BMW M

NIEWIDOCZNI PILOCI.

Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW M2 Coupé.

W samochodach M zawsze chodzi tylko o jedno: autentyczną radość z jazdy. Wszystko inne można oddelegować. Inteligentne systemy, takie jak system asystujący kierowcy i ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, rozpoznają możliwe zagrożenia. System nawigacyjny Professional pozwala odnaleźć się bez problemu również poza torem wyścigowym. BMW Selective Beam zwiększa bezpieczeństwo jazdy poprzez idealne oświetlenie drogi. A kamera cofania umożliwia jeszcze łatwiejsze parkowanie i manewrowanie.

SYSTEM NAWIGACYJNY PROFESSIONAL.

System nawigacyjny Professional wyróżnia się stylistyką i zakresem funkcji z najwyższej półki: oferuje perfekcyjnie zintegrowany z BMW system nawigacyjny obejmujący system obsługi iDrive i kontroler iDrive Touch. System obejmuje zestaw głośnomówiący ze złączem USB i sterowanie głosowe, radio BMW Professional ze stacją DVD oraz pamięć 20 GB na pliki audio. Oprócz tego w można korzystać z funkcji Real Time Traffic Information (RTTI). Stały kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 8,8 cala z funkcją podziału ekranu (okno główne i pomocnicze) gwarantuje optymalną czytelność i przejrzystość.

 • Kontroler iDrive Touch

  Obsługa odbywa się za pomocą kontrolera iDrive Touch z dotykową powierzchnią umożliwiającą odręczne wpisywanie adresów docelowych do nawigacji, przycisków bezpośredniego wyboru, ośmiu przycisków ulubionych funkcji i sterowania głosowego. Mapy z trójwymiarową wizualizacją, również ze zdjęciami satelitarnymi jako tło, czy realistyczne obrazy wybranych atrakcji turystycznych czynią nawigację fascynującym doświadczeniem dla oka.

 • Aktualizacje map

  Aktualizacje map są przez trzy lata dostępne bezpłatnie u autoryzowanych dealerów BMW. W ramach BMW ConnectedDrive system aktualizuje mapy w wybranych krajach europejskich trzy do czterech razy w roku.

SYSTEM ASYSTUJĄCY KIEROWCY.

System asystujący kierowcy obejmuje działające na bazie kamery ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją ostrzeganie przed pieszymi z miejską funkcją hamowania.

Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu.

Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu rozpoznaje oznaczenia na jezdni i od prędkości ok. 70 km/h ostrzega kierowcę poprzez wibracje kierownicy i wskazanie na zestawie wskaźników, gdy grozi niezamierzone zjechanie z pasa ruchu. Przy włączonym kierunkowskazie, a więc przy zamierzonej zmianie pasa, ostrzeżenie się nie pojawia.

Ostrzeganie przed kolizją.

Funkcja ostrzegania przed kolizją z miejską funkcją hamowania rozpoznaje samochody, z kolei ostrzeganie przed pieszymi z miejską funkcją hamowania reaguje na ludzi. Jeśli poprzedzający pojazd zacznie nagle hamować, to przy włączonym ostrzeganiu przed kolizją Twoje BMW natychmiast zareaguje. Najpierw pojawia się symbol ostrzegawczy, następnie pulsowanie symbolu ostrzegawczego i sygnał dźwiękowy, a do prędkości 60 km/h lekkie przyhamowanie.

Ostrzeganie przed pieszymi.

W przypadku ostrzegania przed pieszymi, które aktywne jest przy prędkościach od 10 do 60 km/h, występuje jednostopniowe ostrzeżenie przy krytycznym zagrożeniu. Ostrzegając przed kolizją, system przygotowuje jednocześnie hamulce do szybszego zadziałania. W razie potrzeby samoczynnie rozpoczyna hamowanie. W ciemności i podczas mgły działanie systemu może być ograniczone.

KAMERA COFANIA.

KAMERA COFANIA.

Kamera cofania umożliwia podczas manewrowania i parkowania kontrolę na monitorze pokładowym obszaru za pojazdem. Kamera cofania umożliwia lepszą orientację podczas cofania przy parkowaniu i przy prędkości nieprzekraczającej 15 km/h.


Widoczne na monitorze pokładowym linie prowadzące i kolorowe oznaczenia przeszkód wskazują kierowcy, czy dane miejsce parkingowe jest dostatecznie duże i wspomagają go przy manewrach. Przy pełnym skręcie kierownicy wyświetlane są czerwone linie okręgu zawracania i zielone linie tour jazdy dostosowujące się do danego skrętu kierownicy.


Kamera cofania wyłącza się automatycznie po dziesięciu metrach przekroczeniu prędkości 15 km/h.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

Nocne podróże z BMW Selective Beam będą dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Ponieważ to wyposażenie zapewnia doskonałą widoczność po zmroku, nie oślepiając przy tym innych kierowców. System rozpoznaje innych uczestników ruchu i precyzyjnie przygasza światło.

 • Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (60 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 12,9

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah):
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 12,6* / 13,1**

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (60 Ah) z Range Extenderem:
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 13
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 13,5
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,6

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah) z Range Extenderem:
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany):  12* / 13**
  Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 11,3* / 11,9**
  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 0,6

  * Grupa obręczy 1: 19-calowe

  ** Grupa obręczy 2: 20-calowe; opony zimowe

  Zużycie paliwa, emisja CO2 i zużycie energii elektrycznej zależą od wybranego rozmiaru kół i opon.

  Zasięg zależy od wielu różnych czynników, przede wszystkim: indywidualnego stylu jazdy, uwarunkowań trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania lub klimatyzacji oraz wstępnego ustawiania temperatury.

  Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

   

  Rata miesięczna netto dla modelu i3 BEV 94Ah z silnikiem elektrycznym o mocy 125 kW za 173 587 zł brutto w ofercie BMW eComfort Lease z opłatą wstępną 15%, okres leasingu: 36 miesięcy, średnioroczny deklarowany przebieg: 15 000 km, gwarantowana wartość końcowa. Szczegóły u Agentów BMW i. Niniejsza symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. BMW eComfort Lease jest oferowany przez BMW Financial Services Polska Sp. z o.o. Zużycie energii w kWh/100 km: 12,6/13,1 (obręcze kół 2: 20” Styling 431). Emisja CO2 w cyklu mieszanym w g/km: 0.