Futurystyczny obraz miasta w pikselach i pikselowej twarzy kobiety, która patrzy w dal.

BMW PERSONAL COPILOT: AUTONOMICZNA JAZDA.

Wspomaga, jeśli tego chcesz.

BMW PERSONAL COPILOT: AUTONOMICZNA JAZDA.

Wspomaga, jeśli tego chcesz.

BMW PERSONAL COPILOT: AUTONOMICZNA JAZDA.Wspomaga, jeśli tego chcesz.

W przyszłości jazda BMW będzie sprawiać jeszcze więcej radości niż dzisiaj. Ponieważ będziesz mieć wybór pomiędzy samodzielnym prowadzeniem pojazdu wspieranym przez system wspomagający kierowcę a autonomiczną jazdą. W BMW wszystkie innowacyjne technologie jazdy, również w zakresie zautomatyzowanej jazdy, zebrane są pod jedną nazwą: systemy wspomagające kierowcę BMW Personal CoPilot dają przedsmak tego, czego można oczekiwać w przyszłości. W przyszłości, w której jazda BMW będzie jeszcze bezpieczniejsza, efektowniejsza i bardziej ekscytująca – a dzięki temu zawsze relaksująca.

Read more
Trzy BMW są oprawione przez wirtualną grafikę, która identyfikuje ich pozycję i kierunek jazdy.

AUTONOMICZNA JAZDA ZMIENI NASZE ŻYCIE.

Ekspert BMW Group Elmar Frickenstein o przyszłości indywidualnej mobilności.

AUTONOMICZNA JAZDA ZMIENI NASZE ŻYCIE.

Ekspert BMW Group Elmar Frickenstein o przyszłości indywidualnej mobilności.

"Możesz doświadczyć jazdy samochodem jako świata pracy, świata rozrywki lub cichej strefy - Ty, jako klient, możesz zdecydować."
Elmar Frickenstein, Dyrektor ds. Pełnej Automatyzacji Jazdy i Systemów Wspomagających Kierowcę

PIERWSZY RAZ BEZ KIEROWCY TO NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIE.

Ilustracja wnętrza samojezdnego auta w przyszłości.

WNĘTRZE PRZYSZŁOŚĆ BEZ KIEROWCÓW.

Przyszłość staje się schronieniem, ponieważ autonomiczna jazda diametralnie zmieni nie tylko mobilność, ale także wnętrze samochodów przyszłości. Poza domem i miejscem pracy samochód stanie się trzecią najważniejszą przestrzenią życiową, która poruszać będzie wszystkie pięć zmysłów.

Uczestnicy badania zleconego przez BMW opisali w szczegółach, jak będzie wyglądać ich przyszłość. Zaraz po wejściu do samochodu pojawia się moliwość wyboru osobistego profilu z ustawień „praca”, „wypoczynek” lub „rodzina i sieci społecznościowe”. W ten sposób wnętrze i jego wszystkie funkcje, w tym oświetlenie i ustawienia dźwięku oraz klimatyzacja, dostosowują się do indywidualnych wymogów.

Oprócz luksusowego wyposażenia i przestronności, które sprzyjają relaksowi i pracy, masz do dyspozycji inteligentne wnętrze bez przycisków i elementów obsługi, które na Ciebie czeka.

Bo z samojezdnym BMW masz możliwość komunikowania się po prostu mową, spojrzeniem i gestem. Bez względu na to, czy oglądasz najnowsze wiadomości, przeprowadzasz badanie stanu zdrowia, czy korzystasz z wirtualnej rzeczywistości.

AUTOMATYZACJA JAZDY DZIEJĘ SIĘ TERAZ.

Szary BMW Serii 5 Sedan oznaczony BMW Personal CoPilot jedzie z lewej strony na autostradzie.

AUTOMATYZACJA JAZDY DZIEJĘ SIĘ TERAZ.

Autonomiczna flota testowa BMW jeździ na całym świecie.

Wspólnym celem jest wizjonerska zmiana. BMW Group od dłuższego czasu z powodzeniem pracuje nad rozwojem w autonomicznej jazdy. Centralnym elementem badań i dokryć jest flota testowa obejmująca łącznie 40 BMW serii 7, które przejeżdżają tysiące kilometrów testowych w różnych miejscach na całym świecie, aby sprostać bardzo złożonym wymaganiom przygotowań do produkcji seryjnej.

Nasze pojazdy testowe są obecnie w stanie poruszać się w sposób wysoko zautomatyzowany i w pełni zautomatyzowany – oznacza to pełne przejęcie prowadzenia pojazdu, kierowca może wtedy skupić się na innych rzeczach.

Celem BMW jest umożliwienie flocie pilotażowej w 2021 r. autonomicznej jazdy na obszarach miejskich i wprowadzenie na rynek pierwszego wysoce zautomatyzowanego samochodu seryjnego BMW – BMW iNext. Będzie on w stanie jeździć w sposób autonomiczny.

PRZYSZŁOŚĆ TO AUTONOMICZNA JAZDA.

Szary BMW Serii 5 Sedan oznaczony z BMW Personal CoPilot jedzie z prawej strony na autostradzie.

PRZYSZŁOŚĆ TO AUTONOMICZNA JAZDA.

Twoje BMW w czołówce. Z pomocą sztucznej inteligencji.

