SZUKAJ WSZYSTKIEGO. ZNAJDŹ WSZYSTKO.

BMW ConnectedDrive od A do Z.

Masz pytania odnośnie BMW ConnectedDrive, szukasz konkretnego wyposażenia lub dalszych informacji? Odpowiedź znajdziesz z pewnością w naszym leksykonie BMW ConnectedDrive.

A DO E

 • Active Protection

  System Active Protection to prewencyjna ochrona pasażerów w BMW ConnectedDrive. Ostrzega przed zmęczeniem, a w krytycznych sytuacjach napina pasy bezpieczeństwa, prostuje fotele z regulacją elektryczną oraz zamyka szyby i dach przesuwny. Po zderzeniu samochód jest wyhamowywany automatycznie do całkowitego zatrzymania.

 • Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go

  Pełen relaks nawet przy dużym natężeniu ruchu: aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go umożliwia utrzymywanie stałej odległości od pojazdu jadącego z przodu. W razie zatrzymania ruchu na drodze system wyhamowuje aż do zatrzymania, a po jego wznowieniu automatycznie rusza.

  Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go sprawdzi się przede wszystkim podczas dłuższych przejazdów autostradami i głównymi drogami. Trzy czujniki radarowe o zasięgu do 150 metrów stale „skanują” drogę w kierunku jazdy. Gdy BMW zbliża się do poprzedzającego pojazdu, sterownik silnika i hamulce dostosowują prędkość, aby automatycznie utrzymywać stałą odległość – a w razie potrzeby zatrzymują auto.

  Gdy pas się zwolni lub poprzedzający pojazd przyspieszy, aktywny regulator prędkości również przyspiesza aż do zadanej prędkości. Aby ponownie ruszyć po postoju kierowca musi ręcznie aktywować przyspieszanie: albo krótko naciskając pedał gazu, albo naciskając przycisk. Jeśli postój trwa od 1 do 3 sekund, pojazd rusza z miejsca automatycznie. Istnieje możliwość zaprogramowania maksymalnie czterech prędkości i ich aktywowania przyciskiem. Zakres działania obejmuje przedział od 30 do 180 km/h.

  Ponieważ odległość, którą należy zachować wyrażana jest w sekundach, a nie w metrach, kierowca ma wystarczająco dużo czasu, aby zareagować – niezależnie od prędkości. Co więcej, ten komfortowy system wspomagający kierowcę zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Ostre zakręty są rejestrowane przez układ DSC i system nawigacyjny, umożliwiając dostosowanie prędkości.

  Na jezdniach wielopasmowych układ rozpoznaje, czy po sąsiednim pasie porusza się inny pojazd. Jeśli kierowca chce przejąć pełną kontrolę nad pojazdem, wystarczy krótkie naciśnięcie pedału gazu lub hamulca, aby wyłączyć system.

  Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go nie jest autopilotem. Dlatego jeśli poprzedzający pojazd gwałtownie zahamuje lub system wykryje krytyczną sytuację, aktywowany jest alarm wizualny i dźwiękowy, by kierowca mógł właściwie zareagować. Regulator ułatwia jazdę w dużym ruchu ulicznym, umożliwiając zachowanie koncentracji nawet w męczących sytuacjach drogowych, np. w korku.

 • Aktywacja Siri

  Siri, osobisty asystent mocy do Twojego iPhone’a®, iPada® i iPoda Touch®, może być teraz obsługiwany również poprzez Twoje BMW. Tak jak do tej pory Siri odpowiada na wszystkie Twoje pytania, a Ty możesz zawsze skupiać się na ruchu na drodze.

  Aktywuj sterowanie głosowe długim naciśnięciem przycisku funkcji sterowania głosowego na kierownicy, aby korzystać z Siri. Siri umożliwia telefonowanie, wybór utworów muzycznych, odczyt na głos wiadomości tekstowych, wyświetlanie wpisów w kalendarzu, dodawanie przypomnień i korzystanie z wielu innych przydatnych funkcji. Aby kierowca mógł w pełni skupić się na jeździe, ekran urządzenia iOS pozostaje wyłączony podczas jazdy.

 • Aplikacja Amazon Music

  Aplikacja Amazon Music jest teraz kompatybilna z BMW Apps i umożliwia wyszukiwanie i odtwarzanie Twojej muzyki z chmury bezpośrednio w Twoim BMW. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie według kategorii takich jak: gatunek, artysta, album, tytuł lub wyszukiwanie tekstowe. Z osobistej pamięci Amazon Cloud można odtwarzać muzykę zakupioną ze sklepu muzycznego Amazon oraz muzykę załadowaną poprzez Scan&Match.

  Aby skorzystać z tej certyfikowanej aplikacji BMW Apps ready w swoim BMW, należy pobrać ją z App Store® , połączyć smartfon z pojazdem za pomocą złącza USB lub adaptera Snap-In i uruchomić aplikację – i już można korzystać z poszczególnych funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

  Dostępność aplikacji Amazon Music może zależeć od kraju.

 • Aplikacje BMW Online

  Dostępne w aplikacjach BMW Online aplikacje przeglądarkowe wspomagają kierowcę w różnych sytuacjach, oferując przydatne wskazówki i indywidualne porady.

  Skorzystaj z portalu rekomendacyjnego Yelp, wyszukiwania stacji benzynowych i aptek, cen paliwa, krajów, lub hoteli, aby zawsze posiadać najlepsze informacje. W samochodzie uzyskasz również dostęp do takich usług jak wyszukiwanie informacji o parkingach, przewodniki, pogoda i radar ostrzegający przed deszczem oraz aplikacja Kicker.

  Ty decydujesz, co chcesz wiedzieć – aplikacje w Twoim BMW dadzą Ci stosowną odpowiedź.

 • Aplikacja BMW M Laptimer

  Aplikacja BMW M Laptimer umożliwia precyzyjną rejestrację parametrów jazdy na torach wyścigowych oraz ich analizę w celu poprawy wyników. W tym celu rejestruje dane z czujników w aucie i wyświetla wybrane wartości na monitorze pokładowym. Obsługa odbywa się za pomocą kontrolera iDrive. BMW M Laptimer oferuje też złącze do kamer GoPro.

  Podczas pomiaru aplikacja BMW M Laptimer rejestruje koordynaty GPS, prędkość, przyspieszenie, przyspieszenia boczne (siły G), czasy okrążeń oraz przyspieszenie do określonej prędkości (np. od 0 do 100 km/h). W zależności od wyposażenia i rocznika pojazdu rejestrowana jest również pozycja pedału gazu, kąt skrętu kół, opóźnienie, obroty silnika oraz bieg i zużycie paliwa.

  Zarejestrowane parametry można publikować w formie snapshotów w mediach społecznościowych lub wysyłać je pocztą elektroniczną.

 • Aplikacja GoPro

  Dzięki bezpłatnej aplikacji GoPro możesz robić zdjęcia i nagrywać filmy na swoich ulubionych trasach. Aplikacja umożliwia sterowanie kamerą GoPro zamontowaną na lub w samochodzie za pośrednictwem monitora pokładowego. To oznacza, że możesz na przykład wygodnie robić zdjęcia albo nagrywać sekwencje wideo przy pomocy kontrolera iDrive. Poprzez Wi-Fi możesz również włączać i wyłączać kamerę, odczytywać informacje o stanie naładowania akumulatora lub ustawiać poszczególne tryby działania.

  Aby móc korzystać z tej certyfikowanej, kompatybilnej z BMW aplikacji uzupełniającej, wystarczy pobrać ją z App Store, podłączyć smartfon do pojazdu przez port USB lub adapter snap-in, a następnie uruchomić aplikację z menu „Connect & Control”. Tylko tyle potrzeba, aby korzystać z poszczególnych funkcji za pośrednictwem monitora pokładowego.

  Dostępność aplikacji GoPro jest uzależniona od kraju.

 • Aplikacja iHeart Radio

  Dzięki aplikacji iHeart Radio obsługiwanej przez systemy iOS i Android możesz posłuchać w BMW swojej ulubionej internetowej stacji radiowej, kanałów sportowych, informacyjnych oraz podcastów. Do wyboru masz ponad 20 milionów utworów, z których możesz utworzyć własny stream muzyczny bez żadnych reklam.

  Aby móc korzystać z aplikacji w swoim BMW, wystarczy pobrać ją z Apple App Store lub Google Play Store, podłączyć smartfon do pojazdu przez port USB lub adapter snap-in, a następnie uruchomić aplikację. Tylko tyle potrzeba, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive i systemu audio pojazdu.

  Dostępność aplikacji Heart Radio jest uzależniona od kraju.

 • Aplikacja myKidio

  Aplikacja myKidio została opracowana przez Telekom i TV Spielfilm specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi – jako jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie w zakresie rozrywki w samochodzie. Co ciekawe, aplikacja bazuje nie na sprzęcie zainstalowanym na stałe w samochodzie, ale na mobilnych urządzeniach użytkowników, czyli tabletach i smartfonach.

  Po zainstalowaniu aplikacji w urządzeniu końcowym rodzice lub same dzieci mogą wybierać programy ze specjalnie przygotowanej oferty obejmującej ciekawe filmy, audiobooki, filmy dokumentalne czy emocjonujące programy telewizyjne. Za pośrednictwem kontrolera iDrive i monitora pokładowego rodzice mogą na bieżąco śledzić, co dzieci oglądają. Na monitorze pokładowym mają podgląd na odtwarzane treści, mogą też przerywać odtwarzanie i wybierać inne programy. Dostępny jest także „dziecięcy kokpit”, gdzie wyświetlana jest aktualna prędkość jazdy, szacunkowy czas dojazdu i inne informacje, które uprzyjemnią dzieciom podróż.

  Pochodzące z obszernej bazy danych propozycje pokazywane są dzieciom na tylnych siedzeniach na iPadach, które można zamocować na zagłówkach foteli przednich, korzystając z systemu Travel & Comfort z oferty oryginalnych akcesoriów BMW. Po uruchomieniu kanału myKidio w tle na bieżąco ładowane są nowe treści, aby podczas jazdy dzieciom nie zabrakło dobrej jakości rozrywki.

  Dostępność aplikacji myKidio jest uzależniona od kraju.

 • Aplikacja Sixt

  Uwaga klienci Sixt: za pomocą innowacyjnej aplikacji Sixt i BMW ConnectedDrive można załatwić wszelkie formalności związane ze zwrotem wynajętego auta Sixt.

  Zmieniłeś po drodze swoje plany i nie możesz zwrócić samochodu Sixt na czas? Skorzystaj z praktycznych funkcji aplikacji Sixt w swoim wynajętym BMW. Za pomocą menu nawigacji BMW w łatwy sposób możesz np. przedłużyć umowę wynajmu lub zmienić lokalizację, do której zwrócisz samochód. Aplikacja Sixt zarekomenduje Ci także stację benzynową na trasie, którą możesz przejąć do nawigacji jako miejsce postoju. W przypadku dalszych skontaktuj się telefonicznie z serwisem Sixt, który jest zawsze dostępny przez Bluetooth.

  Z aplikacji Sixt możesz korzystać w wynajętym samochodzie w połączeniu ze swoim iPhone’em®. W tym celu pobierz aplikację w App Store®, uruchom ją na swoim iPhonie®, a następnie podłącz go do BMW za pomocą adaptera Snap-In lub przewodu USB. Aplikację można znaleźć i obsługiwać w BMW Apps.

  Dostępność aplikacji Sixt może zależeć od kraju.

 • Aplikacja Smart Home

  Zarządzaj domem na odległość – dzięki aplikacji Smart Home opracowanej przez Deutsche Telekom. Wszystkimi urządzeniami Smart Home podłączonymi do aplikacji można zarządzać poprzez wyświetlacz i system operacyjny w Twoim BMW. Teraz możesz wygodnie regulować ogrzewanie, oświetlenie lub system alarmowy, siedząc wygodnie w swoim BMW. Można również programować niektóre scenariusze, na przykład „Powrót do domu”. Dzięki funkcjom specjalnie opracowanym pod kątem pojazdu profil „Dom” jest aktywowany automatycznie po rozpoczęciu powrotu do domu. Wszystkie informacje są w przejrzysty sposób pokazywane na wyświetlaczu BMW – po to, aby Twój dom zawsze funkcjonował tak, jak chcesz.

  Aby korzystać z tej certyfikowanej aplikacji w BMW, należy zarejestrować się na platformie Smart Home QIVICON. Aplikację Smart Home można pobrać z Apple Store, następnie podłączyć smartfon do pojazdu przez port USB lub adapter snap-in i uruchomić aplikację. Tylko tyle potrzeba, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji za pośrednictwem wyświetlacza w Twoim samochodzie.

  Dostępność aplikacji Smart Home jest uzależniona od kraju.

 • Asystent jazdy w korku

  Asystent jazdy w korku odciąża kierowcę podczas monotonnej jazdy autostradą. System zapewnia płynność jazdy w gęstym ruchu ulicznym i przy prędkości do 40 km/h i podnosi komfort kierowcy.

  Asystent automatycznie utrzymuje pożądany odstęp od poprzedzającego pojazdu, reguluje prędkość aż do zatrzymania i aktywnie uczestniczy w kierowaniu pojazdem. Dzięki temu sprawnie utrzymujesz kurs – przy zastrzeżeniu, że co najmniej jedna ręka znajduje się na kierownicy.

 • Asystent parkowania

  Asystent parkowania ułatwia wyszukiwanie odpowiedniego miejsca parkingowego i aktywnie pomaga przy parkowaniu pojazdu.

  Przy prędkości do 35 km/h i maksymalnej odległości 1,5 m od rzędu zaparkowanych samochodów czujniki ultradźwiękowe BMW pokazują na monitorze pokładowym wszystkie miejsca odpowiednie do parkowania równoległego. Wystarczy wybrać miejsce, włączyć kierunkowskaz i przytrzymać wciśnięty przełącznik Asystenta parkowania, a system aktywnie pomoże w zaparkowaniu samochodu. Wybierze bieg do przodu lub wsteczny, poprowadzi kierownicę, samodzielnie przyspieszy lub wyhamuje. Parkowanie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne.

  Główne korzyści w skrócie:

  •  Bezproblemowe parkowanie równoległe.
  •  Automatyczne wyszukiwanie dostatecznie dużego miejsca parkingowego.
  •  Skuteczne zapobieganie uszkodzeniom auta podczas parkowania.
 • Asystent świateł drogowych

  Większe bezpieczeństwo i komfort jazdy podczas jazdy nocnej: asystent świateł drogowych rozpoznaje odpowiednio wcześnie innych uczestników ruchu drogowego i automatycznie wyłącza i włącza światła drogowe w zależności od warunków drogowych.

  Czujnik w podstawie lusterka wstecznego rejestruje światło reflektorów pojazdów nadjeżdżających z przeciwka już z odległości ok. 1000 m, a światło tylne poprzedzających pojazdów z odległości ok. 500 m. Asystent świateł drogowych automatycznie wyłącza światła drogowe. Kiedy już nie ma zagrożenia oślepiania innych uczestników ruchu, asystent ponownie automatycznie włącza światła drogowe. Stanowi to znaczne odciążenie dla kierowcy i zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Asystent świateł drogowych pamięta zarówno o ich włączeniu, jak i o odpowiednio wczesnym przełączeniu na światła mijania w przypadku pojazdów nadjeżdżających z przeciwka. System reaguje również na dostateczne oświetlenie otoczenia, np. na terenie zabudowanym. Asystent świateł drogowych włączany jest przy przełączniku świateł za pomocą przycisku „automatyczne włączanie świateł” i można go w każdej chwili wyłączyć, uruchamiając ręcznie dźwignię obsługi świateł przy kierownicy.

 • Audible

  Aplikacja Audible obsługująca iPhone’a®, iPada®, system Android i Windows Phone umożliwia cyfrowe pobranie ponad 80 000 audiobooków.

  Oferuje także dodatkowe funkcje, takie jak np. tryb uśpienia, nawigację bez użycia przycisków, odtwarzanie w trakcie pobierania lub transmisję audiobooków przez WiFi z biblioteki kierowcy na iPhone’a®.

  Aby skorzystać z tej certyfikowanej aplikacji BMW Apps ready w swoim BMW, należy pobrać ją z App Store® , połączyć smartfon z pojazdem za pomocą złącza USB lub adaptera Snap-In i uruchomić aplikację – i już można korzystać z poszczególnych funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

  Dostępność aplikacji Audible może być różna w poszczególnych krajach.

 • AUPEO! Personal Internet Radio

  Twoje osobiste radio internetowe. Teraz możesz słuchać tego, na co masz ochotę: w zależności od nastroju oraz muzycznych upodobań.

  Odkryj nowych wykonawców w ramach swojego ulubionego gatunku muzyki lub wybierz jedną z ponad 150 redagowanych stacji radiowych. Możesz także oznaczać utwory, które Ci się podobają i w ten sposób dostosować ofertę muzyczną do swoich preferencji.

  Aby móc korzystać z tej certyfikowanej, kompatybilnej z BMW aplikacji uzupełniającej, wystarczy pobrać ją z App Store, podłączyć smartfon do pojazdu przez port USB lub adapter snap-in, a następnie uruchomić aplikację. Tylko tyle potrzeba, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

  Dostępność aplikacji AUPEO! jest uzależniona od kraju.

 • Bluetooth Office

  Twój smartfon wiele Ci ułatwia: odbieranie e-maili gdziekolwiek jesteś, organizowanie terminów, planowanie dnia. Bluetooth Office BMW ConnectedDrive zapewnia Ci dostęp do wielu zintegrowanych funkcji w menu głównym Twojego pojazdu.

  To znacznie więcej niż rozmowy telefoniczne: nowoczesne smartfony to zaawansowane centrale mobilnej komunikacji, z których możesz teraz efektywnie korzystać także w BMW. Dzięki interfejsowi Bluetooth w pojeździe w każdej chwili masz do dyspozycji najważniejsze funkcje biurowe. Terminy, wpisy w kalendarzu, informacje i wiadomości wyświetlisz wygodnie na wyświetlaczu pojazdu. Możesz również skorzystać z funkcji odczytu przez głośniki samochodowe systemu audio.

  W kalendarzu można wyświetlać terminy ostatnich 20 i kolejnych 50 dni – zapisane tam numery telefoniczne można łatwo i szybko wybierać w celu nawiązania połączenia. Oczywiście wraz ze zdjęciem użytkownika – dzięki temu również przy połączeniach nadchodzących zobaczysz na monitorze pokładowym, kto dzwoni. BMW ConnectedDrive zatroszczy się o to, aby Twój telefon komórkowy był rzeczywiście mobilny – i zawsze na bieżąco. Kompatybilność Twoich urządzeń mobilnych z Twoim modelem BMW możesz sprawdzić online.

 • BMW Connected

  BMW Connected to Twój osobisty asystent ułatwiający mobilność na co dzień i pomagający punktualnie i komfortowo dotrzeć do celu. Z wszystkich związanych z tym usług można korzystać również poza pojazdem za pomocą iPhone’a®, Apple Watch®, smartfona z systemem Android i zegarka Samsung Gear S2/. W BMW Connected można łatwo i wygodnie przejmować punkty docelowe wyszukane przez aplikacje na smartfony takie jak Yelp, Mapy Apple, Mapy Google albo w internecie i jednym kliknięciem przesyłać do istniejącego w pojeździe systemu nawigacyjnego.

  BMW Connected umożliwia również automatyczne przejmowanie terminów i adresów zapisanych w kalendarzu smartfonu wraz z żądanym czasem przyjazdu do agendy mobilności. BMW Connected oblicza na podstawie miejsca pobytu i aktualnej sytuacji na drogach godzinę przyjazdu, odpowiednio wcześniej informuje o niej użytkownika, a po przybyciu samochodem na miejsce nawiguje go pieszo do celu. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych utrudnień na drogach mogącym spowodować opóźnienie, albo gdy w pobliżu miejsca docelowego nie ma wolnych parkingów, możesz za pośrednictwem BMW Connected w pojeździe poinformować oczekujące osoby SMS-em o spodziewanej godzinie przyjazdu.

  Oprócz tego BMW Connected zapamiętuje regularnie wybierane punkty docelowe i automatycznie dołącza je do agendy mobilności. Aplikację BMW Connected można pobrać w Apple App Store lub Google Play Store.

 • BMW ConnectedDrive

  BMW ConnectedDrive to inteligentna komunikacja pomiędzy samochodem, kierowcą i światem zewnętrznym. Rozwiązania, które dają wolność.

  Współpraca różnych usług cyfrowych BMW ConnectedDrive oraz inteligentnego systemu wspomagającego kierowcę BMW Personal CoPilot wspiera kierowcę pod każdym względem – otrzymuje on nie tylko więcej komfortu i rozrywki podczas jazdy, lecz także uspokajające poczucie bezpieczeństwa na każdej drodze.

  Pod pojęciem BMW ConnectedDrive firma BMW skupia unikane wyposażenie i oferuje kierowcy nadzwyczajną formę mobilności. Albo krótko mówiąc: większą radość z jazdy.

 • BMW Connected Onboard

  BMW Connected Onboard daje kierowcy możliwość wglądu do jego informacji dot. mobilności. Spersonalizowany ekran wyświetla indywidualne informacje kontekstowe, takie jak następne punkty docelowe i indywidualną agendę mobilności. Informacje te można jednym kliknięciem przejmować m.in. bezpośrednio do systemu nawigacyjnego. Podczas jazdy kierowca ma zawsze dostęp do BMW Connected Onboard.

 • Kluczyk BMW z wyświetlaczem

  Kluczyk BMW z wyświetlaczem dotykowym wskazuje różne dane dotyczące stanu pojazdu i pozwala na obsługę wybranych funkcji. Można w ten sposób odczytać godzinę, poziom paliwa, aktualny zasięg, wskazówki serwisowe oraz stan zamknięcia zamka centralnego, szyb i szklanego dachu. Oprócz tego umożliwia obsługę zdalnie sterowanego parkowania i ogrzewania postojowego. Kluczyk BMW z wyświetlaczem ładuje się bezprzewodowo lub za pomocą dostarczonego kabla USB.

 • BMW Night Vision

  Doskonała widoczność i maksymalne bezpieczeństwo w nocy: BMW Night Vision z funkcją Dynamic Spot Light rozpoznaje w ciemności osoby już z dużych odległości – i odpowiednio je oświetla.

  Układ kieruje dwa niezależnie regulowane reflektory punktowe o dużej mocy na nieoświetlonych pieszych. Światło bardzo efektywnie ostrzega kierowcę i pieszych przed możliwym niebezpieczeństwem. Po włączeniu świateł mijania dodatkowo dodatkowym elementem stylistycznym są podświetlane soczewki reflektorów Dynamic Light Spot.

