MOJA ULUBIONA PRZESTRZEŃ.

BMW Vision iNEXT.

MOJA ULUBIONA PRZESTRZEŃ.BMW Vision iNEXT.

Najpiękniejsze miejsce do jazdy: BMW Vision iNEXT. Wizja samochodu przyszłości, który zapewni Ci na każdej drodze odprężenie, jakie poza tym znasz tylko z domu. W pełni elektryczne, wysoce zautomatyzowane i w pełni skomunikowane BMW Vision iNEXT otwiera nowe, nieoczekiwane możliwości podróżowania. Pozwala to na nowo zdefiniować autonomiczną jazdę, a co za tym idzie również wnętrze: Jest ono nie tylko nowatorskie i estetyczne, ale przede wszystkim jest to przestrzeń, w której można samemu określić, jak chce się spędzać czas. Ta wizjonerska radość z jazdy sprawia, że każda trasa staje się ulubionym miejscem.

Rozwiń

4 WIZJONERSKIE KOMUNIKATY

  • 01 Mobilność indywidualna – człowiek w centrum uwagi
  • 02 Moje ulubione miejsce – nowa przestrzeń jakości życia
  • 03 Całkowicie elektryczne, wysoce zautomatyzowane i w pełni skomunikowane
  • 04 Shy Tech – powściągliwa i intuicyjna technologia
Wnętrze BMW Vision iNEXT
Wnętrze BMW Vision iNEXT
Kobieta na siedzeniu pasażera w BMW Vision iNEXT

MIEJSCE, W KTÓRYM CHCE SIĘ PRZEBYWAĆ.

Oto wnętrze wymyślone całkowicie od nowa: BMW Vision iNEXT celowo zrywa z tradycyjnymi dogmatami, oferując nową interpretację mobilnej jakości życia. Szczególnie zachęcającą atmosferę wnętrza tworzy połączenie drewna szlachetnego z ręcznie tkaną tkaniną żakardową i Alcantarą w kolorze Purus Rosé, który doskonale dopełnia „meblowy” i otwarty design elementów. Szczególną atrakcją jest pozornie unoszący się w powietrzu stolik kawowy. Blat wykonany z porowatego drewna i tkaniny żakardowej spoczywa na podstawie z eleganckiego, podświetlanego kryształu, która sięga aż do tylnej części kabiny i jeszcze bardziej podkreśla relaksujący, salonowy charakter wnętrza.

BMW Vision iNEXT z góry
BMW Vision iNEXT z tyłu
BMW Vision iNEXT z tyłu
BMW Vision iNEXT z przodu
BMW Vision iNEXT z tyłu
BMW Vision iNEXT z przodu

KSZTAŁTOWANIE WIZJI.

Już na pierwszy rzut oka widać, że BMW Vision iNEXT wyprzedza swoje czasy. Duże powierzchnie i precyzyjne linie – niektóre podświetlone niebieskimi akcentami – sprawiają, że samochód wygląda jak wyciosany z jednego kawałka. Zredukowany język kształtów efektownie kontrastuje z wyrazistymi detalami i ekstrawaganckim lakierem: kolor Liquid Greyrose Copper mieni się od ciepłej miedzi po ciemny róż i nadaje autu dynamiczny charakter już podczas postoju. Przednia szyba płynnie przechodzi w duży dach panoramiczny, dzięki czemu korpus samochodu wydaje się wyjątkowo lekki, a wnętrze jeszcze bardziej otwarte. Wyraziste połączone „nerki”, ikoniczny rysunek szyb bocznych i niebieskie akcenty podkreślają geny BMW i.

OD HIGH-TECH DO SHY-TECH.

Przełomowe technologie w BMW Vision iNEXT.

Niemal niewidoczne – jednak zawsze obecne. Na pierwszy rzut oka wyświetlacze są widoczne tylko na desce rozdzielczej; innych elementów obsługi lub przycisków dotykowych w ogóle nie widać. Ponieważ w przyszłości to nie technologia, ale człowiek będzie w centrum uwagi. Powierzchnie takie jak drewno lub tkanina będzie można obsługiwać za pomocą gestów lub głosowo, a technologia cyfrowa stanie się widoczna dopiero wtedy, gdy kierowca lub pasażer tego sobie zażyczy. Oto inteligentny krok w przyszłość.

Rozwiń
BMW Vision iNEXT z tyłu

Inteligentny materiał.

