BMW i

360° ELECTRIC – KOMFORTOWA MOBILNOŚĆ ELEKTRYCZNA ZAWSZE I WSZĘDZIE.

Ładowanie BMW i8.

Kompleksowy pakiet serwisowy 360° ELECTRIC oprócz różnych usług Assistance oraz zapewniających elastyczną mobilność oferuje także innowacyjną koncepcję ładowania. BMW i8 można wygodnie ładować w domu za pomocą urządzenia BMW i Wallbox lub przewodu ładowania – na życzenie także ekologiczną energią elektryczną z rozwiązań BMW Green Energy. W trasie dostępna jest stale rosnąca liczba publicznych stacji ładowania, z których korzysta się łatwo i wygodnie za pomocą karty ChargeNow. Następną stację ładowania BMW i8 znajdzie w prosty sposób za pomocą innowacji, takich jak w pełni skomunikowane usługi BMW i ConnectedDrive do nawigacji.

ALL-ROUND ELECTRIC.

360° Electric.

Zobacz film o 360° ELECTRIC.

ŁADOWANIE W DOMU.

W domu BMW i8 można ładować w prosty sposób za pomocą stacji BMW i Wallbox. Te stacje ładowania, montowane na ścianie domu lub garażu, nie tylko optycznie uzupełniają wyjątkową stylistykę pojazdów BMW i, lecz także ładują akumulator o wiele szybciej niż przy użyciu standardowego przewodu ładowania – za pomocą stacji BMW i Wallbox można naładować BMW i8 do 80% w dwie godziny.*

Serwis instalacyjny oferowany przez BMW i sprawdza na miejscu, czy zamontowanie stacji BMW i Wallbox na ścianie domu i przy dostępnym przyłączu prądu jest możliwe. Na życzenie wykwalifikowany elektryk partnera instalacyjnego BMW i zajmie się również dostawą, montażem i rozruchem systemu. A ponieważ dewizą BMW i jest w pełni ekologiczna e-mobilność, na życzenie oferujemy klientom kontakt z dostawcą zielonej energii elektrycznej, jak również solarne carporty do jej samodzielnego wytwarzania.

* Zależnie od lokalnej infrastruktury energetycznej.

 • BMW i Wallbox

  BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus oraz BMW i Wallbox Connect to domowe stacje ładowania umożliwiające bezpieczne, szybkie i proste naładowanie BMW i8.

  Stacje BMW i gwarantują nieskomplikowane i niezawodne ładowanie. Po podłączeniu pojazdu do stacji BMW i Wallbox za pomocą kabla do ładowania ładowanie rozpoczyna się automatycznie. Umożliwiają naładowanie BMW i8 w 80% w ciągu niespełna dwóch godzin.*

  BMW i Wallbox Connect daje też możliwość wykorzystania energii z własnych źródeł, na przykład z instalacji solarnych, zapewniając tym samy jeszcze bardziej ekologiczne ładowanie.

  * Zależnie od lokalnej infrastruktury energetycznej.

 • Funkcja BMW Digital Charging

  Z funkcją BMW Digital Charging (DCS) ładowanie Twojego BMW i8 ze stacji BMW i Wallbox będzie jeszcze bardziej indywidualne i bardziej wydajne. Na bazie ustawionej taryfy energii elektrycznej DSC ustali najkorzystniejszy czas na ładowanie Twojego auta i samodzielnie obsłuży proces ładowania. Oprócz tego DCS gwarantuje zawsze pełne naładowanie auta przed ustawioną godziną odjazdu. DCS będące częścią usług ConnectedDrive obsługuje się w prosty sposób za pomocą urządzeń mobilnych i zwykłych narzędzi (iDrive, ConnectedDrive, aplikacja BMW Connected).

 • Green Energy

  Umowa na zieloną energię elektryczną umożliwia pozyskiwanie prądu do ładowania BMW i8 ze źródeł odnawialnych – aby nie tylko każda jazda z napędem elektrycznym, lecz także każde ładowanie odbywało się zupełnie bezemisyjnie. Dzięki produktom z portfolio BMW Green Energy klient może łatwo i wygodnie skorzystać z oferty z jednej ręki: od przestawienia na czysty prąd z energii wiatrowej lub wodnej po własną domową produkcję za pomocą instalacji słonecznej dzięki rozwiązaniom „My Green Energy”. Partner BMW i służy pomocą w tym zakresie i chętnie skontaktuje Cię np. z dostawcą solarnych carportów najwyższej klasy do produkcji własnego prądu.

BMW i WALLBOX.

