BORN ELECTRIC.

BMW i.

BORN ELECTRIC.

BORN ELECTRIC.BMW i.

BMW i to innowacyjna koncepcja ekologicznej i nowatorskiej mobilności. Łącząc wizjonerskie samochody elektryczne, usługi mobilne oraz inspirującą stylistykę, na nowo definiuje pojęcie premium zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i fascynuje innowacyjnymi samochodami: elektrycznym BMW i3 – konsekwentnie ekologicznym, bezemisyjnym autem miejskim, oraz nowym BMW i8 Roadster i i8 Coupé – prekursorem sportowych samochodów przyszłości.

Read more

WIĘCEJ NIŻ SAMOCHÓD.

bmw i3 samochód

BMW i.

Świat dookoła zmienia się w błyskawicznym tempie: duże miasta rozrastają się do metropolii, coraz więcej ludzi coraz częściej przemieszcza się z jednego miejsca w drugie. Jednocześnie wzrasta świadomość tego, co ważne, i dążenie do życia w zgodzie z naturą. BMW i jest konsekwentną i kompleksową odpowiedzią na te oczekiwania.

Read more

MOBILNOŚĆ W NOWEJ POSTACI.

Wraz z BMW i zakwestionowaliśmy wszystko, co do tej pory wiedzieliśmy o mobilności. A „samochód koncepcyjny” wymyśliliśmy całkowicie na nowo. Stworzyliśmy nowe zakłady i nowe procesy produkcyjne. Stworzyliśmy mocny wydajny i bezemisyjny napęd elektryczny. Stworzyliśmy wizjonerskie wzornictwo zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. W efekcie tego powstało BMW i3 oraz BMW i8 – nowoczesne koncepcje mobilności dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Read more

PREKURSOR MOBILNOŚCI ELEKTRYCZNEJ.

Elektryczne i elektryzujące – BMW i3 to dojrzały, supernowoczesny samochód przyszłości na nowo definiujący pojęcie mobilności: wizjonerski, innowacyjny i konsekwentnie zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju. BMW i3 to więcej niż tylko samochód. To nastawienie życiowe.
Read more

ŚMIAŁE WIZJE.

Jako hybrydy plug-in BMW i8 Roadster i BMW i8 Coupé łączą osiągi samochodu sportowego ze zużyciem paliwa auta kompaktowego. Ich stylistyka, aerodynamika i stylowe detale jasno pokazują, że ekologiczny charakter nie jest rezygnacją – to raczej postawa.
Read more

KONSTRUKCJA LIFE DRIVE.

BMW LifeDrive to pierwsza konstrukcja zaprojektowana specjalnie na potrzeby samochodu elektrycznego. Moduł Drive z aluminium mieści – w absolutnie bezpieczny sposób – wszystkie komponenty układu jezdnego i napędowego oraz akumulator. Tym samym moduł Life jest w całości przestrzenią do dyspozycji pasażerów. Po raz pierwszy w seryjnej produkcji kabina pasażerska wykonana została z wysokowytrzymałego karbonu. Włókna węglowe są dziesięciokrotnie cieńsze od ludzkiego włosa, lecz są stabilniejsze od stali, choć ważą tylko połowę. Oznacza to większe bezpieczeństwo, mniejszą masę i lepszą zwinność na drodze.
Read more

THE BORN ELECTRICS.

THE BORN ELECTRICS.

Od roku 2013 BMW i elektryzuje ludzi na całym świecie. Nikt nie wie lepiej, jak unikalna może być radość z „elektrycznej” jazdy, niż pionierzy w tej dziedzinie: The Born Electrics. Oto ich historie.

Read more

INTELIGENTNA EKOLOGIA.

Zrównoważony rozwój nie jest w BMW i tylko hasłem. To nasze najważniejsze przykazanie. Dlatego cały cykl życia BMW i3 zaplanowany jest zgodnie z zasadą maksymalnej ochrony zasobów i zrównoważonego rozwoju.
Read more

KONCEPCJA.

