TAK TO DZIAŁA.

Instrukcje obsługi i filmy instruktażowe dotyczące korzystania z usług BMW ConnectedDrive.

Co jest dostępne i jak to działa? Przedstawiamy najważniejsze usługi, aplikacje i systemy. W kilku krokach pokażemy, co należy wiedzieć, aby używać tych funkcji.

USŁUGI CYFROWE BMW CONNECTED DRIVE

 

 

 • BMW Connected

  BMW Connected to osobisty asystent ułatwiający użytkownikowi mobilność na co dzień i pomagający mu punktualnie i komfortowo dotrzeć do celu. Istotne informacje dotyczące mobilności, takie jak zalecana godzina wyjazdu, można odczytywać również poza pojazdem na urządzeniach iPhone, a w wkrótce również Smart Watch, i transmitować do pojazdu.

 • Rejestracja na Portalu Klienta

  To bardzo proste. Dowiedz się, jak zarejestrować się na Portalu Klienta My BMW ConnectedDrive.

 • Sklep BMW ConnectedDrive i Portal Klienta

  Jeżeli szukasz rozrywki online, praktycznych usług Concierge albo aplikacji uzupełniających kompatybilnych z BMW, kompleksową gamę internetowych usług cyfrowych znajdziesz teraz w Sklepie BMW ConnectedDrive w Portalu Klienta My BMW ConnectedDrive.

 • Usługi ConnectedDrive

  Opcjonalne usługi ConnectedDrive oferują dostęp do licznych inteligentnych usług i aplikacji, które zapewniają podczas jazdy informacje i rozrywkę.

 • BMW Apps

  Pobierz wybrane aplikacje na swój smartfon lub tablet i korzystaj z nich na tych urządzeniach lub bezpośrednio w swoim BMW.

 • Trasy BMW

  Trasy BMW to interaktywne planowanie podróży, które umożliwia kierowcy wyświetlanie w systemie nawigacyjnym proponowanych przez BMW lub wytyczonych przez siebie tras.

 • Moje informacje / Przesyłanie do samochodu (Send to Car)

  Planujesz podróż z mapami Google? Teraz możesz przesłać wybrany punkt docelowy z Google Maps do BMW, a następnie wprowadzić go do systemu nawigacji, aby uzyskać wskazówki dotyczące jazdy. Dzięki temu możesz w pełni skoncentrować się na prowadzeniu auta.

 • Real Time Traffic Information

  Real Time Traffic Information w czasie rzeczywistym przekazuje kierowcy dane o aktualnej sytuacji na drogach. W razie potrzeby wskazuje możliwości dogodnego objazdu.

 • Usługa Concierge

  Szukasz bankomatu albo dyżurnej apteki? Na życzenie pomoże Ci w tym konsultant infolinii BMW, bez względu na porę.

 • Inteligentne połączenie alarmowe

  W razie zadziałania poduszek powietrznych lub napinaczy pasów bezpieczeństwa automatycznie nawiązywane jest inteligentne połączenie alarmowe – jeśli umożliwia to lokalny zasięg telefonii komórkowej. Połączenie alarmowe można nawiązać także ręcznie, aby na przykład sprowadzić pomoc dla innych uczestników ruchu.

 • Usługi Zdalne

  Łatwo, komfortowo i bezpiecznie. Usługi zdalne umożliwiają obsługę Twojego BMW na odległość za pośrednictwem smartfona lub infolinii BMW.

 • Usługi BMW Teleservices

  Wyjątkowo praktyczne: usługi BMW Teleservices umawiają wizytę serwisową dla Twojego BMW oraz szybko i łatwo łączą z usługą BMW Mobile Care.

Usługi BMW i ConnectedDrive

 • Aplikacja BMW i Remote

  Wskazanie zasięgu, stanu naładowania akumulatora i procesu ładowania, komunikaty serwisowe czy lokalizacja pojazdu. Z aplikacją BMW i Remote masz w każdej chwili dostęp do szczegółowych informacji o Twoim BMW i.

