ZAWSZE NA CZASIE.

Technologie obsługi i komunikacji.

Z dnia na dzień nasz świat jest coraz bardziej skomunikowany. BMW ConnectedDrive zapewni Ci kontakt niezależnie od tego, gdzie jesteś. Skorzystaj już dziś z technologii jutra i odkryj nadzwyczajną formę mobilności. Poznaj inteligentne i intuicyjne innowacje, które jeszcze ściślej połączą Ciebie i Twoje BMW ze światem zewnętrznym.

ZINTEGROWANA KARTA SIM.

Karta SIM wbudowana na stałe w Twoim BMW umożliwia korzystanie w wielu krajach na świecie z wielu innowacyjnych funkcji BMW ConnectedDrive, np. usług BMW Teleservices, usługi Concierge, Internetu, usług zdalnych i komunikatów drogowych podawanych w czasie rzeczywistym (RTTI). Nie potrzebujesz przy tym własnego telefonu komórkowego. Do korzystania z tych usług niezbędna jest jednak wbudowana karta SIM. Karta SIM jest instalowana bezpośrednio w Twoim samochodzie przy zamówieniu usług ConnectedDrive lub inteligentnego połączenia alarmowego. Dzięki temu jest zabezpieczona przed skutkami wypadku i zapewnia łączność ze światem zewnętrznym nawet w trudnych sytuacjach.

 • Wymagania i dostępność

  Dostępność:

  • We wszystkich pojazdach wyposażonych w TeleService (SA6AE)
  • Opcję SA6AE (BMW Teleservices) można zamówić wyłącznie w połączeniu z SA6AK (usługi ConnectedDrive) lub SA6AC (inteligentne połączenie alarmowe).

SYSTEM NAWIGACYJNY PROFESSIONAL.

System nawigacyjny Professional robi wrażenie swoją stylistyką i ofertą funkcji na najwyższym poziomie. Kolorowy monitor o wysokiej rozdzielczości zapewnia wyjątkową jakość obrazu. Mocny kontrast i ostrość zapewniają doskonałą czytelność każdego detalu. System wyróżnia się funkcją szybkiego startu, kalkulacją trasy w ciągu kilku sekund, indywidualnymi wskazówkami pomagającymi ograniczyć zużycie paliwa oraz nawigacją 3D ułatwiającą orientację w mieście.

System nawigacyjny Professional.

Obejrzyj film o tym wyposażeniu.

 • Warunki/dostępność

  Dostępność:
  • Z wielu usług BMW ConnectedDrive można korzystać także z systemem nawigacyjnym Business i radiem Professional.
  • Dostępny w wielu modelach BMW.

AKTUALIZACJA MAPY NAWIGACYJNEJ.

System nawigacyjny BMW jest przydatny na co dzień: podpowie Ci, jak najlepiej trafić z punktu A do punktu B i dostarcza aktualnych informacji. Ale system nawigacyjny jest tylko tak dobry, jak aktualne są jego mapy. Bezproblemowa nawigacja do celu oraz dodawanie ostrzeżeń przed korkami działa poprawnie tylko przy aktualnych mapach (nawet 15% dróg w Europie rocznie ulega zmianom). Jak aktualizujemy nasz system nawigacyjny w przypadku zmian dróg lub dodania nowych tras? BMW jako pierwszy producent samochodów umożliwia trzy różne procesy aktualizacji: pełną aktualizację map przez USB u dealera, przez Sklep BMW ConnectedDrive oraz automatyczną aktualizację (przyrostową) „over the aur” przez kartę SIM zainstalowaną na stałe w pojeździe – do czterech razy w roku (dla wybranych obszarów). Aktualizacja „over the air” nie pociąga za sobą żadnych opłat licencyjnych ani kosztów transferu. W ten sposób system nawigacyjny jest wyposażony w zawsze aktualne mapy bez konieczności rejestracji lub logowania w portalu. Nawigacja działa w nieograniczonym zakresie również podczas aktualizacji.

KONTROLER DOTYKOWY iDRIVE.

Kontroler dotykowy iDrive umożliwia wygodną obsługę systemu iDrive w BMW jedną ręką. Zintegrowany z kontrolerem panel dotykowy umożliwia na przykład wprowadzanie punktów docelowych do systemu nawigacyjnego Twoim odręcznym pismem. Można także wywoływać i ustawiać różne funkcje oraz przewijać listy. Obsługa dotykowa jest prosta i intuicyjna – a tym samym znacząco odciąża kierowcę, ponieważ tylko minimalnym stopniu odwraca jego uwagę od sytuacji na drodze, bez szkody dla koncentracji. Wszystkie funkcje obsługiwane przy pomocy kontrolera można śledzić na monitorze pokładowym.

 • Warunki/dostępność

  Dostępność:
  • Dostępny w wielu modelach BMW od 07/13. Do lipca 2013 montowany jest nadal kontroler iDrive. Umożliwia on intuicyjną obsługę funkcji rozrywki, informacji, komunikacji i nawigacji.

SYSTEM STEROWANIA GESTAMI I DOTYKIEM BMW.

