BMW M4 Coupé, szczegóły i informacje

THE M4

BMW M

BMW M4 COUPÉ W SZCZEGÓŁACH: STYLISTYKA, SILNIK I WYPOSAŻENIE

THE M4BMW M4 COUPÉ W SZCZEGÓŁACH: STYLISTYKA, SILNIK I WYPOSAŻENIE

BMW M4 Coupé jest ucieleśnieniem wszystkiego, co wyróżnia BMW M: ponad czterdzieści lat doświadczenia w projektowaniu wyczynowych samochodów o perfekcyjnym współdziałaniu napędu, układu jezdnego, skrzyni biegów i układu kierowniczego. To doświadczenie zaowocowało niezwykłą różnorodnością wariantów wyposażenia, które gwarantuje optymalną radość z jazdy pod względem stylistyki, dynamiki jazdy i innowacji technicznych.

Rozwiń

BMW M4 COUPÉ – OSIĄGI.

Inspirowane motorsportem: technologie napędu i układu jezdnego.

Przez ponad czterdzieści lat zbierania doświadczeń w budowaniu samochodów wyczynowych celem było zawsze uzyskanie idealnej współpracy napędu, zawieszenia, skrzyni biegów i układu kierowniczego. Miernikiem sukcesu były odczucia kierowcy. Wszystko, co wyróżnia BMW M, można znaleźć również w BMW M4 Coupé. Każdy detal jest nastawiony na najlepsze osiągi i precyzję działania. Taką konfigurację trudno jest przebić.
BMW M4 Coupé, 6-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo i pakiet M Competition

6-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo i pakiet M Competition.

6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo wyróżnia świetna charakterystyka mocy, aksamitna praca i sportowe brzmienie. Wyczynowy 6-cylindrowy silnik benzynowy M TwinPower Turbo z układem Double VANOS, Valvetronic, High Precision Injection i turbosprężarkami TwinScroll generuje z pakietem opcjonalnym M Competition moc 353 kW (450 KM). Sportowy układ wydechowy M daje przy tym mocne, pełne charakteru brzmienie silnika .Specjalnie zestrojone adaptacyjne zawieszenie M zapewnia optymalny kontakt z nawierzchnią, lepszą trakcję i zwinniejsze prowadzenie.
BMW M4 Coupé, adaptacyjny układ jezdny M

Adaptacyjny układ jezdny M.

Poprzez elektroniczną regulację adaptacyjne zawieszenie M zapewnia optymalne dostosowanie amortyzatorów – automatycznie i adekwatnie do sytuacji. Ustawienia COMFORT, SPORT i SPORT+ umożliwiają wybór charakterystyki układu jezdnego od komfortowej po sportowo dynamiczną.
BMW M4 Coupé, 7-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa M

7-biegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów M.

Zmiana biegów bez przerywania transmisji napędu, bez wysprzęglania, bez ujmowania gazu: umożliwia to 7-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa M z układem Drivelogic. Zmiana biegów odbywa się automatycznie lub ręcznie za pomocą łopatek przy kierownicy lub dźwigni biegów. Funkcja Launch Control gwarantuje optymalne przyspieszenie ze startu zatrzymanego.
BMW M4 Coupé, 6-biegowa skrzynia manualna M

6-biegowa skrzynia manualna M.

Redukcja masy o 12 kg w porównaniu z poprzednim modelem i kompaktowa konstrukcja 6-biegowej skrzyni M w BMW M4 Coupé wpisują się w ideę inteligentnej lekkiej konstrukcji. Nowe karbonowe okładziny pierścieni synchronizatorów zapewniają wyższy komfort zmiany biegów, a układ smarowania z suchą miską olejową lepsze smarowanie.
BMW M4 Coupé, pakiet M Driver

Pakiet M Driver.

Pakiet M Driver zwiększa prędkość maksymalną do 280 km/h. Pakiet M Driver można zamówić bezpośrednio przy zakupie nowego samochodu, można go też w każdej chwili dokupić. Wszystkie inne parametry techniczne pozostają bez zmian. Oprócz tego obejmuje voucher na intensywny trening BMW M prowadzony przez BMW Driving Experience.

BMW M4 COUPÉ – STYLISTYKA.

Zewnętrzne i wewnętrzne elementy stylistyczne M.

Stylistyka BMW M4 Coupé fascynuje od pierwszego wejrzenia. Oferowane standardowo diodowe reflektory i lampy tylne stanowią mocne akcenty aerodynamicznej karoserii. Duże wloty powietrza, podobnie jak 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich z opcjonalnego pakietu M Competition, świadczą o sportowym zacięciu auta. A sportowe elementy, takie jak okrągłe wskaźniki, stanowią ekskluzywne akcenty wnętrza. W tym sportowym samochodzie wszystko sygnalizuje moc i dynamikę.
BMW M4 Coupé, stylistyka
BMW M4 Coupé, najważniejsze cechy wyglądu zewnętrznego z pakietem M Competition

Najważniejsze cechy wyglądu zewnętrznego z pakietem M Competition.

Na zewnątrz pakiet M Competition oferuje ekskluzywne kute i frezowane 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Star Spoke 666 M z ogumieniem mieszanym. Sportowy charakter auta podkreślają też błyszczące obramowania BMW Individual Shadow Line o rozszerzonym z zakresie obejmujące również atrapę chłodnicy, skrzela ze znaczkiem modelu w błyszczącym oraz chromowane na czarno końcówki rur wydechowych.
BMW M4 Coupé, ekskluzywny dach karbonowy

Ekskluzywny dach karbonowy.

Dach z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP) będący elementem koncepcji inteligentnej lekkiej konstrukcji BMW zmniejsza masę i obniża środek ciężkości pojazdu. Efektem tego jest większa zwinność i dynamika na zakrętach oraz podczas przyspieszania i hamowania.
BMW M4 Coupé, diodowe lampy tylne

Diodowe lampy tylne.

Najnowocześniejsza technologia diodowa gwarantuje optymalną widoczność auta przy najwyższej wydajności energetycznej i żywotności. Duże kierunkowskazy i szybko reagujące diodowe światła stop zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Charakterystyczne w dzień i w nocy: lampy tylne w kształcie L.
BMW M4 Coupé, światła mijania

Światła mijania.

Diodowe reflektory adaptacyjne umożliwiają wgląd głęboko w zakręt już w momencie skrętu kierownicy. Reflektory adaptacyjne zapewniają optymalne oświetlenie najbliższego otoczenia jezdni, zwiększając przez to bezpieczeństwo czynne.
BMW M4 Coupé, BMW Selective Beam

BMW Selective Beam.

Funkcja BMW Selective Beam steruje światłami drogowymi odpowiednio do sytuacji, zapewniając optymalną widoczność w nocy. System nadzoruje pojazdy poprzedzające i nadjeżdżające z przeciwka i poprzez regulację świateł drogowych skutecznie zapobiega oślepianiu innych uczestników ruchu.
BMW M4 Coupé, kokpit zorientowany na kierowcę

Kokpit zorientowany na kierowcę.

Kokpit jak na tor wyścigowy. Każdy element ma optymalną ergonomię i jest zaprojektowany pod kierowcę. W centrum kokpitu znajduje kierownica M obita skórą Nappa. Przyciski M Drive służą do aktywacji indywidualnych ustawień, a sportowe łopatki w połączeniu z opcjonalną skrzynią dwusprzęgłową M umożliwiają błyskawiczną zmianę biegów. Zestaw wskaźników w charakterystycznym stylu M zapewnia perfekcyjną widoczność wszystkich istotnych parametrów.
BMW M4 Coupé, fotele M

Fotele M.

Fotele M o kubełkowym charakterze, z wbudowanym zagłówkiem i podświetlanym logo M na wysokości ramion zapewniają idealne trzymanie boczne – i najlepsze czasy rund. Ich konsekwentnie lekka konstrukcja zmniejsza też masę pojazdu. Przy sportowej jeździe przydatne jest podparcie na kolano kierowcy na konsoli środkowej.
BMW M4 Coupé, wnętrze, tapicerka

Szlachetne wnętrze.

Prawdziwie ekskluzywny charakter powinien być widoczny również w detalach. Tak jak w listwach ozdobnych Carbon Fibre z listwą akcentową w czarnym chromie, których unikalne wykończenie powierzchni emanuje maksymalną dynamiką. Równie sportowe, co indywidualne wnętrze gwarantuje pełna tapicerka BMW ze skóry Merino Bicolor w kolorze pomarańczowym Sakhir i czarnym.
BMW M4 Coupé, listwy progowe M4

Listwy progowe M4.

Jeszcze przed zajęciem miejsca w ergonomicznych fotelach M wzrok pada na ekskluzywne listwy progowe z aluminium z napisem M4.
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, edycja specjalna
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, special edition, karbonowy dach z paskami  M
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, edycja specjalna, koła i opony
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, edycja specjalna, Laguna Seca Blue
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, edycja specjalna,  fotele M Sport Bicolour Silverstone / Black with contrast seams in Blue
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, edycja specjalna, Velvet Blue
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, edycja specjalna, fotele M Sport  in Bicolour Silverstone / Black with contrast seams in Violet and Orange
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, special edition, Imola Red II
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, edycja specjalna, fotele M Sport w Bicolour Red / Black with contrast seams in Red and Yellow
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, edycja specjalna , kokpit
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, edycja specjalna, progi drzwiowe
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, edycja specjalna oznaczenie M

BMW M4 EDITION ///M HERITAGE.

BMW M4 Coupé w jeszcze bardziej drapieżnej odsłonie: wszystkie detale BMW M4 Coupé Edition ////M Heritage mają sportowe geny. Trzy ekskluzywne kolory lakieru – niebieski Laguna Seca, niebieski Velvet metalizowany i czerwony Imola II, w których oferowana jest limitowana do 750 sztuk na całym świecie edycja ///M Heritage – mają legendarne paski M, które umieszczono również na karbonowym dachu. 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Star Spoke 666M w matowym kolorze Orbit Grey mocno kontrastują z trzema tapicerkami ze skóry Merino: niebieskie szwy foteli sportowych M Bicolor w kolorze srebrnym Silverstone i czarnym doskonale współgrają z lakierem niebieskim Laguna Seca, a fioletowe i pomarańczowe szwy z lakierem niebieskim Velvet. Sportowo ekskluzywna tapicerka w kolorze czerwonym i czarnym z czerwonymi i żółtymi szwami jest zarezerwowana dla samochodów w kolorze czerwieni Imola II. Ściśle limitowane BMW M4 Coupé Edition /// M Heritage, które będzie produkowane od listopada 2019 r., można poznać po napisie na listwie wewnętrznej Carbon Fibre o strukturze inspirowanej paskami M, po symbolu na listwach progowych oraz po kolorystycznie dopasowanym pikowaniu na zagłówkach.

BMW M4 COUPÉ.

Komunikacja.

W BMW M4 Coupé zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym wspiera Cię wiele innowacyjnych technologii wyznaczających nowe standardy komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki nim możesz w ułamku sekundy odczytać wszystkie istotne parametry jazdy i cieszyć się skomunikowanymi funkcjami z zakresu informacji i rozrywki na najwyższym poziomie. Radość z jazdy jeszcze nigdy nie była tak nowatorska.
BMW M4 Coupé, wyświetlacz BMW Head-Up ze wskazaniami M

Wyświetlacz BMW Head-Up ze wskazaniami M.

Pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head-Up ze wskazaniami M poprzez projekcję optyczną transmituje informacje istotne podczas jazdy w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Naciśnięcie przycisku umożliwia przełączenie na wskazanie M, która wyświetla również bieg, prędkość obrotową w postaci dynamicznego paska obrotów oraz wskazówki zmiany biegu sygnalizujące optymalny moment zmiany przełożenia.
BMW M4 Coupé, aplikacja BMW M Laptimer

Aplikacja BMW M Laptimer.

Poznaj radość z jazdy w dziesiętnych sekundy i m/s²: aplikacja „The BMW M Laptimer” to doskonałe narzędzie do analizy danych na torze wyścigowym oferujące automatyczny pomiar czasów okrążeń. Aplikacja rejestruje dane bezpośrednio z czujników Twojego BMW. Zmierzone wartości pomagają w analizie stylu jazdy. Pozwala to zwiększyć precyzję i sprawność, a tym samym poprawić swoje czasy okrążeń. Również poza torem wyścigowym możesz rejestrować swoją jazdę, np. trasy wycieczkowe.
BMW M4 Coupé, Przygotowanie do Apple CarPlay®

Przygotowanie do Apple CarPlay®.

Nie chcesz rezygnować w swoim BMW z funkcji Twojego iPhone’a i chcesz go obsługiwać w zwykły sposób? Integracja smartfonów umożliwia bezprzewodowy dostęp do telefonu, iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify i Apple Music. Przycisk funkcji głosowej na kierownicy umożliwia korzystanie z asystenta głosowego Siri firmy Apple.
BMW M4 Coupé, system telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym.

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym obejmuje nieckę z funkcją ładowania bezprzewodowego i dodatkowe gniazda USB. Połączenie z anteną dachową zapewnia optymalną łączność z siecią komórkową. Złącze Bluetooth umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch telefonów komórkowych i jednego odtwarzacza audio. Do tego dochodzi funkcja Bluetooth Office oraz przygotowanie do hotspotu Wi-Fi.
BMW M4 Coupé, dane techniczne

DANE TECHNICZNE BMW M4 COUPÉ.

Zużycie paliwa i emisja CO₂.

  • BMW M4 Coupé:
    Zużycie paliwa w l/100 km (cykl mieszany): 10,0-10,3
    Emisja CO2 w g/km (cykl mieszany): 227-235

    Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji.