BMW M340i xDrive Touring, ujęcie dynamiczne z półprofilu na przód na miejskim tle

THE 3

BMW M

BMW Serii 3 Touring M: Modele i wyposażenie

BMW M340i xDrive i M340d xDrive Touring łączą z pewnością siebie łączy atletyczność i innowacyjność. Właśnie dlatego szeroki wybór wyposażenia M w kategorii dynamiki jazdy, w połączeniu z zaawansowanym i mocnym silniiem BMW M TwinPower Turbo, daje optimum sportowej indywidualności.

Rozwiń
THE 3BMW Serii 3 Touring M: Modele i wyposażenie

DYNAMIKA JAZDY BMW M340i xDRIVE TOURING I BMW M340d xDRIVE TOURING.

Zamienia oczekiwania w radość z jazdy.

Z miłości do sportów motorowych: dzięki zawieszeniu BMW M, BMW M340i xDrive i M340d xDrive Touring gwarantują dreszcz emocji na najwyższym poziomie. Zaprojektowany dla najwyższych wymagań co do dynamiki jazdy, inspiruje imponującymi osiągami i idealną charakterystyką jazdy. Adaptacyjne zawieszenie M ze sportowym dyferencjałem M i stałym zabezpieczeniem dyferencjału, zapewnia sportową radość z jazdy w połączeniu ze zwiększoną zwinnością i optymalną trakcją.

BMW M340i xDrive Touring, dynamika jazdy
BMW M340i xDrive Touring, BMW TwinPower Turbo 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy

BMW TwinPower Turbo 6-cylindrowy silnik

M340i xDrive to 3-litrowy, 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy z technologią BMW TwinPower Turbo. Dzięki 275 kW(374 KM) i momentowi obrotowemu 500Nm, ma niesamowicie sportowy charakter. A przyspieszenie 0-100km w 4,4 sekund. BMW M340d xDrive wyposażone jest w 6-cylindrowy silnik wysokoprężny i oferuje moc 250kW (340KM) oraz maksymalny moment obrotowy 500Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu tylko 4,8s (0-100 km/h).
BMW M340i xDrive Touring, sportowy dyferencjał M

Sportowy dyferencjał M.

Sportowy mechanizm różnicowy M optymalizuje trakcję i stabilność jazdy podczas zmiany pasa ruchu i przyspieszaniu na wyjściu z zakrętów, przy szybkim pokonywaniu zakrętów oraz na nawierzchni o zróżnicowanych właściwościach. Trakcja optymalizowana jest poprzez elektronicznie sterowaną wielopłytkową blokadę mechanizmu różnicowego redukującą różnice prędkości obrotowej pomiędzy tylnymi kołami.
BMW M340i xDrive Touring, 8-biegowa skrzynia biegów Steptronic Sport

8-biegowa skrzynia biegów Steptronic.

8-stopniowa sportowa skrzynia Steptronic umożliwia bardzo sportową zmianę biegów. Zarówno automatycznie, jak i ręcznie łopatkami przy kierownicy lub dźwignią biegów, umożliwiając komfortową albo dynamiczną jazdę. W trybie SPORT i przy dźwigni w lewej pozycji S/M zmianę biegów skonfigurowano pod kątem najwyższych osiągów.
końcówki rur wydechowych

Listwy rur wydechowych

Tylko w BMW M340i: prawa i lewa końcówka rury wydechowej o luźnej formie w kolorze Cerium Grey. Dzięki temu rury wydechowe podkreślają sportowy charakter M340i.
BMW M340i xDrive Touring, hamulce M Sport

Hamulce M Sport.

