PODĄŻAJ WŁASNĄ DROGĄ. I WEŹ ZE SOBĄ CAŁY ŚWIAT.

Usługi i aplikacje BMW ConnectedDrive w BMW X1.

Komunikacja, informacja i rozrywka – dzięki usługom i aplikacjom BMW ConnectedDrive poznasz nowe oblicze mobilności.

Read more

INTELIGENTNE POŁĄCZENIE ALARMOWE.

Funkcja inteligentnego połączenia alarmowego automatycznie nawiązuje połączenie telefoniczne z najbliższym ratowniczym centrum koordynacyjnym za pośrednictwem centrum alarmowego BMW – bez używania telefonu komórkowego. Przekazuje informację o aktualnej lokalizacji pojazdu oraz skali wypadku. Funkcję inteligentnego połączenia alarmowego można również uruchomić manualnie w sytuacji, w której trzeba udzielić pomocy innym użytkownikom drogi.

Inteligentne połączenie alarmowe.

INTELIGENTNE POŁĄCZENIE ALARMOWE.

Funkcja inteligentnego połączenia alarmowego automatycznie nawiązuje połączenie telefoniczne z najbliższym ratowniczym centrum koordynacyjnym za pośrednictwem centrum alarmowego BMW – bez używania telefonu komórkowego. Przekazuje informację o aktualnej lokalizacji pojazdu oraz skali wypadku. Funkcję inteligentnego połączenia alarmowego można również uruchomić manualnie w sytuacji, w której trzeba udzielić pomocy innym użytkownikom drogi.

Inteligentne połączenie alarmowe.

bmw connected drive aplikacja samochodowa

USŁUGI CONNECTEDDRIVE.

Usługi BMW ConnectedDrive dostarczają w drodze wielu informacji, rozrywki i oferują dodatkowe usługi i funkcje.

Należy do nich m.in. BMW Online oferujące dostęp do aktualnych informacji lokalnych takich jak pogoda, wiadomości, wyszukiwanie online powered by GoogleTM czy funkcje biurowe. Oprócz tego w menu „Aplikacje” można zestawić sobie indywidualne usługi, takie jak informacje o cenach paliw, przewodniki turystyczne i hotelowe.

 

 

Wyposażenie obejmuje również komfortowe, bezpieczne i nieograniczone czasowo korzystanie z aplikacji na smartfony. Usługi ConnectedDrive umożliwiają dostęp do Sklepu BMW ConnectedDrive, w którym można wygodnie zestawiać, zamawiać i przedłużać usługi takie jak Real Time Traffic Information, Usługi Zdalne, czy Usługa Concierge. Oprócz tego usługi ConnectedDrive oferują jeszcze inne funkcje, dzięki którym jazda BMW jest niezwykłym przeżyciem.

Usługi ConnectedDrive.

  • Przygotowanie do Apple CarPlay®

    Przygotowanie do funkcji Apple CarPlay® umożliwia kierowcy wygodne i bezprzewodowe korzystanie z kompatybilnego iPhone’a również podczas jazdy. Umożliwia to wygodną obsługę i wyświetlanie funkcji smartfonu, takich jak muzyka, iMessage, SMS, telefon, Siri i niektóre aplikacje innych oferentów, na monitorze pokładowym. W zależności od wyposażenia obsługa odbywa się za pomocą kontrolera iDrive lub sterowania głosowego.

BMW CONNECTED.

BMW Connected to osobisty asystent ułatwiający użytkownikowi mobilność na co dzień i pomagający mu punktualnie i komfortowo dotrzeć do celu. Ze wszystkich związanych z tym usług można korzystać również poza pojazdem za pomocą aplikacji na iPhone i Apple Watch.
W BMW Connected można łatwo i wygodnie przejmować punkty docelowe wyszukane przez aplikacje na smartfony takie jak Yelp, Mapy Apple, Mapy Google albo w internecie i jednym kliknięciem przesyłać do istniejącego w pojeździe systemu nawigacyjnego. BMW Connected umożliwia również automatyczne przejmowanie terminów i adresów zapisanych w kalendarzu iPhone wraz z żądanym czasem przyjazdu do agendy mobilności. BMW Connected oblicza na podstawie miejsca pobytu i aktualnej sytuacji na drogach przewidywany czas przyjazdu, odpowiednio wcześniej informuje o nim użytkownika, a po przybyciu samochodem na miejsce nawiguje go pieszo do celu. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych utrudnień na drogach mogącym spowodować opóźnienie, użytkownik może za pośrednictwem BMW Connected w pojeździe poinformować oczekujące osoby SMS-em o spodziewanej godzinie przyjazdu – bez dotykania telefonu. Oprócz tego BMW Connected zapamiętuje regularnie wybierane punkty docelowe i automatycznie dołącza je do agendy mobilności.
Aplikację BMW Connected można pobrać bezpłatnie w App Store.

