NA ZEWNĄTRZ OGIEŃ, WEWNĄTRZ ŻAR.

BMW M6 Coupé.

NA ZEWNĄTRZ OGIEŃ, WEWNĄTRZ ŻAR.BMW M6 Coupé.
BMW M

Cykl mieszany w l/100 km

9.9

Emisja CO2 w g/km

231

Maksymalny moment obrotowy (Nm) przy obr/min

680 / 1500-5750

W jaki sposób wyrazić namiętność? Można spróbować liczbami. Jednak 560 KM i 4,2 sekundy od 0 do 100 km/h oddają tylko w niewielkiej części to, czym tak naprawdę jest fascynacja BMW M6 Coupé. Fascynacja inżynierów BMW M ujawnia się bardziej w widoku aerodynamicznej karoserii. Wyrazisty wygląd tego sportowego auta wyraźnie wskazuje na rodowód mocno zakorzeniony w sportach motorowych. To samo potwierdza wnętrze auta. Wzbogacone na życzenie ekskluzywnymi materiałami z kolekcji BMW Individual, emanujące sportowym charakterem aż po najmniejszy detal. BMW M6 Coupé to kwintesencja imponującego kunsztu inżynieryjnego. Przekonuje o tym również 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo. W połączeniu z aktywnym mechanizmem różnicowym M i bardzo precyzyjnym zawieszeniem M tworzy on perfekcyjnie skomponowaną całość. A z opcjonalnym pakietem M Competition BMW M6 Coupé jeszcze bardziej zbliża się charakterem do samochodów na tor wyścigowy. Dzięki mocy 600 KM oraz zoptymalizowanej w wielu detalach dynamice jazdy aż się prosi, by eksplorować nim zakres graniczny.

ODKRYJ BMW M6 COUPÉ.

Stylistyka.

BMW M6 Coupé wygląda jak zwierz, który czai się do skoku. Za każdym naciśnięciem pedału gazu silnik zasysa powietrze przez potężne wloty w aerodynamicznym przodzie auta. Na podwójnych listwach grilla atrapy chłodnicy połyskuje znaczek M. Opony wgryzają się w asfalt. Potężna moc wyrzuca atletyczną karoserię do przodu. Warunki do bicia rekordów są wprost idealne. Wnętrze BMW M6 Coupé zaprojektowano tak, aby sprzyjało jeździe w zakresie granicznym. Nie zrezygnowano przy tym z luksusu i najlepszych materiałów. Na życzenie dostępna jest cała kolekcja BMW Individual.

Dynamika jazdy i wydajność.

Gdy budzi się schowany pod długą maską 8-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo, rozmywają się granice między wyścigowym boksem i domowym garażem. Wyczynowe geny auta widać tu od razu. W BMW M6 Coupé zwinność i precyzja tkwią w każdym detalu. Na przykład niska masa karbonowego dachu obniża środek ciężkości auta, co sprzyja dynamice jazdy i dodatkowo podnosi wydajność. Tym samym to eleganckie sportowe coupé stale plasuje się na pole position.

Pakiet M Competition.

Autentyczny klimat wyścigów: pakiet M Competition obejmujący zwiększenie mocy silnika, bardziej bezpośredni układ kierowniczy i specjalnie zestrojone zawieszenie daje BMW M6 jeszcze lepsze osiągi. Moc 8-cylindrowego silnika benzynowego M TwinPower Turbo zwiększono tu z 423 kW do 441 kW. Wyższą moc uzyskuje się przez podniesienie ciśnienia doładowania w górnym zakresie obrotów. Sportowy układ wydechowy M daje przy tym wyjątkowe brzmienie silnika wywołujące dreszcz emocji. Zarówno na torze wyścigowym, jak i w codziennej eksploatacji specjalnie zestrojone zawieszenie oraz sportowo bezpośredni układ kierowniczy zapewniają przełożenie każdego ruchu kierownicy z maksymalną precyzją. Na zewnątrz imponujące wrażenie robią ekskluzywne 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Double Spoke 601 M Bicolor z ogumieniem mieszanym oraz chromowane na czarno podwójne końcówki rur wydechowych sportowego układu wydechowego M.