SAMOCHODY M PERFORMANCE. JESZCZE INTENSYWNIEJSZA RADOŚĆ Z JAZDY.

Agresywniejszy wygląd, mocny napęd, fascynująca dynamika jazdy.

SAMOCHODY M PERFORMANCE. JESZCZE INTENSYWNIEJSZA RADOŚĆ Z JAZDY.

Agresywniejszy wygląd, mocny napęd, fascynująca dynamika jazdy.

SAMOCHODY M PERFORMANCE. JESZCZE INTENSYWNIEJSZA RADOŚĆ Z JAZDY.Agresywniejszy wygląd, mocny napęd, fascynująca dynamika jazdy.

Samochody BMW M Performance oferowane ekskluzywnie przez BMW M GmbH łączą to co najlepsze w danej serii ze sportowymi genami BMW M, tworząc zupełnie nową jakość. Bezkompromisowa kombinacja sportowego charakteru, funkcjonalności w codziennej eksploatacji i komfortu doprowadzona jest w każdym samochodzie M Performance do perfekcji. Czy to kompaktowe BMW M140i, wszechstronne modele X czy unikalne BMW M760Li xDrive – wszystkie samochody wyróżniają się swoją własną interpretacją jeszcze intensywniejszej radości z jazdy.

BMW M140i (3-drzwiowe) (1):
Zużycie paliwa (cykl mieszany): 7,8 – 7,1 l/100 km
Emisja CO2 (cykl mieszany): 179 – 163 g/km

BMW M140i (5-drzwiowe) (1):
Zużycie paliwa (cykl mieszany): 7,8 – 7,1 l/100 km
Emisja CO2 (cykl mieszany): 179 – 163 g/km

Read more
BMW M

Dane 3-drzwiowego BMW M140i
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,8 – 7,1 l/100 km
Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 179 – 163 g/km

Dane 5-drzwiowego BMW M140i
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,8 – 7,1 l/100 km
Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 179 – 163 g/km

Read more

KLASA SAMA W SOBIE.

M Performance to idealna synteza atletycznego wyglądu, absolutnych osiągów i unikalnego komfortu. Rezultatem tego połączenia są bezkompromisowo sportowe właściwości jezdne samochodów M Performance inspirowane BMW M i adrenaliną. Poznaj na filmie fascynujące wrażenia, jakie daje M Performance – i daj się zafascynować.

Read more

BMW M240i Coupé (1):
Zużycie paliwa (cykl mieszany): 7,8 – 7,1 l/100 km
Emisja CO2 (cykl mieszany): 179 – 163 g/km

BMW M760Li xDrive (1):
Zużycie paliwa (cykl mieszany): 12,8 l/100 km
Emisja CO2 (cykl mieszany): 294 g/km

BMW X4 M40i (2)(3):
Zużycie paliwa (cykl mieszany): 8,6 l/100 km
Emisja CO2 (cykl mieszany): 199 g/km

Read more

STYLISTYKA SAMOCHODÓW M PERFORMANCE.

Samochody M Performance wyposażone są standardowo w pakiet sportowy M. Oprócz sportowego zawieszenia M obejmuje on pakiet aerodynamiczny M. Zawiera on m.in. większe wloty powietrza w pasie przednim poprawiające chłodzenie silnika oraz wstawkę dyfuzora z tyłu w kontrastującym kolorze. Ale samochody M Performance oferują o wiele więcej: wewnątrz i na zewnątrz mają ekskluzywne wyposażenie wyraźnie wyróżniające je spośród samochodów ich serii. Wizualnie i technicznie doskonale sprawdzają się w roli samochodów na co dzień z gwarancją adrenaliny, przez co idealnie wypełniają lukę pomiędzy najwyższymi modelami danej serii a wyczynowymi samochodami BMW M GmbH.

STYLOWE I SPORTOWE. EKSKLUZYWNE DETALE.

Akcenty stylistyczne z przodu.

Jedne z charakterystycznych detali stylistycznych samochodów M Performance to dodatkowe aplikacje w akcentującym kolorze na pasie przednim.
Read more

Atrapa chłodnicy w charakterystycznym kolorze.

Ekskluzywnym detalem przyciągającym wzrok są niektóre elementy atrapy chłodnicy w charakterystycznym kolorze modelu. W BMW M760Li xDrive atrapa chłodnicy jest wyróżniona kolorystycznie, w BMW M550i xDrive stylowo obramowana, a w BMW X4 M40i podkreślone są listwy grilla.
Read more

Ekskluzywne obręcze kół ze stopów lekkich.

Wybrane samochody M Performance mają obręcze kół w ekskluzywnym stylu i charakterystycznym kolorze. Obręcze kół stworzone specjalnie do modeli M Performance należą do największych w ofercie.
Read more

Logo M na przednim błotniku.

