ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ: ZUPEŁNIE NOWE PODEJŚCIE.

BMW i3 – zupełnie nowe podejście do ekologii.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ: ZUPEŁNIE NOWE PODEJŚCIE.

BMW i3 – zupełnie nowe podejście do ekologii.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ: ZUPEŁNIE NOWE PODEJŚCIE.BMW i3 – zupełnie nowe podejście do ekologii.

Zrównoważony rozwój to nie tylko bezemisyjna jazda. Dlatego cały łańcuch dostaw BMW i3 zaplanowaliśmy w odpowiedzialny sposób: BMW i3 to na wskroś ekologiczny samochód, począwszy już od etapu projektu i produkcji. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja radość z jazdy jest w pełnej zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Już od samego początku cała koncepcja samochodu zaplanowana jest pod kątem wydajnej i ekologicznej mobilności elektrycznej. Materiały z surowców odnawialnych lub recyklingu chronią zasoby naturalne i zastępują tradycyjne materiały, takie jak na przykład tworzywa sztuczne.

BMW i

INTELIGENTNA EKOLOGIA.

Zrównoważony rozwój nie jest w BMW i tylko hasłem. To nasze najważniejsze przykazanie. Dlatego cały cykl życia BMW i3 zaplanowany jest zgodnie z zasadą maksymalnej ochrony zasobów i zrównoważonego rozwoju.

KONCEPCJA.

- Cała koncepcja auta zaplanowana została od początku pod kątem elektrycznej mobilności.
- Innowacyjne rozwiązania aerodynamiczne zmniejszają opory powietrza i zużycie energii.
- Materiały z surowców odnawialnych lub recyklingu chronią zasoby naturalne i zastępują tradycyjne materiały, takie jak na przykład tworzywa sztuczne.

PRODUKCJA.

- Włókno węglowe produkowane jest w 100% przy użyciu energii z elektrowni wodnych.
- BMW i3 produkowane jest w Lipsku w 100% przy użyciu energii wiatrowej.
- Zapotrzebowanie na energię do produkcji jest o połowę niższe niż w przypadku innych modeli BMW.

EKSPLOATACJA.

- Brak emisji spalin podczas jazdy, a przez to zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w miastach.
- BMW i3 nie emituje niemal żadnych odgłosów i żadnych zapachów. Korzystanie z „zielonej” energii lub energii z własnych instalacji solarnych zapewnia konsekwentnie bezemisyjną jazdę.
- Tryb ECO PRO zwiększa zasięg i zmniejsza zużycie energii.

RECYKLING.

- BMW i3 nadaje się do recyklingu w 95%.
- Akumulatory można wykorzystać na przykład jako zasobniki buforowe w instalacjach solarnych.
- Włókno węglowe można użyć ponownie w produkcji.

EKOLOGICZNA PRODUKCJA.

Zakłady w Lipsku zostały wyposażone w elektrownie wiatrowe, dzięki czemu BMW i3 produkowane jest przy użyciu ekologicznej energii. Oprócz tego zużycie energii podczas produkcji jest o 50% niższe niż w przypadku innych modeli BMW. Natomiast zużycie wody jest niższe nawet o 70%.

 

Włókna węglowe, z których wykonana jest ultralekka kabina BMW i3, produkowane są w 100% przy użyciu energii odnawialnej: z największej na świecie elektrowni wodnej na jeziorze Moses ok. 300 km na wschód od Seattle (USA).

BMW I3 NADAJE SIĘ DO RECYKLINGU NAWET W 95%.

BMW I3 NADAJE SIĘ DO RECYKLINGU NAWET W 95%.

EKOLOGICZNE MATERIAŁY.

ELEMENTY Z 30% KENAFU.

Szerokie zastosowanie kenafu pozwoliło zastąpić ropopochodne tworzywa sztuczne i zmniejszyć masę BMW i3, ponieważ włókna kenafu są nawet o 30 procent lżejsze od konwencjonalnych materiałów. Ilustruje to ekologiczny charakter BMW i3. Ten niezwykle lekki materiał pozyskiwany jest z ketmii konopiowatej, która podczas wzrostu zamienia na tlen nieprzeciętnie duże ilości CO₂.

