BMW Vision M NEXT, Neutralny element ozdobny

BMW VISION M NEXT.

Przesłanie dla kierowcy: Vision M NEXT daje przedsmak tego jak może wyglądać przyszłość BMW M. W przeciwieństwie do BMW Vision iNEXT, które pokazało, jak autonomiczne kierowanie zmienia doświadczenie płynące z jazdy, BMW Vision M NEXT ukazuje, jak inteligencja cyfrowa może sprawić, że jazda, o której decydujesz tylko Ty, stanie się czystsza i bardziej emocjonalna. Wygląd zewnętrzny podkreśla te aspiracje dzięki sportowym proporcjom samochodu, a wnętrze konsekwentnie stawia kierowcę w centrum uwagi. Dowiedz się, w jaki sposób BMW Vision M NEXT nadaje nowy wymiar radości ze sportowej jazdy.

Rozwiń
BMW VISION M NEXT.

PRZYSZŁOŚĆ JEST WOW.

Cechy BMW Vision M NEXT.

BMW Vision M NEXT

NAJLEPSZE WRAŻENIA Z JAZDY.

Dzięki niepowtarzalnemu elektrycznemu samochodowi sportowemu BMW pozwala ujrzeć w rzeczywistości bezkompromisowo sportową obietnicę marki na przyszłość.

BMW Vision M NEXT jest progresywnym samochodem sportowym, który w jasny i pewny siebie sposób wyraża swoją osobowość, zarówno pod względem wyglądu, jak i interakcji z kierowcą.

BMW Vision M NEXT

EKSCYTUJĄCA RADOŚĆ Z JAZDY.

BMW Vision M NEXT skupia się na kierowcy.

BOOST Pod to kluczowy element wnętrza. Inteligentne technologie wspomagają kierowcę i dostarczają odpowiednie treści we właściwym czasie. Zanurzony w jedźcie i skoncentrowany staje się on najlepszym kierowcą.

BMW Vision M NEXT

DOSKONAŁOŚĆ W ESTETYCE SAMOCHODÓW SPORTOWYCH.

Niezmącona stylistyka i sportowe proporcje samochodów.

Sportowe proporcje i zaledwie kilka precyzyjnie poprowadzonych linii sprawiają, że BMW Vision M NEXT prezentuje swój mocny charakter. Idea zredukowanej prostoty łączy w sobie elementy zewnętrzne i wewnętrzne.

SIŁA PRZYCIĄGANIA

Stylistyka BMW Vision M NEXT

Dla BMW Vision M NEXT, zespół projektowy zamienił ikoniczne BMW Turbo i przełomowe BMW i8 w inspirację. Z najnowocześniejszą strategią projektową BMW, BMW Vision M NEXT przedstawia mocny charakter i sportowe proporcje.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

DYNAMICZNA NIEWAŻKOŚĆ.

Miękki, zewnętrzny promień podwójnej „nerki” BMW przypomina wlot powietrza do turbiny. „Nerka” zamyka się warstwami, które na drugi rzut oka ujawniają podświetlony, grawerowany laserowo wzór.

BMW Vision M NEXT

RADYKALNY PAKIET MOCY.

Wyróżniająca się „nerka” jest otoczona przez trójkątne elementy w kolorze pomarańczowym, podkreślające umieszczone z boku wloty powietrza i zintegrowane reflektory. Pełne napięcia powierzchnie krzyżują się z maską niczym pasma mięśni.

BMW Vision M NEXT

ZWINNOŚĆ PODCZAS POSTOJU.

Przekątna separacja kolorów podkreśla dynamikę płaskiej sylwetki o klinowatym kształcie. Świadome i ekstremalnie graficzne zestawienie kolorów - z matowym i wysoce pigmentowanym odcieniem Thrilling Orange kontrastuje jedwabiście matowy Cast Silver na zewnątrz.

BMW Vision M NEXT

FUTURYSTYCZNIE INTERPRETOWANE IKONY.

Kontury niepowtarzalnej linii tylnej wyraźnie odnoszą się w ikonicznego Hofmeisterknick czyli podciągnięcia tylnych drzwi. Zwężające się ku tyłowi okno, niczym skrzel, dzieli i optycznie wydłuża pojazd.

