ZLEĆ ZADANIA NIEZAWODNYM POMOCNIKOM.

Systemy wspomagające kierowcę BMW ConnectedDrive w BMW M6 Cabrio.

Liczne innowacyjne technologie wspierają Cię podczas jazdy na wiele sposobów, gwarantując najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Dzięki temu możesz się skupić na tym, co naprawdę ważne – na radości z jazdy.

BMW NIGHT VISION.

BMW Night Vision z rozpoznawaniem osób zapewnia widoczność sięgającą poza strumień światła reflektorów. Umożliwia dostrzeżenie ludzi lub większych zwierząt w ciemności już z dużego dystansu. Kamera termowizyjna umieszczona w atrapie chłodnicy transmituje obraz sprzed pojazdu na monitorze pokładowym. Rozpoznaje ludzi i zwierzęta na odległość do ok. 300 m.
Poza tym na podstawie informacji o prędkości jazdy i kącie skrętu kół system oblicza, czy rozpoznane obiekty mogą stanowić zagrożenie. Przy poważnym zagrożeniu na obrazie wideo i na opcjonalnym wyświetlaczu BMW Head Up pojawia się migający czerwony symbol (zwierzęcia lub człowieka). Dodatkowo słychać ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, a hamulce ustawiają się w gotowości.
Ta funkcja ostrzegawcza aktywuje się automatycznie po uruchomieniu pojazdu. Dlatego ostrzeganie przed zagrożeniem następuje również przy wyłączonym obrazie. BMW Night Vision z rozpoznawaniem osób to innowacja BMW ConnectedDrive.

WYŚWIETLACZ BMW HEAD UP W STYLISTYCE M.

Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head-Up w stylistyce M poprzez projekcję optyczną transmituje informacje istotne podczas jazdy w bezpośrednim polu widzenia kierowcy, ułatwiając mu skupienie się na drodze. Wyświetlana jest tu między innymi aktualna prędkość, wskazówki systemu nawigacyjnego, informacje Speed Limit Info ze wskazaniem zakazu wyprzedzania, listy telefonu i multimediów oraz informacje i ostrzeżenia systemów wspomagających kierowcę. Jednym naciśnięciem przycisku można przejść do bardziej sportowego widoku dedykowanego dla M. Oprócz prędkości jazdy wskazuje on również wybrany bieg oraz wielokolorowy symbol obrotomierza wraz z kontrolkami Shift Lights sygnalizującymi optymalny punkt zmiany biegu.

Symbole wyświetlane na przedniej szybie są widoczne w doskonałej rozdzielczości. Wrażenie odległości wyświetlanego obrazu wynosi około 2,3 m. Optymalna pozycja wyświetlacza i wrażenie odległości umożliwiają szybki i komfortowy odczyt informacji przy niewielkim rozproszeniu uwagi.

Jasność projekcji dostosowuje się automatycznie do zewnętrznych warunków świetlnych. Oprócz tego istnieje wskazanie nocne i dzienne oraz można też regulować wysokość projekcji. Można także wybrać, jakie informacje mają być widoczne oprócz wskazania prędkości i wskazówek systemów wspomagających kierowcę.

SURROUND VIEW.

Surround View obejmuje funkcje działające na bazie kamer: Top View, Side View i kamery cofania. Kamery w lusterkach zewnętrznych i kamera cofania dają kąt widzenia 270° wokół pojazdu.
Top View pokazuje strefę drzwi i obszar z boku auta, umożliwiając komfortowe manewrowanie. Side View ułatwia powolny wjazd do obszarów o ograniczonej widoczności, na przykład na wyjazdach na drogi albo na skrzyżowaniach. Dwie cyfrowe kamery umieszczone z lewej i prawej strony na przedzie auta rejestrują sytuację przed pojazdem. Dzięki temu kierowca może odpowiednio wcześnie dostrzec innych uczestników ruchu zbliżających się w kierunku poprzecznym i właściwie zareagować. Od prędkości 15 km/h funkcja Side View wyłącza się automatycznie. Można przełączać się pomiędzy kamerą cofania, funkcją Top View i Side View, a także włączać je odpowiednio do potrzeb.
Służy do tego przycisk PDC lub przycisk Side View na dźwigni biegów „R”. Wskazania widoczne są na monitorze pokładowym.

BMW SELECTIVE BEAM

Podróżowanie nocą będzie dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze i bardziej bezpieczne z BMW Selective Beam. Wyposażenie to zapewnia doskonałą widoczność po zmroku, nie oślepiając przy tym innych kierowców. System rozpoznaje innych uczestników ruchu i precyzyjnie przygasza światło w miarę potrzeby. Oświetlenie o zasięgu ponad 400 m pozwala wcześniej dostrzec ewentualne niebezpieczeństwa i lepiej trzymać się toru jazdy.

SYSTEM NAWIGACYJNY PROFESSIONAL.

System nawigacyjny Professional wyróżnia się nie tylko stylistyką, ale i wyjątkowo szerokim zakresem funkcji. Jest to prosty w obsłudze system nawigacyjny zintegrowany z kontrolerem dotykowym iDrive i monitorem pokładowym. Obejmuje zestaw bezprzewodowy ze złączem USB i sterowaniem głosowym. Przewidziano także radio BMW Professional z napędem DVD oraz 20 GB pamięci do przechowywania plików audio. Można też wyświetlać alternatywne trasy online. Najpopularniejsze ciekawe miejsca (stacje paliw, hotele itp.) wyświetlane są w specjalnym menu w postaci symboli uszeregowanych według częstości wyszukiwania. Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 10,2" z funkcją dzielenia ekranu gwarantuje optymalną czytelność i przejrzystość.

Intuicyjną obsługę zapewnia kontroler iDrive Touch. Jego powierzchnia dotykowa umożliwia wprowadzanie adresów pismem ręcznym. Alternatywnie system można też obsługiwać za pomocą przycisków bezpośredniej obsługi menu, ośmiu przycisków przypisanych do ulubionych funkcji lub sterowania głosowego. Dzięki trójwymiarowemu widokowi mapy ze zdjęciami satelitarnymi w tle – oraz fotorealistycznym obrazom wybranych miejsc – nawigacja jest szczególnie przyjemna wizualnie.

INTELIGENTNY ASYSTENT GŁOSOWY.

Inteligentny asystent głosowy z zewnętrznym systemem rozpoznawania mowy zapewnia maksymalne wsparcie kierowcy podczas jazdy. Asystent rozpoznaje nie tylko ograniczoną liczbę poleceń, ale naturalną mowę. Asystent obsługuje szeroką gamę wariantów indywidualnych i sytuacyjnych. Rozpoznaje też różne warianty lingwistyczne, dialekty i żargon. W znacznym stopniu ułatwia to dyktowanie SMS-ów i e-maili. Znaczną rozbudowę funkcjonalności uzyskano dzięki zewnętrznemu serwerowemu systemowi rozpoznawania mowy w ramach Connected Drive, który jest głównym elementem inteligentnego asystenta głosowego. Funkcja chmury usprawnia i przyspiesza niespecyficzne wyszukiwanie internetowe przy użyciu normalnego codziennego języka, wspomagając system nawigacyjny. Można na przykład wyszukać restauracje znajdujące się w okolicy, zadając zwykłe pytanie. Rozwiązanie chmurowe oznacza także częstsze aktualizacje. Dzięki temu niemal od razu dostępne są wszystkie innowacje, takie jak nowe oprogramowanie czy udoskonalenia w zakresie lingwistyki komputerowej.