Futurystyczny obraz miasta w pikselach i pikselowej twarzy kobiety, która patrzy w dal.

BMW PERSONAL COPILOT: AUTONOMICZNA JAZDA.

WSPOMAGA, JEŚLI TEGO CHCESZ.

W przyszłości jazda BMW będzie sprawiać jeszcze więcej radości niż dzisiaj. Ponieważ będziesz mieć wybór pomiędzy samodzielnym prowadzeniem a jazdą autonomiczną. W BMW wszystkie innowacyjne technologie jazdy, również w zakresie zautomatyzowanej jazdy, zebrane są pod jedną nazwą: BMW Personal CoPilot. Systemy wspomagające kierowcę BMW Personal CoPilot dają przedsmak tego, czego można oczekiwać w przyszłości. W przyszłości, w której jazda BMW będzie jeszcze bezpieczniejsza, bardziej wydajna i ekscytująca – a dzięki temu zawsze relaksująca.

Rozwiń
BMW PERSONAL COPILOT: AUTONOMICZNA JAZDA.WSPOMAGA, JEŚLI TEGO CHCESZ.
Ilustracja wnętrza samojezdnego auta w przyszłości.
Cockpit of the BMW Vision iNEXT, view through the panorama roof
Back seat of the BMW Vision iNEXT, with touch sensitive material
Three-quarter-front shot of the BMW Vision iNEXT in front of wall

MOJA ULUBIONA PRZESTRZEŃ.

Najpiękniejsze miejsce do jazdy: BMW Vision iNEXT. Wizja samochodu, który zapewni Ci na każdej drodze odprężenie, jakie poza tym znasz tylko z domu. W pełni elektryczne, wysoce zautomatyzowane i w pełni skomunikowane BMW Vision iNEXT otwiera nowe, nieoczekiwane możliwości podróżowania. Dzięki temu na nowo definiuje autonomiczną jazdę, a tym samym również wnętrze. Nie tylko innowacyjna i estetyczna, ale przede wszystkim komfortowa przestrzeń, w której można samodzielnie decydować jak spędzić czas. Ta wizjonerska przyjemność jazdy sprawia, że każda trasa staje się ulubionym miejscem.

Dzięki innowacyjnej technologii BMW Personal CoPilot w BMW Vision iNEXT możesz zdecydować czy chcesz prowadzić samodzielnie, czy skorzystać z jazdy autonomicznej. W trybie „Boost” kierowca prowadzi sam. W trybie „Ease” BMW Vision iNEXT przejmuje jazdę. Polecenie głosowe lub dotknięcie logo BMW na kierownicy przeobraża wnętrze. Kierownica cofa się, zapewniając kierowcy więcej swobody. Pedały chowają się, tworząc płaską powierzchnię w przestrzeni na nogi. Kierowca i pasażer z przodu mogą teraz obrócić się w kierunku pasażerów z tyłu. Ponadto na wyświetlaczach ukazują się ciekawe informacje o najbliższym otoczeniu.

AUTOMATYZACJA JAZDY DZIEJĘ SIĘ TERAZ.

Szary BMW Serii 5 Sedan oznaczony BMW Personal CoPilot jedzie z lewej strony na autostradzie.

Autonomiczna flota testowa BMW jeździ na całym świecie.

Wspólnym celem jest wizjonerska zmiana. BMW Group od ponad 10 lat z powodzeniem pracuje nad rozwojem w pełni autonomicznej jazdy. Już w roku 2006 BMW serii 3 okrążyło samodzielnie tor Hockenheimring, a od 2011 r. na autostradzie A9 między Monachium i Norymbergą testowane są zautomatyzowane prototypy. Od roku 2014 te bardziej rozwinięte dysponują możliwością obserwacji otoczenia z kątem widzenia 360°, dzięki czemu są w stanie zapobiegać wypadkom. W tym samym roku zautomatyzowany prototyp BMW poruszał się również po autostradzie w Las Vegas, udowadniając, że taka jazda możliwa jest również z ograniczeniami. Oprócz tego pojazdy zautomatyzowane są w stanie zaparkować bez kierowcy, a tym samym całkowicie samodzielnie. Wraz z otwarciem w 2018 r. kampusu jazdy autonomicznej BMW Group koło Monachium seria zautomatyzowanych pojazdów BMW będzie konsekwentnie promowana i rozwijana. Dzięki dużej flocie testowej BMW Personal Copilot, BMW Group gromadzi dane z czujników i pojazdów w Niemczech, USA, Izraelu i Chinach w najróżniejszych sytuacjach w ruchu drogowym; są one niezbędne do walidacji, symulacji i algorytmów uczenia maszynowego.

