WIĘKSZA ZWINNOŚĆ. MNIEJSZE OPORY.

Aerodynamika.

Dobre pomysły wcale nie muszą być skomplikowane. Elementy poprawiające aerodynamikę, np. sterowanie klapami powietrza, aktywny spojler tylny czy zasłona powietrzna w pasie przednim, pozwalają Twojemu BMW uzyskać optymalny współczynnik oporu powietrza. Ma to korzystny wpływ na wydajność i stabilność jazdy, a jednocześnie ogranicza poziom hałasu wewnątrz auta. Przekonaj się o tym.

WIĘKSZA ZWINNOŚĆ. MNIEJSZE OPORY.Aerodynamika.

Dobre pomysły wcale nie muszą być skomplikowane. Elementy poprawiające aerodynamikę, np. sterowanie klapami powietrza, aktywny spojler tylny czy zasłona powietrzna w pasie przednim, pozwalają Twojemu BMW uzyskać optymalny współczynnik oporu powietrza. Ma to korzystny wpływ na wydajność i stabilność jazdy, a jednocześnie ogranicza poziom hałasu wewnątrz auta. Przekonaj się o tym.

Rozwiń

ATRAPA CHŁODNICY ACTIVE AIR STREAM.

Atrapa chłodnicy Active Air Stream jest skoordynowana z zapotrzebowaniem silnika, hamulców i innych komponentów na powietrze i automatycznie otwiera klapy. Gdy dopływ powietrza nie jest już potrzebny, klapy są ponownie zamykane. Poprawia to aerodynamikę i zmniejsza poziom zużycia paliwa.

ZASŁONA POWIETRZNA.

Ty kierujesz autem, a zasłona powietrzna przepływem powietrza. Rozwiązanie to w niezwykle prosty, ale bardzo skuteczny sposób zmniejsza opory powietrza oddziałujące na nadwozie. Zwężające się kanały przyspieszają strumień powietrza i kierują go wzdłuż kół. Ogranicza to turbulencje w nadkolach i obniża opory powietrza stawiane poruszającemu się samochodowi, zmniejszając zużycie paliwa i emisję CO2.

bmw efficient dynamics

SKRZELA.

Przyspieszasz. Jedziesz coraz szybciej. A mimo to nie czujesz wzrostu oporu powietrza. Dlaczego? Ponieważ skrzela prowadzą strumień powietrza wzdłuż przednich kół. Takie rozwiązanie minimalizuje turbulencje w nadkolach i rozbija zawirowania powietrza. Zmniejsza w ten sposób zużycie paliwa i wielkość emisji CO2.

AKTYWNY SPOJLER TYLNY.

Wraz ze wzrostem prędkości następuje zwiększenie sił oddziałujących na nadwozie. Przy prędkości 110 km/h automatycznie wysuwa się aktywny spojler tylny. Umożliwia on zmniejszenie oporów powietrza, poprawia przyczepność oraz ogranicza wypór tylnej osi. A przy tym zmniejsza zużycie paliwa i wielkość emisji CO2. Przy prędkości 70 km/h spojler tylny automatycznie wsuwa się z powrotem.

LOTKA.

Lotka stanowi aerodynamicznie wyprofilowane przedłużenie słupka C, które powoduje rozdzielenie strumienia powietrza, a przez to zmniejsza strefę oporu powietrza za tyłem auta. Zmniejsza to opory aerodynamiczne z tyłu pojazdu, a to z kolei obniża zużycie paliwa i emisję CO2.

AERODYNAMICZNE OBRĘCZE KÓŁ.

Z wiatrem za pan brat. Aerodynamiczne obręcze kół o stylistyce inspirowanej kształtem turbiny prowadzą strumień powietrza wzdłuż boków auta, wydatnie poprawiając parametry aerodynamiczne.

AERODYNAMIKA W BMW i8.

Opływowa karoseria, charakterystyczny klinowy kształt, niewielka masa – BMW i8 prezentuje się zdecydowanie jak rasowe auto sportowe. Szereg zoptymalizowanych aerodynamicznie rozwiązań sprawia, że przy maksymalnej dynamice samochód szczyci się jednocześnie optymalną wydajnością. Przykładem mogą być wykonane w postaci kanałów powietrznych diodowe lampy tylne w stylistyce „warstwowej”, na które podczas jazdy kieruje się strumień powietrza.

BMW i8 Coupé (3):
Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 1,8
Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 48-49
Zużycie energii w kWh/100km (cykl mieszany): 13,8-13,9

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

  • Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.