BMW M4 Cabrio, szczegóły i informacje

THE M4

BMW M

BMW M4 CABRIO W SZCZEGÓŁACH: STYLISTYKA, SILNIK I WYPOSAŻENIE

THE M4BMW M4 CABRIO W SZCZEGÓŁACH: STYLISTYKA, SILNIK I WYPOSAŻENIE

BMW M4 Cabrio jest ucieleśnieniem wszystkiego, co wyróżnia BMW M: ponad czterdzieści lat doświadczenia w projektowaniu wyczynowych samochodów o perfekcyjnym współdziałaniu napędu, układu jezdnego, skrzyni biegów i układu kierowniczego. To doświadczenie zaowocowało niezwykłą różnorodnością wariantów wyposażenia, które gwarantuje optymalną radość z jazdy pod względem stylistyki, dynamiki jazdy i innowacji technicznych.

Rozwiń

BMW M4 CABRIO – OSIĄGI.

Inspirowane motorsportem: technologie napędu i układu jezdnego.

BMW M4 Cabrio oferuje są niesamowicie intensywne wrażenia z jazdy. W tym samochodzie wszystko jest nastawione na potężną dynamiką i zwinne prowadzenie. A liczne technologie zaczerpnięte ze sportów motorowych pozwalają w pełni wykorzystać jego potencjał. Możliwości tego auta może dodatkowo zwiększyć opcjonalny pakiet M Competition ze specjalnie zestrojonym adaptacyjnym zawieszeniem M.
BMW M4 Cabrio, 6-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo i pakiet M Competition

6-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo i pakiet M Competition.

6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo wyróżnia świetna charakterystyka mocy, aksamitna praca i sportowe brzmienie. Wyczynowy 6-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo z układem Double VANOS, Valvetronic, High Precision Injection i turbosprężarkami TwinScroll generuje z pakietem opcjonalnym M Competition moc 353 kW (450 KM). Sportowy układ wydechowy M daje przy tym mocne, pełne charakteru brzmienie silnika Specjalnie zestrojone adaptacyjne zawieszenie M zapewnia optymalny kontakt z nawierzchnią, lepszą trakcję i zwinniejsze prowadzenie.
BMW M4 Cabrio, adaptacyjny układ jezdny M

Adaptacyjny układ jezdny M.

Poprzez elektroniczną regulację adaptacyjne zawieszenie M zapewnia optymalne dostosowanie amortyzatorów – automatycznie i adekwatnie do sytuacji. Ustawienia COMFORT, SPORT i SPORT+ umożliwiają wybór charakterystyki układu jezdnego od komfortowej po sportowo dynamiczną.
BMW M4 Cabrio, 7-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa M

7-biegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów M.

Zmiana biegów bez przerywania transmisji napędu, bez wysprzęglania, bez ujmowania gazu: umożliwia to 7-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa M z układem Drivelogic. Zmiana biegów odbywa się automatycznie lub ręcznie za pomocą łopatek przy kierownicy lub dźwigni biegów. Funkcja Launch Control gwarantuje optymalne przyspieszenie ze startu zatrzymanego.
BMW M4 Cabrio, 6-biegowa skrzynia manualna M

6-biegowa skrzynia manualna M.

Redukcja masy o 12 kg w porównaniu z poprzednim modelem i kompaktowa konstrukcja 6-biegowej skrzyni M w BMW M4 Cabrio wpisują się w ideę inteligentnej lekkiej konstrukcji. Nowe karbonowe okładziny pierścieni synchronizatorów zapewniają wyższy komfort zmiany biegów, a układ smarowania z suchą miską olejową lepsze smarowanie.
BMW M4 Cabrio, pakiet M Driver

Pakiet M Driver.

Pakiet M Driver zwiększa prędkość maksymalną do 280 km/h. Pakiet M Driver można zamówić bezpośrednio przy zakupie nowego samochodu, można go też w każdej chwili dokupić. Wszystkie inne parametry techniczne pozostają bez zmian. Oprócz tego obejmuje voucher na intensywny trening BMW M prowadzony przez BMW Driving Experience.

BMW M4 CABRIO – DESIGN.

Zewnętrzne i wewnętrzne elementy stylistyczne M.

BMW M4 Cabrio już na pierwszy rzut oka można rozpoznać jako wyczynowy kabriolet. Jego zadziorny przód i długa maska silnika z wysklepieniem dają mu atletyczny, wyrazisty wygląd. Również wewnątrz panuje konsekwentnie sportowy i ekskluzywny klimat. Kokpit zorientowany na kierowcę ma czytelne okrągłe wskaźniki w sportowym stylu. I daje idealne warunki do jazdy pod gołym niebem na zupełnie nowym poziomie.
BMW M4 Cabrio, stylistyka, wyposażenie
BMW M4 Cabrio, najważniejsze cechy wyglądu zewnętrznego z pakietem M Competition

Najważniejsze cechy wyglądu zewnętrznego z pakietem M Competition.

Na zewnątrz pakiet M Competition oferuje ekskluzywne kute i frezowane 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Star Spoke 666 M z ogumieniem mieszanym. Sportowy charakter auta podkreślają też błyszczące obramowania BMW Individual Shadow Line o rozszerzonym z zakresie obejmujące również atrapę chłodnicy, skrzela ze znaczkiem modelu w błyszczącym oraz chromowane na czarno końcówki rur wydechowych.
BMW M4 Cabrio, sztywny dach

Sztywny dach.

