AKUMULACJA RADOŚCI Z JAZDY.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące modeli hybrydowych plug-in BMW.

BMW iPerformance

AKUMULACJA RADOŚCI Z JAZDY.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące modeli hybrydowych plug-in BMW.

AKUMULACJA RADOŚCI Z JAZDY.Najczęściej zadawane pytania dotyczące modeli hybrydowych plug-in BMW.

Odkryj modele BMW iPerformance zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju oraz o zupełnie nową radość z jazdy.

Imponująca dynamika, a przy jeździe na samym napędzie elektrycznym zerowa emisja spalin – modele hybrydowe plug-in BMW pokazują, co potrafią: nowe synchroniczne silniki elektryczne dają modelom iPerformance niesamowity moment obrotowy już od chwili ruszenia z miejsca aż po prędkość maksymalną.

Równie zwinne, ale zaprojektowane od początku pod kątem mobilności elektrycznej, są modele BMW i. Ich futurystyczny wygląd oraz przemyślana koncepcja napędu elektrycznego wyraźnie wyznaczają kierunek rozwoju mobilności. Na tych stronach znajdziesz wszystkie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące samochodów hybrydowych plug-in marki BMW. Informacje o modelach BMW i znajdziesz pod poniższym linkiem.

Read more

INFORMACJE OGÓLNE I STYLISTYKA.

Napęd samochodów hybrydowych typu plug-in marki BMW obejmuje mocny silnik elektryczny i wydajny silnik spalinowy optymalnie współpracujące ze sobą. Widać to choćby w idealnym połączeniu dynamiki i wydajności. Tu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące samochodów hybrydowych plug-in BMW.

 

BMW 225xe iPerformance Active Tourer:
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 7,3-7,8
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 165-177
Zużycie energii w kWh/100 km (cykl mieszany): 17,7-21,4

 • Czym dokładnie jest hybryda plug-in?

  Samochód hybrydowy plug-in ma napęd obejmujący mocny silnik elektryczny i wydajny silnik spalinowy. Taka kombinacja pozwala uzyskać wysoką moc całkowitą pojazdu znacznie bardziej przyjazną dla środowiska niż konwencjonalne napędy.


  Oprócz tego hybrydę plug-in można też ładować z sieci elektrycznej, czy to w domu czy w miejscach publicznych. Umożliwia to, przede wszystkim w miastach, pokonywanie większości trasy bez lokalnej emisji spalin, a na dłuższych trasach niższe zużycie paliwa.

 • Jakie zasadnicze korzyści oferuje hybryda plug-in w porównaniu z konwencjonalnym pojazdem?

  Samochód hybrydowy plug-in zapewnia mobilność przy niskiej emisji spalin oraz nadaje się również do dłuższych tras, oferując funkcjonalność pojazdów z konwencjonalnym napędem. Główną korzyścią jest przy tym jazda bez hałasu oraz elektryczne „dopalenie” napędu. Przy chwilowym zwiększeniu prędkości, na przykład podczas wyprzedzania, silnik elektryczny wspomaga pracę silnika spalinowego, zapewniając jeszcze większą dynamikę jazdy. Samochód hybrydowy pozwala obniżyć koszty eksploatacji, szczególnie przy korzystaniu z napędu elektrycznego i przy możliwości regularnego doładowywania akumulatora z sieci elektrycznej.


  Hybrydy plug-in mają również możliwość indywidualnego sterowania standardową klimatyzacją postojową za pomocą aplikacji BMW ConnectedDrive, portalu internetowego ConnectedDrive lub bezpośrednio w pojeździe.

 • W jakich warunkach warto brać pod uwagę zakup samochodu hybrydowego plug-in?

  W pierwszym rzędzie decydująca jest możliwość ładowania samochodu w domu. Ze zwykłego gniazdka elektrycznego, z własnej stacji ładowania BMW i Wallbox lub z innego miejsca w pobliżu domu. Inną ważną kwestią jest możliwość częstej jazdy na napędzie elektrycznym, co pozwala w pełni wykorzystać potencjał oszczędności (cena energii elektrycznej a cena paliwa) oferowany przez hybrydy plug-in. Oszczędność może być jeszcze większa, jeżeli w miejscu pracy istnieje możliwość ładowania akumulatora.