Szybka. Bezpieczna. Wydajna.

STYLISTYKA.

Nową stację BMW i Wallbox wyróżniają świeża stylistyka i wysokiej jakości materiały.

I funkcjonalność w codziennej eksploatacji. Niewielkie wymiary, funkcjonalna stylistyka i długi kabel ułatwiają obsługę i ładowanie.

ŁADOWANIE.

Wystarczy podłączyć kabel, a ładowanie rozpocznie się automatycznie.

Moc ładowania w trybie jednofazowym wynosi do 7,4 kW, a w trybie trójfazowym do 11 kW. Dzięki temu BMW i8 można naładować do 80% w niecałe dwie godziny. Takie ładowanie jest więc szybsze i wygodniejsze niż za pomocą standardowego kabla do ładowania.

W trakcie ładowania możliwe jest wstępne podgrzanie lub schłodzenie wnętrza auta. Wymagana do tego energia nie jest czerpana z akumulatora, co zwiększa zasięg.

INSTALACJA.

Skorzystaj z naszego serwisu instalacyjnego za pośrednictwem dealera BMW.

Zapewnia to bezpieczną, indywidualnie dostosowaną obsługę obejmującą, oprócz stacji ładowania i sprawdzenia warunków instalacyjnych, również kompletny montaż na miejscu.

W ramach sprawdzenia warunków instalacyjnych bezpośrednio u Ciebie na miejscu wykwalifikowani technicy zbadają możliwość podłączenia stacji BMW i Wallbox. Po zainstalowaniu BMW i Wallbox poinstruują Cię w zakresie obsługi stacji. 24-miesięczna gwarancja zapewnia niezawodną pracę.

Test wstępny online daje Ci możliwość samodzielnego sprawdzenia, czy warunki techniczne na miejscu pozwalają na montaż stacji BMW i Wallbox.

BMW i WALLBOX PRO.

Sprytna. Ekologiczne. Wielofunkcyjna.

STYLISTYKA.

Większa moc ładowania oraz integracja z domem inteligentnym i systemami zarządzania energią – BMW i Wallbox Pro łączy doskonałą stylistykę i maksymalną funkcjonalność.

Do obsługi stacji BMW i Wallbox Pro służy 7-calowy ekran dotykowy, który umożliwia sterowanie ładowaniem i daje wgląd we wszystkie parametry zużycia energii. Kod PIN skutecznie chroni Twoją stację BMW i Wallbox Pro przed dostępem niepowołanych osób. Wysokość podłączenia kabla sprawia, że ładowanie jest tak proste jak tankowanie paliwa z dystrybutora. A dopasowana długość kabla stacji BMW i Wallbox Pro sprawia, że kabel nie ma kontaktu z podłogą i nie można się o niego potknąć. Atrakcyjne wizualnie paski diodowe informują o aktualnym stanie ładowania.

KONCEPCJA OBSŁUGI.

Wbudowany 7-calowy ekran dotykowy jest centralnym elementem obsługi stacji BMW i Wallbox Pro i umożliwia dokonywanie indywidualnych ustawień. Urządzenie można obsługiwać również na wolnym powietrzu, przy każdej pogodzie, a nawet w rękawiczkach. Gdy zbliżysz się do stacji Wallbox czujnik automatycznie aktywuje wyświetlacz.

Na monitorze wyświetlane są m.in. Twoje aktualne dane dotyczące zużycia energii oraz informacje o wcześniejszych ładowaniach.

Po integracji stacji BMW i Wallbox Pro z domową siecią informatyczną można za pośrednictwem aplikacji BMW i Wallbox Remote sterować z domu wszystkimi funkcjami stacji również za pomocą smartfonu lub tabletu.

ŁADOWANIE.

Wystarczy podłączyć kabel, a ładowanie rozpocznie się automatycznie zgodnie z Twoimi ustawieniami.

Wysoka moc ładowania do 7,4 kW stacji BMW i Wallbox Pro umożliwia bardzo szybkie ładowanie akumulatora samochodu elektrycznego lub hybrydy plug-in. W ten sposób akumulator wysokonapięciowy w BMW i8 można naładować do 80% w niecałe dwie godziny.

Możesz przy tym samodzielnie decydować, z jakich źródeł prądu chcesz zasilać swój samochód. Inteligentne sterowanie ładowaniem stacji BMW i Wallbox Pro z licznikiem energii umożliwia wykorzystanie do ładowania energii z własnych źródeł. Takim prywatnym źródłem energii może być na przykład domowa instalacja solarna. W przypadku braku energii elektrycznej z własnego źródła stacja BMW i Wallbox Pro automatycznie przełącza się na energię z sieci.

