Szare M5 Competition i niebieskie BMW M5 jadące autostradą przed pustynnym krajobrazem

ZACZYNA OD NIESAMOWITEGO.

Szare M5 Competition i niebieskie BMW M5 jadące autostradą przed pustynnym krajobrazem

Nowe BMW M5 z M xDrive.

Szare BMW M5 Competition na autostradzie przed pustynnym krajobrazem

JESZCZE BARDZIEJ DRAPIEŻNE.

Szare BMW M5 Competition na autostradzie przed pustynnym krajobrazem

BMW M5 Competition.

ZACZYNA OD NIESAMOWITEGO.

Nowe BMW M5 z M xDrive.

JESZCZE BARDZIEJ DRAPIEŻNE.

BMW M5 Competition.

Fascynująco eleganckie. Mocniejsze niż kiedykolwiek dotąd. BMW M5 nowej generacji to wyraz najwyższego kunsztu inżynierskiego oraz innowacyjnej, inteligentnej jazdy. Gwarancja niesamowitej dynamiki aż po limit. Pełne najnowocześniejszych technologii zapewniających bezpieczeństwo i komfort na co dzień. Innowacyjny napęd na cztery koła M xDrive w nowym BMW M5 o mocy do 625 KM* (460 kW)* daje kierowcy wyczynową sportową limuzynę o niewiarygodnych osiągach, precyzji prowadzenia i zwinności – nowy wymiar czystej radości z jazdy pod znakiem M.

BMW M5 Competition (2):
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 10,8–10,7
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 246–243


* Dane są tymczasowe i odnoszą się do BMW M5 Competition.

* Dane są tymczasowe i odnoszą się do BMW M5 Competition.
Read more

POCZUJ TEN NIESAMOWITY START.

MOC DO POTĘGI 5.

  • 01 Moc 460 kW *(625 KM)*
  • 02 Maks. moment obrotowy 750 Nm
  • 03 Od 0 do 100 km/h w 3,3 s*
  • 04 Vmaks. 305 km/h z pakietem M Driver
  • 05 Wybitna dynamika jazdy dzięki M xDrive

* Dane są tymczasowe i odnoszą się do BMW M5 Competition.

Read more

MAKSYMALNE OSIĄGI W PERFEKCYJNEJ FORMIE.

Stylistyka nowego BMW M5 z M xDrive.

Szary BMW M5 Competition w widoku z tyłu z ciemnym tłem

Stylistyka M.

Klarowna stylistyka M BMW M5 za pomocą niewielu linii sygnalizuje konsekwentną dynamikę – z każdej perspektywy. Błyszczące obramowania BMW Individual Shadow Line ekskluzywnie podkreślają atletyczny charakter auta. Oznaczenie M5 Competition na bocznych progach jest dostępne jako wyposażenie opcjonalne.

Read more
Zewnętrzne lusterko M w szarym BMW M5 Competition

Lusterka zewnętrzne M.

Lusterka zewnętrzne M ze stylizowanymi podwójnymi nóżkami i z wbudowanym kierunkowskazem diodowym są precyzyjnie wykonanym elementem o optymalnej aerodynamice i wyraźnym odzwierciedleniem sportowo dynamicznej stylistyki M.

Read more
Nerki grilla M w  BMW M5 Competition – przedni widok

Atrapa chłodnicy M.

Atrapa chłodnicy M z symbolem modelu i podwójnymi listwami grilla w błyszczącym kolorze czarnym jednoznacznie wskazuje, że za muskularnym frontem kryje się mocny silnik M gwarantujący fenomenalne osiągi.

Read more
BMW M5 Competition maska silnika

Maska silnika M.

Lekka, aluminiowa maska silnika nowego BMW M5 ma dwa charakterystyczne przetłoczenia. Kształt karbonowego dachu nawiązuje do tych specyficznych linii, kontynuując ich przebieg w stronę tyłu pojazdu.

Read more
Karbonowy dach M szarego BMW M5 Competition – widok z góry

Karbonowy dach M.

Karbonowy dach M z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP) i aluminiowa maska silnika będące częścią koncepcji inteligentnej lekkiej konstrukcji obniżają masę samochodu, zwiększając przez to dynamikę jazdy.

Read more
M gills of the grey BMW M5 Competition

Skrzela M.

Typowe dla M skrzela w błyszczącym kolorze czarnym o mocno trójwymiarowej formie z nazwą modelu M5 podkreślają dynamiczne połączenie technicznej perfekcji i fascynującej formy będące od zawsze wyróżnikiem samochodów ze znaczkiem M.

Read more
20 –calowe obręcze kół 789 M ze stopu lekkiego BMW M5 Competition

20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich 789 M.

Ekskluzywne kute 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich 789 M Bicolor z ogumieniem mieszanym poprzez swój dynamiczny wzór Y Spoke podkreślają atletyczny charakter BMW M5 Competition.

Read more
Podwójne rury wydechowe BMW M5 Cometition – widok z perspektywy ulicy

Podwójne końcówki rur wydechowych M.