Wolne ręce, a mimo to wszystko pod kontrolą – Twoje BMW będzie w stanie bezpiecznie, niezawodnie i w sposób zrozumiały dla innych uczestników ruchu reagować na wszelkie możliwe sytuacje. Dzięki sztucznej inteligencji z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania będzie w stanie samodzielnie radzić sobie z sytuacją na drodze. Każde autonomiczne BMW zmniejszy prawdopodobieństwo wypadku dzięki przewidującej jeździe i w idealnym przypadku umożliwi całkowite wyeliminowanie wypadków. Twoje BMW będzie w stanie się uczyć, poprowadzić Cię przez korki, gęsty ruch drogowy i będzie zużywać znacznie mniej energii.

Trzy czwarte widoku przodu BMW serii 5 Limuzyna w kolorze białym.

POZNAJ WOLNOŚĆ JUTRA JUŻ DZIŚ.

POZNAJ WOLNOŚĆ JUTRA JUŻ DZIŚ.

Wiele modeli BMW już dziś pozwala poznać wolność, jaka czeka Cię w przyszłości, ponieważ już teraz ma wiele innowacyjnych półautomatycznych systemów wspomagających, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort życia. I to zarówno podczas jazdy, jak i parkowania. Odkryj zalety tych inteligentnych systemów wspomagających kierowcę i przekonaj się, jak wiele technologii przyszłości znajduje się już w BMW.

Read more

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ BMW.

Podczas jazdy możesz w stu procentach polegać na systemach wspomagających kierowcę. Z nimi Twoje BMW jest jeszcze inteligentniejsze. Ciesz się większym relaksem i bezpieczeństwem – podczas jazdy, manewrowania i parkowania. Poczuj, że jesteś w dobrych rękach: z systemem wspomagającym kierowcę BMW Personal CoPilot u Twego boku.

Read more
Jedziesz BMW i spoglądasz na system wspomagający kierowcy BMW Personal CoPilot.

Inteligentna jazda.

Inteligentna jazda – niemal samoczynna. Dzięki najnowocześniejszym technologiom systemy wspomagające BMW zapewniają bezpieczny i wygodny dojazd do celu dzięki najnowocześniejszej technologii. Funkcje systemu asystującego kierowcy plus, np. asystent kierowania i pasa ruchu, w tym asystent jazdy w korku, asystent zmiany pasa ruchu i Speed Limit Assist, podejmują ważne funkcje stabilizacyjne i ułatwiają podróż do wskazanego celu. Z BMW Night Vision również jazda w ciemności nie stanowi problemu.
Read more
Siedzisz w zaparkowanym BMW i obsługujesz asystenta parkowania BMW Personal CoPilot.

Inteligentne parkowanie.

Koniec stresu przy parkowaniu. System zdalnie sterowanego parkowania parkuje za Ciebie. Po wyjściu z samochodu Twoje BMW automatycznie zaparkuje na ciasnych miejscach parkingowych. Będąc na zewnątrz pojazdu, wystarczy nacisnąć klawisz wyświetlacza BMW, aby rozpocząć manewr parkowania. Asystent parkowania parkuje Twoje BMW całkowicie automatycznie na miejscach równoległych lub prostopadłych do jezdni. Surround View z widokiem 3D na wyświetlaczu zapewnia maksymalną widoczność podczas manewrowania.
Read more
Jedziesz BMW drogą ekspresową i obsługujesz aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go.

Inteligentne bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – asystent pasa ruchu z aktywną ochroną przed kolizją boczną chroni przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu. Twoje BMW potrafi również przewidywać: ostrzeganie na skrzyżowaniach oraz ostrzeganie przed kolizją z poprzedzającym pojazdem z funkcją hamowania nadzorują drogę przed Tobą i pomagają unikać kolizji. Aktywny układ PDC chroni Twoje BMW przed szkodami parkingowymi.
Read more

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah)(3):
  Zużycie paliwa w l/100km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100km (cykl mieszany): 13,6-13,1
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 300-290
  Realny zasięg elektryczny w km: do 200

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3 (94 Ah) z Range Extenderem(3):
  Zużycie paliwa w l/100km (cykl mieszany): 0,6
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 14-13
  Zużycie energii w kWh/100km (cykl mieszany): 11,9-11,5
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 235-225
  Realny zasięg elektryczny w km: do 330

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3s (94 Ah)(3):
  Zużycie paliwa w l/100km (cykl mieszany): 0
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 0
  Zużycie energii w kWh/100km (cykl mieszany): 14,3
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 280
  Realny zasięg elektryczny w km: do 200

  Zużycie energii i emisja CO2 BMW i3s (94 Ah) z Range Extenderem(3):
  Zużycie paliwa w l/100km (cykl mieszany): 0,7
  Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 14
  Zużycie energii w kWh/100km (cykl mieszany): 12,5
  Zasięg elektryczny w km (cykl mieszany): 220
  Realny zasięg elektryczny w km: do 330

  Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2i zużycia energii zostały ustalone zgodnie z obowiązującą procedurą pomiarową VO (UE) 2007/715 w jej aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym oferowanym w Niemczech, a zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół, opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić w trakcie konfiguracji.

  Wartości dla pojazdów oznaczonych (3) zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTC i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. [W odniesieniu do tych pojazdów i podatków związanych z pojazdami lub innych opłat opartych (między innymi) na emisjach CO2, wartości CO2 mogą się różnić od podanych tutaj wartości.]

  Podane wartości emisji CO2 wynikają z dyrektywy 1999/94/WE oraz Pkw-EnVKV w ich aktualnym brzmieniu i uwzględniają w klasyfikacji wartości zużycia i emisji CO2 NEDC.

  Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i energii oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.