BMW M

NIEWIDOCZNI PILOCI.

Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW M2 Coupé.

W samochodach M zawsze chodzi tylko o jedno: autentyczną radość z jazdy. Wszystko inne można oddelegować. Inteligentne systemy, takie jak system asystujący kierowcy i ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, rozpoznają możliwe zagrożenia. System nawigacyjny Professional pozwala odnaleźć się bez problemu również poza torem wyścigowym. A kamera cofania umożliwia jeszcze łatwiejsze parkowanie i manewrowanie.

SYSTEM NAWIGACYJNY PROFESSIONAL.

System nawigacyjny Professional, złącze USB, kolorowy ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 8,8", radio BMW Professional, stacja DVD, trójwymiarowe wyświetlania map i pamięć 20 GB. Obsługa odbywa się intuicyjnie za pomocą kontrolera iDrive Touch lub na ekranie dotykowym. Aktualizacje map oferowane* są przez trzy lata bez kosztów licencji.

* Aktualizacja odbywa się dla mapy danego kraju

 • Kontroler iDrive Touch

  Kontroler iDrive Touch (wchodzi w skład systemu nawigacyjnego Professional) umożliwia intuicyjną i komfortową obsługę systemu iDrive. Touchpad zintegrowany z kontrolerem umożliwia na przykład proste wpisywanie adresów do systemu nawigacyjnego poprzez odręczne pismo i kontrolowanie wpisywania na monitorze pokładowym.

 • Aktualizacje map

  Aktualizacje map są przez trzy lata dostępne bezpłatnie u autoryzowanych dealerów BMW. W ramach BMW ConnectedDrive system aktualizuje mapy w wybranych krajach europejskich trzy do czterech razy w roku.

SYSTEM ASYSTUJĄCY KIEROWCY.

System asystujący kierowcy ostrzega przed mimowolnym zjechaniem z pasa ruchu i przed kolizją, a w razie niebezpieczeństwa samoczynnie wyhamowuje samochód.

Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu.

Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu rozpoznaje oznaczenia na jezdni i od prędkości ok. 70 km/h ostrzega kierowcę poprzez wibracje kierownicy i wskazanie na zestawie wskaźników, gdy grozi niezamierzone zjechanie z pasa ruchu. Przy włączonym kierunkowskazie, a więc przy zamierzonej zmianie pasa, ostrzeżenie się nie pojawia.

Ostrzeganie przed kolizją.

Funkcja ostrzegania przed kolizją z miejską funkcją hamowania rozpoznaje samochody, z kolei ostrzeganie przed pieszymi z miejską funkcją hamowania reaguje na ludzi. Jeśli poprzedzający pojazd zacznie nagle hamować, to przy włączonym ostrzeganiu przed kolizją Twoje BMW natychmiast zareaguje. Najpierw pojawia się symbol ostrzegawczy, następnie pulsowanie symbolu ostrzegawczego i sygnał dźwiękowy, a do prędkości 60 km/h lekkie przyhamowanie.

Ostrzeganie przed pieszymi.

W przypadku ostrzegania przed pieszymi, które aktywne jest przy prędkościach od 10 do 60 km/h, występuje jednostopniowe ostrzeżenie przy krytycznym zagrożeniu. Ostrzegając przed kolizją, system przygotowuje jednocześnie hamulce do szybszego zadziałania. W razie potrzeby samoczynnie rozpoczyna hamowanie. W ciemności i podczas mgły działanie systemu może być ograniczone.

KAMERA COFANIA.

KAMERA COFANIA.

Kamera cofania umożliwia lepszą orientację podczas parkowania wstecz i przy prędkości nieprzekraczającej 15 km/h. Wyświetla na monitorze pokładowym obszar za pojazdem. Interaktywne linie wskazujące odstęp i średnicę zawracania pomagają kierowcy w manewrach, a przeszkody wyróżniane są kolorystycznie.

 • Zużycie paliwa i emisja CO2 BMW M2 Coupé:

  Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 8,5 – 7,9

  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 199 – 185

  Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.