Zamiast montować napęd elektryczny w istniejącym modelu, cała koncepcja BMW i została zaprojektowana specjalnie pod kątem mobilności elektrycznej. Dotyczy to nie tylko aerodynamicznej stylistyki samochodu, lecz również zastosowanych materiałów: tam, gdzie było to możliwe, użyliśmy ekologicznych surowców lub recyklatów.
Read more

PRODUKCJA.

Nowa energia dla nowych pomysłów: zakłady BMW i w Lipsku zasilane są w 100% przez energię ze źródeł odnawialnych, m.in. z ustawionych w tym celu na terenie zakładów elektrowni wiatrowych. Włókno węglowe produkowane jest w 100% przy użyciu energii z elektrowni wodnych.
Read more

EKSPLOATACJA.

Zero emisji – i niemal całkowity brak odgłosów i zapachów. Jazda BMW i nie tylko daje radość, ale też zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, na przykład w miastach. Innowacje takie jak tryb ECO PRO dodatkowo zmniejszają zużycie energii i zwiększają zasięg elektryczny.
Read more

RECYKLING.

Czas na nowe wartości: 95% materiałów zastosowanych w BMW i3 nadaje się do recyklingu. Resztek włókien węglowych można ponownie użyć w produkcji lub w innych obszarach. Akumulatory można wykorzystać jako zasobniki buforowe w elektrowniach solarnych lub wiatrowych.
Read more

WIZJONERSKA MOBILNOŚĆ.

ROZWIĄZANIA, KTÓRE DAJĄ WOLNOŚĆ.

Dzięki BMW ConnectedDrive samochody BMW i są najlepiej skomunikowane w swojej klasie. Wbudowana na stałe karta SIM zapewnia Ci łączność ze wszystkim, co jest dla Ciebie ważne. I ze wszystkimi, których cenisz.
Read more

CHARGE NOW.

Serwis mobilnościowy BMW i umożliwia korzystanie z największej na świecie sieci publicznych stacji ładowania.
Read more

BMW i VENTURES.

BMW i Ventures inwestuje w innowacyjne rozwiązania związane z mobilnością w miastach. Rozwijające się firmy wspieramy naszym dużym potencjałem, aby zapewnić przyszłość globalnej mobilności.
Read more

DAILY ELECTRIC.

MOBILNOŚĆ ELEKTRYCZNA NA CO DZIEŃ.

BMW i3 jako pierwszy samochód zaprojektowany całkowicie pod kątem mobilności elektrycznej pozwoli Ci cieszyć się ekologiczną jazdą na co dzień. Koncepcja BMW i8 jest realizacją wizji nowoczesnego i ekologicznego samochodu sportowego. Dzięki samochodom BMW i pokażesz styl – i swoje życiowe nastawienie.
Read more

RADOŚĆ Z JAZDY W CAŁKOWICIE NOWEJ POSTACI.

BMW i3 oraz BMW i8 to pionierzy nowej ery. Tam, gdzie jeszcze niedawno słychać było pracę silnika, teraz moc generowana jest niemal bezgłośnie. Nagle okazuje się, że dynamiką w mieście można cieszyć się w pełnym komforcie. Bo BMW i to konsekwentnie nowa i ekologiczna mobilność elektryczna.
Read more

WYGODNE ŁADOWANIE W DOMU.

Samochód parkuje średnio przez 22 godziny na dobę. Ten czas można optymalnie wykorzystać do wygodnego naładowania Twojego BMW i3 lub BMW i8. Na przykład za pomocą standardowego kabla do ładowania lub stacji BMW i Wallbox.
Read more

ŁADOWANIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.

Również poza domem jest wiele okazji do naładowania Twojego BMW i3 lub BMW i8. Serwis mobilny ChargeNow wskaże Ci, gdzie znajdziesz najbliższą stację ładowania. Twój samochód będzie się ładował praktycznie samodzielnie, a Ty zrobisz w tym czasie zakupy, pójdziesz do pracy lub odpoczniesz.

Read more

The Born Electrics.

Kooperacje marek BMW i.

Wizje BMW i.

BMW i3.

BMW i3s.

BMW i8 Roadster.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

  • Disclaimer reference invalid