Hamulce sportowe M z czterotłoczkowymi zaciskami stałymi z przodu i jednotłoczkowymi zaciskami pływającymi z tyłu w kolorze niebieskim z napisem M mają większe tarcze hamulcowe, przez co oferują bardzo dużą skuteczność hamowania.
BMW M340i xDrive Touring, regulowany sportowy układ kierowniczy

Regulowany sportowy układ kierowniczy

Sportowy układ jezdny ze skrzynią biegów Servotronic zapewnia bezpośrednią i zwinną reakcję układu i sprawia, że do obrotu kierownicą potrzeba mniej siły. Reaguje na kąt skrętu kierownicy różnymi przełożeniami. Poprawia to prowadzenie podczas bardziej dynamicznej jazdy i zmniejsza wysiłek potrzebny do kierowania podczas parkowania i zakręcania.
BMW M340i xDrive Touring, adaptacyjne zawieszenie M

Adaptacyjne zawieszenie M

Obniżone o 10 mm adaptacyjne zawieszenie M można zawsze dopasować elektrycznie do drogi i warunków. Kierowca może do tego dopasować charakterystykę zawieszenia dzięki Driving Experience Control, by zapewnić dany styl jazdy w danym czasie – od komfortowego po wyjątkowo atletyczne ze znacznie zwinniejszą zmianą biegów.

STYLISTYKA BMW M340i xDRIVE TOURING I BMW M340d xDRIVE TOURING.

Sportowy w każdym detalu.

Atletę można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Stylistykę M również. Stworzona dla ekscytacji, dla odczucia sportów motorowych. Wyjątkowe elementy BMW M dają BMW M340i xDrive oraz M340d xDrive Touring charakter atlety również na zewnątrz.

BMW M 340i xDrive Touring, pakiet aerodynamiczny M

Pakiet aerodynamiczny M

Pakiet aerodynamiczny M z przodem, tyłem i bokami w kolorze lakieru i ze wstawkami dyfuzora w metalicznym Dark Shadow, łączy dynamikę i sportowy charakter. Dodatki nie tylko wyostrzają wygląd, ale również optymalizują dynamikę pojazdu.
BMW M340i xDrive Touring, 19-calowe obręcze kół ze stopu lekkiego Double-Spoke 792 M Bicolour

19-calowe obręcze kół ze stopu lekkiego Double-Spoke 792 M Bicolour.

19-calowe obręcze kół ze stop lekkiego Double-Spoke 792 M Bicolour Cerium Grey z ogumieniem mieszanym I trybem jazdy Runflat. Przód 8J x 19 z oponami 225/40 R19, tył 8.5J x 19 z oponami 255/35 R19.
BMW M340i xDrive Touring, BMW Individual błyszczące Shadow Line

BMW Individual błyszczące Shadow Line.

BMW Individual Shadow Line obejmuje liczne elementy wyposażenia w błyszczącym kolorze czarnym. Są to kołnierze wpustowe, obramowania i listwy prowadzenia szyb, słupki B oraz ramki, trójkąty i nóżki lusterek zewnętrznych.
BMW M340i xDrive Touring, końcówki rur wydechowych

Końcówki rur wydechowych.

Tylko w BMW M340i xDrive i M340i xDrive Touring: prawa i lewa końcówka rury wydechowej o luźnej formie w kolorze Cerium Grey. Dzięki temu rury wydechowe podkreślają sportowy charakter M340i.
BMW M340i xDrive Touring, sportowe fotele M i oznaczenie pasów M

Sportowe fotele M i oznaczenie pasów M

Sportowe fotele przednie dają optymalne podparcie i opcje ustawień włączając szerokości oparcia. Oznaczenie pasów M z napinaczami i zmniejszeniem nacisku są w charakterystycznych dla M kolorach.
BMW M340i xDrive Touring, kierownica z oznaczeniem M

Kierownica z oznaczeniem M.

Wielofunkcyjna kierownica skórzana M ze zintegrowaną poduszką powietrzną kierowcy i logo M jest trójramienna. Obręcz kierownicy pokryta czarną skórą WalkNappa z czarnym szwem i wyprofilowanym podparciem kciuków zapewnia sportowo bezpośrednie wyczucie układu kierowniczego.
BMW M340i xDrive Touring, Zestaw wskaźników M.

Zestaw wskaźników M.

Oprócz danych o jeździe, takich jak prędkość, zestaw wskaźników M pokazuje dodatkowe informacje o sportowej jeździe.

SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE KIEROWCĘ I ŁĄCZNOŚĆ W BMW M340i xDRIVE TOURING I BMW M340d xDRIVE TOURING.

Intuicyjne i przewidujące.