 • BMW i Remote App for Samsung Gear S Smartwatch

  Innowacyjna wersja aplikacji BMW i Remote na zegarki Samsung Gear S pozwoli Ci łączyć się ze swoim BMW już nie tylko za pomocą smartfona, ale także za pomocą smartwatcha.

 • Nawigacja BMW i

  Szybko i oszczędnie. Skomunikowana nawigacja BMW i poprowadzi Cię najbardziej ekonomiczną drogą do celu.

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ BMW CONNECTEDDRIVE

          

 • Asystent kierowania i toru jazdy z asystentem jazdy w korku

  Załączany asystent kierowania i toru jazdy z asystentem jazdy w korku odciąża kierowcę w monotonnych sytuacjach podczas jazdy. Przy prędkościach do 210 km/h komfortowo system wspiera kierowanie i utrzymuje samochód zawsze pośrodku pasa ruchu. Funkcja działa niezależnie od aktywnego regulatora prędkości.

 • Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go

  Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go i system ostrzegania przed kolizją z funkcją hamowania reaguje na pojazdy na postoju, utrzymuje ustawioną uprzednio odległość do poprzedzającego pojazdu i automatycznie kontroluje prędkość aż do całkowitego zatrzymania, a następnie przyspiesza, gdy pozwalają na to warunki na drodze.

  Zakres funkcji może różnić się w zależności od modelu BMW.

 • Asystent pasa ruchu

  Jeżeli pojazd nie porusza się w trybie automatycznym, asystent pasa ruchu z aktywną ochroną przed kolizją boczną poprzez aktywną korektę kierunku jazdy zapobiega niezamierzonemu zjazdowi z pasa ruchu oraz kolizjom z obiektami obok pojazdu. Jeśli poprzedzający pojazd zacznie nagle hamować, to przy włączonym ostrzeganiu przed kolizją z poprzedzającym pojazdem BMW natychmiast zareaguje coraz intensywniejszymi ostrzeżeniami, przyhamowaniem i w końcu hamowaniem awaryjnym.

 • Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu

  Przy prędkościach powyżej 70 km/h funkcja ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu rozpoznaje oznaczenia pasa ruchu, alarmując kierowcę o niezamierzonej zmianie pasa wibracjami w kierownicy. W przypadku pojazdów znajdujących się w martwym kącie lusterka funkcja ostrzega kierowcę, aktywując wibracje w kierownicy i wyświetlając symbol ostrzegawczy na lusterku zewnętrznym.

 • Ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu

  Gdy inny pojazd zbliża się z dużą prędkością albo porusza się w martwym polu widzenia, ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu pomoże Ci prawidłowo oszacować sytuację.

 • Wyświetlacz BMW Head Up

  Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head Up pokazuje wszystkie informacje istotne dla jazdy bezpośrednio w polu widzenia kierowcy, aby mógł w pełni skoncentrować się na prowadzeniu. Wyświetlane dane obejmują aktualną prędkość, wskazówki nawigacyjne, informacje o ograniczeniach prędkości i zakazie wyprzedzania oraz listy numerów telefonów i opcje rozrywki.

  Wyświetlane treści są zależne od wykorzystywanego sprzętu.

 • Speed Limit Info

  Funkcja informowania o ograniczeniach prędkości i zakazie wyprzedzania sygnalizuje ewentualne ograniczenia prędkości lub zakazy wyprzedzania obowiązujące na danym odcinku trasy.

  Wyświetlane treści są zależne od wykorzystywanego sprzętu.

 • Zdalnie sterowane parkowanie

  Dzięki zdalnie sterowanemu parkowaniu kierowca może wysiąść z auta, a następnie zdalnie wprowadzić je do garażu, wjechać albo wyjechać z ciasnego miejsca parkingowego. Funkcję zdalnego parkowania można włączyć poza pojazdem za pomocą kluczyka BMW z wyświetlaczem.