  Kamera na podczerwień nadzoruje obszar przed pojazdem i ostrzega przed osobami na drodze. Układ rozpoznaje sylwetki osób, które na obrazie termowizyjnym oznaczone są żółtym kolorem. Obraz analizowany jest przez sterownik i może być w razie potrzeby wyświetlany jest na monitorze pokładowym.

  BMW Night Vision z funkcją Dynamic Light Spot rozpoznaje osoby i określa ich pozycję oraz odległość. Uwzględniając prędkość jazdy i kąt skrętu kół, układ oblicza możliwość wystąpienia zagrożenia i w razie potrzeby wyświetla ostrzeżenie na wyświetlaczu na desce rozdzielczej lub opcjonalnym wyświetlaczu Head Up. W sytuacji wysokiego zagrożenia emitowany jest dodatkowo sygnał akustyczny, a hamulce przygotowywane są do natychmiastowego zadziałania.

  W zależności od warunków otoczenia osoby są automatycznie rozpoznawane przez system w odległości ok. 100 m, jednak kierowca może rozpoznać je na ekranie nawet przy większym oddaleniu.

 • BMW Online News

  Kto powiedział, że w drodze musisz się obejść bez dostępu do aktualności i ważnych informacji? W BMW nic Cię nie ominie: BMW Online będzie informować Cię na bieżąco o wszystkich wydarzeniach.

  W podróży BMW Online dostarczy Ci zawsze najświeższe wiadomości, wybierane według preferowanych kategorii, takich jak np. gospodarka czy sport. Aby podczas jazdy kierowca mógł się skoncentrować na ruchu drogowym, na życzenie informacje mogą być również odtwarzane przez system audio.

  W pojeździe znajdziesz tę funkcję w punkcie BMW Online News.

 • BMW Online Office

  Masz wiadomość. Z BMW Online możesz odbierać i wysyłać pocztę elektroniczną również z pojazdu.

  Bądź dostępny – zawsze i wszędzie: BMW ConnectedDrive za pośrednictwem usługi BMW Online umożliwia odbieranie, odczytywanie i odpowiadanie na e-maile także w drodze. Na portalu dla klientów My BMW ConnectedDrive skonfiguruj konto z własnym adresem poczty elektronicznej, np. Google™ Mail. Jeśli u jednego dostawcy posiadasz kilka kont mailowych, są one przejrzyście prezentowane w menu. Obojętnie, gdzie się aktualnie znajdujesz – wiadomości dotrą do Ciebie niezwłocznie i bezpośrednio.

  Zwłaszcza adresy e-mail rzadko kiedy pamięta się w całości. Dlatego usługi BMW ConnectedDrive oprócz funkcji obsługi poczty oferują także książkę adresową zawierającą wszystkie kontakty. Oczywiście książkę adresową możesz skonfigurować siedząc przy domowym komputerze – bardzo prosto, za pośrednictwem internetowego portalu dla klientów My BMW ConnectedDrive. Wtedy jadąc BMW będziesz mieć zawsze dostęp do wszystkich swoich adresów mailowych. A dzięki BMW ConnectedDrive także w drodze będziesz zawsze trzymać rękę na pulsie.

 • Deezer

  Deezer to jeden z największych na świecie serwisów muzycznych. Zapewni Ci szybki i nieograniczony dostęp do ulubionej muzyki. Niezapomniane podróże wymagają wyjątkowej oprawy muzycznej, którą możesz uzyskać dzięki serwisowi Deezer w ramach BMW ConnectedDrive w Twoim samochodzie.

  Wejdź na stronę internetową www.deezer.com i bezpłatnie wypróbuj usługę Deezer Premium+ przez 15 dni. Korzystając z Premium+, możesz:

  - słuchać bez żadnych ograniczeń milionów utworów o wysokiej jakości dźwięku.
  - synchronizować muzykę z urządzeniem mobilnym, aby móc słuchać jej również offline.
  - w pełni rozkoszować się ulubionymi dźwiękami. Bez reklam, bez przerywników.
  - tworzyć własną bibliotekę muzyczną z ulubionymi wykonawcami, albumami i playlistami.
  - odkrywać tysiące nowych kanałów radiowych, wyszukując je według wykonawców lub tematycznie.
  - korzystać z rekomendacji przygotowywanych indywidualnie przez redaktorów muzycznych serwisu.
  - przechowywać własne utwory w formacie MP3 w zasobach serwisu, gromadząc całą ulubioną muzykę w jednym miejscu.

  Dowiedz się więcej o Premium+ [hiperłącze: http://www.deezer.com/en/offers/premiumplus]

  Deezer Premium lub bezpłatne konto Discovery daje dostęp do tysięcy bezpłatnych kanałów radiowych: tematycznych lub odtwarzających utwory określonych wykonawców.

  Wystarczy wsiąść do BMW i zanurzyć się w dźwiękach ulubionej muzyki.

  Aby korzystać z serwisu Deezer, wystarczy pobrać najnowszą aplikację Deezer na iPhone'a i podłączyć go przez złącze USB lub adapter snap-in w swoim BMW. Tylko tyle potrzeba, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

  Dostępność aplikacji Deezer jest uzależniona od kraju.

 • System asystujący kierowcy

  System asystujący kierowcy obejmuje działające na bazie kamery ostrzeganie przed kolizją z poprzedzającym pojazdem i pieszymi z miejską funkcją hamowania, ostrzeganie przed przekroczeniem ograniczenia prędkości ze wskazaniem zakazu wyprzedzania, ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu, działające na bazie radaru ostrzeganie przed pojazdami nadjeżdżającymi z boku w tylnej części auta oraz zapobieganie zderzeniom tylnym.

  Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu rozpoznaje linie wyznaczające pas ruchu i działa powyżej prędkości 70 km/h poprzez wibracje kierownicy. W przypadku zbliżania się innego pojazdu poruszającego się w martwym kącie lusterka, funkcja ostrzegania przy zmianie pasa ruchu ostrzega kierowcę przez wibracje kierownicy i symbol migający w lusterku zewnętrznym.

  Ostrzeganie przed pojazdami nadjeżdżającymi z boku ułatwia wyjazd z miejsca parkingowego. Funkcja ostrzegania przed kolizją z miejską funkcją hamowania rozpoznaje samochody, a ostrzeganie przed pieszymi reaguje na pieszych. Jednocześnie hamulce przygotowywane są do szybszego zadziałania. Jeżeli kolizji nie da się uniknąć, system inicjuje nagłe hamowanie z pełną siłą. W ciemności i podczas mgły działanie systemu może być ograniczone. Zapobieganie zderzeniom tylnym aktywuje w niebezpiecznych sytuacjach miganie kierunkowskazów z dwukrotną prędkością. Jeżeli kolizji nie da się uniknąć, odpowiednio wcześniej następuje zadziałanie systemu Pre Crash i zamknięcie dachu przesuwnego oraz szyb bocznych.

 • ECO PRO Analyser

  Analizator ECO PRO jest bezpłatną aplikacją dostępną w ramach BMW Connected. Narzędzie ocenia styl jazdy oraz wydajność przyspieszania, hamowania i zmiany biegów. W ten sposób można zwiększyć zasięg pojazdu. Oprócz tego funkcja obejmuje przydatne wskazówki ECO, dzięki którym można jeszcze bardziej zoptymalizować styl jazdy.

  Poprzez monitor pokładowy w samochodzie można również korzystać z następujących aplikacji BMW Connected:

  Zawsze na bieżąco, gdziekolwiek jesteś –Twitter.

  Nie rezygnuj z dostępu do serwisu Twitter podczas jazdy – tweety na wyświetlaczu samochodowym.

  Jedno spojrzenie i masz wszystko pod kontrolą – kalendarz.

  Teraz już nigdy nie zapomnisz o umówionym spotkaniu: aplikacja BMW Connected wyświetli wpisy z Twojego kalendarza na wyświetlaczu pojazdu, a jeśli wolisz, może je również odczytać na głos.

  Zawsze właściwy kanał – radio internetowe.

  Funkcja radia internetowego daje dostęp do niezliczonych stacji radiowych z całego świata.

  Znajdź właściwą drogę, także pieszo – Last Mile.

  Funkcja umożliwia dotarcie do miejsca docelowego ustawionego w systemie nawigacyjnym nawet poza pojazdem oraz szybkie zlokalizowanie zaparkowanego samochodu.

  Zawsze na bieżąco – aktualności.

  Twój osobisty serwis informacyjny: wyświetlaj najnowsze wiadomości poprzez kanał RSS.

  Wyższy stopień poinformowania – Wiki Local.

  Dowiedz się więcej o aktualnym miejscu pobytu i celu podróży albo wyszukaj kod pocztowy. Z usługą Wiki Local nie przegapisz żadnej informacji.

  Aplikacja BMW Connected informuje także użytkownika o aktualnej dostępności aplikacji uzupełniających kompatybilnych z BMW.

  Aby móc korzystać z aplikacji w swoim BMW, wystarczy pobrać ją z App Store lub Google Play™, podłączyć iPhone'a do pojazdu przez port USB lub adapter snap-in, a następnie uruchomić aplikację. Tylko tyle potrzeba, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

F DO I

 • Glympse

  Mit Glympse können Sie andere per SMS, E-Mail oder Twitter und damit in Echtzeit über Ihren aktuellen Aufenthaltsort informieren.

  Poprzez aplikację wysyłasz linki do wybranych odbiorców, dzięki którym mogą oni monitorować Twoją podróż wraz z bieżącą lokalizacją i przewidywanym czasem przybycia. Sam decydujesz, jak długo Twoja lokalizacja pozostaje widoczna, korzystając z funkcji timera. Serwis nie wymaga rejestracji.

  Z aplikacji możesz korzystać w samochodzie w połączeniu ze smartfonem. W tym celu należy pobrać aplikację z App Store i uruchomić ją na swoim smartfonie. Następnie należy połączyć telefon z BMW za pomocą adaptera snap-in lub kabla USB. Podłączoną aplikację można znaleźć i obsługiwać z poziomu aplikacji BMW.

  Dostępność aplikacji Glympse jest uzależniona od kraju.

 • Inteligentne połączenie Alarmowe

  W razie wypadku Inteligentne połączenie alarmowe w BMW ConnectedDrive automatycznie, szybko i niezawodnie zapewnia pomoc w miejscu wypadku. Umożliwia to możliwie szybką i optymalną pomoc pasażerom.

  Gdy czujniki kolizji zarejestrują kolizję, wysyłany jest automatycznie sygnał wezwania pomocy do Centrum Alarmowego BMW. Następnie agent nawiązuje kontakt z pasażerami, aby sprawdzić ich stan. Jednocześnie agent otrzymuje dane pojazdu istotne dla akcji ratunkowej, informacje o rodzaju i stopniu ciężkości wypadku: z której strony i jak silna była kolizja? Które poduszki powietrzne zadziałały? I zależnie od modelu: czy samochód dachował? Oprócz tego pracownik infolinii otrzymuje z GPS-u dokładne dane o lokalizacji pojazdu, wie, jaki jest jego typ, numer rejestracyjny i kolor. Na tej podstawie powiadamia natychmiast najbliższą jednostkę pogotowia ratunkowego. Jednocześnie służby ratownicze otrzymują wszystkie informacje i mogą odpowiednio przygotować się do udzielenia pomocy ofiarom wypadku.

  Inteligentne wzywanie pomocy w BMW ConnectedDrive można zainicjować również ręcznie, przyciskiem – na przykład aby wezwać pomoc do innych uczestników wypadku. Działa to niezależnie od telefonu komórkowego.

