CEL W ZASIĘGU. ENERGIA W REZERWIE.

Świetny w codziennym użytku – zasięg i ładowanie BMW i3.

CEL W ZASIĘGU. ENERGIA W REZERWIE.

Świetny w codziennym użytku – zasięg i ładowanie BMW i3.

CEL W ZASIĘGU. ENERGIA W REZERWIE.Świetny w codziennym użytku – zasięg i ładowanie BMW i3.

BMW i konsekwentnie rozwija mobilność elektryczną zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju i coraz lepiej adaptuje ją do codziennego użytku. Już teraz oprócz sprawdzonego BMW i3 z akumulatorem o pojemności 60 Ah oferowany jest drugi model o dłuższym zasięgu i pojemności 94 Ah. BMW i3 (60 Ah) zapewnia stabilny zasięg wg NEDC do 190 km (nowy europejski cykl jezdny), a BMW i3 (94 Ah) nawet do 300 km (200 km w codziennej eksploatacji). Dzięki temu BMW i3 to nie tylko idealny samochód do miasta, ale też doskonałe rozwiązanie do codziennych dojazdów do pracy i na wycieczki.

 

Indywidualny zasięg można ustalić w kalkulatorze zasięgu.

 

A gdy zapas energii się wyczerpie, BMW i3 naładuje się praktycznie samodzielnie: wykorzystaj czas parkowania i naładuj wygodnie swój samochód w kilka godzin za pomocą standardowego kabla do ładowania (Mode 2), albo jeszcze szybciej przez noc w domu ze stacji BMW i Wallbox. W drodze można korzystać z serwisu ChargeNow – największej na świecie sieci publicznych stacji ładowania. Jak długo trwa ładowanie BMW i3, dowiesz się w kalkulatorze czasu ładowania.

BMW i

PROFILE JAZDY.

BMW i3 oferowane jest teraz w dwóch wariantach: jako sprawdzone BMW i3 (60 Ah) o zasięgu NEDC do 190 km (nowy europejski cykl pomiarowy). oraz jako nowe BMW i3 (94 Ah) o zasięgu do 300 km (NEDC), co w codziennej eksploatacji odpowiada zasięgowi do 200 km.

 

Oba przedstawione profile jazdy „Miasto” i „Dojazdy” ilustrują dwa typowe zastosowania BMW i3 (60 Ah) i BMW i3 (94 Ah) zarówno latem, jak i zimą. Profil „Miasto” pokrywa jazdy na obszarze miasta i charakteryzuje się częstymi fazami odzysku energii aż do momentu całkowitego zatrzymania. Oprócz częstych faz hamowania uwzględniono typowe prędkości jazdy od 0 do 60 km/h. Profil „Dojazdy” uwzględnia w 1/3 dynamiczny profil miejski, pozamiejski i autostradowy. Zasięg BMW i3 z Range Extenderem może różnić się zależnie od profilu jazdy o maks. 15 km.

ZASIĘG.

Większość ludzi jeździ znacznie mniej, niż sama przypuszcza: dziennie pokonujemy samochodem średnio 35 - 50 km. BMW i3 oferowane jest teraz w dwóch wariantach: jako sprawdzone BMW i3 (60 Ah) o zasięgu NEDC do 190 km (nowy europejski cykl pomiarowy). oraz jako nowe BMW i3 (94 Ah) o zasięgu NEDC do 300 km (200 km w codziennej eksploatacji). Oba modele oferują zasięg trzy i czterokrotnie dłuższy niż średni dzienny dystans. Mimo to niczego nie pozostawiamy przypadkowi: skuteczny program analizuje wszystkie czynniki, jakie należy uwzględnić przy precyzyjnej kalkulacji zasięgu: styl jazdy, topografię terenu, temperaturę, tryb jazdy, sposób wyznaczania trasy oraz pracę klimatyzacji i ogrzewania. Dzięki temu zawsze dokładnie znasz swój aktualny zasięg i możesz komfortowo i pewnie dojechać do celu.

