BMW M

SWOBODA KOMUNIKACJI.

Usługi i aplikacje BMW ConnectedDrive w BMW M2 Coupé.

BMW M2 Coupé oferuje nieograniczone możliwości – nie tylko pod względem dynamiki jazdy. Usługi i aplikacje umożliwiają skomunikowanie pojazdu: aplikacja Go Pro i BMW M Laptimer umożliwia dokumentację osiągów, Rozrywka Online umila czas, a funkcja Real Time Traffic Information czy Usługi Zdalne jest przydatna w codziennej eksploatacji.

APLIKACJA BMW M LAPTIMER.

Aplikacja BMW M Laptimer umożliwia precyzyjną rejestrację parametrów jazdy na torach wyścigowych oraz ich analizę w celu poprawy wyników. W tym celu rejestruje dane z czujników w aucie i wyświetla wybrane wartości na monitorze pokładowym. Obsługa odbywa się za pomocą kontrolera iDrive. BMW M Laptimer oferuje też złącze do kamer GoPro.

Podczas pomiaru aplikacja BMW M Laptimer rejestruje koordynaty GPS, prędkość, przyspieszenie, przyspieszenia boczne (siły G), czasy okrążeń oraz przyspieszenie do określonej prędkości (np od 0 do 100 km/h). W zależności od wyposażenia i rocznika pojazdu rejestrowana jest również pozycja pedału gazu, kąt skrętu kół, opóźnienie, obroty silnika oraz bieg i zużycie paliwa.

Zarejestrowane parametry można publikować w formie snapshotów w mediach społecznościowych lub wysyłać je pocztą elektroniczną.

USŁUGI CONNECTEDDRIVE.

Usługi ConnectedDrive umożliwiają korzystanie w samochodzie z cyfrowego asystenta mobilności BMW Connected oraz oferują kierowcy w czasie jazdy wiele inteligentnych usług informacyjnych, rozrywkowych i serwisowych.


Oferta obejmuje na przykład dostęp do aktualnych informacji lokalnych takich jak pogoda, wiadomości, wyszukiwarka online GoogleTM czy praktyczne funkcje biurowe. Oprócz tego z menu ConnectedDrive można korzystać bezpośrednio w aucie i bez używania smartfonu z takich usług i funkcji jak informacje o parkingach czy przewodniki turystyczne i hotelowe.

 

Wyposażenie obejmuje również komfortowe i nieograniczone czasowo korzystanie z aplikacji na smartfony. Usługi ConnectedDrive umożliwiają dostęp do Sklepu BMW ConnectedDrive, w którym zawsze i wszędzie można wygodnie zestawiać, zamawiać i przedłużać usługi i aplikacje według indywidualnych potrzeb. Oprócz tego usługi ConnectedDrive oferują jeszcze inne funkcje, dzięki którym jazda BMW jest niezwykłym przeżyciem.

BMW CONNECTED.

BMW Connected to osobisty asystent ułatwiający mobilność na co dzień i pomagający punktualnie i komfortowo dotrzeć do celu. Istotne informacje dotyczące mobilności, takie jak zalecana godzina wyjazdu, można odczytywać również poza pojazdem na smartfonach i smartwatchach i transmitować je do pojazdu.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION.

Real Time Traffic Information (RTTI) rejestruje aktualną sytuację na autostradach, drogach ekspresowych i krajowych oraz na najważniejszych drogach miejskich, a następnie przesyła informacje o utrudnieniach i niebezpieczeństwach niemal w czasie rzeczywistym. Proponuje wtedy najlepsze objazdy. Wyposażenie obejmuje funkcję On-Street Parking Information ułatwiającą poszukiwanie miejsc parkingowych.

INTELIGENTNE POŁĄCZENIE ALARMOWE.

INTELIGENTNE POŁĄCZENIE ALARMOWE.

Inteligentne połączenie alarmowe gwarantuje szybką i ukierunkowaną pomoc przez całą dobę, a także wsparcie ze strony przeszkolonego personelu w ojczystym języku kierowcy nawet za granicą. Gdy podczas wypadku nastąpi aktywacja poduszki powietrznej lub napinaczy pasów bezpieczeństwa, system automatycznie nawiązuje inteligentne połączenie alarmowe. Centrum alarmowe BMW otrzymuje wówczas potrzebne informacje, np. o lokalizacji samochodu, skali wypadku i ryzyku obrażeń ciała u pasażerów. Dane te przesyłane są przez zainstalowaną na stałe kartę SIM, czyli niezależnie od prywatnego telefonu komórkowego. Centrum alarmowe BMW powiadamia najbliższe centrum koordynacji służb ratowniczych i zapewnia pomoc telefoniczną aż do czasu ich przyjazdu na miejsce zdarzenia. Funkcję można również uruchomić manualnie, na przykład w sytuacji, w której trzeba udzielić pomocy innym użytkownikom drogi.

  • Zużycie paliwa i emisja CO2 BMW M2 Coupé:

    Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 8,5 – 7,9

    Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 199 – 185

    Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.