Chowany sztywny dach łączy przyjemność jazdy z kabrioletem z zaletami sztywnego dachu sprawdzającego się również zimą. Daje się przy tym szybko otwierać i zamykać – i to również podczas jazdy, do prędkości 18 km/h. Na zewnątrz dach ma typową dla coupé niską i wydłużoną linię, a wewnątrz oferuje wszystkim komfortową przestrzeń nad głową.
BMW M4 Cabrio, diodowe lampy tylne

Diodowe lampy tylne.

Najnowocześniejsza technologia diodowa gwarantuje optymalną widoczność auta przy najwyższej wydajności energetycznej i żywotności. Duże kierunkowskazy i szybko reagujące diodowe światła stop zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Charakterystyczne w dzień i w nocy: lampy tylne w kształcie L.
BMW M4 Cabrio, BMW Selective Beam

BMW Selective Beam.

Funkcja BMW Selective Beam steruje światłami drogowymi odpowiednio do sytuacji, zapewniając optymalną widoczność w nocy. System nadzoruje pojazdy poprzedzające i nadjeżdżające z przeciwka i poprzez regulację świateł drogowych skutecznie zapobiega oślepianiu innych uczestników ruchu.
BMW M4 Cabrio, kokpit zorientowany na kierowcę

Kokpit zorientowany na kierowcę.

Kokpit jak na tor wyścigowy. Każdy element ma optymalną ergonomię i jest zaprojektowany pod kierowcę. W centrum kokpitu znajduje kierownica M obita skórą Nappa. Przyciski M Drive służą do aktywacji indywidualnych ustawień, a sportowe łopatki w połączeniu z opcjonalną skrzynią dwusprzęgłową M umożliwiają błyskawiczną zmianę biegów. Zestaw wskaźników w charakterystycznym stylu M zapewnia perfekcyjną widoczność wszystkich istotnych parametrów.
BMW M4 Cabrio, fotele M

Fotele M.

Jazda na granicy i to w tak ekskluzywnych warunkach to w BMW M4 Cabrio nie jest sprzeczność. Fotele M są równie doskonale wykonane co całe wnętrze. Najlepszym przykładem jest widoczna na zdjęciu pełna tapicerka ze skóry Merino o delikatnej fakturze w kolorze srebrnym Silverstone.
BMW M4 Cabrio, wnętrze, tapicerka

Szlachetne wnętrze.

Prawdziwie ekskluzywny charakter powinien być widoczny również w detalach. Tak jak w listwach ozdobnych Carbon Fibre z listwą akcentową w czarnym chromie, których unikalne wykończenie powierzchni emanuje maksymalną dynamiką. Równie sportowe, co indywidualne wnętrze gwarantuje pełna tapicerka BMW ze skóry Merino w kolorze srebrnym Silverstone.

BMW M4 CABRIO.

Komunikacja.

W BMW M4 Cabrio zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym wspiera Cię wiele innowacyjnych technologii wyznaczających nowe standardy komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki nim możesz w ułamku sekundy odczytać wszystkie istotne parametry jazdy i cieszyć się skomunikowanymi funkcjami z zakresu informacji i rozrywki na najwyższym poziomie. Radość z jazdy jeszcze nigdy nie była tak nowatorska.
BMW M4 Cabrio, wyświetlacz BMW Head-Up ze wskazaniami M

Wyświetlacz BMW Head-Up ze wskazaniami M.

Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head-Up ze wskazaniami M poprzez projekcję optyczną transmituje informacje istotne podczas jazdy w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Naciśnięcie przycisku umożliwia przełączenie na wskazanie M, która wyświetla również bieg, prędkość obrotową w postaci dynamicznego paska obrotów oraz wskazówki zmiany biegu sygnalizujące optymalny moment zmiany przełożenia.
BMW M4 Cabrio, aplikacja BMW M Laptimer

Aplikacja BMW M Laptimer.

Poznaj radość z jazdy w dziesiętnych sekundy i m/s²: aplikacja „The BMW M Laptimer” to doskonałe narzędzie do analizy danych na torze wyścigowym oferujące automatyczny pomiar czasów okrążeń. Aplikacja rejestruje dane bezpośrednio z czujników Twojego BMW. Zmierzone wartości pomagają w analizie stylu jazdy. Pozwala to zwiększyć precyzję i sprawność, a tym samym poprawić swoje czasy okrążeń. Również poza torem wyścigowym możesz rejestrować swoją jazdę, np. trasy wycieczkowe.
BMW M4 Cabrio, Przygotowanie do Apple CarPlay®

Przygotowanie do Apple CarPlay®.

Nie chcesz rezygnować w swoim BMW z funkcji Twojego iPhone’a i chcesz go obsługiwać w zwykły sposób? Integracja smartfonów umożliwia bezprzewodowy dostęp do telefonu, iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify i Apple Music. Przycisk funkcji głosowej na kierownicy umożliwia korzystanie z asystenta głosowego Siri firmy Apple.
BMW M4 Cabrio, system telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym.

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym obejmuje nieckę z funkcją ładowania bezprzewodowego i dodatkowe gniazda USB. Połączenie z anteną dachową zapewnia optymalną łączność z siecią komórkową. Złącze Bluetooth umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch telefonów komórkowych i jednego odtwarzacza audio. Do tego dochodzi funkcja Bluetooth Office oraz przygotowanie do hotspotu Wi-Fi.
BMW M4 Cabrio, dane techniczne

DANE TECHNICZNE BMW M4 CABRIO.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

  • BMW M4 Cabrio:
    zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 10,2-10,5
    Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 233-239

    Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.