Zdalna aktualizacja oprogramowania kobieta stoi przed budynkiem i patrzy na swojego smartfona

ZDALNA AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA BMW 21-03.

Aktualizuj swoje BMW na bieżąco: zdalna aktualizacja oprogramowania 21-03 zawiera wiele nowych rozszerzeń funkcji, ulepszeń i nowych funkcji. W poniższych informacjach o wydaniu znajdziesz wszystkie informacje dotyczące jego zawartości.

Rozwiń
ZDALNA AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA BMW 21-03.

NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY ZDALNEJ AKTUALIZACJI OPROGRAMOWANIA 21-03.

Zdalna aktualizacja oprogramowania 21-03 BMW serii 4 Cabrio podczas jazdy na drodze półprofil

Już teraz dostępne są następujące funkcje i ulepszenia:

 • BMW Maps: powraca klasyczne pole wprowadzania adresu!
 • Asystent utrzymania pasa ruchu: teraz pamięta Twoje ustawienia

Ulepszenia:

 • Rozwiązanie problemy z przełączaniem utworów w systemie Android 11
 • Wyświetlanie widoku Surround
 • Programowanie sterowników (CCU) iX3 (G08 BEV)
 • Wycofanie: programowanie sterowników (BMU) iX3 (G08 BEV)
Zdalna aktualizacja oprogramowania 21-03 BMW serii 4 Coupé podczas postoju widok z przodu

Informacje ogólne:

 • Ważność zdalnej aktualizacji oprogramowania i informacji o wydaniu
 • Aktualizacje funkcji i ulepszenia
 • Informacje o poprzednich wersjach
 • Aktualizacja zintegrowanej instrukcji obsługi w samochodzie
 • Wskazówki dotyczące tej aktualizacji
 • Wskazówki dotyczące pojazdów hybrydowych
 • Używanie aplikacji My BMW do przesyłania danych

NOWE FUNKCJE I ULEPSZENIA.

BMW MAPS.

Zdalna aktualizacja oprogramowania BMW Maps system nawigacyjny zbliżenie

Powraca klasyczne pole wprowadzania adresu!

Liczymy się z Twoim zdaniem! Również dzięki opiniom naszych klientów ciągle ulepszamy nasze produkty, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z użytkowania Twojego BMW. Dlatego w systemie operacyjnym BMW 7 do systemu nawigacyjnego wraca znane już wcześniej pole wprowadzania adresu. Ty decydujesz, jak chcesz wprowadzać dane. Po tej aktualizacji możesz korzystać z uproszczonego wyszukiwania za pomocą jednego pola lub klasycznego ekranu wprowadzania z krajem, miastem, ulicą i numerem domu.

ASYSTENT UTRZYMANIA PASA RUCHU.

Teraz pamięta Twoje ustawienia.

Jeśli nie chcesz, aby asystent utrzymania pasa ruchu regularnie interweniował w sytuacjach na drodze, możesz teraz w ustawieniach wyłączyć tę funkcję na stałe. Asystent utrzymania pasa ruchu pozostanie nieaktywny również po ponownym uruchomieniu pojazdu, dopóki nie włączysz go ponownie.

Rozwiń

ULEPSZENIA.

Rozwiązanie problemy z przełączaniem utworów w systemie Android 11.

Ta aktualizacja usuwa znane problemy z przetwarzaniem CoverArts przez jednostkę główną w połączeniu z Android 11 i AVRCP1.6 jako aktywnym protokołem Bluetooth.

Rozwiń

ULEPSZENIA.

Wyświetlanie widoku Surround View.

Widok Surround View pojazdu na wyświetlaczu kontrolnym (CID) może być nieprawidłowo ustawiony. W pojazdach objętych akcją serwisową o specjalnym kodzie wady 0066490100 problem ten zniknie po zdalnej aktualizacji oprogramowania.

Rozwiń

ULEPSZENIA.

Programowanie sterowników (CCU) iX3 (G08 BEV).

W pojazdach, których dotyczy problem, w wyjątkowych przypadkach może nie działać automatyczne przełączenie na funkcję parkowania, co powoduje wyświetlenie komunikatu Check Control. W przypadku nieprzestrzegania komunikatu Check Control istnieje niebezpieczeństwo stoczenia się pojazdu. Ta aktualizacja oprogramowania rozwiązuje ten problem.

Rozwiń

WYCOFANIE.

Programowanie sterowników (BMU) iX3 (G08 BEV).

W razie bardzo poważnego wypadku nie można wykluczyć uszkodzenia instalacji elektrycznej wysokiego napięcia. Ewentualne przepięcie z instalacji wysokiego napięcia może spowodować uszkodzenie sterowników i komponentów. Może to ograniczać działanie funkcji aktywowanych po zderzeniu (np. światła awaryjne, oświetlenie wnętrza czy automatyczne połączenie alarmowe).

Klienci, których dotyczy ten problem, zostali poinformowani o tym fakcie za pośrednictwem specjalnego kodu wady 0061030600.

Rozwiń

INFORMACJE OGÓLNE.