 

Na życzenie Range Extender może dodatkowo wydłużyć radość z jazdy: w razie potrzeby automatycznie włącza się mały i cichy dwucylindrowy silnik benzynowy napędzający generator, który utrzymuje stały poziom naładowania akumulatora.

Steve o zasięgu.

Relacja dotycząca zasięgu BMW i3.

 • Pompa ciepła: dłuższy zasięg „z powietrza”

  Samochody elektryczne mają ogrzewanie elektryczne. Nie mają silnika spalinowego, którego energię cieplną można by wykorzystać do ogrzewania wnętrza. To może ograniczać zasięg samochodu. Dlatego opracowaliśmy, przydatną szczególnie zimą, innowacyjną pompę ciepła pozyskującą energię z otaczającego powietrza. Oferowana opcjonalnie pompa ciepła włącza się automatycznie i ma nawet o 50% wyższą wydajność energetyczną niż konwencjonalne ogrzewanie. Zapewnia więc taki sam komfort cieplny i zwiększa przy tym zasięg w zależności od temperatury zewnętrznej nawet o 30%.

 • Tryby jazdy: z wydajnością dalej zajedziesz

  W BMW i3 możesz jeszcze bardziej wydłużyć zasięg, który w standardowym trybie COMFORT sięga 200 km: wybierając przełącznikiem właściwości jezdnych niezwykle wydajne tryby ECO PRO i ECO PRO+.

 • Aplikacja BMW i Remote: zawsze w kontakcie z Twoim BMW i3

  Era mobilności elektrycznej otwiera nowe możliwości: aplikacja BMW i Remote daje Ci wszędzie kontrolę nad BMW i3 za pośrednictwem smarftonu lub Smart Watcha i umożliwia w każdej chwili sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora oraz zasięgu. Gdy BMW i3 jest podłączone do stacji ładowania, możesz zdalnie odczytywać informacje o przebiegu ładowania. W ten sposób zaplanujesz czas odjazdu w chwili, kiedy Twoje BMW i3 będzie całkowicie naładowane i gdy osiągnie ustawioną temperaturę. Na życzenie aplikacja może analizować Twoją wydajność jazdy.

 • Dynamiczny wskaźnik zasięgu: polegaj na rzetelnych informacjach

  W BMW i3 konsekwentnie unowocześniono również wskazanie zasięgu. Celem tego było zapewnienie absolutnie niezawodnej informacji o zasięgu. Brzmi prosto, ale wymaga skomplikowanego programu, który będzie w stanie analizować w czasie rzeczywistym cały szereg czynników: styl jazdy, topografię, temperaturę, tryb jazdy, sposób wyznaczania trasy oraz działanie klimatyzacji i ogrzewania. W efekcie powstało dynamiczne wskazanie zasięgu, które nie tylko jest bardzo precyzyjne, ale też uwzględnia styl jazdy i czynniki otoczenia.

ŁADOWANIE W DOMU.

Elektryzująca radość z jazdy zaczyna się już przy ładowaniu: gdy zapasy energii w Twoim BMW i3 się wyczerpią, możesz wygodnie naładować samochód w domu. Wystarczy podłączyć BMW i3 za pomocą standardowego kabla do ładowania do zwykłego gniazdka 230 V, a akumulator wysokonapięciowy naładuje się w 80% w niecałe dziesięć godzin.

 

Jeszcze szybsze i wygodniejsze ładowanie zapewnia stacja BMW i Wallbox, którą nasz serwis instalacyjny z przyjemnością u Ciebie zamontuje. W zależności od wersji stacji BMW i3 można naładować do 80% w niecałe trzy godziny. Umożliwia to bardzo wysoka moc ładowania nowej stacji BMW i Wallbox do BMW i3 (94 Ah) wynosząca nawet 11 kW.

 

Ta domowa „stacja paliw” umożliwia ponadto korzystanie z energii z ekologicznych źródeł lub z własnej instalacji solarnej.

Kathryn o domowym ładowaniu akumulatora.

Relacja dot. ładowania BMW i3 w domu.

