ZACZYNA OD NIESAMOWITEGO.

Nowe BMW M5 z M xDrive.

ZDOBYWCA. RÓWNIEŻ DLA KOLEKCJONERÓW.

BMW M5 First Edition.

ZACZYNA OD NIESAMOWITEGO.

Nowe BMW M5 z M xDrive.

ZDOBYWCA. RÓWNIEŻ DLA KOLEKCJONERÓW.

BMW M5 First Edition.

Fascynująco eleganckie. Mocniejsze niż kiedykolwiek dotąd. BMW M5 nowej generacji to wyraz najwyższego kunsztu inżynierskiego oraz innowacyjnej, inteligentnej jazdy. Gwarancja niesamowitej dynamiki. Pełne najnowocześniejszych technologii zapewniających bezpieczeństwo i komfort na co dzień. Innowacyjny napęd na cztery koła M xDrive w nowym BMW M5 o mocy 600 KM (441 kW) daje kierowcy wyczynową sportową limuzynę o niewiarygodnych osiągach, precyzji prowadzenia i zwinności – nowy wymiar czystej radości z jazdy pod znakiem M.

BMW M5 z M xDrive:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 10,5
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 241

Wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są tymczasowe i ustalone na podstawie cyklu jezdnego ECE zależnie od rozmiaru opon. Zdjęcia przedstawiają wyposażenie dodatkowe.

POCZUJ TEN NIESAMOWITY START.

MOC DO POTĘGI 5.

  • 01 Moc 441 kW (600 KM)
  • 02 Maks. moment obrotowy 750 Nm
  • 03 Od 0 do 100 km/h w 3,4 s
  • 04 Vmaks. 305 km/h z pakietem M Driver
  • 05 Wybitna dynamika jazdy dzięki M xDrive

KOKPIT PIERWSZEJ KLASY ZAMIAST KLASY BIZNESOWEJ.

Stylistyka nowego BMW M5 z M xDrive.

„Nowe BMW M5 z M xDrive prowadzi się jak samochód z napędem tylnym, tyle że lepszą trakcją”.
Frank van Meel, BMW M GmbH, Prezes Zarządu.

FENOMENALNA PEWNOŚĆ SIEBIE.

Jak bezpośrednio i precyzyjnie przełożyć ogromną moc nowego BMW M5 na maksymalną dynamikę jazdy? Dzięki innowacyjnym technologiom inspirowanym sportami motorowymi.

Niezwykle precyzyjna zmiana biegów.

8-stopniowa skrzynia M Steptronic z układem Drivelogic wyróżnia się ekstremalnie szybką zmianą biegów i wieloma opcjami zmiany przełożeń: od ekstremalnie sportowej i dynamicznej, po komfortową i oszczędną. Biegi skrzyni automatycznej można zmieniać ręcznie – dźwignią biegów lub łopatkami przy kierownicy.

Maksymalna siła hamowania.

Hamulce węglowo-ceramiczne M zapewniają jeszcze bardziej bezpośrednie działanie, są niepodatne na korozję, jeszcze bardziej odporne na wysokie temperatury i zużycie oraz zmniejszają masę pojazdu, co pozytywnie wpływa na zwinność, dynamikę i przyspieszenie. To wyjątkowe wyposażenie rozpoznawalne jest po zaciskach hamulcowych w matowym kolorze złotym z logo M.
Z uwagi na właściwości materiału mogą w zależności od sytuacji i zużycia występować odgłosy podczas działania, szczególnie na mokrej nawierzchni krótko przed całkowitym zatrzymaniem pojazdu. Na skutek działania wilgoci i soli drogowej skuteczność hamowania może być porównywalna ze skutecznością konwencjonalnego układu hamulcowego. Odczuwalne to jest jako obniżenie skuteczności hamowania i w razie potrzeby można to skompensować przez mocniejsze naciśnięcie pedału hamulca.

Idealne prowadzenie.

Układ M Servotronic zapewnia w każdej sytuacji odpowiedni moment skrętu, optymalnie dopasowując siłę wspomagania do prędkości jazdy. Oprócz tego zapewnia bezpośrednie i precyzyjnie wyczucie kierownicy przy każdej prędkości. System skonfigurowany jest w sposób typowy dla M i oferuje trzy różne charakterystyki wybierane naciśnięciem przycisku.

Optymalny rozdział napędu.

Aktywny mechanizm różnicowy M optymalizuje trakcję i stabilność jazdy podczas zmiany pasa ruchu i przyspieszaniu na wyjściu z zakrętów, przy szybkim pokonywaniu zakrętów oraz na nawierzchni o zróżnicowanych właściwościach. Trakcja optymalizowana jest poprzez elektronicznie sterowaną wielopłytkową blokadą mechanizmu różnicowego redukującą różnice prędkości obrotowej pomiędzy tylnymi kołami.

MNIEJ KILOGRAMÓW. WIĘCEJ BRZMIENIA.

MNIEJ KILOGRAMÓW. WIĘCEJ BRZMIENIA.

Sportowy układ wydechowy M.

Sportowy układ wydechowy M oferuje brzmienie, które można zmieniać dzięki wbudowanym przepustnicom. Programom sportowym SPORT i SPORT+ wybieranym przełącznikiem właściwości jezdnych towarzyszy jeszcze bardziej intensywne brzmienie, a programom komfortowym bardziej umiarkowane. Oprócz tego nowy przycisk Sound Control umożliwia obniżenie poziomu odgłosów.

KOMUNIKACJA I SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ.

BMW M5 wyznacza nowe wzorce w zakresie skomunikowania i systemów wspomagających kierowcę. Organizowanie terminów, pobieranie poczty elektronicznej czy udostępnianie nowych rekordów na torze wyścigowym? Innowacyjna koncepcja obsługi, wielofunkcyjny zestaw wskaźników i wyświetlacz Head-Up oferują niezwykle intuicyjną obsługę, cyfrowe usługi i zupełnie nowe wskazania specyficzne dla M. Aby umożliwić Ci błyskawiczny odbiór wszystkich informacji istotnych podczas jazdy, takich jak włączony bieg, prędkość, wskazówki nawigacyjne czy tryb pracy napędu na cztery koła albo wybrane indywidualne ustawienia. A na życzenie wspierać Cię będzie szereg inteligentnych systemów wspomagających.

BMW M5 FIRST EDITION.

BMW M5 FIRST EDITION.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

  • Zużycie paliwa i emisja CO2 zależą od wybranego rozmiaru kół i opon. Przewidywane wartości zużycia paliwa ustalono na podstawie cyklu testowego ECE.

    Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia energii i paliwa oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.