KORZYSTANIE Z ENERGII Z WŁASNYCH ŹRÓDEŁ.

Opcjonalny licznik energii do stacji BMW i Wallbox Pro umożliwia włączenie Twojej instalacji solarnej w proces ładowania samochodu. BMW i Wallbox Pro optymalizuje proces ładowania zależnie od dostępności energii z Twoich źródeł, zapewniając maksymalnie bezemisyjną jazdę.

BMW i umożliwia korzystanie z energii elektrycznej z własnych instalacji solarnych w kooperacji z dostawcami systemów solarnych premium. Nasi partnerzy zaoferują Ci indywidualnie dopasowane kompletne instalacje solarne na dach domu lub garażu lub kompletne instalacje na carporty. Informacje dotyczące indywidualnych ofert na instalacje solarne naszego partnera firmy Solarwatt GmbH, można znaleźć tutaj.

ZARZĄDZANIE UŻYTKOWNIKAMI.

Zarządzanie użytkownikami w stacji BMW i Wallbox Pro umożliwia pełną kontrolę zużycia energii.

Jeżeli wykorzystujesz swój samochód w pracy, to wbudowany licznik umożliwia oddzielną rejestrację zużycia energii, a tym samym rozliczenie kosztów.

Dane dotyczące zużycia można przesyłać bezpośrednio ze stacji BMW i Wallbox Pro pocztą elektroniczną.

ZARZĄDZANIE MOCĄ.

Zarządzanie mocą pozwala stacji BMW i Wallbox Pro kontrolować aktualne zużycie energii w Twoim domu i automatycznie dostosowywać moc ładowania.

Zapewnia to maksymalną wydajność ładowania w zgodzie ze wszystkimi odbiornikami energii w Twoim domu.

Aktualna sytuacja w sieci elektrycznej w Twoim domu przedstawiana jest przy tym na ekranie dotykowym.

INTELIGENTNY DOM.

Opcjonalne łącze z systemami domów inteligentnych, umożliwia idealną integrację stacji BMW i Wallbox Pro z Twoim domem.

Pozwala to sterować wybranymi aplikacjami Twojego systemu domu inteligentnego bezpośrednio ze stacji BMW i Wallbox Pro. A stacja BMW i Wallbox Pro będzie informować Cię przed ruszeniem w drogę o aktualnej pogodzie.

INSTALACJA.

Skorzystaj z serwisu instalacyjnego BMW i.

Zapewnia on bezpieczną, indywidualną obsługę obejmującą, oprócz sprawdzenia warunków instalacyjnych, również kompletny montaż na miejscu.

W ramach sprawdzenia warunków instalacyjnych bezpośrednio u Ciebie na miejscu wykwalifikowani technicy zbadają możliwość podłączenia stacji BMW i Wallbox Pro. Po zamontowaniu stacji BMW i Wallbox Pro poinstruują Cię w zakresie obsługi i wspólnie z Twoim partnerem instalacyjnym założą pierwsze konto użytkownika. 24-miesięczna gwarancja zapewnia niezawodną pracę.

Test wstępny online daje Ci możliwość samodzielnego sprawdzenia, czy warunki techniczne na miejscu pozwalają na montaż stacji BMW i Wallbox Pro.

ŁADOWANIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.

BMW i stworzyło innowacyjną koncepcję, która oferuje optymalne możliwości ładownia BMW i8 także w miejscach publicznych. ChargeNow, serwis mobilnościowy BMW i, to największe zrzeszenie właścicieli publicznych stacji ładowania, w których można naładować BMW i8. Koncepcja ta obejmuje także ParkNow LongTerm, ofertę długoterminowego wynajmu miejsc parkingowych z możliwością ładowania dla kierowców i8.
Nawigacja BMW i8 wspiera kierowcę w poszukiwaniu odpowiednich punktów ładowania, które mogą być wyświetlane w samochodzie, w aplikacji BMW i Remote oraz w portalu internetowym BMW ConnectedDrive.

 • ChargeNow

  ChargeNow oferuje dostęp do publicznych stacji ładowania partnerów BMW i. Aby ułatwić i zoptymalizować korzystanie z różnych rozwiązań i technologii BMW i stworzyło sieć ChargeNow, która zrzesza dużą liczbę właścicieli stacji ładowania. Można korzystać z nich przy użyciu karty ChargeNow. Na koniec miesiąca klient otrzymuje fakturę, na której przejrzyście wyszczególnione są wszystkie cykle ładowania za pomocą karty ChargeNow. Dzięki BMW i ConnectedDrive wszystkie dostępne stacje ładowania wyświetlają się w usługach BMW i ConnectedDrive do nawigacji.