 • BMW i Wallbox

  BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus oraz BMW i Wallbox Connect to domowe stacje ładowania umożliwiające bezpieczne, szybkie i proste naładowanie BMW i3.
  Stacje BMW i gwarantują nieskomplikowane i niezawodne ładowanie. Po podłączeniu pojazdu do stacji BMW i Wallbox za pomocą kabla do ładowania ładowanie rozpoczyna się automatycznie. Umożliwiają naładowanie BMW i3 w 80% w ciągu niespełna trzech godzin.*
  BMW i Wallbox Connect daje też możliwość wykorzystania energii z własnych źródeł, na przykład z instalacji solarnych, zapewniając tym samy jeszcze bardziej ekologiczne ładowanie.
  * Zależnie od lokalnej infrastruktury energetycznej.

 • Funkcja BMW Digital Charging

  Z funkcją BMW Digital Charging (DCS) ładowanie Twojego BMW i3 ze stacji BMW i Wallbox będzie jeszcze bardziej indywidualne i bardziej wydajne. Na bazie ustawionej taryfy energii elektrycznej DSC ustali najkorzystniejszy czas na ładowanie Twojego auta i samodzielnie obsłuży proces ładowania. Oprócz tego DCS gwarantuje zawsze pełne naładowanie auta przed ustawioną godziną odjazdu. DCS będące częścią usług ConnectedDrive obsługuje się w prosty sposób za pomocą urządzeń mobilnych i zwykłych narzędzi (iDrive, CDP, aplikacja BMW Connected).

BMW i WALLBOX.

Szybka. Bezpieczna. Wydajna.

STYLISTYKA.

Nową stację BMW i Wallbox wyróżniają świeża stylistyka i wysokiej jakości materiały.

I funkcjonalność w codziennej eksploatacji. Niewielkie wymiary, funkcjonalna stylistyka i długi kabel ułatwiają obsługę i ładowanie.

ŁADOWANIE.

Wystarczy podłączyć kabel, a ładowanie rozpocznie się automatycznie.

Moc ładowania w trybie jednofazowym wynosi do 7,4 kW, a w trybie trójfazowym do 11 kW. Dzięki temu BMW i3 można naładować w 80% w niecałe trzy godziny. Takie ładowanie jest więc szybsze i wygodniejsze niż za pomocą standardowego kabla do ładowania (mode 2).

W trakcie ładowania możliwe jest wstępne podgrzanie lub schłodzenie wnętrza auta. Wymagana do tego energia nie jest czerpana z akumulatora, co zwiększa zasięg.

INSTALACJA.

Skorzystaj z naszego serwisu instalacyjnego za pośrednictwem dealera BMW.

Zapewnia to bezpieczną, indywidualnie dostosowaną obsługę obejmującą, oprócz stacji ładowania i sprawdzenia warunków instalacyjnych, również kompletny montaż na miejscu.

W ramach sprawdzenia warunków instalacyjnych bezpośrednio u Ciebie na miejscu wykwalifikowani technicy zbadają możliwość podłączenia stacji BMW i Wallbox. Po zainstalowaniu BMW i Wallbox poinstruują Cię w zakresie obsługi stacji. 24-miesięczna gwarancja zapewnia niezawodną pracę.

Test wstępny online daje Ci możliwość samodzielnego sprawdzenia, czy warunki techniczne na miejscu pozwalają na montaż stacji BMW i Wallbox.

BMW i WALLBOX PRO.

Sprytna. Ekologiczna. Wielofunkcyjna.

STYLISTYKA.

Większa moc ładowania oraz integracja z domem inteligentnym i systemami zarządzania energią – BMW i Wallbox Pro łączy doskonałą stylistykę i maksymalną funkcjonalność.

Do obsługi stacji BMW i Wallbox Pro służy 7-calowy ekran dotykowy, który umożliwia sterowanie ładowaniem i daje wgląd we wszystkie parametry zużycia energii. Kod PIN skutecznie chroni Twoją stację BMW i Wallbox Pro przed dostępem niepowołanych osób. Wysokość podłączenia kabla sprawia, że ładowanie jest tak proste jak tankowanie paliwa z dystrybutora. A dopasowana długość kabla stacji BMW i Wallbox Pro sprawia, że kabel nie ma kontaktu z podłogą i nie można się o niego potknąć. Atrakcyjne wizualnie paski diodowe informują o aktualnym stanie ładowania.