  Przy zamówieniu inteligentnego wzywania pomocy można bezpłatnie korzystać z wyposażenia dodatkowego BMW TeleService.

 • Internet

  Dostęp do internetu przez BMW ConnectedDrive umożliwia korzystanie z sieci również w samochodzie. Tak samo jak przy komputerze w zaciszu domowym, również w samochodzie kierowca może mieć dostęp do dowolnych treści internetowych.

  Strony internetowe prezentowane są na monitorze pokładowym o wysokiej rozdzielczości umieszczonym w desce rozdzielczej lub na płaskich monitorach w fotelach przednich w przypadku opcjonalnego systemu rozrywki z tyłu Professional (tylko w niektórych modelach). Dodatkowa funkcja pozwala na 1,5- lub 2-krotne powiększanie fragmentów obrazu.

  Adresy internetowe można bezpośrednio wprowadzać w pole adresu przeglądarki internetowej i zapisywać pod opcją Ulubionych. Wprowadzanie znaków i liter odbywa się zgodnie z zasadą znaną z systemu nawigacyjnego. Intuicyjny kontroler iDrive przejmuje funkcje myszy komputerowej: przesuwanie kontrolera w różne strony powoduje poruszanie wskaźnika myszy na wyświetlaczu. Naciśnięcie kontrolera odpowiada kliknięciu myszą i służy do wyboru linków lub punktów menu. Obrót powoduje przemieszczanie się w górę i w dół strony (przewijanie).

  Transmisja danych bazuje na technologii UMTS/HSDPA (Universal Mobile Telecommunications System/High Speed Downlink Packet Access) Ponadto specjalny serwer BMW pozwala na szybkie przesyłanie i optymalne wyświetlanie obrazów i tzw. apletów o bardzo dużej objętości.

  Funkcja korzystania z internetu w pojeździe należy do usług BMW ConnectedDrive. Jest dostępna tylko w połączeniu z systemem nawigacyjnym Professional. Ze względów bezpieczeństwa treści wyświetlane są na monitorze pokładowym tylko podczas postoju samochodu. Pasażerowie z tyłu mają dostęp do internetu również podczas jazdy.

 • Intelligenter Sprachassistent mit offboard-Sprachverarbeitung.

  Inteligentny asystent głosowy z rozpoznawaniem mowy offboard oferuje wsparcie na najwyższym poziomie: zamiast zdefiniowanych komend rozpoznaje naturalną mowę. I to nie tylko szeroki zakres różnych wariantów indywidualnych i sytuacyjnych: asystent głosowy rozumie także różne dialekty i żargon. Daje to znacznie szersze możliwości przy dyktowaniu tekstów, na przykład w poczcie elektronicznej.

  Mocno rozszerzony zakres funkcji jest m.in. rezultatem rozpoznawania mowy offboard na zewnętrznym serwerze, na którym opiera się działanie asystenta głosowego. Ta funkcja oparta na chmurze umożliwia też szybkie i proste wyszukiwanie specjalnych punktów docelowych nawigacji w internecie przy posługiwaniu się naturalną mową, na przykład po zadaniu zwykłego pytania o określoną restaurację w pobliżu.

  Przeniesienie funkcji do chmury umożliwia też szybsze cykle aktualizacji, dzięki czemu będzie można w przyszłości jeszcze szybciej udostępniać nowe innowacje, czy to w zakresie oprogramowania czy lingwistyki komputerowej.

J DO N

 • Kalendarz

  Już nigdy nie zapomnisz żadnego terminu: BMW Connected wyświetla w przejrzysty sposób wpisy w kalendarzu na monitorze pokładowym, a jeśli zapragniesz, informacje zostaną Ci odczytane.

 • Kamera cofania

  Dzięki kamerze cofania podczas manewrowania i parkowania kontrolujesz na monitorze pokładowym obszar za pojazdem. Kamera cofania zapewnia lepszy przegląd sytuacji podczas cofania w trakcie parkowania
  i w zakresie prędkości poniżej 20 km/h.
  Interaktywne linie pokazują, czy wybrane miejsce do parkowania jest wystarczająco duże i pomagają kierowcy w wykonaniu tej operacji zaznaczonymi kolorystycznie powierzchniami na monitorze pokładowym. W połączeniu z hakiem holowniczym kamera cofania dysponuje praktyczną funkcją zoomu, ułatwiającą podjeżdżanie przy sprzęganiu przyczepy.

  Zalety:
  • przejrzyste wyświetlanie na monitorze pokładowym obszaru za pojazdem
  • pewność podczas parkowania na ciasnej przestrzeni
  • interaktywne linie wspomagające wygodne parkowanie
  • funkcja zoomu dla haka holowniczego z interaktywną linią dokowania

 • Kontroler iDrive Touch

  Kontroler iDrive Touch umożliwia wygodną obsługę systemu iDrive jedną ręką. Wbudowany w kontrolerze touchpad pozwala na przykład na odręczne wprowadzanie adresów docelowych do systemu nawigacyjnego.

  Poza tym kierowca może wywoływać i ustawiać różnorodne funkcje, jak również przewijać listy. Obsługa jest prosta i intuicyjna za pomocą zmysłu dotyku – jest dużym odciążeniem dla prowadzającego pojazd, ponieważ w tylko minimalnym stopniu odwraca jego uwagę od ruchu drogowego. Wszystkie funkcje sterowane za pomocą kontrolera można wygodnie śledzić na monitorze pokładowym.

 • Life360

  Life360 jest innowacyjną bezpłatną aplikacją na iPhone'a, która łączy rodziny lub przyjaciół w obszarach miejskich dzięki technologii geolokacji. W dowolnej chwili możesz pokazać swoją aktualną lokalizację wybranej grupie osób lub – na zintegrowanej mapie – łatwo uzyskać informację o tym, gdzie znajdują się inni członkowie zdefiniowanej grupy.

  Aplikacja umożliwia definiowanie grup w ramach osobistej sieci. Dostęp do aktualnej lokalizacji użytkownika mają wyłącznie upoważnieni członkowie odpowiednich grup, którzy również mogą sami określić, czy chcą sygnalizować swoją lokalizację. Aplikacja ma też inne praktyczne funkcje, np. pomaga w znalezieniu drogi do aktualnego miejsca przebywania innego członka grupy (w tym przypadku konieczny jest system nawigacyjny) lub telefonicznym komunikowaniu się z członkami grupy.

  Life360 jest certyfikowaną, kompatybilną z BMW aplikacją uzupełniającą, z której można korzystać w BMW. Wystarczy pobrać aplikację z App Store, a następnie podłączyć iPhone'a do pojazdu, korzystając ze złącza USB lub adaptera snap-in. Po uruchomieniu aplikacji można korzystać z jej funkcji w menu „ConnectedDrive” na monitorze pokładowym.

  Dostępność aplikacji Life360 jest uzależniona od kraju.

 • My Info/Send to Car

  My Info/Send to Car umożliwia kierowcy i upoważnionym osobom przesyłanie wiadomości (wraz z celem nawigacyjnym i numerem telefonu) bezpośrednio do pojazdu.

  Następnie można przesłany adres wyświetlić w samochodzie w opcji Wiadomości i naciśnięciem przycisku zapisać bezpośrednio w systemie nawigacyjnym lub wybrać numer za pomocą telefonu z ze złączem Bluetooth. Funkcja My Info/Send jest dostępna poprzez BMW Connected, w portalu dla klientów My BMW ConnectedDrive lub za pośrednictwem wybranych partnerów, jak Google Maps™.

  O wiadomości przesłanej do pojazdu, np. adresie, numerze telefonu lub informacji, kierowca może być powiadamiany także za pomocą SMS-a. W razie potrzeby na ekranie wprowadzania danych pojazdu można zdefiniować wstępnie odpowiedź, która będzie odesłana do nadawcy naciśnięciem przycisku.

 • Napster

  Napster / Rhapsody ma w ofercie miliony utworów reprezentujących wszystkie gatunki muzyczne oraz tysiące audiobooków. Odpręż się przy ulubionych dźwiękach – na iPhonie lub iPodzie albo bezpośrednio w swoim BMW.

  Znajdź ulubione pozycje w wyszukiwarce albo odkrywaj nowe utwory na listach przebojów Napster, w nowościach, na kanałach radiowych bez reklam i playlistach opracowywanych przez redakcję muzyczną serwisu Napster.

  Korzystaj z serwisu Napster / Rhapsody w BMW poprzez Internet, w sieci 3G. Muzyka i audiobooki pobrane w domu przez sieć Wi-Fi są automatycznie zapisywane w Twoim smartfonie i można je w każdej chwili odtworzyć podczas jazdy.

  Aby móc korzystać z tej certyfikowanej, kompatybilnej z BMW aplikacji uzupełniającej, wystarczy pobrać ją z App Store, podłączyć smartfon do pojazdu przez port USB lub adapter snap-in, a następnie uruchomić aplikację. Tylko tyle potrzeba, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

  Dostępność aplikacji Napster / Rhapsody jest uzależniona od kraju.

 • Nieoślepiający asystent świateł drogowych

  Nocne podróże z nieoślepiającym asystentem świateł drogowych będą dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Ponieważ to wyposażenie zapewnia doskonałą widoczność po zmroku, nie oślepiając przy tym innych kierowców.

  System rozpoznaje innych uczestników ruchu i precyzyjnie omija ich światłem. Zasięg oświetlenia ponad 400 m umożliwia wczesne rozpoznanie niebezpieczeństw i zapewnia lepsze trzymanie się toru jazdy. Aby skorzystać z zalet nieoślepiającego asystenta świateł drogowych, pojazd musi być wyposażony w adaptacyjne reflektory diodowe bądź reflektory adaptacyjne.

 • Aktualizacja mapy nawigacyjnej

  System nawigacyjny BMW jest przydatny na co dzień: podpowie Ci, jak najlepiej trafić z punktu A do punktu B i dostarcza aktualnych informacji. Ale system nawigacyjny jest tylko tak dobry, jak aktualne są jego mapy. Bezproblemowa nawigacja do celu oraz dodawanie ostrzeżeń przed korkami działa poprawnie tylko przy aktualnych mapach (nawet 15% dróg w Europie rocznie ulega zmianom). Jak aktualizujemy nasz system nawigacyjny w przypadku zmian dróg lub dodania nowych tras? BMW jako pierwszy producent samochodów umożliwia trzy różne procesy aktualizacji: pełną aktualizację map przez USB u dealera, przez Sklep BMW ConnectedDrive oraz automatyczną aktualizację (przyrostową) „over the air” przez kartę SIM zainstalowaną na stałe w pojeździe – do czterech razy w roku (dla wybranych obszarów). Aktualizacja „over the air” nie pociąga za sobą żadnych opłat licencyjnych ani kosztów transferu. W ten sposób system nawigacyjny jest wyposażony w zawsze aktualne mapy bez konieczności rejestracji lub logowania w portalu. Nawigacja działa w nieograniczonym zakresie również podczas aktualizacji.

O DO S

 • Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu

  Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu z ostrzeganiem przed kolizją rejestruje na dystansie 50 metrów powyżej prędkości ok. 70 km/h oznaczenia pasa ruchu. Gdy pojazd zbliża się do oznaczeń, lekkie wibracje kierownicy odpowiednio wcześnie ostrzegają kierowcę przed ich przekroczeniem.

  Przy włączonym kierunkowskazie – a więc gdy zmiana pasa jest zamierzona – ostrzeżenie nie występuje. Funkcja ostrzegania przed kolizją rozpoznaje za pomocą kamery poprzedzające pojazdy i ostrzega w przypadku zbyt małego odstępu lub grożącej kolizji.