PRZYSZŁOŚĆ TO AUTONOMICZNA JAZDA.

Szary BMW Serii 5 Sedan oznaczony z BMW Personal CoPilot jedzie z prawej strony na autostradzie.

Twoje BMW w czołówce. Z pomocą sztucznej inteligencji.

Wolne ręce, a mimo to wszystko pod kontrolą – Twoje BMW będzie w stanie bezpiecznie, niezawodnie i w sposób zrozumiały dla innych uczestników ruchu reagować na wszelkie możliwe sytuacje. Dzięki sztucznej inteligencji z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania będzie w stanie samodzielnie radzić sobie z sytuacją na drodze. Każde autonomiczne BMW zmniejszy prawdopodobieństwo wypadku dzięki przewidującej jeździe i w idealnym przypadku umożliwi całkowite wyeliminowanie wypadków. Twoje BMW będzie w stanie się uczyć, poprowadzić Cię przez korki, gęsty ruch drogowy i będzie zużywać znacznie mniej energii.

Trzy czwarte widoku przodu BMW serii 5 Limuzyna w kolorze białym.

POZNAJ WOLNOŚĆ JUTRA JUŻ DZIŚ.

Wiele modeli BMW już dziś pozwala poznać wolność, jaka czeka Cię w przyszłości, ponieważ już teraz ma wiele innowacyjnych półautomatycznych systemów wspomagających, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort życia. I to zarówno podczas jazdy, jak i parkowania. Odkryj zalety tych inteligentnych systemów wspomagających kierowcę i przekonaj się, jak wiele technologii przyszłości znajduje się już w BMW.

Rozwiń

POZNAJ WOLNOŚĆ JUTRA JUŻ DZIŚ.

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ BMW.

Innowacyjne systemy asystujące kierowcy sprawiają, że Twoje BMW jest jeszcze bardziej inteligentne.
Rozkoszuj się relaksem i bezpieczeństwem - w każdej sytuacji drogowej: przy manewrach i parkowaniu. Poczuj pewność, że jesteś w najlepszych rękach dzięki systemom asystującym kierowcy BMW Personal CoPilot.

Rozwiń
Jedziesz BMW i spoglądasz na system wspomagający kierowcy BMW Personal CoPilot.

Inteligentna jazda.

Inteligentna jazda – niemal niezależna. Innowacyjne systemy asystujące kierowcy Professional odciążają go przy wykonywaniu zadań związanych z prowadzeniem auta. Przy prędkościach do 210 km/h asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu przy aktywnym regulatorze prędkości komfortowo wspiera kierowanie w ciasnych miejscach na wszystkich rodzajach dróg, utrzymując samochód zawsze na środku pasa ruchu. Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go utrzymuje żądaną prędkość jazdy i zadany odstęp od poprzedzającego pojazdu. W razie potrzeby asystent ograniczeń prędkości automatycznie przejmuje aktualną prędkość.

Rozwiń
Siedzisz w zaparkowanym BMW i obsługujesz asystenta parkowania BMW Personal CoPilot.

Inteligentne parkowanie.

Koniec stresu przy parkowaniu. Z Parking Assistant Plus parkowanie i manewrowanie pojazdem jest bardzo łatwe. Wyposażenie obejmuje funkcję Surround View z Top View, Panorama View, Remote 3D View oraz asystenta parkowania i cofania.

Asystent cofania zapamiętuje ostatnie 50 m przejechanych do przodu z prędkością do 35 km/h, aby w razie potrzeby umożliwić pokonanie tego odcinka wstecz. Twoje BMW przejmuje prowadzenie, a Ty możesz się w pełni skoncentrować na monitorowaniu otoczenia pojazdu.

Rozwiń
Jedziesz BMW drogą ekspresową i obsługujesz aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go.

Inteligentne bezpieczeństwo.

Asystent pasa ruchu z aktywną ochroną przed kolizją boczną chroni Cię poprzez automatyczną interwencję układu kierowniczego w przypadku grożącego zjechania z pasa ruchu lub grożącej kolizji z pojazdami nadjeżdżającymi z boku. Ostrzeganie przed kolizją czołową z interwencją hamulców pomaga uniknąć kolizji. Asystent omijania wspiera kierowcę podczas manewrów omijania zatrzymanych lub poruszających się przeszkód. Jeżeli kierowca potrzebuje pomocy medycznej, asystent zatrzymania awaryjnego przejmuje kontrolę nad samochodem, aby bezpiecznie zatrzymać go na skraju drogi.

Rozwiń
  • Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.