ŁADOWANIE PODCZAS JAZDY.

W nieelektrycznych trybach jazdy akumulator wysokonapięciowy jest ładowany bezpośrednio przez silnik benzynowy, aby pozostawać w gotowości dla funkcji Boost. Większość energii magazynuje się przy tym w trybie SPORT, w którym swoje maksimum osiąga również odzysk energii podczas hamowania hamulcami lub silnikiem. W trybie KOMFORT i ECO PRO akumulator wysokonapięciowy jest zasilany odpowiednio mniejszą dawką energii. Natomiast w trakcie jazdy w trybie HYBRID akumulator jest ładowany wyłącznie poprzez odzysk energii hamowania.

INDYWIDUALNY STYL JAZDY.

Rzeczywiste zużycie paliwa BMW i8 zależy całkowicie od indywidualnych zachowań kierowcy. Elektryczny komponent napędowy sprawia, że indywidualny styl jazdy ma tutaj większy wpływ na spalanie benzyny niż w tradycyjnych pojazdach. Całkowicie naładowany akumulator pozwala na uzyskanie maksymalnego zasięgu elektrycznego 37 km. Po naciśnięciu przycisku eDrive można osiągnąć prędkość elektryczną do 120 km/h. W trybach jazdy COMFORT i ECO PRO dzięki inteligentnej strategii silnik benzynowy włącza się automatycznie, także po to, by naładować akumulator. W trybie SPORT silnik benzynowy działa przez cały czas. W zależności od stylu jazdy i długości trasy ma to wpływ na zużycie paliwa BMW i8 – im częściej akumulator wysokonapięciowy ładuje się za pomocą przewodu ładowania lub stacji Wallbox, tym częściej można jeździć wyłącznie z napędem elektrycznym i w efekcie obniżyć łączne zużycie.

 • Jazda w mieście

  Podczas jazdy w mieście BMW i8 w pełni ukazuje zalety systemu hybrydowego plug-in. Krótkie odcinki można pokonywać wyłącznie elektrycznie, a użytkowanie w trybie HYBRID daje zużycie paliwa w cyklu mieszanym 2,1 l/100 km przy emisji 49 g CO2/km. W mieście BMW i8 może się więc zwać prawdziwym autem trzylitrowym.

 • Jazda na co dzień

  Przy dojazdach do pracy i pokonywaniu codziennie ok. 60 do 80 km zużycie benzyny BMW i8 wynosi ok. 5 l/100 km. Każdego dnia można więc cieszyć się jazdą rasowym samochodem sportowym, a jednocześnie doceniać konsumpcję paliwa na poziomie małego auta.

 • Jazda na długich trasach

  Także na dłuższych trasach BMW i8 manifestuje nowy rodzaj wydajności. W zależności od stanu naładowania akumulatora wysokonapięciowego zużycie benzyny się zmienia, jednak nie przekracza 8 litrów.

 • Sportowa jazda

  Gdy w trybie SPORT kierowca domaga się całej mocy BMW i8, silnik benzynowy pomaga ładować akumulator i w ten sposób gwarantuje przez cały czas pełną wydajność systemu. W praktyce łączne zużycie paliwa wynosi wtedy do 12 litrów – to o około jedną trzecią mniej niż zużycie tradycyjnego samochodu sportowego o porównywalnej mocy.

OFERTY DODATKOWE.

Koncepcja serwisowa 360° ELECTRIC BMW i gwarantuje użytkownikowi przed i po zakupie BMW i8 niezawodną kompleksową opiekę – i to, że pozostanie mobilny w każdej sytuacji.

 • Usługi Assistance

  Usługi Assistance BMW i to bogata oferta usług opracowanych specjalnie z myślą o BMW i, które jeszcze przed rozpoczęciem jazdy troszczą się o to, by każda podróż była czystą przyjemnością.

 • BMW Add-on Mobility

  BMW i oferuje swoim klientom rozwiązania mobilnościowe odpowiednie do każdej sytuacji. BMW Add-on Mobility zapewnia elastyczny dostęp do floty pojazdów BMW ze zdefiniowanym kontyngentem dni użytkowania, z której klient może korzystać zawsze wtedy, gdy czeka go dłuższa podróż. Na przykład wyprawa na narty pasującym BMW X3. Partner BMW i chętnie przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę.