SKOMUNIKOWANA MOBILNOŚĆ.

BMW i

Usługi BMW i ConnectedDrive.

SKOMUNIKOWANA MOBILNOŚĆ.

Usługi BMW i ConnectedDrive.

BMW i to coś więcej niż napęd elektryczny. To zupełnie nowa definicja samochodów elektrycznych, usług mobilnościowych i zrównoważonego rozwoju. Dzięki usługom BMW i ConnectedDrive stworzonym specjalnie dla BMW i mobilność elektryczna jest nie tylko bezemisyjna, ale też łatwa, komfortowa i inteligentna.

SKOMUNIKOWANA MOBILNOŚĆ.Usługi BMW i ConnectedDrive.

BMW i to coś więcej niż napęd elektryczny. To zupełnie nowa definicja samochodów elektrycznych, usług mobilnościowych i zrównoważonego rozwoju. Dzięki usługom BMW i ConnectedDrive stworzonym specjalnie dla BMW i mobilność elektryczna jest nie tylko bezemisyjna, ale też łatwa, komfortowa i inteligentna.

BMW i

USŁUGI ZDALNE.

Usługi zdalne w aplikacji BMW Connected na iOS (dostępnej w App Store) dają dostęp do szczegółowych informacji – m.in. umożliwiają sprawdzanie aktualnego stanu samochodu, np. zasięgu czy stanu naładowania akumulatora. Analiza wydajności umożliwia wypracowanie najbardziej wydajnego stylu jazdy, a tym samym maksymalne zwiększenie zasięgu.
 

Programator klimatyzacji i czasu ładowania zadba z kolei o to, aby Twoje BMW i było w pełni naładowane i miało optymalną temperaturę we wnętrzu zanim jeszcze wyjdziesz z domu – od poniedziałku aż do piątku. Funkcja mapy pokazuje ciekawe miejsca i dostępne stacje ładowania oraz przesyła ich lokalizacje bezpośrednio do samochodu. Aplikacja BMW Connected obsługuje dodatkowo funkcję tras intermodalnych za pośrednictwem systemu nawigacyjnego BMW i. Funkcja ta uwzględnia środki transportu publicznego przy planowaniu dojazdu do miejsca docelowego. Wyświetla aktualne rozkłady jazdy i kieruje do parkingów typu P + R przy wybranym przystanku lub stacji.
 

Oprócz tego aplikacja BMW Connected będzie wkrótce wspierać przez nawigację BMW i intermodalne wyznaczanie trasy, które uwzględnia również środki komunikacji publicznej, wyświetla aktualne rozkłady jazdy i nawiguje do wolnych parkingów Parkuj i Jedź przy określonym przystanku. Aktualnie funkcja ta oferowana jest w aplikacji BMW i Remote, a wkrótce będzie dostępna również w aplikacji BMW Connected.
 

Aby móc korzystać z tej funkcji, wystarczy aktywować aplikację BMW Connected w portalu klienta BMW ConnectedDrive na stronie www.bmw-connecteddrive.com.

Usługi BMW i ConnectedDrive do nawigacji.

Usługi BMW i ConnectedDrive do nawigacji oferują wszelkie informacje, dzięki którym elektryczna jazda staje się łatwiejsza i bardziej komfortowa. Najważniejszym elementem jest przy tym dynamiczna mapa zasięgu i asystent zasięgu uwzględniające stan naładowania akumulatora, Twój styl jazdy, topografię, a nawet aktualną sytuację na drogach. Jeżeli asystent zasięgu stwierdzi na podstawie tych czynników, że dotarcie do celu jest niemożliwe, zaproponuje ECO ROUTE, oszczędną trasę alternatywną, zmianę trybu jazdy na wydajny ECO PRO+ lub wskaże stacje ładowania na trasie prowadzącej do celu.

Usługi BMW i ConnectedDrive do nawigacji

Obejrzyj film o tym wyposażeniu.

 • Intermodalne wyznaczanie trasy

  W sytuacji, w której szybciej dotarłbyś do celu innymi środkami komunikacji, system nawigacyjny zaproponuje trasy intermodalne skracające czas podróży. Wyświetlacz pokazuje np. stacje kolejowe i rozkłady jazdy. Aby płynnie kontynuować podróż środkami komunikacji publicznej, wystarczy zostawić samochód na parkingu typu P + R. Urządzenie nawigacyjne BMW i kieruje samochód do miejsca parkingowego i informuje, jak przebiegać będzie dalsza podróż środkami komunikacji publicznej. BMW Connected poprowadzi Cię wygodnie także trasą pieszą.
  Rozwiązania Connected Mobility dostępne są aktualnie w następujących krajach i miastach: Niemcy (Monachium, Berlin, Hamburg, Lipsk, Düsseldorf, Kolonia, Frankfurt), Austria (Wiedeń), Holandia (Amsterdam), Dania (Kopenhaga), Norwegia (Oslo), Szwecja (Sztokholm), Francja (Paryż), Wielka Brytania (Londyn), Włochy (Rzym), Chiny (Pekin, Szanghaj, Shenzhen) Tajwan (Tajpej).

 • Wymagania i dostępność

  Dostępność:

  • Usługi zdalne, usługi nawigacyjne BMW i ConnectedDrive* oraz Portal Klienta BMW ConnectedDrive są uwzględnione w wyposażeniu standardowym we wszystkich modelach BMW i3.
  • Aplikacja BMW Connected i aplikacja BMW i Remote dostępne są bezpłatnie w App Store. Wersja na Apple iPhone jest już dostępna, wersja na urządzenia z systemem Android będzie udostępniona wkrótce.
  • W swoim BMW i3 możesz również korzystać z innych usług BMW ConnectedDrive.
  • W przypadku stanu naładowania akumulatora w aplikacji BMW mogą występować nieznaczne rozbieżności w danych dotyczących pozostałego czasu ładowania, bieżącego stanu naładowania i zasięgu wyświetlanych w samochodzie i w aplikacji.

  * Wymagany jest system nawigacyjny Professional lub Business.

FUNKCJA BMW DIGITAL CHARGING.

Z funkcją BMW Digital Charging (DCS) ładowanie Twojego BMW ze stacji BMW i Wallbox będzie jeszcze bardziej indywidualne i bardziej wydajne. Na bazie ustawionej taryfy energii elektrycznej DSC ustali najkorzystniejszy czas na ładowanie Twojego auta i samodzielnie obsłuży proces ładowania. Oprócz tego DCS gwarantuje zawsze pełne naładowanie auta przed ustawioną godziną odjazdu. DCS będące częścią usług ConnectedDrive obsługuje się w prosty sposób za pomocą urządzeń mobilnych i zwykłych narzędzi (iDrive, CDP, aplikacja BMW Connected).