 • Czy bezpieczeństwo i wrażenia z jazdy są podobne jak w samochodach BMW z konwencjonalnym napędem?

  Samochody hybrydowe plug-in BMW zaprojektowane są według bardzo wysokich standardów technicznych i bazują na takiej samej bezpiecznej konstrukcji co konwencjonalne modele. Bezpieczeństwo samochodów hybrydowych plug-in z akumulatorem wysokonapięciowym potwierdzone zostało przez niezależne instytuty.

  Dzięki silnikowi elektrycznemu samochody hybrydowe plug-in BMW oferują „elektryczną” radość z jazdy i jeszcze większą wydajność. Ze względu na wysoki moment obrotowy już od chwili ruszenia z miejsca samochody te wyróżnia typowa dla pojazdów elektrycznych charakterystyka mocy. Z kolei funkcja „boost” w odczuwalny sposób wspomaga pracę silnika spalinowego podczas dynamicznego przyspieszania. Oprócz tego samochody hybrydowe plug-in BMW poruszają się w trybie elektrycznym bez hałasu i lokalnej emisji spalin.

 • Jakie są tryby jazdy?

  Samochody hybrydowe plug-in BMW mają oczywiście znane z innych modeli tryby ECO PRO, Comfort i Sport dostosowane do różnych sytuacji i wymogów. Oprócz tego przycisk eDrive umożliwia dodatkowo następujące tryby eDrive charakterystyczne dla hybryd plug-in:

  • AUTO eDRIVE: w zależności od sytuacji system wybiera najbardziej wydajną metodę napędu – napęd elektryczny, mieszany lub spalinowy.
  • MAX eDRIVE: w zależności od modelu tryb MAX eDRIVE umożliwia jazdę na samym napędzie elektrycznym z prędkością do 140 km/h. Przy większych prędkościach lub gdy wymagane jest pełne przyspieszenie, automatycznie dołącza się silnik spalinowy.
  • W trybie SAVE BATTERY lub Battery Control (w BMW serii 7) silnik spalinowy wydajnie ładuje akumulator, albo utrzymywany jest stały poziom naładowania akumulatora. Można w ten sposób zachować energię do późniejszej jazdy na samym napędzie elektrycznym.
 • Jak rozpoznać samochód hybrydowy plug-in BMW?

  Wygląd w zamierzony sposób nie różni się bardzo od konwencjonalnych modeli BMW; samochody hybrydowe plug-in BMW mają tą samą, znaną stylistykę aut BMW. Hybrydę plug-in BMW można jednak rozpoznać w zależności od modelu po następujących cechach:

  Stylistyka karoserii:

  • znaczek eDrive na słupkach C po obu stronach 
  • znaczek i na przednich błotnikach
  • niebieski grill atrapy chłodnicy i niebieskie dekielki obręczy kół
  • napis eDrive na osłonie silnika
  • nazwa modelu z „e”
  • gniazdko do ładowania z przodu po stronie kierowcy

  Stylistyka wnętrza:

  • listwy progowe z napisem eDrive
  • przycisk eDrive na konsoli środkowej
  • specyficzny zestaw wskaźników i grafiki na monitorze pokładowym

AKUMULATOR I ZASIĘG.

Samochody hybrydowe plug-in BMW łączą silnik spalinowy z trwałym akumulatorem litowo-jonowym, który w sytuacji awaryjnej umożliwia kontynuację jazdy nawet z pustym zbiornikiem paliwa. Więcej o cechach szczególnych akumulatora znajdziesz poniżej.

 • Czy można kontynuować jazdę na napędzie elektrycznym, gdy wyczerpie się paliwo?

  Tak. Gdy całkowity zasięg na napędzie elektrycznym i spalinowym spadnie do 80 km, na zestawie wskaźników pojawia się ostrzeżenie. Przy zasięgu wynoszącym 50 km pojawia się stałe ostrzeżenie dotyczące zasięgu. W przypadku wyczerpania paliwa można wykorzystać pozostały zasięg napędu elektrycznego – o ile akumulator jest dostatecznie naładowany, a warunki umożliwiają jazdę elektryczną – aby dojechać do najbliższej stacji benzynowej.