Logo M, zależnie od modelu w ciemnym chromie lub w kolorze Cerium Grey, w elegancki sposób sygnalizuje przynależność auta do rodziny M Performance.
Read more

Lusterka zewnętrzne w charakterystycznym kolorze.

Dynamicznie wyprofilowane lusterka zewnętrzne są zależnie od modelu w kolorze Ferric Grey lub Cerium Grey. Ich aerodynamiczny kształt nie tworzy niemal żadnych oporów powietrza.
Read more

Końcówki rur wydechowych po obu stronach.

Samochody M Performance można łatwo rozpoznać po dwóch końcówkach rur wydechowych po obu stronach specyficznych dla danego modelu. Efektem tego jest bardzo wyrazisty wygląd tyłu.
Read more

Symbol modeli z tyłu.

Specyficzny symbol modelu w akcentującym kolorze z „M” z tyłu podkreśla bliskie pokrewieństwo samochodów M Performance z modelami BMW M.
Read more

Listwy progowe z symbolem modelu.

Samochody M Performance witają kierowcę i pasażera z przodu symbolem modelu na listwach progowych. W BMW M760Li xDrive powitanie to jest szczególnie stylowe: symbol modelu zastępuje tu napis „V12”.
Read more

Symbol modelu w kokpicie.

Zapowiedzią czekającej Cię radości z jazdy jest zestaw wskaźników z symbolem modelu. W przedstawionym tutaj BMW M760Li xDrive towarzyszy mu dodatkowo ekskluzywny prędkościomierz ze skalą do 330 km/h.
Read more

Dane BMW M550i xDrive Limuzyna
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 9,1 bis– 8,9 l/100 km
Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 209 – 204 g/km


Dane BMW X5 M50d
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,6 l/100 km
Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 173 g/km


Dane BMW X6 M50d
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,6 l/100 km
Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 174 g/km

Read more

SILNIKI SAMOCHODÓW M PERFORMANCE.

Samochody M Performance wyposażone są w najmocniejsze silniki danej serii. Każdy z nich podkreśla wyjątkowość danego modelu: w BMW serii 1 i serii 2 stosowany jest jedyny w tej serii 6-cylindrowy silnik rzędowy. Osiem cylindrów i potężne przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,0 s czynią z BMW M550i xDrive prawdziwe sportowe auto. A to jeszcze nie wszystko: BMW M550d xDrive z 6-cylindrowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym M Performance TwinPower Turbo z czterema turbosprężarkami zapewnia wybitnie sportowe przyspieszenie. Niesamowitą dynamikę jazdy gwarantuje też BMW X3 M40i, którego 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy BMW M Performance TwinPower Turbo najnowszej generacji oferuje moc 265 kW (360 KM) i maksymalny moment obrotowy 500 Nm. Aluminiowy silnik w BMW X4 M40i wyposażony jest w kuty stalowy wał korbowy i komponenty z wyczynowych silników w aktualnych modelach BMW M3 i M4. Jedyny silnik benzynowy V12 o mocy 610 KM zarezerwowany jest dla BMW M760Li xDrive. To imponujące jednostki napędowe, których emocjonujące brzmienie pozwala jeszcze intensywniej odczuwać osiągi.

DYNAMIKA JAZDY SAMOCHODÓW M PERFORMANCE.

Unikalna dynamika jazdy i duża funkcjonalność w codziennej eksploatacji – samochody M Performance godzą tę pozorną sprzeczność, oferując bezkompromisowe wrażenia z jazdy. Samochody te zaprojektowano, wykorzystując szeroki know-how oraz innowacyjność BMW M GmbH, czego efektem jest fascynująca precyzja jazdy. Modele M Performance oferują znacznie bardziej sportową dynamikę jazdy dostosowaną odpowiednio do charakteru danego auta. Efekt tego jest wymierny w radości podczas wychodzenia z zakrętów.

 • Lepsza trakcja: BMW xDrive

  Samochody M Performance oferowane są opcjonalnie z inteligentnym napędem na cztery koła BMW xDrive. Zapewnia on stały rozdział napędu na wszystkie cztery koła zależnie od ich aktualnej przyczepności. Zwiększa to dynamikę, trakcję i zwinność w każdej sytuacji. Aby sprostać specyficznym wymogom dynamiki jazdy w samochodach M Performance, układ w tych modelach przekazuje większą część mocy na tylne koło, dając jeszcze bardziej sportowe wrażenia z jazdy.

