BMW M235i xDrive Gran Coupé szafirowoczarny metalizowany F44 boczny półprofil

THE 2

BMW M

BMW M235i xDRIVE GRAN COUPÉ W SZCZEGÓŁACH: MODELE I WYPOSAŻENIE

Pierwsze BMW M235i xDrive Gran Coupé nie powstało po to, aby rozszerzyć segment, ale po to, aby w nim rządzić. Uzyskaj wszystkie informacje na temat wyjątkowej dynamiki jazdy, mocnego 4-cylindrowego silnika benzynowego M TwinPower Turbo oraz prowokacyjnego designu z ekskluzywnymi akcentami M, które widoczne są od nadwozia aż po zorientowany na kierowcę kokpit.

Rozwiń
THE 2BMW M235i xDRIVE GRAN COUPÉ W SZCZEGÓŁACH: MODELE I WYPOSAŻENIE

STYLISTYKA.

Wyposażenie zewnętrzne i wewnętrzne BMW M235i xDrive Gran Coupé.

Sportowe w środku, atletyczne na zewnątrz: BMW M235i xDrive Gran Coupé pokazuje swoją bezkompromisową dynamikę w każdym detalu. To zasługa zwłaszcza pakietu aerodynamicznego M i ekskluzywnych akcentów M w kolorze Cerium Grey. Wyraziste elementy, takie jak atrapa chłodnicy BMW ze stylizowaną siatką, swobodnie formowane końcówki układu wydechowego czy spojler tylny M uzupełniają muskularne kształty i linie sportowego coupé, natomiast wyposażenie, takie jak fotele sportowe M czy pedały M, wprowadza we wnętrzu atmosferę najwyższych osiągów.
BMW M235i xDrive Gran Coupé szafirowoczarny metalizowany F44 tylny półprofil
Atrapa chłodnicy BMW ze stylizowaną siatką w BMW M235i xDrive Gran Coupé szafirowoczarny metalizowany F44 zbliżenie

Atrapa chłodnicy BMW ze stylizowaną siatką.

Atrapa chłodnicy BMW ze stylizowaną siatką wykonana jest w całości w kolorze Cerium Grey. Zaczerpnięta ze sportów motorowych siatkowa struktura nadaje przodowi głębi i stanowi szlachetny, a zarazem dynamiczny akcent.
Charakterystyczny układ wydechowy M w BMW M235i xDrive Gran Coupé szafirowoczarny metalizowany F44 widok tylny

Charakterystyczny układ wydechowy M.

Podwójny układ wydechowy M o minimalnym przeciwciśnieniu sprzyja oddawaniu mocy silnika. Jego charakterystyczny dźwięk można zmieniać za pomocą przepustnic wydechowych, co podkreśla sportowy charakter pojazdu. Końcówki rur wydechowych w kolorze Cerium Grey stanowią ciekawy akcent wizualny.
Pakiet aerodynamiczny M w BMW M235i xDrive Gran Coupé szafirowoczarny metalizowany F44 przód

Pakiet aerodynamiczny M.

Pakiet aerodynamiczny M ze specjalnym pasem przednim i tylnym oraz poszyciami progów M emanuje dynamiką i podkreśla sportowy charakter samochodu. Poszycia lakierowane są w kolorze karoserii i mają wstawki w kolorze Dark Shadow. W BMW M235i wstawki utrzymane są w błyszczącym kolorze czarnym.
Spojler tylny M w BMW M235i xDrive Gran Coupé szafirowoczarny metalizowany F44 widok tylny

Spojler tylny M.

Spojler tylny M podkreśla sportową sylwetkę pojazdu i odczuwalnie redukuje niepożądany wypór. Docisk tylnej osi zapewnia jeszcze większą stabilność jazdy.
Fotele sportowe M w BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 wnętrze

Fotele sportowe M.

Dzięki zintegrowanym zagłówkom, głębokim siedziskom i wysokim podparciom bocznym fotele sportowe M zapewniają kierowcy i pasażerowi obok lepsze trzymanie boczne również na szybkich zakrętach. Dodatkowo dzięki regulacji szerokości oparcia fotel można indywidualnie dopasować do ciała.
Kierownica skórzana M w BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 kokpit

Kierownica skórzana M.

Wielofunkcyjna kierownica skórzana M ze zintegrowaną poduszką powietrzną kierowcy i logo M jest trójramienna. Obręcz kierownicy pokryta czarną skórą Nappa z czarnym szwem i wyprofilowanym podparciem kciuków zapewnia sportowo bezpośrednie wyczucie układu kierowniczego.
Dywaniki welurowe w BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 wnętrze

Dywaniki welurowe.

Dywaniki welurowe w przestrzeni na nogi pasażerów z przodu i z tyłu są idealnie dopasowane, wodoodporne i zabezpieczone przed zabrudzeniem. Harmonizują kolorystycznie z barwą tapicerki, chronią podłogę, ułatwiają czyszczenie i doskonale wyglądają.
Listwy ozdobne Illuminated Brooklyn w BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 wnętrze

Listwy ozdobne Illuminated Brooklyn.

Listwy ozdobne Illuminated Brooklyn z akcentem Triangle na desce rozdzielczej i boczkach drzwi nadają wnętrzu nowoczesny, szlachetny charakter. Lśniący wzór dyskretnie podświetlanych listew tworzy zarówno atrakcyjną, jak i przyjemną atmosferę.
Pasy bezpieczeństwa M w BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 wnętrze

Pasy bezpieczeństwa M.