BMW Vision M NEXT

INSPIROWANY LEGENDAMI.

Stylistyka tylnej szyby nawiązuje do BMW M1. Trzyczęściowe lamele ze szkła podkreślają poziomą orientację tyłu. Poniżej znajduje się obszar z przetworzonego włókna węglowego, które otacza technicznie zaprojektowany dyfuzor i wyraźnie ujawnia aspiracje aerodynamiczne.

BMW Vision M NEXT

PRZYSPIESZACZ TĘTNA.

Ultracienkie włókno szklane po obu stronach tylnych świateł przypomina wyabstrahowany monitor tętna. Technologia laser wire z przodu tworzy niezwykle precyzyjną interpretację typowych czterech oczu – reflektorów BMW.

BMW Vision M NEXT

ATLETYCZNOŚĆ I DOSKONAŁE MOŻLIWOŚCI.

Precyzyjne otwory w skomplikowanej, trójwymiarowej stylistyce kół multi-spoke podkreślają niepowtarzalną estetykę i zapewniają niską wagę. Kolorowe wstawki w tylnych obręczach nie tylko podkreślają walory wizualne, ale również zapewniają optymalną efektywność aerodynamiczną.

Inteligentne technologie w BMW Vision M NEXT wspierają kierowcę i dostarczają właściwych informacji we właściwym czasie. Obsługa jest intuicyjna i nieomylna, wszystkie szczegóły są wyświetlane bezpośrednio w polu widzenia kierowcy.
Domagoj Dukec, szef działu projektowania w BMW.
BMW Vision M NEXT

PRZESŁANIE DLA KIEROWCY.

Wizja radości z jazdy na miarę jutra.

BMW Vision M NEXT

STYLISTYKA SYLWETKI.

STYLISTYKA SYLWETKI.

Z przodu pomarańczowe ostrza „przecinające” powietrze rozciągają się z obu stron w kierunku środka pojazdu, i w połączeniu z wlotem powietrza w kształcie łopaty poniżej podwójnej „nerki” tworzą charakterystyczną estetykę znaną z wyścigów samochodowych. Z boku płaska, klinowata sylwetka samochodu sportowego, kontury wznoszące się ku tyłowi oraz przekątna, pomarańczowa separacja kolorów sprawiają wrażenie, że BMW Vision M NEXT porusza się do przodu, nawet gdy stoi w miejscu. Sylwetka tylnej części łączy boki optycznie, podkreślając tym samym szerokość pojazdu. Technicznie zaprojektowany dyfuzor jest wykonany z przetworzonego włókna węglowego i podkreśla aspiracje aerodynamiczne.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

BOOST+

WYPRZEDŹ TERAŹNIEJSZOŚĆ.

Napęd PHEV w BMW Vision M NEXT pozwala kierowcy wybrać pomiędzy czterema elektrycznie sterowanymi kołami i purystycznym napędem tylnym: elektrycznym albo 4-cylindrowym, benzynowym. Wydajność 441 kW (600KM) pozwala na przyspieszenie do 300 km/h i katapultuje BMW Vision M NEXT od 0 do 100 km/h w 3s. Zasięg czysto elektryczny wydłużony do 100 km - w większości przypadków wystarcza na jazdę czysto elektryczną. Konsekwentnie, BMW Vision M NEXT to samochód sportowy zorientowany na bezemisyjne strefy miejskie.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

ZANURZ SIĘ.

ZANURZ SIĘ.

Aby zapewnić, że wraz ze wzrostem prędkości rośnie koncentracja, informacje wyświetlane w BMW Vision M NEXT dostosowują się do tzw. logiki ostrości prędkości: jeśli pojazd stoi w miejscu, informacje są wyświetlane na kierownicy. Gdy kierowca wyrusza w trasę, informacje pojawiają się na zakrzywionym wyświetlaczu szkanym. Jeśli sytuacja na drodze wymaga pełnej uwagi kierowcy, informacje są przenoszone na wyświetlacz Head-Up Display.
BMW Vision M NEXT
Innowacyjne materiały pozwoliły zaprojektować nowoczesne, luksusowe wnętrze. Geometria jest przejrzysta i oszczędna, a poszczególne detale są prezentowane jak wysokiej jakości akcesoria.
Domagoj Dukec, szef działu projektowania w BMW.

