KAŻDA CHWILA JEST WYJĄTKOWA

KAŻDA CHWILA JEST WYJĄTKOWA

KAŻDA CHWILA JEST WYJĄTKOWA

Firma BMW reprezentuje przede wszystkim odwagę i otwarty umysł. Te cechy są głęboko zakorzenione w naszych genach i widać je we wszystkim, co robimy. Wykraczamy poza normy i tworzymy nowe rozwiązania, działamy niezależnie i wytrwale. Mamy odwagę być dociekliwymi i nigdy nie akceptować słowa „nie”. Śmiało zawsze wychodzić przed szereg i odnajdywać się wciąż na nowo. Dlatego jedyny kierunek jaki znamy, to „naprzód”. Aby osiągnąć nowy poziom luksusu. Dawać pionierom naszych czasów możliwość stawiania wyzwań przyszłości. Jako motoryzacyjny partner dostarczamy niepowtarzalnych i inspirujących chwil. Tak powstaje nowa forma luksusu.

Read more

DĄŻENIE DO INSPIRACJI

DĄŻENIE DO INSPIRACJI

Postępowi, kreatywni, inspirujący: oto cechy wyróżniające markę BMW od ponad stu lat. Motywacją i inspiracją są dla nas niezależne i pionierskie osobowości – elita twórcza, której prace i pomysły kreują niepowtarzalne chwile i nieoczekiwane perspektywy. Pionierzy naszych czasów i głosy przyszłości, które inspirują postęp w technologii i wzornictwie. Ludzie, którzy czynią to, co już istnieje, przestarzałym i przekształcają swoje wizje w nową rzeczywistość.

Read more
Rem Koolhaas z profilu

FILOZOFIA ARCHITEKTURY

FILOZOFIA ARCHITEKTURY

Remment “Rem” Koolhaas urodzony w Rotterdamie w 1944 roku, kreuje swoją dziedzinę jak nikt inny. Na warunkach jakie sam ustalił – jak „Generic City” albo „XL Architecture” – znany na całym świecie architekt promuje ideę, w której miasta nie można już planować – ono ewoluuje. Bo taka jest kultura naszych czasów. W roku 2000 otrzymał nagrodę Pritzker za poglądy filozoficzne i myślenie, które jest kreatywnym trzonem jego dzieł. W jego założonym w 1975 biurze „Office for Metropolitan Architecture” planuje i implementuje wyjątkowe projekty w Europie, Azji i Ameryce. Jego najbardziej znane projekty to Casa de Música w Porto, siedziba telewizji w Pekinie i “De Rotterdam” – największy budynek w Holandii – zaprojektowany dla swojego miasta rodzinnego.

Read more
Rem Koolhaas: China Central Television Headquarters widok boczny z góry

NIE MA STRUKTURY BEZ CHAOSU

Niektóre dawne plany muszą dać miejsce nowym. Rem Koolhaas nauczył się tworzyć projekty z nieuporządkowania. Stosuje również swoje własne podejście do architektury. Dewastacja jest konieczna, by odkrywać osobowość miast na nowo. Oprócz pracy architekta wydaje również swoje przemyślenia co do roli chaosu w społeczeństwie i architekturze. Na przykład q 1995 opublikował swój manifest „S, M, L, XL”, w którym przekonuje, że tradycyjne zasady w architekturze, takie jak kompozycja, skala i proporcja, nie znajdują zastosowania w projektowaniu dużych budynków. Demonstruje to dobitnie w projekcie Eurolille we francuskim Lille.

PIONIER POŚRÓD PROJEKTANTÓW

PIONIER POŚRÓD PROJEKTANTÓW

Renomowany grafik i dyrektor artystyczny Stefan Sagmeister uważany jest za pioniera kreatywności. Urodził się w 1962 roku w Bregencji w Austrii; obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie prowadzi agencję kreatywną „Sagmeister & Walsh”. Od 1993 roku powstają tu ikoniczne arcydzieła we wszystkich ich formach – od małych ilustracji poprzez imponujące instalacje i wystawy aż po globalne kampanie. Do jego najbardziej znanych prac należą tożsamości wizualne i charakterystyczne projekty okładek dla muzyków takich jak Rolling Stones, Talking Heads, Lou Reed, a także dla The Guggenheim Museum, za które zdobył między innymi dwie nagrody Grammy.