 • Jak długa jest żywotność akumulatora wysokonapięciowego w hybrydach plug-in BMW?

  Akumulatory wysokonapięciowe używane w samochodach hybrydowych plug-in BMW to akumulatory litowo-jonowe, które w przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów niklowych, ołowiowych czy kadmowych są przystosowane do eksploatacji w samochodach. W ramach BMW Battery Certificate dealerzy BMW gwarantują bezpłatne usunięcie wad akumulatorów wysokonapięciowych do przebiegu 100 000 km lub do 6 lat od daty zakupu nowego samochodu (liczy się pierwsze osiągnięte kryterium). O szczegółach gwarancji BMW Battery Certificate można poinformować się u dealerów BMW.

 • Jaki jest zasięg elektryczny?

  Dla każdego samochodu hybrydowego plug-in BMW podawany jest specyficzny zasięg w cyklu pomiarowym. Faktycznie uzyskany zasięg elektryczny zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich do stopień korzystania z klimatyzacji i ogrzewania, ogólne obciążenie sieci elektrycznej (np. nawigacja, radio, ogrzewanie foteli o szyb, warunki klimatyczne w lecie i w zimie) oraz indywidualny styl jazdy.

  Przy rozładowanym akumulatorze wysokonapięciowym jazda na samym napędzie elektrycznym jest niemożliwa, ale zupełnie normalnie można kontynuować jazdę na napędzie spalinowym. Inteligentne zarządzanie energią uniemożliwia uszkodzenie akumulatora wysokonapięciowego nawet przy całkowitym wyczerpaniu akumulatora podczas jazdy.

 • Czy akumulator wysokonapięciowy ogranicza pojemność bagażnika?

  Pojemność bagażnika w samochodach hybrydowych plug-in BMW w porównaniu z konwencjonalnymi modelami BMW ograniczona jest jedynie w niewielkim zakresie. Inteligentne rozwiązania zapewniają dobrą ładowność; z jednej strony jest to płaska podłoga, z drugiej odpowiednia głębokość bagażnika umożliwiająca przewóz większych przedmiotów. Przelotowe systemy bagażowe (np. oparcie kanapy tylnej dzielone w proporcjach 40:20:40) oferowane są również w samochodach hybrydowych plug-in BMW.

 • O czym należy pamiętać w przypadku dłuższych przestojów hybrydy plug-in BMW?

  Dłuższe przerwy w eksploatacji (np. przez kilka tygodni) są oczywiście możliwe, jednak stan naładowania akumulatora wysokonapięciowego może się wtedy zmniejszyć.

  Dlatego zaleca się, aby parkować samochód z całkowicie naładowanym akumulatorem, albo podczas długich przestojów podłączać samochód w odpowiednim miejscu do stacji ładowania, która w razie potrzeby będzie samoczynnie doładowywać akumulator.

  Prosimy przestrzegać wskazówek dotyczących dłuższych przestojów zawartych w instrukcji obsługi załączonej do samochodu.

ŁADOWANIE I INFRASTRUKTURA.

Nie tylko silnik spalinowy, lecz również akumulator wysokonapięciowy wymaga „tankowania”. W hybrydach plug-in BMW możliwe jest to również w domu. Wszelkie informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

 • W jaki sposób można ładować hybrydy plug-in BMW?

  Samochód hybrydowy plug-i BMW można ładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego w domu – wskazane jest jednak, aby zlecić sprawdzenie danego gniazdka przez elektryka pod kątem przydatności do tego celu (odporność na długotrwałe obciążenie). Takie sprawdzenie gniazdka lub instalacji oraz uruchomienie stacji ładowania BMW i Wallbox (moc ładowania hybryd plug-in BMW wynosi do 3,7 kW) może być przeprowadzone przez wykwalifikowanego instalatora autoryzowanego przez BMW i.

  Samochód można ładować również w miejscach publicznych. Program „ChargeNow” oferuje dostęp do stale rozbudowywanej sieci publicznych stacji ładowania.