Pasy bezpieczeństwa M z napinaczami i ogranicznikami siły naciągu mają wpleciony dyskretny akcent w typowych kolorach M i podkreślają wysokogatunkowy i sportowy charakter wnętrza.
Pakiet M Performance w BMW M235i xDrive Gran Coupé szafirowoczarny metalizowany F44 półprofil boczny

PAKIET M PERFORMANCE.

Pakiet M Performance dodatkowo wzmacnia sportowy potencjał pojazdu i zapewnia maksymalne przyspieszenie. Ponadto redukcja masy odczuwalnie poprawia dynamikę jazdy. Charakterystyczne elementy stylistyczne w kolorze czarnym i 18-calowe lekkie kute obręcze kół sprawiają, że pakiet M Performance trudno przeoczyć.

BMW M235i xDrive.

4-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo w BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Silnik benzynowy M TwinPower Turbo w BMW M235i xDrive Gran Coupé.

Wybitny sportowiec dający autentyczną radość z jazdy: 4-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo w BMW M235i oferuje wysoką moc dzięki zastosowaniu nowych tłoków, większej turbosprężarki, zoptymalizowanego dolotu powietrza, wydajnego układu chłodzenia i układu wydechowego M z przepustnicami.

DYNAMIKA JAZDY.

Technologie napędu i układu jezdnego w BMW M235i xDrive Gran Coupé.

Absolutny wyczynowiec: BMW M235i xDrive Gran Coupé ze sportowym układem kierowniczym M, 8-stopniową skrzynią Steptronic i sportowym układem jezdnym M zajmuje pole position w swoim segmencie. Dzięki Performance Control i elementom wyposażenia, takim jak inteligentny napęd na wszystkie koła BMW xDrive, dynamika i przyspieszenie poprzeczne stają się odczuwalnym przeżyciem niezależnie od prędkości. W połączeniu z niezwykle mocnym 4-cylindrowym silnikiem benzynowym M TwinPower Turbo BMW M235i xDrive Gran Coupé z łatwością wyróżnia się z tłumu i zapewnia wyjątkową przewagę na każdej drodze.
Sportowy układ kierowniczy M w BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 kokpit

Sportowy układ kierowniczy M.

Sportowy układ kierowniczy M z funkcją Servotronic umożliwia bardziej bezpośrednie i zwinne kierowanie pojazdem przy mniejszym nakładzie siły. Samochód prowadzi się jeszcze precyzyjniej i szczególnie na krętych drogach umożliwia bardziej sportową jazdę.
8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic w BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Sportowa skrzynia Steptronic.

8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic umożliwia bardzo sportową zmianę biegów. Zarówno automatycznie, jak i ręcznie łopatkami przy kierownicy lub dźwignią biegów, umożliwiając komfortową albo dynamiczną jazdę. W trybie SPORT i przy dźwigni w lewej pozycji S/M zmianę biegów skonfigurowano pod kątem najwyższych osiągów.
Inteligentny napęd na wszystkie koła xDrive w BMW M235i Gran Coupé F44 zbliżenie na tył

xDrive.

Inteligentny napęd na wszystkie koła BMW xDrive adaptacyjnie i płynnie rozdziela napęd na koła przednie i tylne, poprawiając trakcję, dynamikę jazdy i zwiększając bezpieczeństwo jazdy w każdej sytuacji. Dla dodatkowego podniesienia zwinności elektroniczny rozdział momentu przeciwdziała też pod- i nadsterowności na zakrętach.
Sportowy układ jezdny M w BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Sportowy układ jezdny M.

Sportowy układ jezdny M wyróżnia się zawieszeniem niższym o ok. 10 mm. Ponadto wyposażony jest w krótsze sprężyny i sztywniejsze amortyzatory oraz twardsze stabilizatory. Wszystko to razem zapewnia jeszcze bardziej bezpośrednie działanie zawieszenia sprzyjające wybitnie sportowej jeździe.
BMW M235i xDrive Gran Coupé z adaptacyjnym układem jezdnym M

Adaptacyjny układ jezdny.

Adaptacyjny układ jezdny umożliwia dostosowanie charakterystyki tłumienia do danej sytuacji, łącząc komfort i dynamikę jazdy z najwyższym bezpieczeństwem. Przełącznik właściwości jezdnych umożliwia kierowcy wybór pomiędzy standardowym ustawieniem COMFORT i trybem SPORT.
Hamulce sportowe M w BMW M235i xDrive Gran Coupé szafirowoczarny metalizowany F44

Hamulce sportowe M.

Hamulce sportowe M z wielotłoczkowymi zaciskami w kolorze granatowym z napisem M zapewniają bardzo wysoką skuteczność hamowania. Są dostosowane do wysokiego potencjału dynamicznego auta i gwarantują doskonałe hamowanie również przy bardzo sportowej jeździe i w wilgotnych warunkach.
BMW M235i xDrive Gran Coupé z Performance Control szafirowoczarny metalizowany F44 przedni półprofil

Performance Control.

Performance Control działa poprzez odpowiednie przyhamowywanie kół po wewnętrznej stronie zakrętu. Dzięki temu większa część mocy napędowej trafia na koła po stronie zewnętrznej. W ten sposób samochód lepiej wchodzi w zakręt, co zwiększa zwinność i stabilność jazdy.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

  • Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.