NIESAMOWITA MOC. OPTYMALNE WYKORZYSTANIE.

8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo.

Inżynierowie BMW M GmbH nie tworzą silników, lecz dzieła sztuki. Wysokowydajne turbodoładowanie sprawia, że 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo jest wprost stworzony do ekstremalnej jazdy. Wystarczy lekkie naciśnięcie pedału gazu, aby poczuć spontaniczny i równomierny rozwój mocy.

8-CYLINDROWY SILNIK BENZYNOWY M TWINPOWER TURBO.

Moc, która zadziwia: 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo jest ukoronowaniem wszystkich jednostek napędowych M. Jego niesamowita moc 560 KM (412 kW) i moment obrotowy 680 Nm są w stałej gotowości dzięki innowacyjnej technologii turbodoładowania TwinScroll, a z opcjonalnym pakietem M Competition moc można zwiększyć do 600 KM.

Umożliwiają to wysokie obroty, turbodoładowanie i układy Valvetronic oraz High Precision Injection. Pełny moment obrotowy występuje już od ok. 1500 obr/min i w połączeniu z niemal liniowym wykresem mocy tworzy imponującą charakterystykę silnika, która ucieszy każdego kierowcę z ambicjami. Moc i wydajność nie muszą się wykluczać, co pokazuje 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo wyposażony w inteligentne technologie BMW EfficientDynamics, takie jak odzysk energii hamowania. Dzięki nim średnie zużycie paliwa wynosi tylko 9,9 l.