BMW M340i xDrive i M340d xDrive Touring zawsze bezpiecznie dowiozą Cię do celu – zapewniając Ci przy tym sportowe wrażenia z jazdy. Inteligentne systemy wspomagające, takie jak system asystujący kierowcy Professional i asystent parkowania, już teraz umożliwiają częściowo zautomatyzowaną jazdę. Oprócz aktywnego regulatora prędkości z funkcją Stop & Go i ostrzeganiem przed kolizją z poprzedzającym pojazdem, pieszymi i rowerzystami z funkcją hamowania do dyspozycji kierowcy jest także np. asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu do prędkości 210 km/h. Ponadto drogę do autonomicznej jazdy torują także asystent parkowania, który automatycznie parkuje i wyparkowuje pojazd, oraz automatyczny asystent cofania. Wszystko to zapewnia optymalny komfort i maksymalne bezpieczeństwo we wszystkich sytuacjach na drodze. Dlatego stworzyliśmy innowacyjnego, inteligentnego asystenta osobistego BMW, który zawsze służy Ci pomocą. Zapamiętuje Twoje osobiste decyzje i ustawienia i w ten sposób każdego dnia poznaje Cię coraz lepiej. Na życzenie może sterować funkcjami nawigacyjnymi, rozrywkowymi oraz biurowymi i zawsze zna najkrótszą drogę do Twojej ulubionej włoskiej restauracji. Niczym prawdziwy, żywy asystent odpowiada na Twoje pytania związane z pojazdem, w intuicyjny sposób przedstawiając różnorodne innowacyjne funkcje i elementy wyposażenia Twojego BMW M340i xDrive lub M340d xDrive Touring.

BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, systemy wspomagające kierowcę i łączność
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, system asystujący kierowcy Professional

System asystujący kierowcy Professional.

System asystujący kierowcy Professional zapewnia optymalny komfort i maksymalne bezpieczeństwo w wielu krytycznych i monotonnych sytuacjach na drodze, oferując takie systemy jak asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu ze wspomaganiem w ciasnych miejscach, asystent zatrzymania awaryjnego, lokalne ostrzeganie przed zagrożeniami, asystent utrzymania pasa ruchu z aktywną ochroną przed kolizją boczną oraz inne funkcje bezpieczeństwa.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu

Asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu.

Załączany asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu ze wspomaganiem jazdy w ciasnych miejscach odciąża Cię w monotonnych sytuacjach podczas jazdy. Przy prędkościach do 210 km/h system przy aktywnym regulatorze prędkości komfortowo wspiera kierowanie na wszystkich rodzajach dróg, utrzymując samochód zawsze pośrodku pasa ruchu.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, rejestrator jazdy BMW

Rejestrator jazdy BMW.

Rejestrator jazdy BMW umożliwia nagrywanie obrazu z otoczenia pojazdu i odtwarzanie go na monitorze pokładowym lub poprzez eksport do pamięci USB również na urządzeniu końcowym. Wraz z obrazem rejestrowane są istotne informacje o samochodzie, takie jak prędkość i pozycja GPS. Rejestrator jazdy BMW ma dwie podfunkcje: rejestrację zdarzeń i rejestrację kolizji.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, ostrzeganie przed ruchem poprzecznym z uruchomieniem hamulców

Ostrzeganie przed ruchem poprzecznym z uruchomieniem hamulców

Ostrzeganie przed ruchem poprzecznym z uruchomieniem hamulców wykrywa sygnalizację świetlną, znaki drogowe i pojazdy nadjeżdżające z boku i może w ten sposób zapobiegać wypadkom. Jeżeli nie można uniknąć kolizji, system pomaga zmniejszyć prędkość zderzenia.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, asystent parkowania plus

Asystent parkowania plus.

Asystent parkowania plus ułatwia parkowanie samochodu i manewrowanie nim. Obejmuje system Surround View z Top View, Panorama View i Remote 3D View, a także wspomaganie parkowania równoległego, funkcję hamowania awaryjnego Active Park Distance Control, asystenta parkowania z prowadzeniem wzdłużnym i poprzecznym oraz asystenta cofania.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, asystent cofania

Asystent cofania.