ZDEFINIOWANA NA NOWO RADOŚĆ Z JAZDY

BMW Vision M NEXT ucieleśnia przyszłość typowego skoncentrowania się na kierowcy.

BMW Vision M NEXT wykonuje kolejny krok w kierunku charakterystycznego dla marki skoncentrowania się na kierowcy BMW. Całe wnętrze koncentruje się na BOOST Pod. Geometria jest świadomie ograniczona, dzięki czemu kierowca może całkowicie skupić się na wrażeniach z jazdy.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

JAKBY Z JEDNEGO KAWAŁKA.

Po otwarciu dwóch otwieranych do góry drzwi pojawia się wnętrze, które pozwala kierowcy i pojazdowi połączyć się w jedną całość. Dominującym kolorem jest ciemny odcień Midnight Blue. Podobnie jak na zewnątrz, pomarańcz Thrilling Orange dodaje selektywnych kontrastów.

BMW Vision M NEXT

MAKSIMUM MINIMALIZMU.

Deska rozdzielcza skierowana ku kierowcy ma minimalistyczną i płaską konstrukcję. Wszystkie elementy funkcjonalne, takie jak otwory wentylacyjne i kieszenie, są prawie niewidoczne, bardzo ergonomiczne i idealnie zintegrowane z geometrią.

BMW Vision M NEXT

BOOST POD.

Prawdziwym klejnotem jest BOOST Pod. Składa się z poziomo ustawionej kierownicy, przezroczystego, zakrzywionego wyświetlacza szklanego i pełnoobszarowego wyświetlacza Head-Up Display AR - łączy w sobie wszystkie opcje sterowania i informacje dla kierowcy. Nad logo BMW na kierownicy ożywa BMW Vision M NEXT.

BMW Vision M NEXT

ZAKRZYWIONY WYŚWIETLACZ SZKLANY.

Przezroczysty, zakrzywiony wyświetlacz szklany Curved Glass Display tworzy drugi poziom. Niczym wizjer, rozciąga widok przed kierowcą i dostarcza informacji, takich jak obroty, prędkość, zarządzanie energią pojazdu lub puls kierowcy.

BMW Vision M NEXT

PEŁEN WYŚWIETLACZ HEAD-UP DISPLAY AR.

Trzeci poziom tworzy pełnowymiarowy wyświetlacz Head-Up Display. Wraz ze wzrostem prędkości, informacje istotne dla prowadzenia pojazdu przechodzą na wyświetlacz typu Head-Up Display, dzięki czemu kierowca ma wszystko w swoim polu widzenia. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) informacje są nakładane na rzeczywisty obraz. W ten sposób można prowadzić po idealnej trajektorii z wirtualnym samochodem-duchem.

BMW Vision M NEXT

JAK DRUGA SKÓRA.

Dwie osłony foteli, wyłożone pianką z efektem pamięci kształtu w celu zapewnienia optymalnej osłony dla ciała, stanowią część płynnej rzeźby siedzeń. Powyżej dwóch siedzisk unoszą się zagłówki, które podkreślają ekspresję lekkości.

BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

MISJA PRZYSZŁOŚCI.

Stylistyka BMW Vision M NEXT jest wynikiem wewnętrznego konkursu. Projektanci BMW rywalizowali między sobą ręcznie rysowanymi szkicami i wizualizacjami. Odbyło się kilka rund wyboru najlepszych projektów, aż w końcu wybrano ten najlepszy, który miał zostać wdrożony. Cały proces - od wstępnego pomysłu do kompletnego pojazdu - trwał około 18 miesięcy. "Ten rodzaj wdrożenia nie zafunkcjonuje, chyba że wszyscy zaangażowani w nie ludzie dążą do tego samego celu. Dlatego jestem bardzo dumny z mojego zespołu, który intensywnie pracował nad tym projektem w ciągu ostatnich kilku miesięcy" - mówi Domagoj Dukec, szef działu projektowania BMW.