KAŻDA CHWILA JEST WYJĄTKOWA

KAŻDA CHWILA JEST WYJĄTKOWA

KAŻDA CHWILA JEST WYJĄTKOWA

Firma BMW reprezentuje przede wszystkim odwagę i otwarty umysł. Te cechy są głęboko zakorzenione w naszych genach i widać je we wszystkim, co robimy. Wykraczamy poza normy i tworzymy nowe rozwiązania, działamy niezależnie i wytrwale. Mamy odwagę być dociekliwymi i nigdy nie akceptować słowa „nie”. Śmiało zawsze wychodzić przed szereg i odnajdywać się wciąż na nowo. Dlatego jedyny kierunek jaki znamy, to „naprzód”. Aby osiągnąć nowy poziom luksusu. Dawać pionierom naszych czasów możliwość stawiania wyzwań przyszłości. Jako motoryzacyjny partner dostarczamy niepowtarzalnych i inspirujących chwil. Tak powstaje nowa forma luksusu.

DĄŻENIE DO INSPIRACJI

DĄŻENIE DO INSPIRACJI

Postępowi, kreatywni, inspirujący: oto cechy wyróżniające markę BMW od ponad stu lat. Motywacją i inspiracją są dla nas niezależne i pionierskie osobowości – elita twórcza, której prace i pomysły kreują niepowtarzalne chwile i nieoczekiwane perspektywy. Pionierzy naszych czasów i głosy przyszłości, które inspirują postęp w technologii i wzornictwie. Ludzie, którzy czynią to, co już istnieje, przestarzałym i przekształcają swoje wizje w nową rzeczywistość.

PIONIER POŚRÓD PROJEKTANTÓW

PIONIER POŚRÓD PROJEKTANTÓW

Renomowany grafik i dyrektor artystyczny Stefan Sagmeister uważany jest za pioniera kreatywności. Urodził się w 1962 roku w Bregencji w Austrii; obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie prowadzi agencję kreatywną „Sagmeister & Walsh”. Od 1993 roku powstają tu ikoniczne arcydzieła we wszystkich ich formach – od małych ilustracji poprzez imponujące instalacje i wystawy aż po globalne kampanie. Do jego najbardziej znanych prac należą tożsamości wizualne i charakterystyczne projekty okładek dla muzyków takich jak Rolling Stones, Talking Heads, Lou Reed, a także dla The Guggenheim Museum, za które zdobył między innymi dwie nagrody Grammy.

SZTUKA PRZEZWYCIĘŻANIA SWOICH LĘKÓW

Kto nie zna strachu, nie ma też wizji i nigdy nie będzie miał odwagi, by się dalej rozwijać. Dzięki takiemu podejściu oraz swoim ofensywnym i inspirującym pracom legendarny projektant Stefan Sagmeister jest liderem w swojej branży. Zaskakuje nieoczekiwanymi dziełami sztuki, na przykład ożywiając pismo ręczne lub przekształcając ludzi w płótna malarskie. Zawsze stara się przy tym podążać własną drogą, tworzyć nowe perspektywy i prowokować, zamiast akceptować. W swoich ekstrawertycznych, innowacyjnych i entuzjastycznych pracach tworzy nowe światy i otwiera nam drzwi do swojej wyjątkowej i odważnej wyobraźni.

PIĘKNO RUCHU

PIĘKNO RUCHU

Fascynujące wydarzenie i wyjątkowy moment. BMW przeniosło gości do Art Basel Miami, aby zachwycić wszystkich prezentacją: BMW Concept Serii 8 w otoczeniu 300 podświetlanych i autonomicznie latających dronów w doskonałej choreografii. Jako to hołd dla wizjonerskiej doskonałości technicznej i urzekającej estetyki ruchu.

DWÓCH WIZJONERÓW, JEDNA WIZJA

Lonneke Gordijn i Ralph Nauta są twórcami Duo Studio Drift. Spotkali się w Design Academy w Eindhoven w Holandii i wspólnie w 2006 roku otworzyli Studio Drift w Amsterdamie. Ich praca artystyczna koncentruje się na interaktywnych ekspozycjach złożonych z filmów, rzeźb i innych obiektów. Inspirują się naturą, którą naśladują w swojej twórczości wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Takie podejście sprawia, że każdy z ich projektów jest zarówno ekscytujący, jak i niepowtarzalny.

ARCYDZIEŁO

Wysoka wydajność spotyka się z wysoką sztuką: W Art Basel Miami Studio Drift zaprezentowało swoją najnowszą kreację "Franchise Freedom". Zapierający dech w piersiach projekt, w którym BMW Concept Serii 8 znalazło się w centrum akcji. Rój 300 oświetlonych autonomicznie latających dronów wzniósł się w przestworza. Wystawa sztuki została zainspirowana wzorami lotu szpaków. Po uważnej obserwacji schematów lotu i ruchów grup ptaków, opracowano specjalny algorytm i zaprogramowano drony. Duet zapewnia doskonałą reprodukcję naturalnego zjawiska poprzez fascynujący spektakl światła i ruchu.

RETROSPEKTYWNY

Po realizacji projektu, Studio Drift wyraziło swoje uznanie: "BMW uwierzyło w nasz pomysł i jako firma rozumie, jak skomplikowane i złożone są innowacyjne procesy" - powiedział Lonneke Gordijn.

BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

X7 CONCEPT IPERFORMANCE

X7 CONCEPT IPERFORMANCE

MORZE EKSKLUZYWNYCH MOŻLIWOŚCI

Dziś, podobnie jak w chwili jej powstania przed 25 laty, linię BMW Individual charakteryzuje rzemieślnicza perfekcja i prawdziwie ekskluzywny charakter. Dlatego też BMW Individual na swój 25. jubileusz wypuści prawdziwy unikat: BMW Individual M760Li inspired by Nautor’s Swan. To dzieło sztuki powstałe we współpracy z fińską stocznią jachtową Nautor’s Swan o bogatej tradycji jest odą do luksusu i ekskluzywności. To prawdziwie mistrzowski samochód, którego niezwykła marynistyczna stylistyka obejmująca wyjątkowe elementy z drewna tekowego tworzy niepowtarzalną harmonię ulicy i oceanu, a jego potężny 12-cylindrowy silnik sprawia, że każda chwila zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy.