ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ BMW

SAMOCHODY, MATERIAŁY I PRODUKCJA.

WPROWADZENIE

BMW W DRODZE DO ZRÓWNOWAŻONEJ PRZYSZŁOŚCI.

Nasze samochody i ich produkcja pokazują, jak rozumiemy naszą odpowiedzialność w zakresie zrównoważonego rozwoju. I jak je wdrażamy. Dowiedz się, co robimy w zakresie produkcji, wyposażenia i konsumpcji – i co jeszcze planujemy zrobić.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 działania na rzecz oszczędności energii

ELEKTROMOBILNOŚĆ BMW

> 1 mln

Elektromobilność BMW.

Do roku 2022 na drogi wyjechało już ponad 1 000 000 zelektryfikowanych samochodów koncernu BMW Group.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 coraz mniejsze zużycie energii

CORAZ MNIEJSZE ZUŻYCIE ENERGII

6,3 mln MWh

Coraz mniejsze zużycie energii.

Całkowite zużycie energii BMW Group w roku 2022 wyniosło 6,3 mln MWh, czyli o 2,8% mniej niż w poprzednim roku – dzięki działaniom energooszczędnym, takim jak przejście na oświetlenie LED w 16 zakładach.

niższa emisja CO<sub>2</sub>

NIŻSZE EMISJE

0,32 t

Niższe emisje.

W roku 2022 produkcja samochodu BMW wygenerowała tylko 0,32 t emisji CO₂ – w porównaniu z emisjami generowanymi podczas pozyskiwania zasobów i podczas użytkowania stanowi to jedynie niewielką część, która jednak ma ogólny pozytywny wpływ na ślad węglowy samochodu.

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE BMW

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W NOWYM BMW i5.

Na drodze ku bardziej zrównoważonej przyszłości istotną rolę odgrywa także BMW i5. Korzystanie z materiałów zasobooszczędnych, recykling i zastosowanie odnawialnych źródeł energii obniża emisję CO₂. Dowiedź się więcej z tego filmu.

0:00
0:00 /  0:00

i5 eDrive40 Limuzyna

SHOP THE LOOK

i5 eDrive40 Limuzyna

BMW i5 Sedan G60E

BMW i5: Zużycie energii, cykl mieszany WLTP w kWh/100 km: 18,9–15,9; zasięg elektryczny WLTP w km: 498–582

RECYKLING ZAMIAST WYRZUCANIA.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 materiały z recyklingu sieci rybackie

Sieci rybackie.

Wykładzina podłogowa w BMW iX oraz w nowym BMW X1 i BMW i5 wykonana jest z przędzy z tworzywa sztucznego z wysłużonych sieci rybackich, wykładzin podłogowych i odpadów z produkcji tworzyw sztucznych. Elementy wykończeniowe stosowane we wnętrzu i na zewnątrz powodują o 25% mniej emisji CO2 w porównaniu z konwencjonalnie produkowanymi komponentami.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 materiały z recyklingu tworzywo sztuczne z recyklingu

Tworzywo sztuczne z recyklingu.

Materiały z recyklingu są wykorzystywane w wielu komponentach BMW. Na przykład tapicerka bagażnika BMW i5 składa się w 60% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Elementy konstrukcyjne zderzaków, podbudowa boczków drzwi, osłona podszybia i rama przedniego pasa BMW iX wykonane są w 100% z tego tworzywa.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 materiały z recyklingu włókna kaktusa

Włókna kaktusa.

BMW Group we współpracy ze start-upami opracowuje innowacyjne biopowierzchnie. Na przykład nowy materiał Deserttex™ wykonany jest ze sproszkowanych włókien kaktusa i biopochodnej matrycy poliuretanowej. W ten sposób rezygnację z surowców pochodzenia zwierzęcego można połączyć z redukcją CO₂.

Najczęściej zadawane pytania

NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE POJAZDÓW I MATERIAŁÓW.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W NOWYM BMW iX.