  Zalety:
  • mniejsze niebezpieczeństwo kolizji
  • ostrzeganie kierowcy poprzez wibracje kierownicy
  • większe bezpieczeństwo w sytuacji niezamierzonego zjechania z pasa ruchu

 • Ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu

  Układ ostrzegania przy zmianie pasa ruchu rozpoznaje pojazdy w martwym kącie lusterka lub zbliżające się z dużą prędkością na lewym pasie i ostrzega kierowcę za pomocą symbolu ostrzegawczego na lusterku zewnętrznym.

  Jeżeli kierowca mimo to ma zamiar zmienić pas ruchu i sygnalizuje ten manewr włączeniem kierunkowskazu, przed krytyczną sytuacją ostrzegą go wibracje kierownicy i migające ostrzeżenie.

  Zalety:
  • zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom podczas wyprzedzania i zmiany pasa ruchu
  • ostrzeżenie optyczne w lusterku zewnętrznym
  • dodatkowe ostrzeżenie poprzez wibracje kierownicy

 • Pandora

  Pandora to radio internetowe, które dobiera muzykę odpowiednio do preferencji słuchacza – teraz także w BMW.

  W tym celu użytkownik podaje utwory i artystów, których lubi, lub recenzuje słuchaną muzykę. A Pandora zestawia dla niego indywidualne playlisty z podobnymi utworami.

  Aby skorzystać z tej certyfikowanej aplikacji „BMW Apps ready” w swoim BMW, należy ją pobrać z App Store® , połączyć smartfon z pojazdem za pomocą złącza USB lub adaptera Snap-In i uruchomić aplikację – i już można korzystać z poszczególnych funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu. W najnowszej wersji interfejsu użytkownika możliwa jest też pełna integracja przez Bluetooth. Dzięki temu odbywa się jeszcze szybciej i łatwiej.

  Dostępność serwisu Pandora może zależeć od kraju.

 • Park Distance Control

  Park Distance Control (czujniki parkowania, PDC) ułatwiają parkowanie na niewielkich przestrzeniach. Sygnał dźwiękowy ostrzega przed możliwymi przeszkodami, zmniejszając ryzyko szkód parkingowych.

  Czujniki ultradźwiękowe z przodu i z tyłu mierzą odstęp pojazdu od ewentualnych przeszkód. Sygnał przerywany informuje o ilości dostępnego miejsca. Im bliżej przeszkody, tym większa częstotliwość emisji dźwięku. Jeżeli odległość wynosi mniej niż 30 cm, generowany jest dźwięk ciągły jako sygnał wzywający do zahamowania. Oprócz akustycznego wspomagania parkowania na monitorze pokładowym (opcja) pojawia się schematyczny widok pojazdu i przeszkody, co ułatwia w szczególności parkowanie tyłem.

  Funkcja hamowania Active PDC wspiera kierowcę podczas cofania przy parkowaniu, co pozwala uniknąć kolizji lub ograniczyć jej skutki. Rezultatem tego jest komfortowe parkowanie i dodatkowe bezpieczeństwo.

 • Asystent parkowania

  Asystent parkowania z prowadzeniem wzdłużnym parkuje samochód całkowicie automatycznie w miejscach znajdujących się równolegle lub prostopadle do jezdni. Niezależnie od aktywacji system mierzy luki parkingowe podczas przejeżdżania z niewielką prędkością (poniżej 35 km/h) obok rzędu parkujących samochodów w maksymalnej odległości 1,5 m.

  Po znalezieniu odpowiednio dużego miejsca kierowca włącza kierunkowskaz, a asystent parkowania przejmuje kierowanie, wybór właściwego biegu oraz gaz i hamulec. Kierowca odpowiada już tylko za nadzorowanie parkowania. System podaje przy tym wskazówki na monitorze pokładowym i dodatkowo sygnały dźwiękowe. Asystent parkowania kończy parkowanie sygnałem dźwiękowym i przełącza na bieg P.

  Podczas parkowania bez użycia asystenta wspomaganie parkowania równoległego wykorzystuje jego dodatkowe czujniki do nadzorowania obszaru z boku auta i wyświetla przeszkody na monitorze pokładowym. Funkcja hamowania Active PDC wspiera kierowcę podczas cofania przy parkowaniu, co pozwala uniknąć kolizji lub ograniczyć jej skutki. Rezultatem tego jest komfortowe parkowanie i dodatkowe bezpieczeństwo.

 • Pogoda BMW Online

  Czy słońce czy deszcz: dzięki BMW ConnectedDrive zawsze wiesz, jaka pogoda czeka Cię u celu.

  Usługa ta oferuje w pojeździe w BMW Online szczegółową prognozę pogody z perspektywą na pięć dni. Aby uzyskać pełne informacje, możesz skorzystać z linku do radaru opadów aplikacji BMW Online. Twoje BMW nie da Ci zmoknąć.

 • Portal Klienta My BMW ConnectedDrive

  Na Portalu Klienta „My BMW ConnectedDrive” można zarządzać danymi osobistymi i ustawieniami pojazdu, które wymagane lub pomocne są przy korzystaniu z usług BMW ConnectedDrive w samochodzie, BMW Connected lub w infolinii ConnectedDrive. Aktywuj na przykład funkcje zdalne lub skonfiguruj swoje konto mailowe BMW Online Office. Do dyspozycji są również takie funkcje jak wysyłanie adresów do samochodu. Zintegrowany Sklep ConnectedDrive pozwala zestawiać usługi i aplikacje według indywidualnych potrzeb. A nowa, oddzielna deska rozdzielcza Remote dostarcza przydatnych informacji o Twoim BMW.
  W celu uzyskania informacji na temat rejestracji w portalu dla klientów My BMW ConnectedDrive należy skontaktować się z dealerem BMW.

 • Portal dla klientów Mój BMW ConnectedDrive

  W portalu dla klientów Mój BMW ConnectedDrive możesz zarządzać swoimi danymi oraz dokonywać ustawień wykupionych usług.

  Możesz na przykład aktywować funkcje zdalne swojego BMW, wysłać cel lub wiadomość do pojazdu lub zsynchronizować książkę adresową programu Outlook, aby w podróży mieć dostęp do swoich kontaktów. Ponadto znajdziesz tutaj pomocne objaśnienia i porady dotyczące usług BMW ConnectedDrive.

  Portal znajduje się pod adresem: www.bmw-connecteddrive.pl.

 • Profile kierowcy

  Profile kierowcy umożliwiają łatwe zapisywanie i wywoływanie indywidualnych ustawień w pojeździe – od wysokości siedzenia poprzez preferowany program jazdy aż po ulubioną stację radiową.

  W każdym BMW można skonfigurować wiele funkcji jazdy, komfortu, informacji i rozrywki odpowiednio do upodobań kierowcy. Indywidualne ustawienia odpowiednich sterowników są automatycznie zapisywane w pliku profilu w momencie opuszczania pojazdu i przypisywane do użytego kluczyka z pilotem. Przy ponownym użyciu tego kluczyka przywoływane są wszystkie przypisane do niego ustawienia. Trzy kluczyki z pilotem umożliwiają więc zapisanie trzech profili kierowcy. Funkcja ta jest przydatna wtedy, kiedy z jednego, np. służbowego samochodu BMW, korzysta kilka osób. Alternatywnie – lub w przypadku korzystania z jednego klucza – istnieje możliwość wywoływania różnych profili kierowców poprzez monitor pokładowy (Ustawienia > Profile) z komputera pokładowego. Tutaj można również edytować nazwę profilu, usunąć go lub eksportować w celu korzystania w innym BMW. Ustawienia eksportuje się do pamięci USB przez złącze USB albo poprzez zapisanie profilu na portalu BMW Online, a następnie pobranie go stamtąd do drugiego auta.

  Profile kierowcy są częścią BMW ConnectedDrive, inteligentnego połączenia pomiędzy kierowcą, pojazdem i światem zewnętrznym. Kierowca może zestawiać rozmaite ustawienia: stacji radiowych, systemu HiFi, nawigacji, przycisków ulubionych funkcji, fotela, lusterek, kolumny kierownicy, kamery, oświetlenia, zamka centralnego, wyświetlacza Head-Up, klimatyzacji, języka, systemu wspomagającego kierowcę BMW Personal CoPilot i dynamiki jazdy. W każdym samochodzie można zapisać cztery profile kierowcy.

 • Radio internetowe

  Nie chcesz zrezygnować w drodze ze swojej ulubionej muzyki? Aplikacja BMW Connected Classic i radio internetowe oferują dostęp do niezliczonych stacji radiowych z całego świata.

  Przeszukuj je według profilu, lokalizacji, kraju lub najlepszych nadawców rekomendowanych przez BMW. Niezależnie od tego, czy preferujesz klasykę, czy muzykę pop – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

  Z następujących aplikacji można również korzystać za pomocą aplikacji BMW Connected Classic na monitorze pokładowym:

  Zawsze w sieci – Facebook i Twitter.

  Zabierz z sobą portale społecznościowe i wyświetlaj aktualności na wyświetlaczu podczas jazdy.

  Jedno spojrzenie i wszystko pod kontrolą – kalendarz.

  Już nigdy nie zapomnisz żadnego terminu: aplikacja BMW Connected Classic wyświetla w przejrzysty sposób wpisy w kalendarzu na monitorze pokładowym, a jeśli zapragniesz, informacje zostaną Ci odczytane.

  Także na pieszo znajdzie właściwą drogę – Last Mile.

  Funkcja ta pozwala odnajdywać również poza samochodem cele zapisane w nawigacji i lokalizować zaparkowany samochód.

  Zawsze dobrze poinformowany – aktualności.

  Twój osobisty serwis informacyjny: wyświetlaj aktualne wiadomości przez kanały RSS.

  Lepszy o jedną informację – Wiki Local

  Dowiedz się więcej o aktualnym miejscu pobytu, celu podróży lub kodzie pocztowym. Z Wiki Local nie przegapisz żadnej informacji.

  Oszczędna jazda – ECO PRO Analyser

  Efektywna jazda – dziecinnie proste. ECO PRO Analyser ocenia efektywność przyspieszania, hamowania i zmiany biegów, przyznając kierowcy odpowiednią liczbę gwiazdek (0 – 5). Natomiast przydatne wskazówki ECO pomogą w osiągnięciu jeszcze wydajniejszego stylu jazdy.

  Ponadto aplikacja BMW Connected Classic informuje kierowcę o aktualnej dostępności aplikacji BMW Apps ready.

  Aby skorzystać z aplikacji w BMW, należy pobrać je z App Store lub Google Play™, połączyć i Phone'a z pojazdem za pomocą złącza USB lub adaptera Snap-in i uruchomić aplikację – i już można korzystać z poszczególnych funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

 • Real Time Traffic Information

  Real Time Traffic Information (RTTI) udostępnia najbardziej aktualne informacje o sytuacji na drogach. RTTI przesyła precyzyjne dane o miejscu i czasie trwania utrudnień w ruchu, informując kierowcę niemal w czasie rzeczywistym o sytuacji na autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach krajowych oraz w na licznych odcinkach miejskich. Inteligentne zalecenia objazdu pomagają odnaleźć najszybszą i najbardziej efektywną drogę do celu. Źródłem danych są m.in. anonimowe profile ruchu danych GPS flot samochodowych, aplikacje na smartfony i komunikaty policyjne, jak również powtarzające się wzorce komunikacyjne, np. na bazie dojazdów do pracy. Funkcja przewidywania zagrożeń przesyła do samochodu dodatkowe komunikaty o zagrożeniach zebrane przez flotę samochodów BMW.