 • Układ jezdny w sportowej konfiguracji

  Układ jezdny w samochodach M Performance ma specyficzną konfigurację zapewniającą świetne przełożenie mocy silnika na dynamikę jazdy. Obejmuje on indywidualnie skonfigurowane sprężyny i amortyzatory oraz specyficzną elastokinematykę przedniej osi. W BMW X5 M50d oraz BMW X6 M50d precyzyjne prowadzenie zapewnia adaptacyjny układ jezdny z dynamiczną kontrolą amortyzatorów. BMW M760Li xDrive wyposażone jest w układ jezdny Executive Drive Pro specjalnie dostosowany do sportowego charakteru auta: oferowana w wyposażeniu standardowym elektromechaniczna stabilizacja przechyłów zapewnia bardzo sportowe właściwości jezdne.

 • Precyzyjne prowadzenie: układ kierowniczy

  Układ kierowniczy w samochodach M Performance jest jedyny w swoim rodzaju. Zapewnia precyzyjne wyczucie kierownicy przy każdym manewrze, pewność przy pokonywaniu ostrych zakrętów zwiększa apetyt na sportową jazdę. Wspomaganie kierownicy i moment powrotny są we wszystkich modelach indywidualnie dopasowane. BMW M760Li xDrive wyposażone jest standardowo w zintegrowany aktywny układ kierowniczy zwiększający zwinność i bezpieczeństwo jazdy. Z kolei BMW X4 M40i jest jednym z modeli M Performance ze specyficznie zestrojonym sportowym układem kierowniczym, który daje jeszcze większą precyzję prowadzenia poprzez jeszcze lepsze wyczucie drogi.

 • Stworzone do akcji: opony i hamulce

  Samochody M Performance wyposażone są w największe dostępne obręcze kół M. Wybrane modele mają specyficzne opony Performance. Ekstremalnie wytrzymałe włókna zapewniają najwyższą stabilność powierzchni bieżnej i maksymalną przyczepność również przy dynamicznym pokonywaniu zakrętów. Ich doskonałym właściwościom podczas hamowania towarzyszy układ hamulcowy z tarczami również o największej dostępnej średnicy. Niektóre modele M Performance, na przykład BMW M240i albo BMW M550i xDrive, wyposażone są standardowo w sportowy układ hamulcowy M.

AKCESORIA BMW M PERFORMANCE.

Podczas gdy samochody M Performance w całości zaprojektowane zostały przez ekspertów BMW M GmbH pod kątem bardzo dynamicznej jazdy, to akcesoria BMW M Performance z kategorii aerodynamiki, napędu, kokpitu i układu jezdnego oferowane są do wielu modeli BMW i BMW M oddzielnie. Dzięki nim możesz wyrazić swoje zamiłowanie do sportowej jazdy poprzez imponujące brzmienie albo Power Kit zwiększający moc silnika.

DANE TECHNICZNE MODELI.

 • Dane 3-drzwiowego BMW M140i
  Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,8 – 7,1 l/100 km
  Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 179 – 163 g/km

  Dane 5-drzwiowego BMW M140i
  Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,8 – 7,1 l/100 km
  Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 179 – 163 g/km

  Dane BMW M240i Coupé
  Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,8 – 7,1 l/100 km
  Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 179 – 163 g/km

  Dane BMW M760Li xDrive
  Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 12,8 l/100 km
  Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 294 g/km

  Dane BMW X4 M40i
  Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,6** l/100 km
  Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 199** g/km

  ** Najniższe wartości uzyskuje się z odpłatnym wyposażeniem dodatkowym SA 2AM „17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Streamline 306”.

  Dane BMW M550i xDrive Limuzyna
  Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 9,1 bis– 8,9 l/100 km
  Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 209 – 204 g/km

  Dane BMW X5 M50d
  Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,6 l/100 km
  Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 173 g/km

  Dane BMW X6 M50d
  Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,6 l/100 km
  Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 174 g/km

  Dane BMW M240i Cabrio
  Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,3 – 7,4 l/100 km
  Emisja CO2 w cyklu mieszanym: 189 – 169 g/km

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2i zużycia energii zostały ustalone zgodnie z obowiązującą procedurą pomiarową VO (UE) 2007/715 w jej aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym oferowanym w Niemczech, a zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół, opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić w trakcie konfiguracji.

  (1) Wartości obowiązują do 15.04.2018 r. Więcej informacji na ten temat udzielają dealerzy BMW.

  Wartości dla pojazdów oznaczonych (2) są tymczasowe.

  Wartości dla pojazdów oznaczonych (3) zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTC i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. [W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.]

  Podane wartości emisji CO2 wynikają z dyrektywy 1999/94/WE oraz Pkw-EnVKV w ich aktualnym brzmieniu i uwzględniają w klasyfikacji wartości zużycia i emisji CO2 NEDC.

  Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i energii oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.