Odkryj wdrożone już środki i naszą konfigurację BMW iX z drewnem z certyfikatem FSC, fotelami bez skóry i innym wyposażeniem.

0:00
0:00 /  0:00

iX xDrive40

SHOP THE LOOK

iX xDrive40

iX xDrive40

BMW iX xDrive40: Zużycie energii, cykl mieszany WLTP w kWh/100 km: 21,4–19,4; zasięg elektryczny WLTP w km: 403–435

Zrównoważony rozwój BMW 2023 radość z elektrycznej jazdy

RÓŻNORODNOŚĆ ELEKTRYCZNYCH MODELI BMW.

Odkryj pełną gamę samochodów elektrycznych BMW, w tym BMW iX oraz BMW i5.

  • praktycznie bezgłośne poruszanie się w ruchu miejskim lub pozamiejskim
  • natychmiastowe przyspieszenie z miejsca
  • czysta radość z jazdy bez lokalnej emisji spalin
Zrównoważony rozwój BMW 2023 aplikacja My BMW

Aplikacja My BMW. BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIE Z TWOIM BMW.

Twój styl jazdy zawsze pod kontrolą dla jeszcze większej radości z jazdy:

  • analiza danych dotyczących jazdy dzięki funkcji „Moje jazdy”
  • natychmiastowe dane dotyczące wydajności jazdy i zużycia paliwa
  • inteligentne usługi wspierające Twoją e-mobilność

PRODUKCJA I ŁAŃCUCH DOSTAW

GLOBALNE ŚRODKI NA RZECZ BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU.

BMW Group koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i bliskości z klientami. Dlatego też produkujemy najczęściej bezpośrednio na miejscu na całym świecie – zgodnie z jednolitymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

WIATR, SŁOŃCE I INNOWACYJNE TECHNOLOGIE.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 energia wiatrowa

Energia wiatrowa.

Cztery turbiny wiatrowe na terenie zakładów BMW Group w Lipsku mogą osiągnąć moc nominalną 2,5 MW każda. Pokrywają one około jednej ósmej zapotrzebowania na energię elektryczną w zakładach. Inteligentna farma akumulatorowa zbudowana z 700 akumulatorów z BMW i3 przechowuje nadwyżki energii z czterech turbin wiatrowych w okresach nadpodaży i dostarcza energię elektryczną z powrotem do sieci w warunkach bezwietrznych.

Zrównoważony rozwój BMW 2023 fotowoltaika

Fotowoltaika.

Instalacja solarna w zakładach BMW Brilliance Automotive Ltd. w Dadong (Shenyang) będzie w stanie wygenerować w 2022 roku ponad 21 MWh odnawialnej energii elektrycznej. W tym celu w trakcie rozbudowy zakładów w Shenyang ich powierzchnia została zwiększona o 110 000 m2, co stanowi równowartość około 15 boisk piłkarskich – do 290 000 m2.

BMW BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Zrównoważony rozwój ma w BMW wiele aspektów: od kontrolowania naszych łańcuchów dostaw po wspieranie programów zewnętrznych, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać nasz ślad ekologiczny na jak najniższym poziomie.

Najczęściej zadawane pytania

NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE PRODUKCJI I ŁAŃCUCHA DOSTAW.

Wskazane dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO₂ i zużycia energii zostały ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r. w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 2007/715 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili udzielenia homologacji. Zakresy danych WLTP uwzględniają wszelkie wyposażenie dodatkowe (w tym przypadku z rynku niemieckiego). W przypadku pojazdów, których homologację typu przeprowadzono na nowo od 01.01.2021 r., oficjalne dane są dostępne tylko według WLTP. Ponadto zgodnie z rozporządzeniem UE 2022/195 od 01.01.2023 r. w certyfikatach zgodności WE wartości NEDC nie będą już obowiązywać. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można znaleźć na stronie www.bmw.com/wltp