Z WIATREM MU PO DRODZE.

8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo.

Inżynierowie BMW M GmbH nie tworzą silników, lecz dzieła sztuki. Wysokowydajne turbodoładowanie sprawia, że 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo jest wprost stworzony do ekstremalnej jazdy. Wystarczy lekko nacisnąć pedał gazu, aby poczuć spontaniczny i równomierny rozwój mocy. Efektowne brzmienie 8-cylindrowego silnika słyszalne przy otwartym dachu potęguje wrażenia z jazdy.

8-CYLINDROWY SILNIK BENZYNOWY M TWINPOWER TURBO.

Moc, która zadziwia: 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo jest ukoronowaniem wszystkich jednostek napędowych M. Jego niesamowita moc 560 KM (412 kW) i moment obrotowy 680 Nm są w stałej gotowości dzięki innowacyjnej technologii turbodoładowania TwinScroll, a z opcjonalnym pakietem M Competition moc można zwiększyć do 600 KM.

 

Umożliwiają to wysokie obroty, turbodoładowanie i układy Valvetronic oraz High Precision Injection. Pełny moment obrotowy występuje już od ok. 1500 obr/min i w połączeniu z niemal liniowym wykresem mocy tworzy imponującą charakterystykę silnika, która ucieszy każdego kierowcę z ambicjami. Moc i wydajność nie muszą się wykluczać, co pokazuje 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo wyposażony w inteligentne technologie BMW EfficientDynamics, takie jak odzysk energii hamowania. Dzięki nim średnie zużycie paliwa wynosi tylko 10,3 l.

 • M TwinPower Turbo
  Liczba cylindrów / zaworów
  8 / 4
  Pojemność w cm³
  4395
  Skok / średnica w mm
  88,3 / 89,0
  Moc maksymalna w kW (KM) przy obr/min
  412 (560) / 6000-7000
  Maksymalny moment obrotowy w Nm przy obr/min
  680 / 1500-5750
  Stopień sprężania : 1
  10,0