  Sytuacja na drogach ilustrowana jest poprzez kolorystyczne oznaczenie dróg na zielono, żółto, pomarańczowo lub czerwono. Wyposażenie Real Time Traffic Information obejmuje także funkcję On-Street Parking Information ułatwiającą poszukiwanie miejsca parkingowego.

 • Szybkie wyszukiwanie

  Za pomocą funkcji „szybkiego wyszukiwania” w menu NAWIGACJA/OKREŚLANIE CELU PODRÓŻY można wyszukiwać cele, wprowadzając dowolny tekst. Szukany tekst jest automatycznie przesyłany do serwisu HERE, a po chwili kierowca otrzymuje propozycje możliwych miejsc docelowych. Wybiera odpowiednie miejsce – i już może zaczynać podróż.

  Korzystając z funkcji „szybkiego wyszukiwania”, akceptujesz warunki użytkowania i politykę ochrony danych serwisu HERE. Dalsze informacje można znaleźć na stronie http://legal.here.com/terms/ i http://legal.here.com/privacy.

 • Serwis informacyjny

  Zawsze chciałeś wiedzieć, jak to jest mieć własnego kamerdynera? Teraz masz okazję: skorzystaj z oferty szczególnego rodzaju – usługi Concierge BMW ConnectedDrive.

  Usługa ta umożliwia jednym naciśnięciem przycisku połączenie telefoniczne z konsultantem infolinii BMW, który jako „osobisty asystent” służy kierowcy pomocą w drodze. Niezależnie od tego, czy szukasz określonej restauracji, najbliższego bankomatu czy dyżurującej apteki – konsultant BMW jest do Twojej dyspozycji
  i na życzenie przesyła odpowiednie informacje adresowe bezpośrednio do systemu nawigacyjnego. Może także zarezerwować dla Ciebie pokój w hotelu. Usługa Concierge jest dostępna niezależnie od Twojego telefonu komórkowego
  w kraju i za granicą, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, i bez dodatkowych kosztów. Warunkiem skorzystania z niej jest aktywna umowa ConnectedDrive.

 • Side View

  Dzięki Side View Twoje BMW daje Ci możliwość wglądu w sytuację na nieprzejrzystych skrzyżowaniach lub na poprzecznych wyjazdach, jeszcze zanim stanie się ona widoczna dla Ciebie.

  Wystarczy spojrzeć na monitor pokładowy – widoczny tam jest obraz transmitowany przez dwie kamery wideo umieszczone po lewej i prawej stronie Twojego BMW. Za pomocą linii pomocniczych Side View pokaże Ci dokładnie, gdzie znajduje się przód Twojego auta. Widok w obu kierunkach przedstawiony na monitorze pokładowym daje Ci natychmiastowe rozeznanie w sytuacji. Jeśli trzeba, również w ruchu, ponieważ Side View daje się aktywować do prędkości 15 km/h. Za naciśnięciem przycisku możesz być w centrum wydarzeń: dzięki BMW ConnectedDrive.

  W zależności od modelu funkcja Side View jest oddzielnym wyposażeniem dodatkowym, albo częścią wyposażenia Surround View.

 • snippy

  Aplikacja Snippy zapewni Ci dostęp do ponad 260 opowiadań w smartfonie i w Twoim BMW. Ty musisz tylko słuchać – czytanie historii to zadanie dla pojazdu.

  Znajdź ulubione teksty z gatunku fikcji literackiej, kryminału, klasyków lub młodej literatury, posortuj je według czasu trwania, oceny, autora lub odtwarzaj historie w kolejności losowej.

  Aby skorzystać z tej certyfikowanej aplikacji BMW Apps ready w samochodzie BMW, należy pobrać ją z App Store lub Google Play™, połączyć smartfon z pojazdem za pomocą złącza USB lub adaptera Snap-in i uruchomić aplikację – i już można korzystać z poszczególnych funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

 • Speed Limit Info ze wskazaniem zakazu wyprzedzania

  Speed Limit Info jest systemem wspomagającym kierowcę, który niezawodnie rozpoznaje i wyświetla bieżące – również zmienne – ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania.

  Tradycyjne wskazania ograniczeń prędkości są często niekompletne lub błędne, ponieważ stosowane mapy nie są aktualizowane lub nie uwzględniają zmiennej sygnalizacji ograniczeń prędkości – np. przy robotach drogowych lub w korkach.

  Natomiast inteligentny układ Speed Limit Info stale przekazuje kierowcy informacje o rzeczywiście obowiązującym ograniczeniu prędkości. Kamera w lusterku wewnętrznym rejestruje w sposób ciągły ograniczenia prędkości oraz ich zniesienia, porównując te informacje z danymi z systemu nawigacyjnego.

  Ponadto rozpoznawane i analizowane są ograniczenia prędkości z dodatkowymi warunkami: jeżeli kamera zarejestruje znak „60 km/h przy mokrej nawierzchni”, informacja ta zgłaszana jest kierowcy dopiero wtedy, kiedy czujniki deszczu w BMW przekażą odpowiedni sygnał – czyli jeśli zostanie spełniony dodatkowy warunek w postaci mokrej nawierzchni. To samo dotyczy ograniczeń prędkości w określonych godzinach lub dotyczących jazdy z przyczepą zwykłą lub kempingową.

  Funkcja Speed Limit Info obejmuje również wskazanie zakazu wyprzedzania. Podobnie jak w przypadku ograniczeń prędkości układ rejestruje stałe i okresowe znaki zakazu wyprzedzania oraz ew. oznaczenia dodatkowe. Dzięki temu niezawodnie podaje informacje o wszelkich zakazach wyprzedzania i ich zniesieniu.
  W zależności od modelu wszystkie funkcje Speed Limit Info ze wskazaniem zakazu wyprzedzania wyświetlane są na zestawie wskaźników lub również na wyświetlaczu BMW Head Up.

 • Spotify

  Spotify jest jednym z najbardziej popularnych na świecie muzycznych serwisów streamingowych. Daje dostęp do milionów utworów, z których można tworzyć swoje własne playlisty.

  Teraz możesz korzystać z aplikacji wygodnie w swoim BMW, wyszukując ulubione utwory według różnych kryteriów: kategorii, gatunku muzycznego, artysty, tytułu lub albumu, a nawet według wytwórni muzycznej lub roku wydania. W samochodzie dostępne jest również Radio Spotify.

  Aby skorzystać z tej certyfikowanej aplikacji „BMW Apps ready” w swoim BMW należy ją pobrać z App Store® lub Google Play™, połączyć smartfon z pojazdem za pomocą złącza USB lub adaptera Snap-In i uruchomić aplikację – i już można korzystać z poszczególnych funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu. W najnowszej wersji interfejsu użytkownika możliwa jest też pełna integracja przez Bluetooth. Dzięki temu odbywa się jeszcze szybciej i łatwiej.

  Dostępność aplikacji Spotify jest uzależniona od kraju.

 • Asystent kierowania i toru jazdy z asystentem jazdy w korku

  Załączany asystent kierowania i toru jazdy z asystentem jazdy w korku odciąża kierowcę w monotonnych sytuacjach podczas jazdy. Przy prędkościach do 210 km/h komfortowo system wspiera kierowanie i utrzymuje samochód zawsze pośrodku pasa ruchu.

  Nowoczesny system utrzymywania kursu działa niezależnie od aktywnego regulatora prędkości. Dysponuje on kilkoma systemami radarowymi i kamerą stereofoniczną do obserwacji otoczenia. Dzięki temu system kieruje się według linii wyznaczających pas ruchu i w razie potrzeby według poprzedzającego pojazdu. Jednocześnie automatycznie utrzymuje pożądany odstęp od poprzedzającego pojazdu, samoczynnie reguluje prędkość aż do zatrzymania – i aktywnie współkieruje pojazdem. Asystent kierowania i toru jazdy jest więc kolejnym krokiem na drodze do zaawansowanej automatyzacji jazdy.

  Niezależnie od tego, czy samochód jest w stanie poruszać się samoczynnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami to kierowca jest nadal zobowiązany do prowadzenia samochodu oburącz. W przeciwnym razie system rozpoznaje to za pośrednictwem czujników w kierownicy i ostrzega dźwiękowo kierowcę po pewnym czasie, a następnie przechodzi w tryb gotowości. Tryb ten włącza się również przy kierunkowskazie włączonym do zmiany pasa ruchu lub gdy nie są spełnione minimalne wymogi konieczne do działania systemu, takie jak minimalna szerokość pasa ruchu.

 • Stitcher

  Wywiady, podkasty i Live Radio w jednej aplikacji. Twoje ulubione show na żądanie, aktualnie i bezpośrednio w Twoim BMW.

  Spośród ponad 10 000 audycji radiowych możesz wybrać swoich faworytów i stworzyć w ten sposób indywidualną stację radiową. Możesz również odkryć nowe show: Stitcher podsunie Ci odpowiednie rekomendacje w oparciu o to, czego najchętniej słuchasz.

  Aby skorzystać z tej certyfikowanej aplikacji „BMW Apps ready” w swoim BMW, należy ją pobrać z App Store®, połączyć smartfon z pojazdem za pomocą złącza USB lub adaptera Snap-In i uruchomić aplikację – i już można korzystać z poszczególnych funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

  Dostępność serwisu Stitcher może zależeć od kraju.

 • Surround View

  Surround View obejmuje funkcje działające na bazie kamery: kamerę cofania, Panorama Top View, Top View i 3D View. Kamery w lusterkach zewnętrznych oraz z przodu i z tyłu pojazdu umożliwiają widoczność w zakresie 360°.

  Oprócz zwykłego wskazywania obrazu za samochodem funkcja Top View pokazuje strefę drzwi i obszar po bokach pojazdu, umożliwiając komfortowe manewrowanie. W widoku 3D wyświetlany równolegle trójwymiarowy obraz generowany komputerowo zapewnia jeszcze lepszą orientację przy parkowaniu. Panorama View ułatwia powolny wjazd do obszarów o ograniczonej widoczności, na przykład na wyjazdach na drogi albo na skrzyżowaniach. Cyfrowa kamera z przodu auta rejestruje sytuację przed pojazdem. Dzięki temu kierowca może odpowiednio wcześnie dostrzec inne pojazdy nadjeżdżające z boku i właściwie zareagować. Od prędkości 15 km/h funkcja Side View wyłącza się automatycznie.

  Można dowolnie przełączać się pomiędzy trzema funkcjami Top View, Panorama View i 3D View, przy czym przy kolejnym użyciu system automatycznie aktywuje ostatni wybór. Systemy kamer aktywować można, przełączając dźwignię biegów na „R”, za pomocą przycisku PDC lub przycisku Panorama View. Wskazania widoczne są na monitorze pokładowym.

 • System asystujący kierowcy plus

  System asystujący kierowcy plus umożliwia półautonomiczną jazdę poprzez aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go oraz asystenta kierowania i toru jazdy. Bezpieczeństwo jazdy podnosi ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, asystent toru jazdy z aktywną ochroną w przypadku kolizji bocznych, ostrzeganie przed najechaniem i pieszymi z miejską funkcją hamowania oraz ostrzeganie przed pojazdami nadjeżdżającymi z boku.

 • System nawigacyjny Professional

  System nawigacyjny Professional łączy prezentację 3D, innowacyjną koncepcją wskazań i obsługi oraz liczne funkcje nawigacyjne, informacyjne i multimedialne.

