BMW i VISION CIRCULAR.

BMW i VISION CIRCULAR.

BMW i Vision Circular reprezentuje plany BMW Group, aby stać się najbardziej zrównoważonym producentem indywidualnej mobilności premium. Cały proces projektowania, rozwoju i produkcji pojazdu został przeprowadzony zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Wizja przedstawia zapowiedź kompaktowego, całkowicie elektrycznego samochodu zorientowanego na zrównoważony rozwój i luksus w roku 2040.

Rozwiń
RE:BMW Circular Lab zrównoważony rozwój Circular Design

RE:BMW CIRCULAR LAB – MISJA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU.

Ruszaj z nami w RE:BMW CIRCULAR LAB w podróż ku zrównoważonej przyszłości – dowiedz się więcej informacji o idei Circular Design i jej podstawowych zasadach Re:think, Re:duce, Re:use i Re:cycle.
BMW i Vision Circular 2021 najważniejsze fakty film

WIZJONERSKI DESIGN BMW i VISION CIRCULAR.

WIZJONERSKI DESIGN BMW i VISION CIRCULAR.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY WYGLĄDU ZEWNĘTRZNEGO BMW i VISION CIRCULAR.

Wygląd zewnętrzny BMW i Vision Circular wyraża fascynującą estetykę zrównoważonego rozwoju. Jednorodna bryła składa się tylko z kilku części, ilość materiałów jest zredukowana do minimum. Język stylistyczny jest jasny i zrozumiały. Czyste materiały i proste wykończenia powierzchni tworzą nowoczesny i luksusowy wygląd.
BMW i Vision Circular 2021 samochód studyjny wygląd zewnętrzny
BMW i Vision Circular 2021 samochód studyjny wygląd zewnętrzny przedni półprofil

Klasyczne ikony w nowej interpretacji – przód.

Wyrazista, jednobryłowa stylistyka, przysadzista sylwetka i szeroki rozstaw kół sprawiają, że BMW i Vision Circular budzi silne emocje i wyróżnia się sportowym, a zarazem eleganckim charakterem. Purystyczny przód BMW i Vision Circular jest mocnym odzwierciedleniem idei Circular Design. Konsekwentnie zrezygnowano tu ze wszelkich złożonych form i elementów dekoracyjnych, takich jak obramowanie i grill atrapy chłodnicy czy dodatkowe znaczki. Niewątpliwie atrakcyjnym elementem jest atrapa chłodnicy, która występuje tu w nowej interpretacji jako podświetlana cyfrowa powierzchnia. Powierzchnia ta staje się widoczna dopiero po przebudzeniu pojazdu i tworząc interfejs graficzny, który przenosi ten charakterystyczny element BMW w erę cyfrową.
BMW i Vision Circular 2021 samochód studyjny widok z boku

Nowa sylwetka BMW – widok z boku.

BMW i Vision Circular ma jednorodną bryłę od osi przedniej do tylnej i oferuje przestronne wnętrze na niewielkiej powierzchni. Załamanie słupków C (tzw. Hofmeister kink) ma tu postać animowanej powierzchni, która nie tylko pełni rolę elementu stylistycznego, ale jest też powierzchnią interakcji. Dwukolorowa koncepcja kolorystyczna pojazdu podkreśla estetykę i zrównoważony charakter. Karoseria wykonana jest z aluminium i stali z recyklingu. Już na pierwszy rzut oka widać, że na zewnątrz nie zastosowano klasycznego lakieru. Aluminium anodowane na brązowy kolor podkreśla elegancję, a stal poddana obróbce w różnych temperaturach tworzy z tyłu niepowtarzalny wygląd.
BMW i Vision Circular 2021 samochód studyjny wygląd zewnętrzny tylny półprofil

Monolityczny i nowoczesny – tył.

Klarowny i purystyczny tył BMW i Vision Circular jest zgodny z naszą wizją Circular Design. Podobnie jak z przodu wyświetlacze i funkcje świetlne mają tu postać cyfrowych powierzchni. Połączone ze sobą powierzchnie ze szkła wtórnego rozciągające się od dachu poprzez klapę tylną aż po cyfrową powierzchnię podkreślają minimalistyczny, monolityczny charakter, który dodatkowo podkreślony jest efektem czarnej tafli wyświetlacza w stanie wyłączonym. Stylistykę tyłu dopełnia minimalistyczny i aerodynamiczny czarny zderzak z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Opony wykonane są z uprawianego w sposób zrównoważony naturalnego kauczuku i mają lekko przezroczysty wygląd. Dla wzmocnienia do mieszanki gumowej dodano również kolorowe cząstki gumy, które tworzą ciekawy efekt lastryko.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY WNĘTRZA BMW i VISION CIRCULAR.

Wnętrze BMW i Vision Circular ma na celu stworzenie luksusowej atmosfery, gdzie materiały i procesy produkcyjne odzwierciedlają odpowiedzialne podejście do środowiska i zasobów naturalnych.
BMW i Vision Circular 2021 samochód studyjny stylistyka wnętrza
BMW i Vision Circular 2021 samochód studyjny stylistyka wnętrza wyznaczająca trendy estetyka materiałów

Wyznaczająca trendy estetyka materiałów.

W BMW i Vision Circular konsekwentnie zredukowano liczbę komponentów, grup materiałowych i rodzajów wykończenia powierzchni. Stosowane są wyłącznie materiały pochodzące z recyklingu lub surowce odnawialne, takie jak drewno, bez rezygnowania z luksusowego i szlachetnego charakteru. Skórę zastępują tekstylia, a powierzchnie inspirują estetyką i opowiadają własną historię. Wnętrze pokazuje, co możliwości może przynieść w przyszłości cyrkularność i świadomy wybór materiałów – i jaka ekscytująca estetyka może z tego wyniknąć.
BMW i Vision Circular 2021 samochód studyjny stylistyka wnętrza deska rozdzielcza jako lewitująca forma

Lewitująca forma jako inteligentny atrakcyjny element.

Deska rozdzielcza ma BMW i Vision Circular postać zawieszonej w powietrzu rzeźby w kształcie litery V i wykonana jest jedynie z kilku materiałów. Wizualną atrakcją jest wydrukowany w 3D krystaliczny korpus poprzecinany strukturami przypominającymi nerwy i oferujący ekscytujące efekty świetlne. Deska rozdzielcza to jednak nie tylko element przyciągający wzrok. Służy również jako powierzchnia interakcji i uwidacznia inteligentne rozwiązania.
BMW i Vision Circular 2021 samochód studyjny stylistyka wnętrza prosty demontaż szybkozłącza

Prosty demontaż.

Kluczowym aspektem BMW i Vision Circular jest koncepcja „Joyful Fusion” w świadomy sposób ukazująca możliwość demontażu. Różne elementy pojazdu można dzięki szybkozłączom szybko i łatwo rozłożyć na poszczególne monomateriały i ponownie włączyć do obiegu materiałów. Rozłączalne połączenia mają znaczenie nie tylko na końca cyklu życia produktów. Szybkozłącza ułatwiają również wymianę materiałów i komponentów.
BMW i Vision Circular 2021 samochód studyjny stylistyka wnętrza shy tech

„Shy tech” nowej generacji.

Wszystkie istotne informacje są wyświetlane na całej szerokości pojazdu w dolnej części przedniej szyby. W razie potrzeby można je przesunąć bezpośrednio w pole widzenia lub celowo ukryć. Przednia szyba staje się w ten sposób najważniejszą powierzchnią informacyjną i zgodnie z ideą redukcji eliminuje potrzebę dodatkowych wyświetlaczy we wnętrzu. Tak rozumiemy „shy tech” – niewidzialne inteligentne rozwiązania pozostają niewidoczne, dopóki nie są potrzebne lub wyraźnie pożądane.

SMART TRAFFIC – INTELIGENTNA PRZYSZŁOŚĆ MOBILNOŚCI W MIEŚCIE.

BMW Smart Traffic – przyszłość mobilności

WIĘCEJ TEMATÓW ZWIĄZANYCH Z BMW i VISION CIRCULAR ORAZ ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJEM W BMW.

BMW i Vision Circular 2021 samochód studyjny artykuł BMW.pl

MOCNA PREZENTACJA WIELKIEJ WIZJI.

Dowiedz się więcej o BMW i Vision Circular i naszym podejściu do idei Circular Design.
Elektromobilność BMW

ELEKTROMOBILNOŚĆ BMW.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wyznaczającej trendy koncepcji elektromobilności BMW i poznać swoje osobiste korzyści i możliwości? Tu znajdziesz informacje na tematy związane z elektromobilnością, hybrydami plug-in, BMW i, ładowaniem, zasięgiem i nie tylko.
Zrównoważony rozwój BMW

ZRÓWNOWAŻONA DROGA KU PRZYSZŁOŚCI.

Dowiedz się, co już dziś BMW robi dla środowiska. Poznaj szeroko zakrojone działania, od redukcji emisji CO₂ poprzez elektromobilność po recykling i prace nad rozwojem technologii wodorowej.
BMW JOYTOPIA wirtualny świat doznań dotyczących mobilności jutra

JOYTOPIA – NASZA WIZJA JUTRA.

Odwiedź wirtualny świat JOYTOPIA i dowiedz się więcej na temat wizji BMW dotyczącej mobilności jutra i drogi do zrównoważonej przyszłości.