FOTELE Z 40% ŻYWEJ WEŁNY.

Innym surowcem odnawialnym oferującym wysoki komfort jest certyfikowana żywa wełna stanowiąca 40% obić foteli w stylistyce wnętrza Lodge. Oddychająca mieszanka wełniana reguluje temperaturę pomiędzy ciałem i powierzchnią fotela, dzięki czemu fotele pozostają przyjemnie chłodne nawet przy wysokich temperaturach.

LISTWY WEWNĘTRZNE Z DREWNA EUKALIPTUSOWEGO.

Drewno eukaliptusowe jest z natury bardziej odporne na wilgoć i dlatego wymaga o 90% mniej obróbki powierzchni niż klasyczne gatunki drewna. Obróbka bez użycia chemii pozwala zachować aksamitną powierzchnię i naturalną porowatość. Drzewa eukaliptusowe są jednymi z najszybciej rosnących gatunków drzew, przez co idealnie nadają się do zastosowań w przemyśle. Drewno pochodzi z plantacji z certyfikatem FSC gwarantującym gospodarkę leśną zgodną z ideą zrównoważonego rozwoju.

SKÓRA GARBOWANA W 100% EKSTRAKTEM Z LIŚCI OLIWNYCH.

Skóra stosowana w BMW i3 jest 100-procentowo garbowana naturalnym ekstraktem z liści oliwnych. Ma to wiele zalet: przy zbiorze oliwek liście oliwne stanowią odpad, który można wykorzystać w przydatny sposób. Oprócz tego proces garbowania jest przyjazny dla środowiska. Pozwala on też zachować naturalny połysk skóry i jej zdolność do regulacji temperatury.

GREEN ENERGY.

Z BMW i3 pomoże Ci wprowadzać ideę zrównoważonego rozwoju w codziennym życiu. Bo podczas jazdy nie emituje żadnych spalin. To zmniejsza zanieczyszczenie powietrza w miastach i pozwala oddychać czystszym powietrzem. Korzystanie z „zielonej” energii lub energii z własnych instalacji solarnych zapewnia konsekwentnie bezemisyjną jazdę. Tryb ECO PRO zwiększa zasięg i zmniejsza zużycie energii.

 

Oprócz tego BMW i3 porusza się całkowicie bez emitowania hałasu i zapachów, a tym samym jest przyjazne dla Ciebie i otoczenia.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (60 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 12,9

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 12,6* / 13,1**

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (60 Ah) z Range Extenderem:
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 13
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 13,5
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,6

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah) z Range Extenderem:
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany):  12* / 13**
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 11,3* / 11,9**
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,6

  * Grupa obręczy 1: 19-calowe

  ** Grupa obręczy 2: 20-calowe; opony zimowe

  Zużycie paliwa, emisja CO2 i zużycie energii elektrycznej zależą od wybranego rozmiaru kół i opon.

  Zasięg zależy od wielu różnych czynników, przede wszystkim: indywidualnego stylu jazdy, uwarunkowań trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania lub klimatyzacji oraz wstępnego ustawiania temperatury.

  Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

   

  Rata miesięczna netto dla modelu i3 BEV 94Ah z silnikiem elektrycznym o mocy 125 kW za 173 587 zł brutto w ofercie BMW eComfort Lease z opłatą wstępną 15%, okres leasingu: 36 miesięcy, średnioroczny deklarowany przebieg: 15 000 km, gwarantowana wartość końcowa. Szczegóły u Agentów BMW i. Niniejsza symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. BMW eComfort Lease jest oferowany przez BMW Financial Services Polska Sp. z o.o. Zużycie energii w kWh/100 km: 12,6/13,1 (obręcze kół 2: 20” Styling 431). Emisja CO2 w cyklu mieszanym w g/km: 0.