  System nawigacyjny Professional zintegrowany z pojazdem oferuje wiele korzyści: dzięki sieciowemu połączeniu systemu z czujnikami kół i czujnikami kąta skrętu możliwa jest stała i dokładna lokalizacja samochodu. I nawet przy słabym sygnale GPS – na przykład w tunelach – nawigacja działa zawsze niezawodnie.

  Zintegrowanie z przejrzystą koncepcją obsługi i wskaźników BMW sprawia, że nawigacja jest niezwykle prostym narzędziem. Różne funkcje są ze sobą w logiczny sposób powiązane. Dzięki temu przy podawaniu komunikatów przez nawigację następuje automatyczne zredukowanie głośności muzyki.

  Wysokiej rozdzielczości kolorowy wyświetlacz o przekątnej do 10,2 cala (w zależności od modelu) z funkcją podziału ekranu, oprócz kierunku jazdy i widoku mapy może pokazywać również mapy 3D lub realistycznie przedstawione atrakcje turystyczne. Wszystkie elementy menu prezentowane są w wirtualnym trójwymiarowym widoku i przeliczane w czasie rzeczywistym. Szybki procesor 1,3 GHz z własnym chipem graficznym 3D umożliwia płynne przeglądanie i przewijanie obrazów; animacje i dynamiczne zmiany wizualizacji sprawiają, że obsługa ma niezwykłą oprawę graficzną. Podczas wyświetlania podmenu w tle pozostaje widoczne główne menu.

  System nawigacyjny Professional już podczas wprowadzenia punktu docelowego oferuje praktyczne możliwości interakcji: w celu optymalnej orientacji przy zastosowaniu funkcji podziału ekranu wybrane miejsce pokazywane jest na podglądzie mapy. W zależności od potrzeb kierowca może za pomocą funkcji zoom zmienić wycinek i w ten sposób sprawdzić, czy wskazywany cel jest rzeczywiście tym, który chce osiągnąć. Rozszerzony pasek menu daje kierowcy możliwość indywidualizacji zawartości mapy bez wychodzenia z jej podglądu. Każda zmiana jest natychmiast wyświetlana i w razie potrzeby można ją zawsze zmienić.

  Funkcja High Guiding ułatwia nawigację w mieście i przy nieprzejrzystym układzie dróg. W zależności od wyposażenia informacje nawigacji wyświetlane są w przejrzysty sposób na wielofunkcyjnym wyświetlaczu wskaźników, na centralnym monitorze pokładowym lub na wyświetlaczu BMW Head Up. Funkcja Lane Guiding podaje dodatkowe wskazówki dotyczące odpowiednio wczesnej zmiany pasa ruchu. W opcji widoku miast 3D realistyczne odwzorowanie układu dróg i budynków ułatwia orientację w miastach.

  System nawigacyjny stanowi oprócz tego bazę dla BMW ConnectedDrive. Razem z opcjonalnym przygotowaniem do telefonu komórkowego ze złączem Bluetooth BMW może przekształcić się w razie potrzeby w mobilne biuro. Wszystkie te dane wyświetlane są na monitorze pokładowym lub podawane poprzez funkcję odczytu przez głośniki samochodowe.

  System nawigacyjny obsługuje się za pomocą kontrolera iDrive Touch. Jego bardzo czuła powierzchnia multitouch umożliwia nie tylko wprowadzanie liter, ale również nawigowanie i powiększanie widoku mapy lub stron internetowych. System sterowania głosowego daje dodatkową możliwość głosowej obsługi funkcji nawigacji (na przykład wprowadzanie miejsca docelowego), dzięki czemu nie trzeba odrywać dłoni od kierownicy. W ten sposób można podać adres docelowy poprzez tzw. One Shot, czyli miejsce, ulica i numer w jednym zdaniu.

T DO Z

 • Telefonie mit Wireless Charging

  System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym obejmuje nieckę z funkcją ładowania bezprzewodowego i ostrzeżeniem przed pozostawionym telefonem w aucie. A oprócz tego dwa w pełni funkcjonalne gniazda USB umożliwiające szybkie ładowanie urządzeń mobilnych prądem do 2 A. Przygotowanie do hotspotu WiFi umożliwia odpłatne korzystanie z usługi HotSpot Drive operatora Telekom w standardzie LTE.

  Antena dachowa zapewnia co najmniej tak dobrą optymalną łączność z siecią komórkową jak poza samochodem. Drugi mikrofon z dodatkową regulacją głośności gwarantuje również pasażerowi obok kierowcy wyraźny dźwięk zestawu głośnomówiącego.

  Złącze Bluetooth umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch telefonów komórkowych i jednego odtwarzacza audio. Pakiet telefoniczny obejmuje ponadto funkcję Bluetooth Office z dostępem do kalendarza, SMS-ów i poczty elektronicznej w kompatybilnych smartfonach. Ponadto oferuje bezprzewodowe złącze NFC do prostego i szybkiego łączenia telefonów komórkowych z pojazdem.

 • TeleService

  Podstawą usługi TeleService jest bezprzewodowa transmisja danych z Twojego auta do serwisu BMW. Zapewnia ona indywidualne, a tym samym tańsze serwisowanie samochodu oraz szybką pomoc w razie usterki.

  W razie potrzeby przeglądu automatyczne połączenie Teleservice zapewnia przesłanie wszystkich istotnych danych samochodu z systemu diagnostycznego Condition Based Service (CBS) do serwisu BMW za pomocą wbudowanej w samochód karty SIM. Serwis kontaktuje się następnie z klientem telefonicznie w celu ustalenia terminu i ew. dalszego zakresu przeglądu. Takie działanie umożliwia odpowiednio wczesne zamówienie oryginalnych części BMW. Pozwala to zaplanować zakres prac, a czas pobytu w warsztacie skraca się do minimum. Funkcję TeleService można w każdym momencie uruchomić manualnie i po zwrotnym kontakcie z pracownikiem serwisu można umówić się na odpowiadający nam termin wizyty.

  W razie usterki lub awarii pojazdu usługa TeleService umożliwia bezpośredni kontakt z pomocą drogową BMW. Wybierając Mobile Care poprzez iDrive w menu samochodu zostają wysłane dane pojazdu do Assistance. Następnie agent sprawdza możliwą przyczynę usterki oraz w razie potrzeby wysyła pomoc drogową.

  TeleServices dba również o stan baterii w BMW. Kierowca zostaje poinformowany sms lub mailem o każdym spadku napięcia poniżej bezpiecznego poziomu (np. gdy zapomnisz wyłączyć świateł w samochodzie).

 • Trasy BMW

  Trasy BMW to interaktywne planowanie podróży, które umożliwia kierowcy wyświetlanie w systemie nawigacyjnym proponowanych przez BMW lub wytyczonych przez siebie tras.

  Na stronie www.bmw-routes.com można znaleźć różnorodne propozycje tras wiodących przez Niemcy i inne kraje europejskie. Każda trasa ma swój niepowtarzalny charakter, zależny od profilu, krajobrazu i miejsc, w których warto się zatrzymać – raz są to wymagające kręte drogi, innym razem godne zobaczenia obiekty czy muzea. Każda propozycja zawiera szczegółowe informacje dodatkowe i zdjęcia atrakcyjnych miejsc, jak również wskazówki odnośnie do restauracji i hoteli.

  Klienci korzystający z BMW ConnectedDrive mogą pobrać wszystkie trasy do systemu nawigacyjnego poprzez funkcję BMW Online, a następnie modyfikować je, np. zmieniać cele i przystanki. Ponadto można wprowadzać w system pojazdu samodzielnie zaplanowane trasy. Wystarczy podłączyć pamięć USB do złącza USB w BMW lub uprzednio zapisać trasę na portalu BMW Online.

  Warunkiem korzystania z Tras BMW jest wyposażenie pojazdu w intuicyjny system obsługi iDrive i system nawigacyjny Professional.

 • TuneIn

  Aplikacja TuneIn zapewnia dostęp do ok. dwóch milionów podkastów i 60 000 stacji radiowych z całego świata.

  Za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu możesz bezpłatnie słuchać muzyki, wiadomości, programów komediowych itp. Z Tuneln możesz korzystać nawet wtedy, gdy równocześnie używasz innych aplikacji: TuneIn może również działać w tle.

  Aby skorzystać z tej certyfikowanej aplikacji „BMW Apps ready” w swoim BMW, należy ją pobrać z App Store® , połączyć smartfon z pojazdem za pomocą złącza USB lub adaptera Snap-in adaptera Snap-In i uruchomić aplikację – i już można korzystać z poszczególnych funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

  Dostępność aplikacji TuneIn Radio jest uzależniona od kraju.

 • Twitter

  Korzystaj z Twittera także w BMW. Aplikacja BMW Connected App umożliwia wyświetlanie na wyświetlaczu lub odczytywanie aktualnych wpisów również w drodze.

  Z następujących aplikacji można również korzystać za pomocą BMW Connected App na wyświetlaczu w pojeździe:

  Jedno spojrzenie i wszystko pod kontrolą – kalendarz.

  Już nigdy nie zapomnisz żadnego terminu: aplikacja BMW Connected wyświetla w przejrzysty sposób wpisy w kalendarzu na wyświetlaczu pojazdu, a jeśli zapragniesz, informacje zostaną Ci odczytane.

  Zawsze dobry kanał – radio internetowe.

  Radio internetowe oferuje dostęp do niezliczonych stacji radiowych z całego świata.

  Także na pieszo znajdzie właściwą drogę – Last Mile.

  Funkcja ta pozwala odnajdywać również poza samochodem cele zapisane w nawigacji i lokalizować zaparkowany samochód.

  Zawsze dobrze poinformowany – aktualności.

  Twój osobisty serwis informacyjny: wyświetlaj aktualne wiadomości przez kanały RSS.

  Lepszy o jedną informację – Wiki Local

  Dowiedz się więcej o aktualnym miejscu pobytu, celu podróży lub kodzie pocztowym. Z Wiki Local nie przegapisz żadnej informacji.

  Oszczędna jazda – ECO PRO Analyser

  Efektywna jazda – dziecinnie proste. ECO PRO Analyser ocenia efektywność przyspieszania, hamowania i zmiany biegów, przyznając kierowcy odpowiednią liczbę gwiazdek (0 – 5). Natomiast przydatne wskazówki ECO pomogą w osiągnięciu jeszcze wydajniejszego stylu jazdy.

  Ponadto aplikacja BMW Connected informuje kierowcę o aktualnej dostępności aplikacji BMW Apps ready.

  Aby skorzystać z aplikacji w BMW, należy pobrać je z App Store lub Google Play™, połączyć i Phone'a z pojazdem za pomocą złącza USB lub adaptera Snap-in i uruchomić aplikację – i już można korzystać z poszczególnych funkcji za pośrednictwem kontrolera iDrive, wyświetlacza i systemu audio pojazdu.

 • Usługi Concierge

  Wypróbuj wyjątkową ofertę – usługi Concierge w ramach BMW ConnectedDrive. Wystarczy jeden przycisk, aby nawiązać połączenie telefoniczne z konsultantem infolinii BMW. Konsultant pełni następnie rolę „osobistego asystenta” podczas podróży. Szukasz konkretnej restauracji, najbliższego bankomatu albo dyżurnej apteki? A może chcesz zarezerwować pokój w hotelu? Konsultant w infolinii BMW pozostaje do Twojej dyspozycji – i na życzenie prześle odpowiednie adresy bezpośrednio do systemu nawigacyjnego. Usługi Concierge są dostępne niezależnie od telefonu komórkowego w kraju i za granicą, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i bez żadnych dodatkowych kosztów. Warunkiem korzystania z usług jest posiadanie pakietu wyposażenia ConnectedDrive.