  Jeśli chcesz się dowiedzieć, gdzie w Twoim sąsiedztwie znajduje się najbliższa stacja ładowania, masz do wyboru różne możliwości:

  • Sprawdzenie w systemie nawigacyjnym Twojej hybrydy plug-in BMW. Wyszukiwanie Point-of-Interest w aplikacji BMW ConnectedDrive daje Ci bezpośredni dostęp do wszystkich stacji ładowania w Twojej okolicy.
  • Sprawdzenie w smartfonie. Z aplikacją BMW ConnectedDrive dla samochodów hybrydowych plug-in to dziecinnie proste.
  • Na stronie internetowej ChargeNow znajdziesz wszystkie partnerskie stacje ładowania BMW i.
 • Jak często trzeba ładować hybrydę plug-in BMW?

  Samochód hybrydowy plug-in powinno się ładować w miarę możliwości zawsze wtedy, gdy nadarza się ku temu okazja – czy to w domu czy w drodze. Dzięki temu masz zawsze do dyspozycji możliwie maksymalny zasięg elektryczny i możesz dzięki temu zmniejszyć zużycie paliwa.

 • Ile trwa naładowanie akumulatora wysokonapięciowego? Czy istnieje możliwość szybkiego ładowania prądem stałym (DC)?

  Dokładny czas ładowania zależy od wielu czynników. Przy całkowicie rozładowanym akumulatorze – na przykład w hybrydzie plug-in BMW X5 – można założyć, że czas ładowania wyniesie od ok. 2,8 godz. ze stacji Wallbox lub publicznej stacji ładowania do ok. 4 godz. ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

  Ze względu na mniejszy rozmiar akumulatora w porównaniu z samochodami stricte elektrycznymi, a przez to stosunkowo krótki czas pełnego ładowania, w samochodach hybrydowych plug-in BMW nie przewidziano szybkiego ładowania prądem stałym.

 • Czy za granicą potrzebny jest inny kabel ładowania?

  Standardowy kabel ładowania zawarty w wyposażeniu samochodu ma wtyczkę stosowaną w danym kraju. Do innych rodzajów gniazd dealerzy BMW oferują odpowiednie kable ładowania.

 • Czy oferty 360° ELECTRIC BMW i są dostępne również dla hybryd plug-in BMW?

  Oczywiście również posiadacze samochodów hybrydowych plug-in BMW mogą korzystać ze wszystkich usług z oferty 360° ELECTRIC BMW i.

 • Ile kosztują stacje ładowania BMW do użytku domowego?

  Ceny stacji BMW i Wallbox można znaleźć w oryginalnych akcesoriach BMW.

KOMUNIKACJA.

Dzięki innowacyjnym usługom samochody hybrydowe plug-in BMW są doskonale skomunikowane. Pośród licznych usług eDrive oferowana jest aplikacja BMW ConnectedDrive dostarczająca m.in. ważnych informacji dotyczących stanu naładowania Twojego samochodu.

 • Jak wygląda oferta BMW ConnectedDrive dla hybryd plug-in BMW?

  Usługi eDrive dostosowane są specjalnie do samochodów hybrydowych plug-in BMW i można z nich korzystać za pośrednictwem aplikacji, systemu nawigacyjnego lub portalu klienta. Aplikacja BMW ConnectedDrive zawiera następujące funkcje:

  • Wskazanie stanu naładowania i ustawienia timera ładowania
  • Zdalne sterowanie klimatyzacją (ogrzewanie/chłodzenie) i ustawienia timera
  • Wyszukiwanie i wskazywanie stacji ładowania
  • Statystyki dotyczące własnej jazdy, instruktaże oszczędnej jazdy i zestawienia społecznościowe
  • Wskazanie stanu licznika kilometrów, stanu pojazdu i stanu serwisowego
 • Jakie systemy operacyjne smartfonów są obsługiwane?

  Apple iOS i Google Android.

 • Czy mogę obsługiwać ww. funkcje również przez internet?

  Tak, wybrane funkcje dostępne są również za pośrednictwem portalu BMW ConnectedDrive.
   

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.