem.

STYLISTYKA WNĘTRZA.

Funkcjonalna przestronność: BMW i3 oferuje pasażerom klarowną i spójną stylistykę wnętrza. Wszystko ma tutaj swój cel, forma każdego detalu uzasadniona jest funkcjonalnością. Jednocześnie konstrukcja BMW LifeDrive umożliwia stworzenie zupełnie nowego poczucia przestrzeni wyróżniającej się innowacyjnym, niemal futurystycznym wyglądem: kierowcy i pasażera nie oddziela tu żaden tunel środkowy. Pomiędzy otwieranymi przeciwsobnie drzwiami nie ma słupka B. Wnętrze jest w pełni do dyspozycji pasażerów i już od pierwszego wejrzenia daje niezwykłe poczucie przestronności.


Użyte materiały oddziałują na wszystkie zmysły. Wykonanie ich z surowców odnawialnych lub pozyskanych z recyklingu podkreśla ekologiczny charakter BMW i3. Ich szlachetny wygląd i doskonałe wykonanie akcentuje wyjątkowy charakter wnętrza samochodu.

STYLISTYKI WNĘTRZA.

  

 • ATELIER.

  Standardowy wariant wyposażenia ATELIER wyróżniają autentyczne i szlachetne materiały. Kontrasty kolorystyczne i materiałowe podkreślają żywy charakter tej stylistyki wnętrza. Tkanina „Neutronic” w kolorze szarym Aragac świetnie pasuje do nowoczesnego klimatu wnętrza.

 • LOFT.

  Stylistyka wnętrza LOFT emanuje stylowym spokojem i równowagą. Lekkie materiały zapewniają przyjemną i spokojną atmosferę wnętrza. Odpowiednio rozmieszczone akcenty w kolorze niebieskim BMW i podkreślają purystyczny wygląd, a jasna deska rozdzielcza ze struktura powierzchni w stylu BMW i oraz jasna kierownica tworzą nowoczesne akcenty.

 • LODGE.

  Stylistyka wnętrza LODGE łączy nowoczesny, szlachetny charakter z naturalną estetyką. Jasne powierzchnie w połączeniu z tapicerką „Solaric” Classia z wełny i naturalnej skóry tworzą przyjazną, otwartą atmosferę. Czarne porowate drewno eukaliptusowe z certyfikowanych ekologicznych upraw leśnych to zupełnie nowa odsłona drewna wewnątrz auta.

 • SUITE.

  Tapicerka „Solaric” w kolorze brązowego palisandru z naturalnie garbowanej skóry użyta na desce rozdzielczej i fotelach demonstruje charakter premium stylistyki SUITE. Opcja z czarnym porowatym drewnem eukaliptusowym stanowi ekskluzywny detal, a matowe galwanizowane akcenty doskonale uzupełniają szlachetny wygląd tego wariantu wyposażenia.

LIMITOWANE BMW I3 W STYLISTYCE MR PORTER.

Co może dać współpraca BMW i z nagradzaną platformą internetową dla mężczyzn ceniących dobry styl mrporter.com? Unikalne BMW i3 w stylistyce MR PORTER oferowane w limitowanej serii. To wyjątkowe BMW i3 jest idealnym samochodem dla mężczyzn przywiązujących wagę do mocy i ekstrawagancji.

 

W tym modelu designerskim typowe cechy BMW i uzupełnione zostały we współpracy z zespołem projektantów firmy Mr Porter o dodatkowe elementy: ekskluzywny lakier w kolorze Tuxedo Blue wyróżniają białe akcenty na lusterkach zewnętrznych, listwach progowych i atrapie chłodnicy. Kolejnym ciekawym elementem jest ręcznie malowana biała linia akcentowa z napisem Mr Porter. Koncepcja znajduje swoją kontynuację również wewnątrz auta – świetną stylistykę auta uzupełniają biała obręcz wewnętrzna na kierownicy, białe szwy na dywanikach oraz drewniana listwa ozdobna w kolorze ciemnego dęb z indywidualnym grawerunkiem Mr Porter.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • Zużycie paliwa i emisja CO2 BMW M2 Coupé:

  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 8,5 – 7,9

  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 199 – 185

  Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.