 • Usługi ConnectedDrive

  Usługi ConnectedDrive umożliwiają korzystanie w samochodzie z cyfrowego asystenta mobilności BMW Connected oraz oferują kierowcy w czasie jazdy wiele inteligentnych usług informacyjnych, rozrywkowych i serwisowych.

  Oferta obejmuje na przykład dostęp do aktualnych informacji lokalnych takich jak pogoda, wiadomości, wyszukiwarka online GoogleTM czy praktyczne funkcje biurowe. Oprócz tego w menu ConnectedDrive można korzystać bezpośrednie w aucie i bez używania smartfonu z takich usług i funkcji jak informacje o parkingach czy przewodniki turystyczne i hotelowe.

  Wyposażenie obejmuje również komfortowe i nieograniczone czasowo korzystanie z wybranych aplikacji na smartfony, dzięki którym można korzystać w samochodzie m.in. z BMW Connected. Usługi ConnectedDrive umożliwiają dostęp do Sklepu BMW ConnectedDrive, w którym zawsze i wszędzie można wygodnie zestawiać, zamawiać i przedłużać usługi i aplikacje według indywidualnych potrzeb. Oprócz tego usługi ConnectedDrive oferują jeszcze inne funkcje, dzięki którym jazda BMW jest niezwykłym przeżyciem.

 • Usługi Google™

  Podróżować jest pięknie. Usługi Google Panoramio, Street View oraz wyszukiwanie online za pomocą sterowania głosowego BMW ConnectedDrive gwarantują, że także w podróży nie ominie Cię żadna informacja.

  Nie możesz się już doczekać, by zobaczyć, jak wygląda miejsce, do którego podróżujesz? W takim razie wybierz w aplikacjach BMW Online usługę Panoramio lub Street View i wyświetl zdjęcia lub panoramiczne widoki miejsca docelowego z poziomu ulicy.

  Za pomocą wyszukiwania online w BMW Online można wyszukiwać cele, wprowadzając dowolny tekst lub szukać według kategorii. W tym celu można skorzystać z kontrolera iDrive lub wygodnej funkcji sterowania głosowego. Tekst mówiony jest automatycznie przesyłany do Google, a po chwili kierowca otrzymuje propozycje możliwych miejsc docelowych. Wybiera odpowiednie miejsce – i już może zaczynać podróż.

  *sterowanie głosowe niedostępne w języku polskim.

 • Usługi nawigacyjne BMW eDrive

  Systematycznie zrównoważone czyli systemowo połączone. W każdej chwili w samochodzie można wyświetlić informacje o stanie naładowania akumulatora i zasięgu elektrycznym. Usługi nawigacyjne eDrive pozwolą też bezpiecznie dotrzeć do celu. Na mapie w systemie nawigacji wyświetlane są stacje ładowania, aby można było ładować BMW eDrive szybko i wygodnie w trasie.

 • Usługi nawigacyjne BMW i ConnectedDrive

  Usługi nawigacyjne BMW i ConnectedDrive dostarczają informacje, dzięki którym jazda elektryczna jest jeszcze prostsza i wygodniejsza. Rdzeniem usług jest asystent zasięgu jazdy z dynamiczną mapą zasięgu, która uwzględnia kluczowe czynniki takie jak poziom naładowania akumulatora, styl jazdy, topografię terenu oraz aktualne natężenie ruchu. Jeżeli asystent wykryje, że na skutek tych czynników mogą wystąpić problemy z dotarciem do celu, korzystając z ECO ROUTE zaleci alternatywne trasy o niższym zużyciu energii albo przełączenie na tryb ECO PRO+. Może też wyświetlić stacje ładowania na drodze do punktu docelowego.

 • Usługi BMW Teleservices

  Usługi BMW Teleservices bazują na bezpośredniej bezprzewodowej transmisji danych między samochodem a BMW. Dzięki temu partner serwisowy BMW ma szybki i łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji dotyczących auta. Zapewnia to indywidualne serwisowanie samochodu oraz szybką pomoc w przypadku usterki.

  Przed terminem planowanej wizyty funkcja połączenia BMW TeleService automatycznie wysyła do BMW wszelkie niezbędne dane za pośrednictwem systemu Condition Based Service (CBS). Serwis ma wówczas dostęp do kompletu informacji dotyczących samochodu i może telefonicznie skontaktować się z klientem, aby ustalić termin wizyty serwisowej. Dostęp do danych umożliwia partnerowi serwisowemu BMW zaplanowanie prac serwisowych oraz zamówienie oryginalnych części zamiennych z odpowiednim wyprzedzeniem. To z kolei oznacza oszczędność czasu i wzrost radości z jazdy.

 • Usługi zdalne

  Usługi Zdalne BMW Connected (dostępne w App Store i Google Play Store) umożliwiają zdalną obsługę różnych funkcji samochodu, na przykład zamka centralnego.

  Oprócz tego pozwalają na lokalizację pojazdu za pośrednictwem świateł, klaksonu lub na mapie w aplikacji BMW Connected. Dodatkowo umożliwiają natychmiastowe włączenie klimatyzacji w pojeździe lub zaprogramowanie jej włączenia o określonej godzinie.

 • Wyświetlacz BMW Head Up

  Najważniejsze informacje zawsze w zasięgu wzroku: wyświetlacz BMW Head Up przekazuje informacje istotne w czasie jazdy, wyświetlając je w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Dzięki temu rejestruje on informacje nawet o 50 procent szybciej. I skupia się na tym, co najważniejsze – na drodze.

  Podstawy element wyświetlacza BMW Head Up stanowi projektor umieszczony z tyłu deski rozdzielczej wyświetlający obraz na przedniej szybie. Rezultatem tego jest kolorowe wskazanie o wysokiej rozdzielczości i szerokim formacie zapewniające dobrą czytelność niezależnie od oświetlenia.

  Dzięki zastosowaniu systemu odbić projekcja wydaje się znajdować nad krawędzią maski silnika w odległości ok. 2 m od kierowcy. Zaleta: oczy nie muszą stale przestawiać się pomiędzy widzeniem bliskim i dalekim.

  Zastosowanie pełnokolorowego wyświetlacza BMW Head-Up w wielu modelach BMW nowej generacji daje kierowcy jeszcze większy komfort. Większa liczba kolorów ułatwia rozróżnianie ogólnych informacji, takich jak ograniczenia prędkości czy komunikaty nawigacji od nagłych ostrzeżeń. Ważne informacje, na przykład „pieszy na jezdni” (w połączeniu z opcjonalnym układem BMW Night Vision) są teraz jeszcze bardziej przejrzyste i jeszcze szybciej rejestrowane przez kierowcę, co skraca czas jego reakcji. Optymalną wizualizację wyświetlacza BMW Head-Up można regulować w pionie i poziomie za pomocą kontrolera iDrive. Rozszerzona funkcja obrotu obrazu umożliwia indywidualne dopasowanie wyświetlacza BMW Head-Up. Wzrok kierowcy pozostaje zawsze skupiony na tym, co istotne: na najważniejszych informacjach i drodze.
  Treść informacji wyświetlacza BMW Head-Up, poza zawsze wyświetlaną prędkością jazdy, zależy od modelu i wyposażenia. Treści, które mogą pojawiać się na wyświetlaczu: prędkość obrotowa silnika, wskazówki nawigacyjne, np. Guiding Info, zoom skrzyżowania i Lane Guiding, Speed Limit Info i stan aktywnego regulatora prędkości. Wyświetlacz BMW Head-Up może również prezentować ostrzeżenia z układu wspomagającego kierowcę BMW Personal CoPilot i układu Check Control. Należą do nich na przykład rozpoznawanie pieszych przez BMW Night Vision oraz ostrzeganie przed kolizją.

  Wyświetlacz Head Up kierowca konfiguruje indywidualnie za pomocą kontrolera iDrive.

 • Złącze USB/audio

  Złącze USB/audio umożliwia integrację z systemem audio BMW niemal wszystkich popularnych odtwarzaczy MP3, iPhone’ów® i iPodów® firmy Apple* i pamięci USB.

  Tytuły wyświetlane są na monitorze pokładowym lub wyświetlaczu radia. Wybór muzyki, regulacja głośności i inne ustawienia dokonywane są łatwo poprzez radio, przyciski wielofunkcyjne na kierownicy lub kontroler iDrive BMW. Funkcja obsługuje popularne formaty kompresji (MP3, AAC, WAV i WMA) oraz listy odtwarzania w formacie M3U.

  Do złącza USB-/Audio można podłączyć również iPhone’a®. Do obsługi połączeń telefonicznych potrzebny jest jednak dodatkowo zestaw głośnomówiący ze złączem Bluetooth. Gniazdo USB w konsoli środkowej umożliwia bezpośrednią obsługę odtwarzacza lub iPhone’a® firmy Apple. Do podłączenia iPoda® lub iPhone’a® firmy Apple do złącza USB/audio można użyć (w zależności od wyposażenia) oryginalnego kabla USB firmy Apple lub kabla przejściowego z akcesoriów BMW.

  * iPod® i iPhone® to zarejestrowane marki firmy Apple® Computer.

 • Złącze Bluetooth

  Złącze Bluetooth w BMW ConnectedDrive umożliwia integrację smartfonu z intuicyjną koncepcją wskaźników i obsługi BMW.

  Dzięki temu kierowca ma w samochodzie bezpośredni dostęp do najważniejszych danych i funkcji telefonu komórkowego, przy równoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Możliwe jest też jednoczesne podłączenie dodatkowego telefonu komórkowego. Do niektórych urządzeń BMW oferuje adapter Snap-In (akcesoria) łączący telefon z anteną pojazdu i zapewniający ładowanie baterii. Funkcja Bluetooth Audio Streaming umożliwia również bezprzewodowe odtwarzanie plików muzycznych w systemie audio pojazdu.

  Na wyświetlaczu informacyjnym można przeglądać e-maile, SMS, listy telefonów, kontaktów, wpisy w kalendarzu i informacje o aktualnie odtwarzanych plikach muzycznych itp., jeżeli telefon komórkowy umożliwia transmisję danych przez złącze Bluetooth. Opcjonalna funkcja odczytu umożliwia odtwarzanie treści komunikatu przez głośniki samochodowe. W zależności od wyposażenia telefon komórkowy obsługuje się za pomocą kontrolera iDrive, przycisków ulubionych funkcji, przycisków na kierownicy wielofunkcyjnej lub funkcji sterowania głosowego.

 • Zintegrowana karta SIM

  Łączność zawsze i wszędzie: zintegrowana karta SIM umożliwia korzystanie z wielu usług BMW ConnectedDrive bez własnego telefonu komórkowego.

  Karta SIM jako część wyposażenia dodatkowego BMW TeleService (6AE) jest na stałe wbudowana w pojeździe. Dzięki temu jest chroniona przed skutkami wypadku i może służyć pomocą kierowcy także w trudnych sytuacjach. BMW TeleService należy do podstawowych usług ConnectedDrive (6AK) i inteligentnego połączenia alarmowego (6AC), stanowiących bazę do korzystania z licznych dalszych usług BMW ConnectedDrive. Zintegrowana karta SIM umożliwia dostęp do takich serwisów jak Real Time Traffic Information, usługa Concierge, usługi zdalne czy internet bez konieczności posiadania dodatkowych urządzeń.