Typowe dla M podwójne końcówki rur wydechowych, środkowy dyfuzor i pas tylny w błyszczącym kolorze czarnym jednoznacznie demonstrują sportowe ambicje BMW M5 Competition.

Read more

KOKPIT PIERWSZEJ KLASY ZAMIAST KLASY BIZNESOWEJ.

Stylistyka nowego BMW M5 z M xDrive.

„Nowe BMW M5 z M xDrive prowadzi się jak samochód z napędem tylnym, tyle że lepszą trakcją”.
Frank van Meel, BMW M GmbH, Prezes Zarządu.

FENOMENALNA PEWNOŚĆ SIEBIE.

Jak bezpośrednio i precyzyjnie przełożyć ogromną moc nowego BMW M5 na maksymalną dynamikę jazdy? Dzięki innowacyjnym technologiom inspirowanym sportami motorowymi.

Read more

Niezwykle precyzyjna zmiana biegów.

8-stopniowa skrzynia M Steptronic z układem Drivelogic wyróżnia się ekstremalnie szybką zmianą biegów i wieloma opcjami zmiany przełożeń: od ekstremalnie sportowej i dynamicznej, po komfortową i oszczędną. Biegi skrzyni automatycznej można zmieniać ręcznie – dźwignią biegów lub łopatkami przy kierownicy.
Read more

Maksymalna siła hamowania.

Hamulce węglowo-ceramiczne M zapewniają jeszcze bardziej bezpośrednie działanie, są niepodatne na korozję, jeszcze bardziej odporne na wysokie temperatury i zużycie oraz zmniejszają masę pojazdu, co pozytywnie wpływa na zwinność, dynamikę i przyspieszenie. To wyjątkowe wyposażenie rozpoznawalne jest po zaciskach hamulcowych w matowym kolorze złotym z logo M.
Z uwagi na właściwości materiału mogą w zależności od sytuacji i zużycia występować odgłosy podczas działania, szczególnie na mokrej nawierzchni krótko przed całkowitym zatrzymaniem pojazdu. Na skutek działania wilgoci i soli drogowej skuteczność hamowania może być porównywalna ze skutecznością konwencjonalnego układu hamulcowego. Odczuwalne to jest jako obniżenie skuteczności hamowania i w razie potrzeby można to skompensować przez mocniejsze naciśnięcie pedału hamulca.
Read more

Idealne prowadzenie.

Układ M Servotronic zapewnia w każdej sytuacji odpowiedni moment skrętu, optymalnie dopasowując siłę wspomagania do prędkości jazdy. Oprócz tego zapewnia bezpośrednie i precyzyjnie wyczucie kierownicy przy każdej prędkości. System skonfigurowany jest w sposób typowy dla M i oferuje trzy różne charakterystyki wybierane naciśnięciem przycisku.
Read more

Optymalny rozdział napędu.

Aktywny mechanizm różnicowy M optymalizuje trakcję i stabilność jazdy podczas zmiany pasa ruchu i przyspieszaniu na wyjściu z zakrętów, przy szybkim pokonywaniu zakrętów oraz na nawierzchni o zróżnicowanych właściwościach. Trakcja optymalizowana jest poprzez elektronicznie sterowaną wielopłytkową blokadą mechanizmu różnicowego redukującą różnice prędkości obrotowej pomiędzy tylnymi kołami.
Read more

* Dane są tymczasowe i odnoszą się do BMW M5 Competition.

Read more

MNIEJ KILOGRAMÓW. WIĘCEJ BRZMIENIA.

Podwójne rury wydechowe M BMW M5 Competition – widok z perspektywy ulicy

MNIEJ KILOGRAMÓW. WIĘCEJ BRZMIENIA.

Sportowy układ wydechowy M.

Sportowy układ wydechowy M oferuje brzmienie, które można zmieniać dzięki wbudowanym przepustnicom. Programom sportowym SPORT i SPORT+ wybieranym przełącznikiem właściwości jezdnych towarzyszy jeszcze bardziej intensywne brzmienie, a programom komfortowym bardziej umiarkowane. Oprócz tego nowy przycisk Sound Control umożliwia obniżenie poziomu odgłosów.

KOMUNIKACJA I SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ.

BMW M5 wyznacza nowe wzorce w zakresie skomunikowania i systemów wspomagających kierowcę. Organizowanie terminów, pobieranie poczty elektronicznej czy udostępnianie nowych rekordów na torze wyścigowym? Innowacyjna koncepcja obsługi, wielofunkcyjny zestaw wskaźników i wyświetlacz Head-Up oferują niezwykle intuicyjną obsługę, cyfrowe usługi i zupełnie nowe wskazania specyficzne dla M. Aby umożliwić Ci błyskawiczny odbiór wszystkich informacji istotnych podczas jazdy, takich jak włączony bieg, prędkość, wskazówki nawigacyjne czy tryb pracy napędu na cztery koła albo wybrane indywidualne ustawienia. A na życzenie wspierać Cię będzie szereg inteligentnych systemów wspomagających.

Szare BMW M5 Competition na autostradzie przed pustynnym krajobrazem

BMW M5 COMPETITION.

BMW M5 COMPETITION.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

  • Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.