Read more

SZTUKA PRZEZWYCIĘŻANIA SWOICH LĘKÓW

Kto nie zna strachu, nie ma też wizji i nigdy nie będzie miał odwagi, by się dalej rozwijać. Dzięki takiemu podejściu oraz swoim ofensywnym i inspirującym pracom legendarny projektant Stefan Sagmeister jest liderem w swojej branży. Zaskakuje nieoczekiwanymi dziełami sztuki, na przykład ożywiając pismo ręczne lub przekształcając ludzi w płótna malarskie. Zawsze stara się przy tym podążać własną drogą, tworzyć nowe perspektywy i prowokować, zamiast akceptować. W swoich ekstrawertycznych, innowacyjnych i entuzjastycznych pracach tworzy nowe światy i otwiera nam drzwi do swojej wyjątkowej i odważnej wyobraźni.

PIĘKNO RUCHU

PIĘKNO RUCHU

Fascynujące wydarzenie i wyjątkowy moment. BMW przeniosło gości do Art Basel Miami, aby zachwycić wszystkich prezentacją: BMW Concept Serii 8 w otoczeniu 300 podświetlanych i autonomicznie latających dronów w doskonałej choreografii. Jako to hołd dla wizjonerskiej doskonałości technicznej i urzekającej estetyki ruchu.

Read more

DWÓCH WIZJONERÓW, JEDNA WIZJA

Lonneke Gordijn i Ralph Nauta są twórcami Duo Studio Drift. Spotkali się w Design Academy w Eindhoven w Holandii i wspólnie w 2006 roku otworzyli Studio Drift w Amsterdamie. Ich praca artystyczna koncentruje się na interaktywnych ekspozycjach złożonych z filmów, rzeźb i innych obiektów. Inspirują się naturą, którą naśladują w swojej twórczości wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Takie podejście sprawia, że każdy z ich projektów jest zarówno ekscytujący, jak i niepowtarzalny.

Read more

ARCYDZIEŁO

Wysoka wydajność spotyka się z wysoką sztuką: W Art Basel Miami Studio Drift zaprezentowało swoją najnowszą kreację "Franchise Freedom". Zapierający dech w piersiach projekt, w którym BMW Concept Serii 8 znalazło się w centrum akcji. Rój 300 oświetlonych autonomicznie latających dronów wzniósł się w przestworza. Wystawa sztuki została zainspirowana wzorami lotu szpaków. Po uważnej obserwacji schematów lotu i ruchów grup ptaków, opracowano specjalny algorytm i zaprogramowano drony. Duet zapewnia doskonałą reprodukcję naturalnego zjawiska poprzez fascynujący spektakl światła i ruchu.

Read more

RETROSPEKTYWNY

Po realizacji projektu, Studio Drift wyraziło swoje uznanie: "BMW uwierzyło w nasz pomysł i jako firma rozumie, jak skomplikowane i złożone są innowacyjne procesy" - powiedział Lonneke Gordijn.

Read more

BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

BMW M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

X7 CONCEPT IPERFORMANCE

X7 CONCEPT IPERFORMANCE

MORZE EKSKLUZYWNYCH MOŻLIWOŚCI

Dziś, podobnie jak w chwili jej powstania przed 25 laty, linię BMW Individual charakteryzuje rzemieślnicza perfekcja i prawdziwie ekskluzywny charakter. Dlatego też BMW Individual na swój 25. jubileusz wypuści prawdziwy unikat: BMW Individual M760Li inspired by Nautor’s Swan. To dzieło sztuki powstałe we współpracy z fińską stocznią jachtową Nautor’s Swan o bogatej tradycji jest odą do luksusu i ekskluzywności. To prawdziwie mistrzowski samochód, którego niezwykła marynistyczna stylistyka obejmująca wyjątkowe elementy z drewna tekowego tworzy niepowtarzalną harmonię ulicy i oceanu, a jego potężny 12-cylindrowy silnik sprawia, że każda chwila zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy.

ZUŻYCIE PALIWA I EMISJA CO₂

BMW M850i xDrive:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 10.0–9.9
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 229–225

BMW X7 xDrive40i(2):
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 9.0–8.7
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 205–198

BMW 840d xDrive:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 6.2–5.9
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 164–154

BMW M760Li xDrive:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 13.0
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 298

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie z obowiązującą procedurą pomiarową VO (UE) 2007/715 w jej aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym oferowanym w Niemczech, a zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół, opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić w trakcie konfiguracji.

Wartości oznaczone (1) były aktualne do 15.04.2018. Proszę sprawdzić dostępność u Twojego dealera BMW.

Wartości dla pojazdów oznaczonych (2) są tymczasowe.

Wartości dla pojazdów oznaczonych (3) zostały już ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. [W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.]

Podane wartości emisji CO2 wynikają z dyrektywy 1999/94/WE oraz Pkw-EnVKV w ich aktualnym brzmieniu i uwzględniają w klasyfikacji wartości zużycia i emisji CO2 NEDC.

Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i energii oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.

Read more