BMW Vision iNEXT będzie czytać Twoje życzenia z ręki. W trybie „Boost” monitor pokładowy jest obsługiwany dotykowo. W trybie „Ease” jest to możliwe również za pomocą drewnianej powierzchni stolika kawowego w konsoli środkowej. Punkty świetlne magicznie podążają przy tym za każdym ruchem, generując wizualny komunikat zwrotny. Również tkanina żakardowa z tyłu ożywa pod dotykiem pasażerów. Pozwala ona m.in. sterować odtwarzaniem muzyki za pomocą różnych gestów, wizualnie odwzorowując je podświetlanymi diodami pod tkaniną. Dzięki Shy Tech niepozorne powierzchnie można błyskawicznie zamienić w niezwykłe elementy obsługi.

Rozwiń
BMW Vision iNEXTz boku

Inteligentny asystent osobisty.

Zawsze przy Tobie: inteligentny asystent osobisty jest do Twojej dyspozycji na każdej trasie – wystarczy polecenie głosowe. Ta wizjonerska technologia zna wszystkie funkcje samochodu i doradza Ci interaktywnie. Jednocześnie z czasem uczy się od Ciebie i dostosowuje się do Twoich przyzwyczajeń. Inteligentny asystent osobisty jest ponadto w pełni zintegrowany z cyfrowym ekosystemem BMW, umożliwiając na przykład obsługę inteligentnego domu. Dzięki temu kierowca i auto będą w przyszłości tworzyć harmonijną jedność.

Rozwiń
Kobieta ze szkicem

Inteligentny rzutnik.

Projekcja jutra: inteligentny rzutnik w BMW Vision iNEXT to przełomowe rozwiązanie w dziedzinie nowoczesnych ekranów. Pozwala on wyświetlać interaktywne ekrany we wnętrzu i w krótkim czasie może zastąpić dzisiejsze wyświetlacze. Inteligentne światło wykrywa obiekty i podąża za nimi. Na przykład w papierowej książce do istniejącego tekstu można dodawać obrazy, ruchome treści i interaktywne grafiki, a także sterować nimi za pomocą dotyku. Dynamiczne mapowanie projekcji sprawia, że zawartość jest zawsze wyświetlana w odpowiedniej perspektywie, nawet w ruchu.

Rozwiń
bmw vision

ODCZUWALNA RÓŻNICA.

Tryby jazdy „Ease” i „Boost” w BMW Vision iNEXT.

Dzięki innowacyjnej technologii BMW Personal CoPilot w BMW Vision iNEXT możesz zdecydować, czy chcesz prowadzić samodzielnie, czy skorzystać z jazdy autonomicznej. W trybie „Boost” kierowca prowadzi sam. W trybie „Ease” BMW Vision iNEXT przejmuje jazdę i porusza się w trybie wysoce zautomatyzowanym. Poleceniem głosowym lub dotknięciem logo BMW na kierownicy wnętrze zmienia się następująco: kierownica cofa się, zapewniając kierowcy więcej swobody. Pedały chowają się, tworząc płaską powierzchnię w przestrzeni na nogi. Kierowca i pasażer z przodu mogą teraz obrócić się w kierunku pasażerów z tyłu. Ponadto na wyświetlaczach ukazują się ciekawe informacje o najbliższym otoczeniu.
Materiał z podświetlonym kręgiem
Wielobarwny kryształ
Szkic BMW Vision iNEXT
Szkice BMW Vision iNEXT
Adrian van Hooydonk w BMW Vision iNEXT

KONKURENCJA O PRZYSZŁOŚĆ.

Stworzone dzięki wizji: za BMW Vision iNEXT kryje się dążenie do stworzenia zupełnie nowego samochodu łączącego technologie przyszłości z innowacyjną przestrzenią życiową. Projekt powstaje w wyniku wewnętrznej konkurencji. Projektanci BMW rywalizują między sobą za pomocą ręcznych szkiców i wizualizacji. Najlepsze projekty są wybierane w kilku etapach, aż do chwili, gdy zwycięski projekt trafi do realizacji. Od pomysłu do gotowego modelu studyjnego proces ten trwa nawet do 18 miesięcy. Adrian van Hooydonk, starszy wiceprezes BMW Group Design: „BMW i tworzy kreatywne, przełomowe pomysły, które gruntownie zmieniają nasze spojrzenie na mobilność. BMW Vision iNEXT to kolejny krok milowy w tym procesie, który pokazuje, jak inteligentne pojazdy ułatwiają życie i czynią je piękniejszym”.