SYSTEM TELEFONICZNY Z ŁADOWANIEM BEZPRZEWODOWYM.

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym obejmuje nieckę do ładowania* z funkcją ładowania bezprzewodowego i dodatkowe gniazda USB. Połączenie z anteną dachową zapewnia optymalną łączność z siecią komórkową. Złącze Bluetooth umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch telefonów komórkowych i jednego odtwarzacza audio. Do tego dochodzi funkcja Bluetooth Office oraz przygotowanie do hotspotu WiFi.

* Uniwersalne bezprzewodowe niecki do ładowania oferowane tylko do kompatybilnych smartfonów. Urządzenia do bezprzewodowego ładowania niekompatybilnych smartfonów dostępne są w internecie i u dealerów BMW.

HOTSPOT WIFI.

Wyposażenie obejmuje zintegrowany hotspot WiFi w standardzie LTE umożliwiający odpłatne korzystanie z połączenia z internetem. Umożliwia to korzystanie na kompatybilnych urządzeniach mobilnych z internetu, poczty elektronicznej i strumieniowe przesyłanie muzyki lub filmów. Pozwala to cieszyć się także w drodze internetem w najwyższym standardzie LTE.
 

Można przy tym korzystać z różnych urządzeń mobilnych, na przykład laptopów, tabletów i telefonów komórkowych różnych producentów. Hotspot WiFi umożliwia jednoczesne podłączenie do dziesięciu urządzeń.
 

Komunikacja odbywa się za pośrednictwem karty SIM na stałe wbudowanej w samochodzie oraz przy wykupionym abonamencie operatora telefonii. Gdy sieć LTE jest niedostępna, system automatycznie przełącza się na inne dostępne standardy.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION.

Real Time Traffic Information (RTTI) udostępnia najbardziej aktualne informacje o sytuacji na drogach. RTTI przesyła precyzyjne dane o miejscu i czasie trwania utrudnień w ruchu, informując kierowcę niemal w czasie rzeczywistym o sytuacji na autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach krajowych oraz w na licznych odcinkach miejskich. Inteligentne zalecenia objazdu pomagają odnaleźć najszybszą i najbardziej efektywną drogę do celu. A funkcja ostrzegania przed zagrożeniami ostrzega przed poważnymi wypadkami i intensywnymi opadami na trasie. Niebezpieczne miejsca są wskazywane na mapie na monitorze pokładowym. Oprócz tego przy zbliżaniu się do takiego miejsca pojawia się ostrzeżenie.


Źródłem danych są m.in. anonimowe profile ruchu danych GPS flot samochodowych, aplikacje na smartfony i komunikaty policyjne, jak również powtarzające się wzorce komunikacyjne, np. na bazie dojazdów do pracy.


Sytuacja na drogach ilustrowana jest poprzez kolorystyczne oznaczenie dróg na zielono, żółto, pomarańczowo lub czerwono.

USŁUGI ZDALNE.

Usługi Zdalne i aplikacja BMW Connected (dostępna w Apple App Store) umożliwiają zdalną obsługę różnych funkcji samochodu, na przykład zamka centralnego.
Oprócz tego aplikacja, podobnie jak Portal Klienta BMW ConnectedDrive, umożliwia wyświetlanie informacji dotyczących pojazdu, na przykład zasięgu lub stanu szyb i drzwi. Dzięki temu kierowca ma stały zdalny dostęp do informacji o pojeździe i ma dodatkowo wszystkie inne informacje pod ręką.
Zakres informacji uzupełnia ilustracja aktualnej lokalizacji pojazdu. Do korzystania z funkcji konieczna jest jednorazowa aktywacja Usług Zdalnych w Portalu Klienta BMW ConnectedDrive na stronie www.bmw-connecteddrive.com.

Usługi Zdalne.

USŁUGA CONCIERGE.

Szukasz w drodze praktycznych informacji lub wskazówek? Z usługą Concierge w BMW ConnectedDrive to żaden problem. Ta komfortowa usługa umożliwia za naciśnięciem przycisku połączenie telefoniczne z konsultantem infolinii BMW, który jako „osobisty asystent” służy kierowcy pomocą w drodze.

Szukasz określonej restauracji, najbliższego bankomatu albo dyżurnej apteki? Konsultant infolinii BMW służy Ci pomocą i na życzenie prześle odpowiednie informacje adresowe bezpośrednio do systemu nawigacyjnego BMW. Podczas jazdy możesz też wygodnie rezerwować bilety do kina. Usługa Concierge działa niezależnie od telefonu komórkowego, w kraju i za granicą, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i bez dodatkowych kosztów.

Usługa Concierge.