Asystent cofania zapamiętuje ostatnie 50 m przejechanych do przodu z prędkością do 35 km/h, aby w razie potrzeby umożliwić pokonanie tego odcinka wstecz. Przejmuje przy tym kierowanie, dzięki czemu kierowca może skupić się na monitorowaniu otoczenia pojazdu.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, automatyczny asystent ograniczeń prędkości

Automatyczny asystent ograniczeń prędkości.

Automatyczny asystent ograniczeń prędkości dynamicznie dostosowuje aktywny regulator prędkości do zbliżających się ograniczeń prędkości. Są one określane przez system nawigacyjny wzdłuż prawdopodobnej trasy i sprawdzane przez kamerę. Dostarczane informacje są na bieżąco aktualizowane przez całą flotę.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, Connected Command

Connected Command.

Chcesz w pełni skoncentrować się na jeździe? W takim razie przekaż komendę pasażerom. Dzięki funkcji Connected Command to bardzo proste. Za pomocą aplikacji BMW Connected pasażerowie mają dostęp do systemu rozrywki i nawigacji oraz mogą sterować ważnymi funkcjami klimatyzacji, jeśli wyrazisz na to zgodę.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, Usługa Concierge

Usługa Concierge.

Czy jutro w Rzymie będzie świecić słońce? Kiedy odlatuje mój samolot? Usługa Concierge wspiera Cię w drodze i pomaga we wszelkich kwestiach. Rezerwuje miejsca w restauracji, hotelu czy kinie. Umożliwia nawet płatności. Gdziekolwiek jesteś, czegokolwiek potrzebujesz: usługa Concierge jest zawsze z Tobą.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, Caring Car

Caring Car.

Chcesz dojechać na miejsce w dobrej kondycji lub odprężyć się w chwilach stresu? Z Caring Car to żaden problem. Na komendę „Hej BMW, jestem zmęczona/zmęczony” inteligentny osobisty asystent BMW włącza trzyminutowy program Caring Car Vitalize lub Caring Car Relax. Działają one na zmysły poprzez współdziałanie różnych funkcji.
BMW M340i xDrive Touring BMW, M340d xDrive Touring, zdalna aktualizacja oprogramowania

Zdalna aktualizacja oprogramowania.

Chcesz, aby Twoje BMW było aktualne i wyposażone w najnowsze oprogramowanie? Dzięki funkcji zdalnej aktualizacji oprogramowania Twoje BMW będzie zawsze aktualne bez konieczności wizyt w serwisie BMW. Aktualizacje są instalowane w trybie OTA, tak jak w Twoim smartfonie. W ten sposób można również aktywować kolejne funkcje w samochodzie.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional.

BMW Live Cockpit Professional z funkcją nawigacji zawiera wysokiej jakości zespół ekranów obejmujący dotykowy monitor pokładowy o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 10,25˝ oraz w pełni cyfrowy wyświetlacz wskaźników o przekątnej 12,3˝. System operacyjny BMW 7.0 obsługuje się wygodnie za pomocą kontrolera iDrive.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, Connected Music

Connected Music.

Słuchają swojej ulubionej muzyki, gdziekolwiek jesteś. Klasyka na autostradzie, jazz w godzinach szczytu i pop podczas przejażdżek dla zabawy. Funkcja Connected Music umożliwia strumieniowy dostęp do 30 milionów utworów od partnerów muzycznych BMW, takich jak Spotify, Deezer i Napster.
BMW M340i xDrive Touring, BMW M340d xDrive Touring, Sklep Connected Drive

Sklep Connected Drive.

Wejdź do cyfrowego świata BMW. Sklep ConnectedDrive umożliwia zakup usług cyfrowych. Kiedy chcesz. Over the air.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

 • BMW M340i xDrive Touring
  Moc silnika
  275 kW (374 KM)
  Zużycie (cykl mieszany) l / 100 km: 8,4 - 7,8
  Emisja CO2 (cykl mieszany) g/km: 193 - 178

  BMW M340d xDrive Touring
  Zużycie (cykl mieszany) l / 100 km: 6,7 - 6,1
  Emisja CO2 (cykl mieszany) g/km: 177 - 160


  Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.