System sterowania gestami umożliwia obsługę określonych funkcji w BMW przy użyciu określonych ruchów dłoni. Proste gesty, takie jak machnięcie czy wskazanie palcami, rozpoznawane są w odpowiedniej strefie nad konsolą środkową, umożliwiając np. odebranie lub odrzucenie przychodzącego połączenia telefonicznego. Głośność można z kolei regulować ruchem obrotowym palca wskazującego.
System nawigacyjny Professional najnowszej generacji daje możliwość intuicyjnej obsługi poprzez ekran dotykowy. Sterowanie gestami i ekran dotykowy uzupełniają dotychczas dostępne systemy obsługi, np. kontroler dotykowy Drive.

 • Warunki/dostępność

  Dostępność:

  • System sterowania gestami i dotykiem jest aktualnie dostępny wyłącznie w BMW serii 7.

INTELIGENTNY ASYSTENT GŁOSOWY.

Inteligentny asystent głosowy z przetwarzaniem mowy na zewnętrznym serwerze oferuje wsparcie na najwyższym poziomie: zamiast zdefiniowanych komend rozpoznaje naturalną mowę. I to nie tylko szeroki zakres różnych wariantów indywidualnych i sytuacyjnych: asystent głosowy rozumie także różne dialekty i żargon. Daje to znacznie szersze możliwości przy dyktowaniu tekstów, na przykład w poczcie elektronicznej.

Mocno rozszerzony zakres funkcji jest m.in. rezultatem rozpoznawania mowy offboard na zewnętrznym serwerze, na którym opiera się działanie asystenta głosowego. Ta funkcja oparta na chmurze umożliwia też szybkie i proste wyszukiwanie specjalnych punktów docelowych nawigacji w internecie przy posługiwaniu się naturalną mową, na przykład po zadaniu zwykłego pytania o określoną restaurację w pobliżu.

Przeniesienie funkcji do chmury umożliwia też szybsze cykle aktualizacji, dzięki czemu będzie można w przyszłości jeszcze szybciej udostępniać nowe innowacje, czy to w zakresie oprogramowania czy lingwistyki komputerowej.

 • Warunki/dostępność

  Dostępność:

  • Inteligentny asystent głosowy z rozpoznawaniem mowy offboard oferowany jest aktualnie tylko w BMW serii 7.
  • Funkcja niedostępna w języku polskim.

KLUCZYK BMW Z WYŚWIETLACZEM.

Kluczyk BMW z wyświetlaczem dotykowym wskazuje różne dane dotyczące stanu pojazdu i pozwala na obsługę wybranych funkcji.

Można w ten sposób odczytać godzinę, poziom paliwa, aktualny zasięg, wskazówki serwisowe oraz stan zamknięcia zamka centralnego, szyb i szklanego dachu. Oprócz tego umożliwia obsługę zdalnie sterowanego parkowania i ogrzewania postojowego.

Kluczyk BMW z wyświetlaczem ładuje się bezprzewodowo lub za pomocą dostarczonego kabla USB.

SYSTEM TELEFONICZNY Z ŁADOWANIEM BEZPRZEWODOWYM.

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym obejmuje nieckę z funkcją ładowania bezprzewodowego i ostrzeżeniem przed pozostawionym telefonem w aucie. A oprócz tego dwa w pełni funkcjonalne gniazda USB umożliwiające szybkie ładowanie urządzeń mobilnych prądem do 2 A. Przygotowanie do hotspotu WiFi umożliwia odpłatne korzystanie z usługi HotSpot Drive operatora Telekom w standardzie LTE.


Antena dachowa zapewnia co najmniej tak dobrą łączność z siecią komórkową, jak poza samochodem. Drugi mikrofon z dodatkową regulacją głośności gwarantuje również pasażerowi obok kierowcy wyraźny dźwięk zestawu głośnomówiącego.


Złącze Bluetooth umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch telefonów komórkowych i jednego odtwarzacza audio. Pakiet telefoniczny obejmuje ponadto funkcję Bluetooth Office z dostępem do kalendarza, SMS-ów i poczty elektronicznej w kompatybilnych smartfonach. Ponadto oferuje bezprzewodowe złącze NFC do prostego i szybkiego łączenia telefonów komórkowych z pojazdem.

BMW CAR HOTSPOT LTE.

BMW Car Hotspot umożliwia pasażerom surfowanie w internecie za pomocą smartfona, tabletu czy laptopa także podczas jazdy. Instalacja hotspotu jest łatwa i szybka dzięki adapterowi Snap-In, umieszczonemu w podłokietniku środkowym. Z szybkiego internetu w nowym standardzie bezprzewodowego przesyłu danych LTM (Long Term Evolution) może korzystać jednocześnie maksymalnie osiem urządzeń. Sieć WLAN w Twoim BMW umożliwia szybszy transfer danych, lepszy odbiór, mniejsze promieniowanie, dłuższy czas pracy na bateriach. Co więcej, można z niej korzystać także poza samochodem do 30 minut.

 • Wymagania i dostępność

  Warunki:
  • Konieczna jest własna karta SIM obsługująca standard LTM.
  • Przy pierwszym łączeniu się z hotspotem należy wpisać 8-miejscowy numer PIN. W przypadku urządzeń wyposażonych w technologię NFC (Near Field Communication) przesunąć urządzenie w niewielkiej odległości po napisie LTE – parowanie odbywa się automatycznie.
  • BMW Car Hotspot LTE nie jest dostępne na wszystkich rynkach.