BMW NEXT 100.

Mobilności jutra już dziś.

Z okazji setnego jubileuszu BMW podsumowuje historię pełną sukcesów – i prezentuje jednocześnie swoją wizję przyszłości: BMW VISION NEXT 100. W roku 2016 wizjonerski samochód podróżował po całym świecie w ramach Wystawy Przyszłości BMW Group „Iconic Impulses”. Na tournee od Monachium przez Peking i Londyn do Los Angeles każdy przystanek wystawy prezentował nowe aspekty wizji przyszłości BMW Group i mobilności w miastach.

Rozwiń
BMW NEXT 100.Mobilności jutra już dziś.
„Jestem przekonany, że indywidualna mobilność znów stoi na początku fascynujących czasów. Dla BMW Group ten czas zaczyna się już teraz: THE NEXT 100 YEARS!”
Harald Krüger, Prezes Zarządu BMW AG
bmw next100

BMW VISION NEXT 100.
RADOŚĆ Z JAZDY – W NOWEJ ODSŁONIE.

Wizjonerski samochód BMW wyraża typową dla BMW radość z jazdy. I daje widowiskowy przedsmak przyszłości. Punktem wyjściowym projektu było wnętrze – bo komfort kierowcy będzie w przyszłości coraz ważniejszy. Kierowca ma mieć poczucie siedzenia w samochodzie stworzonym indywidualnie dla niego. Dlatego kabina jest wyjątkowo duża w porównaniu z całością pojazdu. Samochód ma sportowy charakter i typową sylwetkę limuzyny BMW – mimo kopułowatego wnętrza. W BMW VISION NEXT 100 zastosowano głównie materiały z recyklingu lub z surowców odnawialnych. Wszystkie widoczne i niewidoczne części karbonowe wykonane są z odpadów z produkcji zwykłego karbonu.

„Mobilność przyszłości na nowo połączy wszystkie sfery życia. W tym właśnie widzimy nowe szanse dla mobilności premium.”
Harald Krüger, Prezes Zarządu BMW AG

WIZJA:
KIEROWCA W CENTRUM UWAGI.

W przyszłości w centrum uwagi będzie tylko jedno: kierowca. BMW VISION NEXT 100 automatycznie dostosowuje się do wymogów i oczekiwań swojego właściciela. To zespala go z jego samochodem. Dużą pomocą w tym będzie ciągła komunikacja, sztuczna inteligencja i najnowocześniejsze technologie. A do tego postęp technologiczny uczyni go idealnym kierowcą – „kierowcą totalnym”. Ale BMW VISION NEXT 100 nie tylko pomaga kierowcy w jeździe, ale pozwala mu też nie patrzeć na drogę – dzięki autonomicznej jeździe. Samochód przejmuje prowadzenie, a kierowca może skupić się na innych rzeczach.

Making of.

BMW VISION NEXT 100 – wizja staje się rzeczywistością.

„To co w przyszłości pozostanie niezmienne, to emocjonalny charakter samochodu oferującego emocjonujące wrażenia z jazdy.”
Adrian van Hooydonk, Dyrektor BMW Group Design

ODWIEDŹ PRZYSZŁOŚĆ:

ICONIC IMPULSES WORLD TOUR.

Monachium.

„Stałe poszukiwanie lepszych rozwiązań leży w naszych genach.” Tymi słowami Harald Krüger, Prezes Zarządu BMW AG, otworzył 7 marca wystawę pt. „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience”. Podczas inauguracji w multimedialnej, fascynującej prezentacji przedstawiono najważniejsze chwile z historii firmy oraz przyszłą wizję mobilności premium. Kulminacyjnym punktem była prezentacja BMW VISION NEXT 100.
Rozwiń

Londyn.

Sala koncertowa i centrum kultury Roundhouse w sercu Londynu: drugi przystanek wystawy „Iconic Impulses” z interaktywnymi eksponatami i ciekawymi panelami dyskusyjnymi dotyczącymi najważniejszych kwestii przyszłości był też miejscem premiery dwóch kolejnych wizji BMW Group: MINI VISION NEXT 100 oraz Rolls-Royce VISION NEXT 100.
Rozwiń

Pekin.

6 maja w „Ullens Center for Contemporary Art” Harald Krüger, Prezes Zarządu BMW AG, i Adrian van Hooydonk, Dyrektor BMW Group Design przedstawili wizjonerski samochód chińskiej publiczności. „To początek nowej, fascynującej ery – ery, w której Chiny odegrają decydującą rolę”, mówił H. Krüger, podkreślając znaczenie wizyty wystawy w Pekinie.
Rozwiń

Los Angeles.

Finał w Kalifornii: 11 października wystawa „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience” gościła w Los Angeles. BMW zaprezentowało tam przyszłość mobilności premium w zakresie jednośladów: BMW Motorrad VISION NEXT 100. Ten motocykl przyszłości uzupełnia wizję zrównoważonej, indywidualnej mobilności premium i reprezentuje nowe pojęcie jazdy motocyklem w skomunikowanym świecie.
Rozwiń

BMW COLLECTIVE MEMORY.

Zebraliśmy modele BMW z całego świata i stworzyliśmy największą dotychczas kolekcję zdjęć. Każdy mógł przysłać zdjęcie swojego BMW i przyłączyć się do akcji.

BMW FESTIVAL NIGHT.

Powrót do Monachium. BMW VISION NEXT 100 prezentuje się szerokiej publiczności w Parku Olimpijskim. Wyjątkowym wydarzeniem był BMW Festival Night – fascynujące i podane w lekkiej formie prezentacje dotyczące historii, teraźniejszości i przyszłości marki BMW oraz jej pojazdów.

ZNÓW W DOMU.
BMW VISION NEXT 100 W MUZEUM.

Wizja przyszłości motoryzacji w monachijskim Muzeum BMW: na zakończenie światowego tournee we wrześniu BMW VISION NEXT 100 wróciło do Monachium. W tzw. „Podwójnym Stożku” (Doppelkegel) budynku BMW Welt można było podziwiać Wystawę Przyszłości BMW Group i jej nowatorskie, wizjonerskie BMW VISION NEXT 100 oraz cztery interaktywne wystawy skupione wokół poszczególnych marek. Zwiedzający Muzeum BMW mogli też oglądać 100 majstersztyków ze 100 lat BMW. Wieczorem na BMW Festival Night na monachijskim Stadionie Olimpijskim w fenomenalnym przedstawieniu zaprezentowano historię sukcesów marki BMW oraz symbolicznie otwarto nowe stulecie marki.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

  • Zużycie paliwa, emisja CO2 i zużycie energii elektrycznej zależą od wybranego rozmiaru kół i opon. Przewidywane wartości zużycia paliwa ustalono na podstawie cyklu testowego ECE.

    Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.