 • Asystent parkowania

  Asystent parkowania z prowadzeniem wzdłużnym parkuje samochód całkowicie automatycznie równolegle lub prostopadle do jezdni. System mierzy lukę parkingową podczas przejeżdżania obok niej z małą prędkością. W przypadku ręcznego parkowania bez asystenta aktywny układ Park Distance Control (PDC) ze wsparciem parkowania równoległego stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed szkodami parkingowymi.

  Wyświetlane treści są zależne od wykorzystywanego sprzętu.

 • Surround View

  Surround View oferuje funkcje działające na bazie kamery: kamerę cofania, Top View, Panorama View i 3D View. Kamery w lusterkach zewnętrznych oraz z przodu i z tyłu pojazdu umożliwiają widoczność w zakresie 360°. Panorama View ułatwia podjeżdżanie do skrzyżowań i włączanie się do ruchu. Na monitorze pokładowym pokazuje sytuację z prawej i lewej strony przed pojazdem.

 • Kamera cofania

  Kamera cofania usprawnia orientację podczas manewru cofania przy prędkości poniżej 15 km/h, na przykład podczas parkowania. Obszar parkowania za samochodem wizualizowany jest na monitorze pokładowym. Interaktywne linie parkowania wyznaczają odległość i średnicę skrętu, pomagając kierowcy w manewrowaniu. Ewentualne przeszkody są wyświetlane w kolorze.

 • Selektywne oświetlenie BMW

  Bezstresowe podróżowanie nocą. Podróż bez stresu dzięki selektywnemu oświetleniu BMW, które wykrywa samochody nadjeżdżające z przeciwka, a wówczas asystent świateł drogowych automatycznie opuszcza wiązkę światła, dzięki czemu możesz stale korzystać ze świateł drogowych.

 • System nawigacyjny Professional

  System nawigacyjny Professional łączy prezentację 3D, innowacyjną koncepcją wskazań i obsługi oraz liczne funkcje nawigacyjne, informacyjne i multimedialne. System nawigacyjny Professional najnowszej generacji w połączeniu z BMW ConnectedDrive przeprowadza nawet automatyczne aktualizacje map nawigacyjnych.

 • System nawigacyjny Professional z ekranem dotykowym

  Najnowszej generacji system nawigacyjny Professional z kolorowym wyświetlaczem LCD o wielkości 10.25" i odbiornikiem Radio BMW Professional z DVD ma ponad 20 GB pamięci, która przyda się na przykład do przechowywania plików audio. System obsługiwany jest intuicyjnie kontrolerem dotykowym iDrive i siedmioma przyciskami funkcyjnymi albo ekranem dotykowym.

 • System sterowania gestami BMW

  System sterowania gestami BMW umożliwia obsługę niektórych funkcji w BMW przy użyciu określonych ruchów dłoni. Przy pewnych czynnościach system rozpoznaje gesty takie jak machnięcie dłonią czy wskazanie palcami w celu odebrania lub odrzucenia połączenia telefonicznego albo koliste ruchy palcem wskazującym przy regulacji głośności.

 • Nieoślepiający asystent świateł drogowych

  Teraz jazda w nocy jest znacznie bardziej komfortowa. Gdy asystent świateł drogowych rozpozna poprzedzające pojazdy lub ruch z naprzeciwka, automatycznie przełącza na światła mijania, umożliwiając bardzo efektywne wykorzystanie świateł drogowych.

 • Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go

  Funkcja dostosowuje na życzenie prędkość jazdy i utrzymuje odstęp od poprzedzającego pojazdu. Gdy pojazd przed Tobą gwałtownie zahamuje, funkcja ostrzeże Cię najpierw sygnałem wizualnym, a następnie dźwiękowym. Jeśli nie zahamujesz, Twoje BMW zrobi to za Ciebie.