WEZWANIE DO NAPRAWY SAMOCHODÓW BMW SERII 3 E46 PRODUKOWANYCH OD LISTOPADA 1997 R. DO CZERWCA 2000 R.

W celu zastąpienia przedniego modułu poduszki powietrznej kierowcy, wyposażonego w generator gazu-TAKATA (NADI), który może wybuchnąć i spowodować poważne obrażenia lub śmierć.

Pojazdy, których to dotyczy:
BMW serii 3 E46

 

Okres produkcji: listopad 1997 r. - czerwiec 2000 r
 

Jeśli Twój pojazd został wyprodukowany w wyżej wymienionym okresie, Twoje BMW może mieć wadliwą poduszkę powietrzną kierowcy - TAKATA (NADI).
Bardzo ważne jest, aby niezwłocznie skontaktować się ze sprzedawcą BMW w celu wyjaśnienia, czy dotyczy to Twojego pojazdu i czy konieczne są dalsze kroki.

Należy pamiętać, że każda zamienna poduszka powietrzna zainstalowana w pojeździe po kolizji lub innym zdarzeniu może być również wadliwa.

Rozwiń

Szczegóły

W ramach trwających analiz jakości przeprowadzanych w BMW pojawiły się przesłanki, że tego typu generator gazu (NADI) może nie być szczelny w dłuższej perspektywie. Nasz dostawca poinformował nas o dokładnym okresie produkcji generatorów gazu, w przypadku których może pojawić się ten problem.

Ta nieszczelność umożliwia pochłanianie wilgoci przez czynnik w generatorze gazu. Zgodnie z niniejszym założeniem, wysoka absorpcja wilgoci i występujące ponowne suszenie w dłuższych okresach czasu w połączeniu z obciążeniem mechanicznym (na przykład nierówne nawierzchnie) może prowadzić do rozpadu tego czynnika. W takim przypadku w czasie wyzwolenia poduszki powietrznej może dojść do bardzo wysokiego ciśnienia wewnętrznego w generatorze gazu, a w najgorszym przypadku może pęknąć generator gazu, a części metalowe mogą spowodować obrażenia.

Rozwiń