Ważność zdalnej aktualizacji oprogramowania i informacji o wersji.

Nowe funkcje i rozszerzenia funkcji tej aktualizacji działają tylko wtedy, gdy pojazd ma odpowiednie elementy wyposażenia. Informacje na temat wyposażenia pojazdu można znaleźć w zintegrowanej instrukcji obsługi pojazdu, u Partnera Serwisowego lub dzwoniąc na infolinię BMW ConnectedDrive.

Rozwiń

Aktualizacje funkcji i ulepszenia.

Ta zdalna aktualizacja oprogramowania dostosowuje istniejące funkcje do najnowszego stanu i zawiera ulepszenia.

Rozwiń

Informacje o poprzednich wersjach.

Wszystkie informacje na temat poprzednich wersji zdalnej aktualizacji oprogramowania można znaleźć w portalu klienta ConnectedDrive lub na krajowej stronie internetowej BMW.

Rozwiń

Aktualizacja zintegrowanej instrukcji obsługi w samochodzie.

Wraz z tą zdalną aktualizacją oprogramowania w samochodzie pojawi się najnowsza wersja zintegrowanej instrukcji obsługi.

Rozwiń
Zdalna aktualizacja oprogramowania BMW system nawigacyjny zbliżenie

Wskazówki dotyczące tej aktualizacji.

 • WAŻNA WSKAZÓWKA: Przed rozpoczęciem i w trakcie aktualizacji należy odłączyć wszystkie używane urządzenia diagnostyczne OBD (dzienniki pokładowe, lokalizatory GPS).

 • Automatyczna aktualizacja aplikacji ConnectedDrive po aktualizacji oprogramowania może zająć trochę czasu podczas jazdy.

 • Opuść i zamknij pojazd dopiero po zakończeniu odliczania czasu aktualizacji.

 • Niektóre ustawienia mogą być po aktualizacji zresetowane (np. ustawienia Connected Music lub powiadomień) i należy je aktywować ponownie.

 • Ponowne uruchomienie niektórych systemów pojazdu podczas lub po aktualizacji może spowodować pojawienie się komunikatów na wyświetlaczu. Obserwować komunikaty kontrolne i sprawdzić, czy po ponownym uruchomieniu nadal się wyświetlają (np. hamulec postojowy, usterka w układzie napędowym).

 • WAŻNA WSKAZÓWKA dla użytkowników systemu iOS: podczas przesyłania aktualizacji za pośrednictwem smartfona należy w menu „Urządzenia mobilne” w pojeździe połączyć się poprzez Bluetooth & WIFI. Jeśli ikona Bluetooth i/lub Wi-Fi jest wyszarzona, należy najpierw aktywować aplikację i Bluetooth Audio w ustawieniach w podmenu „Urządzenia mobilne”.

 • WAŻNA WSKAZÓWKA dotycząca samochodów M: informacja dotycząca instalacji zdalnej aktualizacji oprogramowania może zostać wyświetlona dopiero po ok. 30-60 minutach od wyłączenia silnika ze względu na konieczność jego wystudzenia. Wskazówka jest wyświetlana tylko przed uruchomieniem silnika. Dlatego w celu instalacji należy poczekać, aż przy następnym uruchomieniu silnika pojawi się wskazówka dotycząca instalacji.

 • WAŻNA WSKAZÓWKA dla użytkowników rejestratora jazdy: po aktualizacji ustawienia początkowe zostaną zresetowane, a nagrane filmy zostaną usunięte.  
Zdalna aktualizacja oprogramowania BMW samochód hybrydowy na stacji ładowania przedni półprofil

Wskazówki dotyczące pojazdów hybrydowych.

 • W przypadku przeprowadzania zdalnej aktualizacji oprogramowania podczas ładowania proces ładowania zostanie przerwany i nie będzie kontynuowany automatycznie.

 • Po zdalnej aktualizacji oprogramowania ustawienia ładowania i klimatyzacji mogą być zresetowane (np. ustawienia ładowania na 6 A zamiast 16 A). Dlatego po zakończeniu aktualizacji należy ponownie ustawić preferencje w odpowiednich menu w sekcji „Ustawienia”.

 • Aktualizacja może spowodować wyzerowanie wskazania kilometrów przejechanych na napędzie elektrycznym. Jednak samochód nie traci informacji o tych kilometrach, ponieważ są one zapisane w innym miejscu. W takim przypadku prosimy zwrócić się do dealera BMW w celu udokumentowania stanu kilometrów przejechanych na napędzie elektrycznym.
Zdalna aktualizacja oprogramowania używanie aplikacji My BMW do przesyłania danych kod QR

Używanie aplikacji My BMW do przesyłania danych.

WSKAZÓWKA: Objaśnienie, jak używać aplikacji My BMW do transmisji danych, można znaleźć na YouTube lub pod linkiem z kodu QR.

Zachęcamy do zgłaszania uwag na infolinii BMW ConnectedDrive w celu dalszego optymalizowania zdalnej aktualizacji oprogramowania w przyszłości.

Rozwiń