BMW M

BEZPIECZEŃSTWO. BEZ OGRANICZEŃ.

Bezpieczeństwo i komfort w BMW M2 Coupé.

W kwestii bezpieczeństwa czynnego i biernego nie uznajemy żadnych kompromisów. Dzięki licznym technologiom BMW M2 Coupé jest przygotowane na każde wyzwanie. Orientacja na kierowcę M umożliwia błyskawiczną reakcję i wysoki poziom komfortu zarówno na torze wyścigowym, jak i w codziennej eksploatacji. A z dobranymi według potrzeb pakietami z oferty BMW Service Inclusive samochód pozostanie zawsze w nienagannym stanie.

ORIENTACJA NA KIEROWCĘ M.

Koncepcja ergonomii samochodów M obejmuje ekskluzywny kokpit o typowej orientacji na kierowcę M. Wszystkie elementy obsługi zorientowane są konsekwentnie na kierowcę. Najważniejsza jest przy tym, podobnie jak w sportach motorowych, intuicyjna i absolutna kontrola nad pojazdem i minimalne czasy reakcji.


Wrażenie jak w kokpicie samochodu wyścigowego, idealna ergonomia foteli, podparcie kolana, bezpośredni dostęp do wszystkich elementów obsługi istotnych dla dynamiki jazdy, wyświetlacz BMW Head Up w specyficznej stylistyce M, dźwignia biegów M i zestaw wskaźników M to główne elementy sportowo-ergonomicznej orientacji na kierowcę. Przy kierownicy skórzanej M znajdują się zaczerpnięte ze sportów motorowych dźwigienki zmiany biegów umożliwiające szybką i wygodną zmianę przełożeń.


Funkcje komfortu, komunikacji i rozrywki, takie jak klimatyzacja, nawigacja i radio, sterowane są po prawej stronie kierowcy, aby również pasażer miał do nich wygodny dostęp. Dzięki temu kierowca może się skupić na tym, co naprawdę ważne – na niesamowitej radości z jazdy.

BEZPIECZEŃSTWO BIERNE.

Pakiet inteligentnych środków bezpieczeństwa w każdym modelu M ma na celu minimalizację ryzyka wypadku – i zapewnienie poczucia maksymalnego bezpieczeństwa. Wysokowytrzymałe, obszerne struktury nośne oraz inteligentne zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości zapewniają przy niewielkiej masie maksymalną stabilność kabiny pasażerskiej.


Energia zderzenia transmitowana jest przez inne strefy karoserii wokół kabiny: grupę podłogową, ramy boczne, grodź czołową oraz dach i pochłaniana przez strefy zgniotu w przedniej i tylnej części auta. W przypadku kolizji bocznej ochronę stanowią wzmocniona struktura słupków B i progów, wysokowytrzymałe wzmocnienia boczne w drzwiach i stabilne wsporniki foteli.


Z przodu znajdują się różne zabezpieczenia chroniące pieszych. Pomiędzy mocowaniem i poszyciem zderzaka znajduje się element pochłaniający uderzenia ograniczający obrażenia w przypadku uderzenia w nogi. Oprócz tego maska silnika wyposażona jest w element odkształcalny, który przejmuje energię uderzenia, służąc jako strefa zgniotu.

BMW SERVICE INCLUSIVE.

Z BMW Service Inclusive w wybranym okresie czasu nie musisz zaprzątać sobie głowy kosztami konserwacji i przeglądów. BMW Service Inclusive pokrywa koszty tych usług z wykorzystaniem oryginalnych części BMW. I to nie tylko w Twoim kraju, ale we wszystkich serwisach BMW na całym świecie biorących udział w tym programie. A jeżeli zechcesz kiedyś sprzedać swoje BMW, pakiet BMW Service Inclusive przejdzie automatycznie na nowego właściciela, co zwiększa wartość odsprzedaży Twojego samochodu. Odpowiedni pakiet BMW Service Inclusive możesz wybrać indywidualnie.


BMW Service Inclusive obejmuje regularne usługi, takie jak wymianę oleju silnikowego z filtrem oleju i olejem, konserwację i wymianę mikrofiltra, filtra paliwa, filtra powietrza i świec zapłonowych, a także wymianę płynu hamulcowego, przeglądy oraz inne usługi zgodnie ze specyfikacją BMW.


Jeżeli wybierzesz pakiet BMW Service Inclusive Plus, otrzymasz dodatkowo do zakresu usług BMW Service Inclusive także następujące naprawy eksploatacyjne: wymianę przednich i tylnych okładzin i tarcz hamulcowych, wymianę sprzęgła (w razie potrzeby) oraz wymianę piór wycieraczek (w razie potrzeby, w ramach wymiany oleju silnikowego). Pakiety BMW Service Inclusive oferowane są na okres od trzech do dziesięciu lat i obejmują przebiegi od 40.000 do 200.000 kilometrów.

 • Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (60 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 12,9

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 12,6* / 13,1**

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (60 Ah) z Range Extenderem:
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 13
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 13,5
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,6

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah) z Range Extenderem:
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany):  12* / 13**
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 11,3* / 11,9**
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,6

  * Grupa obręczy 1: 19-calowe

  ** Grupa obręczy 2: 20-calowe; opony zimowe

  Zużycie paliwa, emisja CO2 i zużycie energii elektrycznej zależą od wybranego rozmiaru kół i opon.

  Zasięg zależy od wielu różnych czynników, przede wszystkim: indywidualnego stylu jazdy, uwarunkowań trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania lub klimatyzacji oraz wstępnego ustawiania temperatury.

  Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

   

  Rata miesięczna netto dla modelu i3 BEV 94Ah z silnikiem elektrycznym o mocy 125 kW za 173 587 zł brutto w ofercie BMW eComfort Lease z opłatą wstępną 15%, okres leasingu: 36 miesięcy, średnioroczny deklarowany przebieg: 15 000 km, gwarantowana wartość końcowa. Szczegóły u Agentów BMW i. Niniejsza symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. BMW eComfort Lease jest oferowany przez BMW Financial Services Polska Sp. z o.o. Zużycie energii w kWh/100 km: 12,6/13,1 (obręcze kół 2: 20” Styling 431). Emisja CO2 w cyklu mieszanym w g/km: 0.