KONCEPCJA OBSŁUGI.

Wbudowany 7-calowy ekran dotykowy jest centralnym elementem obsługi stacji BMW i Wallbox Pro i umożliwia dokonywanie indywidualnych ustawień. Urządzenie można obsługiwać również na wolnym powietrzu, przy każdej pogodzie, a nawet w rękawiczkach. Gdy zbliżysz się do stacji Wallbox czujnik automatycznie aktywuje wyświetlacz.

Na monitorze wyświetlane są m.in. Twoje aktualne dane dotyczące zużycia energii oraz informacje o wcześniejszych ładowaniach.

Po integracji stacji BMW i Wallbox Pro z domową siecią informatyczną można za pośrednictwem aplikacji BMW i Wallbox Remote sterować z domu wszystkimi funkcjami stacji również za pomocą smartfonu lub tabletu.

ŁADOWANIE.

Wystarczy podłączyć kabel, a ładowanie rozpocznie się automatycznie zgodnie z Twoimi ustawieniami.

Wysoka moc ładowania do 7,4 kW stacji BMW i Wallbox Pro umożliwia bardzo szybkie ładowanie akumulatora samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in. W ten sposób akumulator wysokonapięciowy w BMW i3 można naładować do 80% w niecałe cztery godziny.

Możesz przy tym samodzielnie decydować, z jakich źródeł prądu chcesz zasilać swój samochód. Inteligentne sterowanie ładowaniem stacji BMW i Wallbox Pro z licznikiem energii umożliwia wykorzystanie do ładowania energii z własnych źródeł. Takim prywatnym źródłem energii może być na przykład domowa instalacja solarna. W przypadku braku energii elektrycznej z własnego źródła stacja BMW i Wallbox Pro automatycznie przełącza się na energię z sieci.

KORZYSTANIE Z ENERGII Z WŁASNYCH ŹRÓDEŁ.

Opcjonalny licznik energii do stacji BMW i Wallbox Pro umożliwia włączenie Twojej instalacji solarnej w proces ładowania samochodu. BMW i Wallbox Pro optymalizuje proces ładowania zależnie od dostępności energii z Twoich źródeł, zapewniając maksymalnie bezemisyjną jazdę.

BMW i umożliwia korzystanie z energii elektrycznej z własnych instalacji solarnych w kooperacji z dostawcami systemów solarnych premium. Nasi partnerzy zaoferują Ci indywidualnie dopasowane kompletne instalacje solarne na dach domu lub garażu lub kompletne instalacje na carporty. Informacje dotyczące indywidualnych ofert na instalacje solarne naszego partnera firmy Solarwatt GmbH, można znaleźć tutaj.

ZARZĄDZANIE UŻYTKOWNIKAMI.

Zarządzanie użytkownikami w stacji BMW i Wallbox Pro umożliwia pełną kontrolę zużycia energii.

Jeżeli wykorzystujesz swój samochód w pracy, to wbudowany licznik umożliwia oddzielną rejestrację zużycia energii, a tym samym rozliczenie kosztów.

Dane dotyczące zużycia można przesyłać bezpośrednio ze stacji BMW i Wallbox Pro pocztą elektroniczną.

ZARZĄDZANIE MOCĄ.

Zarządzanie mocą pozwala stacji BMW i Wallbox Pro kontrolować aktualne zużycie energii w Twoim domu i automatycznie dostosowywać moc ładowania.

Zapewnia to maksymalną wydajność ładowania w zgodzie ze wszystkimi odbiornikami energii w Twoim domu.

Aktualna sytuacja w sieci elektrycznej w Twoim domu przedstawiana jest przy tym na ekranie dotykowym.

INTELIGENTNY DOM.

Opcjonalne łącze z systemami domów inteligentnych, takimi jak np. myGEKKO i Loxone, umożliwia idealną integrację stacji BMW i Wallbox Pro z Twoim domem.

Pozwala to sterować wybranymi aplikacjami Twojego systemu domu inteligentnego bezpośrednio ze stacji BMW i Wallbox Pro. A stacja BMW i Wallbox Pro będzie informować Cię przed ruszeniem w drogę o aktualnej pogodzie.

INSTALACJA.

Skorzystaj z serwisu instalacyjnego BMW i.

Zapewnia on bezpieczną, indywidualną obsługę obejmującą, oprócz sprawdzenia warunków instalacyjnych, również kompletny montaż na miejscu.

W ramach sprawdzenia warunków instalacyjnych bezpośrednio u Ciebie na miejscu wykwalifikowani technicy zbadają możliwość podłączenia stacji BMW i Wallbox Pro. Po zamontowaniu stacji BMW i Wallbox Pro poinstruują Cię w zakresie obsługi i wspólnie z Twoim partnerem instalacyjnym założą pierwsze konto użytkownika. 24-miesięczna gwarancja zapewnia niezawodną pracę.

Test wstępny online daje Ci możliwość samodzielnego sprawdzenia, czy warunki techniczne na miejscu pozwalają na montaż stacji BMW i Wallbox Pro.

GREEN ENERGY.

Bezemisyjna jazda może być jeszcze bardziej ekologiczna – poprzez korzystanie z „zielonej” energii elektrycznej. Umowa na dostawę energii elektrycznej z operatorem NATURSTROM AG gwarantuje, że Twój samochód będzie w 100 procentach zasilany energią z elektrowni wiatrowych i wodnych. Dzięki temu w trybie elektrycznym możesz jeździć całkowicie bezemisyjnie. Oprócz tego innowacyjne systemy solarne firmy SOLARWATT GmbH umożliwiają ładowanie BMW i3 energią słoneczną. Niezależnie od tego, jakie źródło energii wybierzesz, zawsze służymy Ci radą i pomocą. Dotyczy to szczególnie naszego serwisu instalacyjnego, który oferuje montaż i uruchomienie stacji Wallbox.

Dla BMW i3 każde gniazdko jest stacją paliw.

Dla BMW i3 każde gniazdko jest stacją paliw.

ŁADOWANIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.

Jest wiele powodów ku temu, aby jeździć BMW i3 – i coraz więcej publicznych stacji ładowania. BMW i3 można ładować z publicznych stacji ładowania prądem przemiennym (AC) i prądem stałym (DC). To daje Ci elastyczność i umożliwia szybkie ładowanie samochodu. Bo publiczne stacje ładowania typu DC przenoszą energię bezpośrednio do wysokonapięciowego akumulatora w pojeździe przy niezmiennie wysokim natężeniu prądu. W ten sposób BMW i3 można naładować w 80% w niecałe 40 min. Jeżeli nie ma dostępu do stacji DC, możesz naładować swoje BMW i3 w 80% w niecałe trzy godziny również ze stacji typu AC. Publiczne stacje AC nadają się więc przede wszystkim do wydajnego ładowania przez noc lub podczas dłuższych postojów.

Lou o ładowaniu akumulatora w miejscach publicznych.

Relacja dot. ładowania BMW i3 w miejscach publicznych.

 • ChargeNow: coraz większa elektryzująca radość z jazdy

  Ułatw sobie ładowanie w miejscach publicznych – dzięki ChargeNow. Ten serwis mobilnościowy BMW i łączy stacje ładowania różnych operatorów w jedną dużą sieć. Dzięki temu możesz szybciej i wygodniej znaleźć okazję do naładowania swojego BMW i3 w drodze – i to, zależnie od tego, gdzie akurat jesteś, również ze stacji szybkiego ładowania typu DC. BMW i ConnectedDrive wskaże Ci zgodnie z Twoją lokalizacją wszystkie dostępne stacje ładowania: w systemie nawigacyjnym, w aplikacji na smartfony lub na stronie internetowej chargenow.com.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • Zużycie paliwa i emisja CO2 BMW M2 Coupé:

  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 8,5 – 7,9

  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 199 – 185

  Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.